»RSS Benchmark sajt

Strana 38 od 38 PrvaPrva ... 283435363738
      Prikazani rezultati od 556 do 566 od ukupno 566

Tema: Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        43
      2. Moja mašina
        • CPU: I7 -4720HQ
        • RAM: 12gb RAM
        • VGA: GEFORCE GTX 950M
        • LAP: Asus k550JX-DM014D
      3. Nema veze da li ce ga traziti nekad, ali ti faks daje sirinu koju ne mozes sam da naucis. Pocev od paradigmi, teorije OOP, treba malo nauciti i o hardweru kako funkcionise CPU,memorija,mreze. Mozda i HCI sto da ne..jako je tesko sam sebi odrediti plan i program i drzati ga se. Naravno ne podrzavam danasnje placene skolice od po par stotina do par hiljada eura sto ubede ljude da ce napraviti od njih programera. Svako moze da nauci sintaksu ali semantika(stovse nesto koristi bas tu i na taj nacin) i nacin razmisljanja ne ide tako lako. Ali sto je old_bookmaker rekao, idi na Javu izuci osnove i toeriju pa malo predji na baze i polako se nadogradjuj. Od guzve u web development-u tesko da ces isplivati bar na globalnom nivou..ima previse konkurencije..cak ameri forsiraju one bootcamp-ove za prekvalifikaciju i svi su za web dev.a na domacem trzistu nije ista cena rada za freelancere u web dev. Ali sve je na tebi(izvinjavam se na duzem post-u)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.049
        Ako ništa drugo onda za iseljeničku vizu.

Brat upravo radi za AU, Vienna, sve regularno i sve ide preko firme (oni plaćaju i advokata da to završi).

Inače, da ne bude OT, on je Java Senior Developer, zapravo (kako bi on to napisao ) senior software engineer, past: Development manager & Senior Software Developer, Java Instructor, ...

Member Avatar korisnika stopke
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        3.855
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4460 & LC Power LC-CC-120
        • MoBo: Asus B85M-G
        • RAM: 2x8gb 1600mhz DDR3 Kingston ValueRAM, Low Profile
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC Edition
        • MON: Dell P2414H LED IPS
        • HDD: Samsung 850 EVO 250gb + 500gb SamsungF3 + 640gb WD Blue + 2tb Seagate Barracuda
        • OPT: Samsung SH-S223C
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl & Thermaltake Toughpower XT-575W
        • SND: Altec Lansing VS2721 & Cooler Master Storm Sirus-C
        • LAP: HP ProBook 650
        • TV: Panasonic TX-50CS520E
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mis: Asus Echelon 5600dpi KB: Cooler Master Storm Suppressor Gamepad: Logitech F310
      7. Da a nekad je i za neki dobar posao dealbreaker ako nemate fax, ili stavka zbog koje zaposle nekog drugog. Desava se.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika Vegeta
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        731
      9. Moja mašina
        • CPU: i5-2400
        • MoBo: Dell
        • RAM: DDR3 8GB
        • VGA: iGPU
        • MON: Dell P2717H
        • HDD: SSD120GB/HDD500GB
        • OPT: CD/DVD-RW
        • Case: Dell Optiplex 790
        • LAP: HP ProoBook 4530s
        • INET: DSL
      10. Moj savet je Python, koristiti se u skoro svakoj oblasti programiranja(web programiranje, izrada manjih programa, obrada podataka.....). Sintaksa je najlakša za učenje ali opet može biti i mač sa dve oštrice (nema deklarisanja promenljivih jedna od najvećih razlika), pa kada probaš neki drugi jezik mogu nastati problemi. Moj savet je prvo dobro savladati funkcionalno pa tek onda preći na OOP programiranje.
        Možeš pogledati ove you toube serijale, dosta ti mogu biti od pomoći.

p.s : I ja sam početnik, imam nekoliko odradjenih projekata. Ovo je neko moje vidjenje za ovaj kratak period od kako sam se malo više posvetio programiranju.
        Menjao Vegeta : 10.05.2019. u 16:43

Member Avatar korisnika Qaxentius
        Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        184
        Citat Citiram korisnika: old_bookmaker Pogledaj poruku
        Relativno lagan ne postoji.

Kreni da učiš Javu: Java SE, OOP, baze i SQL, Java EE i naći ćeš lako posao (pritom dobro plaćen).

Ako pok hoćeš ili te ubede te da kreneš na Web - srećno. Ima ih na hiljade

Edit:

Šta ti je život, ja bih sad svima savetovao da upišu prava ili medicinu. Međutim, sad svi hoće u IT i computer science.

Advokat početnik više zarađuje od programera početnika. Solidan advokat svakako više od programera, a dobar advokat, to verovatno znaš i sam.

Lekar specijalista može mnogo više da zarađuje od programera (seniora) ako ode u inostranstvo ili otvori privatnu praksu. U svakom slučaju mnogo više je cenjeniji u društvi, a takođe i potrebniji od jednog programera.

ITD.
        Jeste ali ja planiram da idem u inostranstvo i da se nikad ne vratim u Srbiju, za rad u inostranstvu mi ne znači ništa diploma pravnog fakulteta iz Srbije.

Citat Citiram korisnika: Vegeta Pogledaj poruku
        Moj savet je Python, koristiti se u skoro svakoj oblasti programiranja(web programiranje, izrada manjih programa, obrada podataka.....). Sintaksa je najlakša za učenje ali opet može biti i mač sa dve oštrice (nema deklarisanja promenljivih jedna od najvećih razlika), pa kada probaš neki drugi jezik mogu nastati problemi. Moj savet je prvo dobro savladati funkcionalno pa tek onda preći na OOP programiranje.
        Možeš pogledati ove you toube serijale, dosta ti mogu biti od pomoći.

p.s : I ja sam početnik, imam nekoliko odradjenih projekata. Ovo je neko moje vidjenje za ovaj kratak period od kako sam se malo više posvetio programiranju.
        Svi mi govore da treba sa Python da počnem, tako da ću najverovatnije njega za početak. Plan mi je da posle njega idem na C++, ne znam da li je to dobra odluka ?

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.049
        Citat Citiram korisnika: Qaxentius Pogledaj poruku
        Jeste ali ja planiram da idem u inostranstvo i da se nikad ne vratim u Srbiju, za rad u inostranstvu mi ne znači ništa diploma pravnog fakulteta iz Srbije.

Potpuno pogrešno razmišljanje, možda ne znači diploma pravnog fakulteta (nisam siguran ali misli da se bodovi dobijaju na osnovu stručne spreme, ovo uzmi sa zadrškom kao što rekoh, nisam siguran) ali ako misli da ponovo upišeš neki fakultet onda nećeš baš u skorije vreme da napustiš Srbiju. Ako si čitao sve što je pisano nakon ovoga što si citirao mogao si da pročitaš i zbog čega je to tvoje razmišljanje pogrešno.

Citat Citiram korisnika: Qaxentius Pogledaj poruku
        Svi mi govore da treba sa Python da počnem, tako da ću najverovatnije njega za početak. Plan mi je da posle njega idem na C++, ne znam da li je to dobra odluka ?
        "Odlična" odluka i put da nikada ne stigneš do cilja koji si "zacrtao".
        Menjao old_bookmaker : 10.05.2019. u 20:33

Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        184
        Potpuno pogrešno razmišljanje, možda ne znači diploma pravnog fakulteta (nisam siguran ali misli da se bodovi dobijaju na osnovu stručne spreme, ovo uzmi sa zadrškom kao što rekoh, nisam siguran) ali ako misli da ponovo upišeš neki fakultet onda nećeš baš u skorije vreme da napustiš Srbiju. Ako si čitao sve što je pisano nakon ovoga što si citirao mogao si da pročitaš i zbog čega je to tvoje razmišljanje pogrešno.
        Ne planiram da upisujem novi faks, već samostalno da se učim.

"Odlična" odluka i put da nikada ne stigneš do cilja koji si "zacrtao".
        Okej šefe, bacam se na Javu, razumeo sam poruku.

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.049

Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

Zaista ti želim puno sreće, od srca.

U okviru svoje institucije angažovan sam na novom UNDP projektu za prekvalifikaciju zaposlenih, onaj prethodni im je propao (u smislu uspešnosti), a detalje o ovom novom možeš pogledati ovde. Nismo konkurisali za prethodni ali za ovaj jesmo. Radi se na obuci kandidata za junior poziciju. Materijale ne mogu da delim ali snaći ćeš se i bez toga sam.

https://itobuke.rs/programi-obuka-pr...aposlene-2019/

Šta mogu da ti prenesem u vezi svega - moraš da odvojiš puno vremena i da dosta vežbaš. Nije nemoguće, radimo sa ljudima različitih profesija i nivoa obrazovanja i ima dosta dobri kandidata koji vrlo lako prate gradivo. Videćemo sad kad krene Java EE, do sada su bili dobri.

Ako si se odlučio za Javu, onda uči onim redom kojim sam ti i napisao na početku.

Praksu koju mi obezbeđujemo u okviru ovog projekta kroz partnerske firme ne znam kako ćeš da nadoknadiš ali nije nemoguće. Ne može brzo ovo da se prođe, idealno bi bilo da imaš nekoga da "slušaš", gledaš na YT.

Šteta za fakultet, mada mogu da razumem da želiš da ideš odavde. Ja mog mlađeg brata (gore pomenutog) zdušno podržavam u odluci da ode odavde.
        Menjao old_bookmaker : 11.05.2019. u 01:48

Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        184
        Zaista ti želim puno sreće, od srca.

U okviru svoje institucije angažovan sam na novom UNDP projektu za prekvalifikaciju zaposlenih, onaj prethodni im je propao (u smislu uspešnosti), a detalje o ovom novom možeš pogledati ovde. Nismo konkurisali za prethodni ali za ovaj jesmo. Radi se na obuci kandidata za junior poziciju. Materijale ne mogu da delim ali snaći ćeš se i bez toga sam.

https://itobuke.rs/programi-obuka-pr...aposlene-2019/

Šta mogu da ti prenesem u vezi svega - moraš da odvojiš puno vremena i da dosta vežbaš. Nije nemoguće, radimo sa ljudima različitih profesija i nivoa obrazovanja i ima dosta dobri kandidata koji vrlo lako prate gradivo. Videćemo sad kad krene Java EE, do sada su bili dobri.

Ako si se odlučio za Javu, onda uči onim redom kojim sam ti i napisao na početku.

Praksu koju mi obezbeđujemo u okviru ovog projekta kroz partnerske firme ne znam kako ćeš da nadoknadiš ali nije nemoguće. Ne može brzo ovo da se prođe, idealno bi bilo da imaš nekoga da "slušaš", gledaš na YT.

Šteta za fakultet, mada mogu da razumem da želiš da ideš odavde. Ja mog mlađeg brata (gore pomenutog) zdušno podržavam u odluci da ode odavde.
        Zahvaljujem. Mogu da odradim prekvalifikaciju kod Nacionalne službe za zapošljavanje iako nisam radio ranije negde kao Junior Java developer ?

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.049
        Moći ćeš ako ponovo raspišu konkurs. Prvi je bio za nezaposlena lica sa biroa, ne znam detalje da li su morali ili ne da imaju dodira sa IT i računarskim naukama.

Ovaj drugi je bio namenjen zaposlenim osobama koje nisu imale nikakvog prethodnog dodira sa IT i računarskim naukama:
        који нису на ИТ позицијама или нису завршили неки од ИТ смерова на факултетима

Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        184
        Moći ćeš ako ponovo raspišu konkurs. Prvi je bio za nezaposlena lica sa biroa, ne znam detalje da li su morali ili ne da imaju dodira sa IT i računarskim naukama.

Ovaj drugi je bio namenjen zaposlenim osobama koje nisu imale nikakvog prethodnog dodira sa IT i računarskim naukama:
        U redu, zahvaljujem

Strana 38 od 38 PrvaPrva ... 283435363738

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •