Šta je novo?

AKCIJA: Isključite autorun!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto bi iskljucio update i firewall?
 
Firewall isključiš kad staviš bolji. Update ne treba isključivati, eventualno ga podesiti da prvo obavijesti da postoji novi update, pa tek kad kažeš šta da skida, da to i radi.
 
iskljucite pod obavezno(update, firewall, system restore)
Ništa od ova tri ne treba isključiti! Apdejt je neophodan za bezbedan rad, fajervol je realno većini sasvim dovoljan, a SR može da puno pomogne u nekim zeznutim situacijama, a ne smeta da stoji uključen (a sve što ne smeta, koristi, zar ne? :D )
 
U principu da bi Windows radio zadovoljavajuce treba ga podesiti kontra Microsoftovim savetima tj ono sto oni kazu da ne treba iskljuciti, iskljucite pod obavezno(update, firewall, system restore), naravno ako vam nesto od ovoga nije neophodno za posao.


Ove tvrdnje su u potpunosti netačne.
 
takodje i ja prvo sto uradim kada instaliram win.
je ubijem SR, update i FW ( ali stavim drugi FW)
i nema problema za dzema :D.
 
Dobro, radite vi šta hoćete ali ovo je tema o disable autorun i dalje digresije će biti brisane.
 
Današnji apdejt ponuđen preko Automatic Update-a:

34e6yhc.png


Info & objašnjenje: http://support.microsoft.com/kb/967715

The updates offered in this article correctly disable the Autorun features. These features were not correctly disabled if you followed previously published guidance.
 
MASHALA! :)
 
uradio sam kako ste savetovali i auto run na Usb-u je moja proslost:D hvala za logistiku:type:
 
ja autorun iskljucim cim instaliram win,
jer me prvo nervira a drugo zbog gamadi,
autorun iskljucujem iz gpedit-a,
je to to ili je iz reg. bolja opcoja?

to je ista stvar - ako podesis lokalne polise one ce se ionako upisati u registry.

btw sad videh da je chivitli dao detaljan odgovor.

EDIT: "The updates offered in this article correctly disable the Autorun features. These features were not correctly disabled if you followed previously published guidance." :D :D :D ...eh taj Microsoft....
 
Poslednja izmena:
Nije mi ponudjen taj novi apdejt! Sinoc odem preko IE-a da rucno apdejtujem, da vidim da li ce da mi ponudi - i nista! :mad:
 
Moze da se skine sa M$ sajta, ali pre njega mora Windows genuine,...
 
Ma skinuo sam ga, imam genuine, nego mi ide na zivce kako to da nekome stize preko AU-a, a neko mora da gata u pasulj da li postoji apdejt koji to ispravlja i zatim ga skine rucno.
 
Pa, apdejt se "progura" u nekom vremenskom periodu - npr. ide 2 nedelje, dok ne stigne do svih...
 
I ja se pridružujem akciji :D Odavno me nervira autorun funkcija, pa od tada uvek po instalaciji sistema prvo isključim autorun, neke services... i ostalo što nevalja u windowsu :)

P.S. A ovih dana mi uvek donose usb flash pune virusa... :mad:
 
Evo sta ja koristim. Chik sad nek se pokrene autorun.inf

Kod:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

Tamo gde sam nashao ovo kazu da sve drugo se da zaobici al' ovo nikako.
Važi za sve Xp/Vista

Pitate se kako startujem CD/DVD ili igru?
Pa *.inf je čitljiv pa mogu da vidim sta treba da se pokrene.
Ovo mi deluje kao super fora. Pokrenuo sam kod sebe taj REG i za sada ni jedan autorun se nije pokrenuo! Čak ni klik na CD sa autorunom ne pokreće AR, već otvara root folder CDa :)

Ubacio sam REG fajl sa kratkim infom na svoj download place ;)
 
GPO, može i default domain policy,
Computer configuration > administrative templates > system:
 

Prilozi

  • untitled.GIF
    untitled.GIF
    2.3 KB · Pregleda: 212
Poslednja izmena:
grouppolicyeditor.png


Start> Run> gpedit.msc> ostatak se vidi iz screenshota.
 
AutoPlay i AutoRun nisu isto ;)

Inače, ako se isključi AutoPlay, obično se neće pokrenuti AuroRun prilikom ubacivanja CDa/flasha, ali HOĆE ako se klikne na ikonicu drajva!
 
Kad su poceli da pristizu kompovi sa autorun virusima krenuo sam da ga iskljucujem svima, meni to ne radi jos od win98. Medjutim jedan nazovi prijatelj koji nije cak ni platio reinstalaciju (sa dezinfekcijom i cuvanjem fajlova) zove i dere se u slusalicu "sta si mi ovo napravio nista ne radi!"
Sta ne radi? Skontam da ne radi autorun i da mu je komp neupotrebljiv zbog toga. Odem lepo i ukljucim, sta ces, od ljudske gluposti nema zastite. Savet za one koji rade reistalacije je da ne odmazu sebi, neka ih nek nose na servis svakih 15 dana ako ne kod vas ono kod drugih a njihove musterije ce doneti kod vas.
 
@otogrunt
ccc.. ti predlazes da se ljudi zezaju sa virusima da bi 'majstori' imali vise posla??
 
I ja se pridružujem akciji :D Odavno me nervira autorun funkcija, pa od tada uvek po instalaciji sistema prvo isključim autorun, neke services... i ostalo što nevalja u windowsu :)

P.S. A ovih dana mi uvek donose usb flash pune virusa... :mad:

ali treba ljudima objasniti razliku izmedju obrisao sam sve sa USB i formatirao sam USB jer moj prijatelj mi je doneo USB na kom je sve obrisao i samo je snimio jedan Word .doc naravno kaspersky KIS8 je nasao 7 virusa na tom USB :D
 
@cifra
koristis AV program da nadjes viruse na USB flash-u koji treba da ima samo jedan .doc?
 
Poslednja izmena:
@cifra
koristis AV program da nadjes viruse na USB flash-u koji treba da ima samo jedan .doc?

izgleda da nisam bas najbolje objasni ceo slucaj covek je selektovao sve sto je imao na usb i obrisao i posle kopirao samo jedan wordov dokument, virusi su naravno hiden tipa fajlovi i tom prilikom ih nije obrisao, posto je prijatelj pocetnik i malo znao o tome mislio je da je ako sve na takav nacin obrise tom postupkom i obrisao viruse, da bi video hiden filove tu opciju mora da ukljuci u Windows Exploreru ili Total Commanderu zavisno preko cega je brisao
da i nije kopirao taj dokument on bi i dalje imao viruse na tom usb bez obzira sto bi on delovao prazan ako hiden opcija nije ukljucena tj ako nije ukljuceno da vidi hiden files

poenta
treba formatirati usb kako bi se i virusi obrisali sa istog stim da ima instalirani neki od AV programa na mashini
 
poenta
treba formatirati usb kako bi se i virusi obrisali sa istog stim da ima instalirani neki od AV programa na mashini

Ne mora da znači da će na taj način očistiti flash disk od virusa. Postoje mem rezidentni virusi koji se prije svake operacije sa (nekim) diskom prekopiraju u RAM i onda čekaju da se ta operacija završi, pa se vrate nazad. Ovo je moguća situacija na mašini bez AV zaštite.

Kršten antivirus će da očisti flash i bez formatiranja istog. Do prve posjete istog nekoj zaraženoj mašini. :-devil-:
 
ma ne treba nikakav AV da bi se 'ocistio' flash,
eto dovoljno je iskljuciti taj autorun (da da i ukljuciti hidden files, pa to se valjda podrazumeva!) ili jos bolje koristiti Linux i sl.
moze npr. da se za par minuta 'podigne' bilo koja novija LiveCD distribucija i iz nje obrise sve sto treba sa usb-a. (kolko se secam postoji cak varijanta da se pod windowsom pokrene Linux.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno