Šta je novo?

Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

Nije lose probati nesto malo intenzivnije da vidite jel mozete. Hoce glava da boli od 10 sati mozganja kako resiti nezgodan problem. Posao nije fizicki ali jeste iscrpljujuci. Nije dosadan niti repetitivan a i ako bude repeticiju pojede algoritam/skripta. Al opet, za to treba kliker i mozganje sto zna da zamori ako niste razvili mentalnu kondiciju.

Ljudi nekako misle da je to kao kakav cinovnicki posao preko veze, pijem kafu u kaficu u dva popodne a plata redovno stize. Nema toga, ajtijevci su djubrad i teski kapitalisti, iscedice vam dusu. Sam svoj gazda kao u svakom poslu podrazumeva neprekidno radno vreme i drzavu koja vas pljacka a malo toga daje zauzvrat, kao kakav mafijas.
 
Da li je neko odradio testove za prekvalifikaciju sto organizuje nacionalna sluzba za zaposljavanje ? Mislim da je sutra poslednji dan.... Kakav li je dalji postupak selekcije... ?
 
Steta sto to mogu da pohadjaju samo nezaposlena lica prijavljena na sluzbi za zaposljavanja, ako sam dobro razumeo reklamu.
 
Ja sam pocetnik u C#.Znam da napravim neku manju konzola aplikaciju.Ali treba da uradim program za evidenciju,bazu podataka,podaci su u Microsoft Access formatu.Naravno to ce biti Windows Form aplikacija.Kako bih mogao steci znanje za nekoliko mjeseci,od cega da pocnem i sta da koristim,da napredujem korak po korak?
 
Kako bih mogao steci znanje za nekoliko mjeseci,...

Generalno ljudi moraju da shvate da ovo ne može ovako.

Možeš da nabubaš neki tutorijal kojih ima mali milion na internetu i da sebe zavaravaš da "znaš" da "praviš" aplikacije koje rade nad nekom bazom podataka. To je to.

Ako hoćeš da učiš, onda odvoj po par meseci da savladaš onove programiranja (što verovatno već zanš), OOP, osnove baza podataka, SQL, pa onda par meseci za aplikacije koje rade sa bazama podataka.

Ne postoji prečica, a da je funkcionalna i dobra.
 
Generalno ljudi moraju da shvate da ovo ne može ovako.

Možeš da nabubaš neki tutorijal kojih ima mali milion na internetu i da sebe zavaravaš da "znaš" da "praviš" aplikacije koje rade nad nekom bazom podataka. To je to.

Ako hoćeš da učiš, onda odvoj po par meseci da savladaš onove programiranja (što verovatno već zanš), OOP, osnove baza podataka, SQL, pa onda par meseci za aplikacije koje rade sa bazama podataka.

Ne postoji prečica, a da je funkcionalna i dobra.

Sada mi je sve jasno,hvala na uputama.Slazem se sa tobom.
 
Krenuo pre 2 dana sa ucenjem C sharpa od kuce. Sto bi se reklo, grejanje stolice :D Pre eto dva dana nisam imao pojma u sta ulazim ali gledajuci tutorijale, naucio sam da napravim prost kalkulator. Kupio sam knjigu osnove programiranja od Rob Milesa da bi video od samog pocetka kako sve ide. Nekako mi C# deluje prostije od ucenja nemackog :D
 
Naravno da jeste prostije od švapskog :d ko da ideš nogu pred nogu :D uostalom i baš iščitavam istu knjigu ali na američkom jeziku.:type:
 
Dobra je knjiga ali nije potpuna. Navikava te na njegovu snaps biblioteku sto mi se ne svidja. Zbog toga kada prolazim neku lekciju iz knjige, pogledam i na jutubu snimak slicne stvari. Za sada mi glava kao lubenica, sve mi se pomesalo :D
 
WoooW This is better than šekš što bi rekli drugovi ameri. Kolega MilanBre mi je dao veliku motivaciju za ovo....iako mi je presudno interesovanje baze podataka , sql i ms access... Bilo mi je potrebno dva puna dana probio i ponoć da bi krekovao logiku programa da radi kako ja hoću iako ima samo tajmer, if, else i Compare String i sitne stvari a autor nije dao ni naznaku kako to postići. Program je u Visual C++ WinForme ima ih dva. Prvi je lakši. Probaj Copy - Paste u SpeedTyping Game :-devil-:
Inače u pravu si onaj Snaps C# je crap. Njegova biblioteka neće da radi ni u VS 2015 niti VS 2017. Izbacuje istu grešku snap.dll nije nađen i nema sdk 10586.0 jer ne prepoznaje da ima updejtovani sdk 10586.xxx. I ne podnosim taj UWP. To je Dead platforma i ne sviđa mi se ni malo. Inače nema kalkulatora plašiš se da ne prođeš ko ovaj na slici a? :d
 
Његова библиотека ради на виндовс 10. Морао сам да се пребацим са 8.1 на десетку због њега. Иначе ја сам баталио да радим са његовим кодовима. Користим само објашњења, остало нађем на јутубу без његове библиотеке.
 
Ne radi kod mene kao što rekoh i ne volim taj UWP. I ja koristim windows 10 i VS 2015 i VS2017 i netće....Nebitno. Inače evo za igrače lotoa jedan Loto Asistant. Ne koristi kompleksan programerski aparat ali uopšte nije jednostavan dok ne krekuješ programsku logiku nema šanse da ti radi kako treba....Inače potrošio sam pola dana da dokučim kako se prave one malene ikone i edituju u fotošopu što ih stručnjaci stavljaju u toolbarove i sl.
Ako programiranje nije Vizuelno nije mi zanimljivo ovo crno belo programiranje niti bih se time bavio....Sećam se kada je bila reklama za ovu prekvalifikaciju za IT sektor pa kamera obuhvata monitor za kojem sedi "malena devojčica" i na ekran se vidi ono CODE pisano sa /////// da bi se dobila reč CODE u Javi System.out.println( ////// ); Mora de je potrošila par sahata za taj crep, a onda kažu ovi iz službe za nezaposlene da se kursevi obustavljaju jer je samo 17% njih uspelo da se zaposli!? Pa sa takvim njihovim učenjem programiranja to me uopšte ne iznenađuje.
Kao amateru za SpeedTyping game bilo mi je potrebno puna dva dana po desetak sati (prvi dan probio ponoć) da bi ga ukapirao i dodao funkcionalnost koju sam želeo. Takozvani Chalange. A ovaj Loto je komplikovaniji. Samo sam uspeo da ga napravim da radi i izbacim jedan gadan bag koji se krio u programskoj logici kada postaviš broj 10 u sva tri polja a on se smrzne a ti lupaj glavu u čemu je problem. Sve ispravno a ono ne radi.
 
Šta podrazumevaš pod vizuelno? Da vidiš instant rezultate svoga rada? Ili bi visual basic style drag’n’drop


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je bilo u temi, ali nisam pronasao.

Da li se "isplate" kursevi Jave/Android-a/PHP-a na ETF-u? Da li se nesto tamo moze nauciti?
Verujem da su daleko bolji od IT akademija i ostalih sr*** :)
 
Ako nisi razumeo ono pod Vizualno onda neću ni da objašnjavam. Inače evo onog kalkulatora u Visual C# kojeg čekam od kolege MilanaBre ali nikako da ga dočekam. Za njegovo pravljenje su potrebne napredne stvari i...... Naravno da treba tu još doteravanja ali nešto ostavljam i drugima.

Inače za IT Akademiju moj komentar. Ja sam išao tamo 2010 Elektronsko Poslovanje.....ne bitno. Ono što je bitno jeste šta ti želiš da ti školovanje pruži? Recimo ja sam išao u Srednju Hemijsku školu 4 godine i imali smo Mašinske Elemente sa Tehničkim crtanjem. I pred kraj časa kada počinje "galama" ja pitam profesorku pošto sedim ispred nje:"Šta će nam ovo?" Ona mi odgovori pa znaš ako ti neki deo crkne da umeš da ga nacrtaš." Lepo je to profesorko samo ja sam HEMIČAR a ne majstor. Kada nešto crkne ja zovem majstora....Ona je tako zinula ko da je progutala krastavu žabu....Ja to ispričam Orkaniću mom razrednom starešini a on mi odgovori:"Pa znaš svakom treba 5-10% tog znanja..." Šteta što ne mogu sada da mu kažem da mi ni 0.5% toga znanja nije trebalo.
Moj bratić je završio posle 13g "prestižni" Elektro-tehnički fakultet u Biogradu gradu belome i on ne zna ništa ni o mrežama niti ga iko gleda već par godina bilo gde da aplicira za posao. Sada pravi neku svoju "firmu" uči knjigovodstvo ali na papiru ništa računari. Naravoučenije dajte sami.
 
I tako dame i gospođo forumaši 'oćete da budete programeri za tri meseca a? :d Evo vam šanse. Novi programčić koji vam nudi tri opsega brojeva iz kojih generator bira nasumične brojeve i aplikacija vam pokazuje da li ste blizu da ga pogodite i iz koliko pokušaja i ako ste upisali text on vas upozorava. Jednostavna logika za ove stručnjake zar ne? Od programerskog znanja samo je potreban generator nasumičnih brojeva, if--else izrazi i prevođenje teksta u brojeve i obrnuto, pice of cake.
 
Ima li neko "hrabrosti" da mu objasni neke stvari? :D

@Analayzer: U čemu je poenta ovih tvoji postova?
 
Ja sam pokušao a onda sam ga blokirao, shvatio sam da je to najzdravije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dati motivaciju za programiranjem mladjim naraštajima ako li vam smeta ne moram ja više ništa da stavljam. AUT. Bolje vi stavite vaše.
 
Bolje nemoj više ništa da stavljaš. ;)

Tvoji copy/paste bezidejni primeri ničemu ne služe. Samo prave bespotreban "šum" na temi koja možda nekome i može da bude korisna.

Što se tebe tiče, bolje je da prvo pročitaš prvi post u ovoj temi koji ne napisan još 2009. godine.

Takođe bih te najlepše zamolio da ne daješ savete "mlađim naraštajima" jer očigledno nisi merodavan i stručan za takvo nešto.

Ne zameri, a ti ako želiš nešto da učiš sledi metodologiju iz prvog posta ove teme.
 
+1
Totalno ne kapiram sta pokušava i kome se obraća, samo konfuzija u temi bezveze. :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
drugari, pitanje.
Resio sam kurs da upuisem i krenem lagano.
QA ili Python? Vasa preporuka
 
Python.
 
drugari, pitanje.
Resio sam kurs da upuisem i krenem lagano.
QA ili Python? Vasa preporuka

A šta podrazumevaš pod QA? QA su skup skill-ova koji su potrebni da bi se bavilo testiranjem i uopšte ne moraju da podrazumevaju znanje nekog programskog jezika. Python je sa druge strane programski jezik za koji nisam čuo da neko koristi za testiranje.
Pitanje ti je "babe ili žabe" i iz toga naslućujem da je celo pitanje trebalo da glasi "Na čemu se mlate veće pare, QA ili Python?"

Programiranje nije lako jer da jeste, svi bi na ovom svetu bili programeri. A ako se u to još ulazi samo iz razloga "jer se dobro plaća", uglavnom je pakleno teško. Raspitaj se šta radi jedna oblast, a šta druga (ili peta, deseta...) pa se na osnovu toga šta ti najviše leži odluči čime bi hteo da se baviš.
Zarađivaćeš veoma pristojno u bilo kojoj oblasti ako budeš dovoljno dobar u tome što radiš.
 
Pozdrav svima!
Prvo da se malo predstavim.Imam 30 god,troje dece,i muza naravno :) Zavrsila sam gimnaziju i udala se,pa nisam isla dalje. Brzo ucim kad znam sta ne znam i gde pocinjem,i tu mi treba vasa pomoc.Zadala sam sebi cilj da imam 2 godine da postanem junior developer.Ucila bih dnevno vise sati,tj nocu :) Na edx sam krenula na kurs Java,ali mislim da je veliki zalogaj za ovakvog duduka,nije da ne kapiram uopste ali mi trebaju osnove,osecam se ko ludak koji je resio da bude pilot :) Preporuka za drugi kurs? Neke osnove prvo.Citala sam temu,ima dosta saveta,ali i iz 2013.god pa se verovatno od tad svasta menjalo.
Molim za savet i pomoc.
 
Pozdrav ljudi, da li neko moze da mi objasni. Je l' .Net poseban programski jezik ili je to framework od C# ? Koja je razlika izmedju ASP .Net i .Net? Trazio sam po netu, ali svi uporedo spominju C# i .Net. Ja zelim da ucim .Net i da li moram da znam C# ?
 
Nazad
Vrh Dno