Šta je novo?

[Legendarno] Corsair HX620 R.I.P.

FIREBIRD

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2008
Poruke
1,017
Poena
350
Corsair HX620 je juce popodne crko, komp vise ne startuje.
Neznam zasto, ostavljen je ukljucen kad se sestra vratila vise nije davao znake zivota :S::S::S:.
Vratio sam staro CM napajanje radi normalno, ali HX620 vise ne daje nikakve znake zivota.
 
Corsair HX620 je juce popodne crko, komp vise ne startuje.
Neznam zasto, ostavljen je ukljucen kad se sestra vratila vise nije davao znake zivota :S::S::S:.
Vratio sam staro CM napajanje radi normalno, ali HX620 vise ne daje nikakve znake zivota.
Ali imas garanciju 5 god jel da? To je izuzetno kvalitetno napajanje.
 
Spakovao sam ga u kutiju sutra ide na reklamacuju, videcemo sta ce biti.
 
Ako se ne varam,prvi slucaj na forumu a verovatno i shire da je nekom taj Cors tako tek riknuo :trust:
 
posto je otegao papke pod sumnjivim okolnostima, ja bih okrivio sestru:) mada, bas cudno da je crko, ovo je stvarno prvi put da sam cuo da je ovo napajanje riknulo. (ima li jos neki sinonim za prestanak rada napajanja:) )
 
Da nisi malo preterao sa klokovanjem?:)
 
Mozda sam i ja kriv prikljucio sam akumulator od 74ah da se malo dopuni, bilo mi blizu da razvucem kabl kroz prozor.
Mozda ga je akumulator ubio?
 
Jedno je sigurno ne koristiti napajanje kao punjac akumulatora.
 
Poslednja izmena:
Ne salim se, ostavi sam cd celu noc u autu pa mi ispraznio akumulator.
Sada cu otvoriti napajanje da vidim sta ima unutra.
 
Mozda sam i ja kriv prikljucio sam akumulator od 74ah da se malo dopuni, bilo mi blizu da razvucem kabl kroz prozor.
Mozda ga je akumulator ubio?

Da li si ti svestan koliko energije ima 74Ah akumulator? 12V x 74A i tako ceo sat!!! Pa to bi moglo i kamion da zavergla na -10C, a nedaj bože da mu kratkospojiš elektrode... U kratkom spoju istopio bi gvozdenu šipku debljine prsta kao od šale, ukoliko pritom od prevelike struje, tj. internog zagrevanja ne bi pritom i eksplodirao... Nije se šaliti sa automobilskim akumulatorima, zveri su to...
 
Poslednja izmena:
Lepo si se setio al ne moj da ima to govoris kad im budes nosio na garanciju :D
e bilo je jos jedno crkvanja razlog. upadali su srafovi u njega pa je posle nekog vremena crklo :D
 
Akumulator je BOSCH S4 kupljen pre 2 meseca, otvorio sam napajanje izgelda da je osigurac izgoreo.
 
Otvorio sam napajanje, nigde nema paljevine. Niti vidim osigurac.
 

Prilozi

  • IMG_4844.jpg
    IMG_4844.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 719
  • IMG_4846.jpg
    IMG_4846.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 663
  • IMG_4847.jpg
    IMG_4847.jpg
    132.1 KB · Pregleda: 699
  • IMG_4848.jpg
    IMG_4848.jpg
    155.4 KB · Pregleda: 738
  • IMG_4855.jpg
    IMG_4855.jpg
    178.9 KB · Pregleda: 1,274
Ovo je staro napajanje APRIL. 18. 2006
 

Prilozi

  • IMG_4853.jpg
    IMG_4853.jpg
    134.7 KB · Pregleda: 577
  • IMG_4854.jpg
    IMG_4854.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 427
  • IMG_4862.jpg
    IMG_4862.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 433
Mozda sam i ja kriv prikljucio sam akumulator od 74ah da se malo dopuni, bilo mi blizu da razvucem kabl kroz prozor.
Mozda ga je akumulator ubio?

Obažavam članove Bench foruma.
Ne postoji kreativnija ekipa na domaćoj "mreži". :)
 
Mozda sam i ja kriv prikljucio sam akumulator od 74ah da se malo dopuni, bilo mi blizu da razvucem kabl kroz prozor.
Mozda ga je akumulator ubio?
:lupko:
Nadam se da kod ovih sto treba da nosis na garanciju,necitaju ovo :d

Edit: Preteko me OCz
 
Poslednja izmena:
Probacu da ga reklamiram, skunuo sam nalepnicu i lepak ocistio alkoholom, srafovi su neosteceni.
 
Ja bih okachio prikladnu sliku ali ...ne...ja i dalje ne verujem da si ti uradio to shto si uradio ? Nishta lichno ali care od tebe savet za napajanje uzimam sa debelom rezervom.

Prikacheni corsair na akumulator je, mrtav corsair prikachen na akumulator.
 
Mislio sam da se šališ za akumulator :S:
Ne mogu da verujem otkud ti ideja za ovako nešto, moraće Corsair da proširi uslove za nepriznavanje garancije zbog tebe. :smash:
 
HAHAHHAHAHAHA...nisu prosle ni dve nedelje a ja mislim da je ovo post godine.....Corsair puni akumulator :D, sto ga nisam imao u ponedeljak uvece kada sam 5 sati cekao na Roszke-u.
 
Neko ce odma u sig, al neka, nemojte coveku da stajete na muku. Skapirao je na svojoj gresci i to u buduce nece raditi :)
 
Probacu da ga reklamiram, skunuo sam nalepnicu i lepak ocistio alkoholom, srafovi su neosteceni.

Jedino tako da se ne vidi ti podleze garanciji..Ja u svakom slucaju bi svako napajenje otvorio posle izvesnog vremena i ocistio svu prasinu (vidim da kod tebe ima dosta ) Imao sam tog Corsair-a,sad mi je kod drugara..Kvalitetno napajanje ali brate moj zar akumulator da zakacis>?Jel nisi razmisljao o amperazi?E stvarno si CAR..Javi sta se desilo sa Corsom,bas me zanima..Ovaj post me bas oraspolozio,jos jednom CAR si nema sta :D:D:D
 
Imao sam neko krsh AT napajanje, sa njim sam punio akumulatore ranije i to one od 143A. Nisam ga mogo naci pa mi palo napamet da spojim 12v preko molexa da se osvezi, bio je skroz prazan nije mogo da zavergla. Taj kabl imam 2-3god, na jednoj strani je molex - 15m 2x1 mm2 - stipaljke za + i -. Savresno je radilo u kombinaciji sa AT napajanjem.

Reklamiracu ga bez problema nadam se, proslog utorka sam reklamirao MSI lap-top sa napuklim ekranom, zamenili su ekran nista nisu pitali.
 
Gde ti kupuješ majke ti? Nije da lomim ekrane svaki dan ali baš me zanima gde slomljen ekran priznaju kao reklamaciju u garanciji?
 
Nazad
Vrh Dno