Šta je novo?

AKCIJA: Isključite autorun!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne treba nikakvo registry petljanje pod Vistom. Imate "Autoplay" aplet u kontrol panelu, odatle se sve namešta.
 
Pojedini modeli Kingston i SanDisk flash diskova imaju prekidače za RO, tako da pogledaj njih... Čini mi se da svaki Cruzer ima...
Mislim da ipak nema.Malo sa Googlovao i ispada da su skoro svi proizvodjaci fleševa izbacili taj prekidac (valjda im skupo :wall:).Nasao sam samo dva modela PQI da imaju write protect prekidac.Ranije su izgleda to stavljali mnogo češće.:mad:Ja imam neki prastari Intenso od 1 GB koji to ima.
 
Poslednja izmena:
Kupi citac kartica (imas one male, samo za sd, ja platio 300 din) i SD karticu (ona ima prekidac).
Citac sa karticom je kao neki malo krupniji flesh disk :)
 
A ja sam naletao na antiviruse koji su mi malo uništili mesec dana posla... Što se mene tiče, od virusa, jedini gori programi su antivirusi.

Nažalost, windowsu moraš da ugasiš što više automatike i da što više zanš o njemu i držiš stvari pod kontrolom... kao da ti postojiš zbog njega, a ne on zbog tebe (pa i ne postoji kad malo bolje razmislim).
Windows ne postoji u vremenu i prostoru. :zgran:

Uvek isključujem Autorun na svim uređajima.
 
ček, jedno pitanje za sve vas "autoRun-hejtere" ;)

Šta radite kad ubacite DVD sa filmovima? ili neki USB disk? Onda otvarate fajl menadžer i tražite taj disk, pa onda ga otvarate? Meni to deluje kao nepotrebno kliktanje...

I da li su virusi jedini razlog za gašenje? Da li biste na Linuxu gasili auto-mountovanje?
 
ček, jedno pitanje za sve vas "autoRun-hejtere" ;)

Šta radite kad ubacite DVD sa filmovima? ili neki USB disk? Onda otvarate fajl menadžer i tražite taj disk, pa onda ga otvarate? Meni to deluje kao nepotrebno kliktanje...

I da li su virusi jedini razlog za gašenje? Da li biste na Linuxu gasili auto-mountovanje?

Nisu virusi jedini razlog. Ja lično mrzim i ono skeniranje CD-a/fleša da vidi šta je, pa dok izbaci poruku da mu kažem šta da radi i sl. Ionako koristim TotalCommander kući (na poslu FreeCommander), koji je praktično stalno uključen, pa mi nije nikakav problem što je autorun isključen.
 
ček, jedno pitanje za sve vas "autoRun-hejtere" ;)

Šta radite kad ubacite DVD sa filmovima? ili neki USB disk? Onda otvarate fajl menadžer i tražite taj disk, pa onda ga otvarate? Meni to deluje kao nepotrebno kliktanje...

I da li su virusi jedini razlog za gašenje? Da li biste na Linuxu gasili auto-mountovanje?

Cemu ovakav post?

Da si pogledao temu od pocetka mogao si videti da postoji mogucnost da se iskljuci autorun samo za removable diskove i za CD/DVD diskove.
WIN+E + klik na disk + dvoklik na setup < cekanje da odskenira disk <reinstalacija sistema zbog autorun virusa

AutouMount i AutoRun su za tebe isto? :shock:
 
Poslednja izmena:
Cemu ovakav post?

Da si pogledao temu od pocetka mogao si videti da postoji mogucnost da se iskljuci autorun samo za removable diskove i za CD/DVD diskove.
WIN+E + klik na disk + dvoklik na setup < cekanje da odskenira disk <reinstalacija sistema zbog autorun virusa

AutouMount i AutoRun su za tebe isto? :shock:
čemu onakav post? pa, valjda zato što me interesuje odgovor na to pitanje... šta misliš čemu bi inače služio?

ovo za dvd i removable diskove nisam skontao, kao ni ono win+e...

što se tiče automounta i autorun-a, deluje mi slično, nisam rekao da je baš isto... taj deo je i onako bio naveden zbog interesovanja da li se autorun radi samo zbog straha od virusa!
 
Naravno da nisi skontao... procitaj temu od pocetka pa se mozda nesto promeni po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
pročitah sad PONOVO celu temu... krastavac, izgleda da sam ja kriv, jer sam ja mislio na AutoPlay (koji je meni extra stvar!), a ovde se ipak većinom priča o AutoRun-u (automatskom pokretanju nekog fajla sa CD/DVD/USB-a)...

ako je to tačno, onda moram da se ispravim: AutoPlay je extra, AutoRun je mnogo manje bitna stvar!

ovde su oba objašnjena: http://en.wikipedia.org/wiki/Autorun
(posebno pogledajte "The AutoRun disable bug")

a ovo je odlična ideja, onoga ko je napravio ovaj virus:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Conficker_worm_AutoPlay_Vista.png

ooo, vota misejka tu mejka (ili tako nekako, kako kaže onaj italijanski kapetan iz Alo Alo ;) )
 
ja autorun iskljucim cim instaliram win,
jer me prvo nervira a drugo zbog gamadi,
autorun iskljucujem iz gpedit-a,
je to to ili je iz reg. bolja opcoja?
 
Poslednja izmena:
Evo sta ja koristim. Chik sad nek se pokrene autorun.inf

Kod:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

Tamo gde sam nashao ovo kazu da sve drugo se da zaobici al' ovo nikako.
Važi za sve Xp/Vista

Pitate se kako startujem CD/DVD ili igru?
Pa *.inf je čitljiv pa mogu da vidim sta treba da se pokrene.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je to, nemaš brige.

Da li? Jesi pogledao link koji je ostavio abc011abc, konkretno deo http://en.wikipedia.org/wiki/Autorun#The_AutoRun_disable_bug. Sudeci po tekstu odatle, sve se moze zaobici dok se ne primeni security patch koji je ms izdao u julu 2008. Cudno mi je da nikad nisam dobio taj patch preko automatic update-a, no kad sam ga skinuo i instalirao rucno, pojavili su se kljucevi u registriju sa wiki strane, koji navodno ispravljaju bug.

edit: i na linku koji je ostavio ivica pise da dok se ne primeni patch izdat u julu 2008. autorun ostaje delimicno ukljucen i kad se gasi preko gpedita, i preko registrija. Jedina metoda koja radi bez patch-a je ova koju je ivica napisao.
 
Poslednja izmena:
Kod mene funkcioniše preko gpedit-a (redovno instaliram update-e).
 
Pazi, funkcionise, ugasi se autorun, ali ako se otvori flash duplim klikom na drive letter iz my computera ili preko explore iz context menija, onda se izvrsava autorun rutina. Tako bar pise na onim linkovima, i MS je zbog toga izdao patch.

Btw, iako redovno instaliram update, gore pomenuti mi nikad nije stigao preko AU-a ili kad sam isao na update preko IE-a, morao sam rucno da ga skinem. Ne znam zasto mi nikad nije ponudjen.
 
OK. Provjeriću onda kad dođem kući za taj patch i pročitati malo to što piše na linku. Zahvaljujem.
 
Btw, iako redovno instaliram update, gore pomenuti mi nikad nije stigao preko AU-a ili kad sam isao na update preko IE-a, morao sam rucno da ga skinem. Ne znam zasto mi nikad nije ponudjen.

Isto i kod mene a koristim redovno MS update.

Pazi, funkcionise, ugasi se autorun, ali ako se otvori flash duplim klikom na drive letter iz my computera ili preko explore iz context menija, onda se izvrsava autorun rutina. Tako bar pise na onim linkovima, i MS je zbog toga izdao patch.

Bas sam jedan komp ovako zarazio.Iskljucio sam autorun preko gpedita, odneo flesku drugu da mi nesto iskopira za fakultet i na kompu gde sam instalirao windows slucajno umesto fleske gde su instalacioni programi gurnuo sam ovu drugu na kojoj je bio virus, i otvaranjem preko explorera(posto jos nisam instalirao freecommander, koji je bio na drugom flesicu) komp je odmah bio zarazen.
 
Poslednja izmena:
Dakle, ako se otvara preko FreeCommander-a ili TotalCommander-a, onda se ne manifestuje bug?
 
E sad mozda je do mog "nadjubrenog" Windowsa ali u zadnje vreme mi Windows ne nalazi automatski drajver za flash koji ranije nije ubadan vec moram da ga navedem na windows\inf dir.

Moguce je da je do gore navedenog patcha koji je brutalan i po pitanju restrikcije za inf al' ne
mora da znachi da je ovaj bug od gorenavedenog patcha. Moguce je da je moj win zreo za reinstall.
 
Pogledacu taj patch za koji prvi put cujem, do sada sam redovno koristio GPEDIT, mada nikad ne pokrecem novi disk dvoklikom, vec idem na open (da se ne pokrene neki autorun itd.).
 
Probao sam patch i ne resava problem :( Dvoklik pokrece autorun.inf sa flash diska.
 
Mislim da je krajnje vreme da neko napise autorun virus koji disable-uje autorun ;)
 
Evo sta ja koristim. Chik sad nek se pokrene autorun.inf

Kod:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

Tamo gde sam nashao ovo kazu da sve drugo se da zaobici al' ovo nikako.
Važi za sve Xp/Vista

Pitate se kako startujem CD/DVD ili igru?
Pa *.inf je čitljiv pa mogu da vidim sta treba da se pokrene.

Kobaja, grande.

WD passport se otvara tj za njega autorun disable ne radi. Upravo se igram s njim.
 
Ja sam u servisima disejblovao Shell Hardware Detection i nema vise Autorun-a :)
 
Mašala :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno