Šta je novo?

AKCIJA: Isključite autorun!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zašto neko misli da rešenje koje je ponudio @tomic ne daje rezultat?
 
uhhh, nemam vremena da citam 12 strana a trebao bih danas da stavljam ovi win, jel moze neko da mi odgovori na 2 pitanja

1. jel dovoljno da za xp da skinem onaj fajl iz attachementa, Removable_AutorRun_Off.zip‎?
2. sta treba da se uradi za win7?
 
Jel moze ovaj McStit sa antivirusom, jel na istu foru kao ovaj iznad autorun remover?
 
Jel moze ovaj McStit sa antivirusom, jel na istu foru kao ovaj iznad autorun remover?

Moze, to nije antivirus.
Autorun je samo jedna rupa koju koristi worm. MCShield ce zastititi racunar od worma, kako god on pokusa da se prebaci sa memorije na sistem, a ujedno ce ocistiti flesku ili eksterni disk.
 
Ja ga nikada ne gasim meni naprotiv obavezno treba. Nego brate gde vi uopšte nalazite tolike viruse ja za ovih 8 godina interneta par malvera da, ali VIRUS još ni jedan brate ni ne koristim antivirusni samo comodo firewall brate.
Inače @oggich instaliraj program Wise Care 365 Free edition i u njemu imaš podešavanje za isključenje autoruna veoma dobar program brate.
 
Odnesi usb flash u fotokopirnicu i zatim ga ukljuci u svoj racunar. 90% su sanse da navuces autorun viruse.
 
Što bi se razlikovalo od onoga Start - Gpedit.msc - Computer Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Autoplay Policies i podesiš šta ti odgovara
 
Da li je dovoljno editovati samo prvu stavku?
 

Prilozi

  • Autorun.jpg
    Autorun.jpg
    149.1 KB · Pregleda: 325
Jedno vreme sam držao ugašen u već davno vreme dok sam koristio XP. Od Viste na ovamo mi je uvek upaljen, nemam nameru da ga se odreknem. Delom i zato što uglavnom koristim svoje, i znam da je čisto.
Delom jer baš hoću da testiram sreću i zaštitu na računaru.
 
Никад ниси гурнуо туђу флешку? Никада своју флешку ниси носио код непознатих па пробао? Ја сам иначе то искључивао пре појаве ових штеточина, па и пре појаве УСБ флешки, неће ОС мени да отвара нешто што сам убацио а нарочито неће он да одређује чиме ће да отвори. Све и да нема вируса, ко каже да ја хоћу да слушам музику која је на флешки/оптици, да хоћу да покренем инсталацију нечега или да гледам филм? Можда су ме зато и прескочили разни вируси, предухитрио сам им идеју.
Мада ми сада то није битно, нема тог програма који ће код мене сам да се покрене а шире га флешке. ;)
 
Ubacujem tuđe, retko. I nosim i svoje na druge. Ali mi nije razlog da ga ugasim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno