Šta je novo?

Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?

Tiho, ne greje se, isporucuje komotnu snagu za 3x GTX580 , 12HDD-a, Quad masinu i sve ostalo, naponi ne variraju .... zasto ne bih bio? :)

Naravno, vremenom sam se ,sto bi se reklo, opametio, pa koristim PSU jedinice prema realnim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Tiho, ne greje se, isporucuje komotnu snagu za 3x GTX580 , 12HDD-a, Quad masinu i sve ostalo, naponi ne variraju .... zasto ne bih bio? :)

Naravno, vremenom sam se ,sto bi se reklo, opametio, pa koristim PSU jedinice prema realnim potrebama.

To je zver od napajanja, a i kostalo je bese oko 300e. Ne verujem da i 3 GTX580 mogu da ga opterete. Ne koristis ga jer je jadni Armor poceo da se krivi:d priznaj:beat:
 
LOL, vidim da znas za jadac :D .. Inace, da ne pisem van teme, planiram menjati jadni Armor . :D

Ima sad i boljih high end napajanja, ali opet kazem, treba proracunati da ne bude overkill, realno uzeti snagu koja ti treba.
 
Klasika kod prosecnog kineskog kucista od 2000din (sa napajanjem) je da kad ubacis kvalitetno napajanje od priblizno 3kg dodjes u situaciju da se posle par meseci ne poklapaju PCI kartice (i grafika) sa rupama za srafove na kucistu....sto implicira upotrebu zive sile kako bi se sve dovelo u red( tj nered jer se savijaju PCB od maticne graficke, zvucne itd.)
 
Enermax Revolution 1050w SLI by Enermax,Cooler Master M1000 by Enhance .Oba napajanja su vrhunska i prezadovoljan sam!

Inace interesuje me koji je OEM Cooler Master Silent Gold serije?Enhance ili?Nisam ispratio,imam jedno u komsiluku od 1200w pa me interesuje ko proizvodi?
 
CM Silent Gold je Enhance.
 
Poslednja izmena:
Enermax Revolution 1050w SLI by Enermax,Cooler Master M1000 by Enhance .Oba napajanja su vrhunska i prezadovoljan sam!

Inace interesuje me koji je OEM Cooler Master Silent Gold serije?Enhance ili?Nisam ispratio,imam jedno u komsiluku od 1200w pa me interesuje ko proizvodi?

CM Silent Gold je Enhance.

Jeste Enhance Electronics, dizajn gotovo identičan onom u Silverstone Strider Gold 1200W. Zapravo, cela Strider Gold kao i Silent Pro Gold je Enhance, i to ista platforma. CM koristi Nippon Chemi-Con primarne kondenzatore i uglavnom isto NCC na sekundarnom, osim nekoliko Teapo na modularnoj ploči i nekoliko solid polimer Teapo na DC-DC pločama. Silverstone ima Matsushita (Panasonic) na primarnom, NCC, par Rubycon i par Suncon (Sanyo) na modularnoj ploči. Ima i par drugih sitnijih razlika, ali ove su najuočljivije... Generalno mi se više sviđaju performanse Silverstone-a a kablovi i garancija CM-a.

Prema poslednjem slovu u oznaci CoolerMaster napajanja se može (sa)znati ko je originalni proizvođač napajanja. Ovaj model je RS-C00-80GA-D3, e to "D" u "D3" znači da je baziran na Enhance platformi. Ostale oznake: A = AcBel Polytech, D = Enhance Electronics, E = Seventeam, J = FSP Technology, I = Solytech.
 
Čekaj malo ako odemo na prvi post E320127 je Acbel ili kako piše CM, taj RS-C00-80GA-D3 ima baš taj E320127 a ne E166947 što bi bio Enhance
 

Prilozi

  • IMG_7634.jpg
    IMG_7634.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
UL broj E320127 se vodi na Cooler Master, a unutra može da bude svašta (i u slučaju Silent Pro Gold napajanja, to je Enhance). Na napajanju ne mora da stoji Enhanceov UL broj.

Anyway, da se pridružim i ja ovoj temi. Moje napajanje u trenutnoj mašini je proizveo HEC COMPUCASE. :eyebrows:
 
Čekaj malo ako odemo na prvi post E320127 je Acbel ili kako piše CM, taj RS-C00-80GA-D3 ima baš taj E320127 a ne E166947 što bi bio Enhance

Gleda se UL broj na štampanoj ploči, ako ga ima ;)
Ako ne, onda se prepoznaje generalni layout ili neke oznake osim UL, itd.
Na kućištu napajanja može da stoji i broj Slobode Čačak :p
 
Nije loše ovo sa UL brojem, ali to se može većinom ispitati tek kada je napajanje kupljeno, pre toga malo teže (mada nije nemoguće).

Ja sam ovih dana tražio podatke po internetu, pošto mi je trebalo novo napajanje, a nisam bio baš nešto raspoložen da ga platim previše, smatrao sam da bi trebalo da postoji neko koje valja za 50-70 evra. U potrazi mi je veoma pomogla lista sa Thom's Hardware:

Who's Who In Power Supplies: Brands, Labels, And OEMs

Prvo sam napravio spisak napajanja koja ulaze u uži izbor, a onda sam zavirivao u listu sa Thom's Hardware, i gledao ko je proizvođač. Tražio sam takođe i testove, prvo direktno za to napajanje koje želim da kupim, a ako nema, onda sam pokušavao da nađem test napajanja od koga ono tako da kažem "potiče".

Nakon pretrage, odlučio sam se za Antec HCG-520 520W, pošto je originalni proizvođač Seasonic, model S12II-520Bronze 520W, i odlično se pokazalo na testu. Model za Antec je neznatno modifikovan - veći ventilator (Seasonic 120 mm, Antec 135 mm). Cena je takođe bila odlična, samo 64 evra za super napajanje, ja sam prezadovoljan. :smoke:

Možda će ova lista sa Thom's Hardware još nekome pomoći prilikom kupovine napajanja, možda ne bi bilo loše (ako je moguće) da se ubaci link u startnu poruku.

Edit: nešto sam ponovo malo gledao listu, i izgleda da se nemačka i engleska verzija razlikuju, ja sam mislio da je isti članak, pa sam linkovao englesku verziju, pošto mnogo manje korisnika foruma razume nemački :D

U svakom slučaju, sa engleske verzije ne bih uspeo tako lako da iskopam da je Antec HCG-520 u originalu Seasonic, na nemačkom članku se to lepo vidi. Ništa onda, najbolje da ostavim link na obe verzije, pa nek traži ko gde hoće :)

Who's Who In Power Supplies: Brands, Labels, And OEMs

Netzteile: echte Marke oder Label? Die Vergleichsliste der wahren Produzenten 2011 (izgleda da je aktuelnija lista)
 
Poslednja izmena:
Za moj Silverstone SST-ST50F-ES izlazi preko UL-a da je Silvertone proizvodjac.
Kapiram da oni ne proizvode nego tweakuju samo pa me zanima zna li neko ko je pravi OEM ovog Silverstona posto sam bas zadovoljan sa istim posebno sto se tice "tisine" ;)
 
OEM je Sirtec (High Power), napajanje je bazirano na High Power HPC-500-G12/G14S(C). Solidno parče hardvera, među boljim izborima u svom cenovnom rangu...
 
OEM je Sirtec (High Power), napajanje je bazirano na High Power HPC-500-G12/G14S(C). Solidno parče hardvera, među boljim izborima u svom cenovnom rangu...
Hvala na odgovoru, za taj Sirtec i nisam bas cuo puno hvale , al opet bas sam zadovaljan sa ovim modelom.Kad sam ga uzimo tada bar nije bilo tvojih komentara na ItSvetu za ovo napajanje a moglo se vidjeti da imas najinformisanije komentare na istom sajtu sto se tice PSU-a pa ja reko da riskiram :D
 
Ma hej, po pitanju Sirtec-a presuđuje završna obrada i kvalitet komponenti, sam dizajn je inače odličan. Silverstone koristi dosta dobre kondenzatore (zavisno od serije, SamXon i Teapo više srednje klase) i odličan izbor silicijuma. Load test: 1, 2. Ripple @ 500W: 3,3V (~10 mV) 5V (~22 mV) 12V (~24 mV).

Da mi neko kaže "znaš, u kompu ti je strider essential", ne bih pomislio "eh, šteta što nije neko bolje". Istina, da sad kupujem novo, verovatno bih ćapio neki Seasonic, ali da već imam ovo, nema šanse da bih menjao, nema razloga :)
 
@McSteel
Kad smo vec krenuli sa Sirtec-om jel mozes nesto da mi kazes o mom "sirtec-u"? Kakav je dizajn, el sum...itd? U pitanju je chieftec chp-400a, oem je sirtec, po spec 30a na 12v i to je sve sto znam jer nisam nasao nigde nikakav test.
 
To je HP-400-G14S(C), isti onaj koji se nalazi u OCZ400FTY. Chieftec, OCZ 1, 2.

Regulacija napona na chiefu: 3,3V , 5V , 12V. Solidno napajanje, i više nego sposobno da pogoni tvoju mašinu. Zamerka jedino ide na CapXon kondenzatore, ali ima dovoljno prostora između komponenti napajanja i ventilator je dobar, tako da ne verujem da će biti problema...
 
meni na chieftecu pise e131881 xD
 
To je GPS-450AA-101A, dobio si ga uz kućište, zar ne? OEM je Delta Power. Solidno napajanje :)
 
Koliko sam uspeo da provalim kroz gril od napajanja to je to sa chiftec slike. Jedino sto moje nema 80+ sertifikat a koliko sam video na netu taj hp-400-g14 ga ima. Inace hvala na informaciji.
 
To što neko napajanje nema sertifikat, ne znači da nije dovoljno efikasno, nego da proizvođač nije hteo da plati multimilionsku sumu ECOS Plugload Solutions-u, firmi iza 80Plus sertifikacije... ;)

Nema na čemu :)
 
Mc, može li se znati na osnovu čega je tvoje ocenjivanje? Da li je na osnovu raznih prikaza po netu ili ličnog iskustva? (voleo bi da je ovo drugo, imam gomilu pitanja :D)
 
~30% lično iskustvo u smislu korišćenje i rastavljanje (samo konj ništa nisam dokumentovao), ostatak recenzije i opšte poznavanje materije (poznajem platforme i principe rada u najsitnije detalje, pa mogu da naslutim performanse znajući OEM-a)...
 
Poslednja izmena:
PSU Makers: 0-9 And A-B

psu-a-b.png

PSU Makers: C-D
psu-c-d.png

PSU Makers: E-H
psu-e-h.png

PSU Makers: I-M
psu-i-m.png

PSU Makers: N-R
psu-n-r.png

PSU Makers: S-T
psu-s-t.png

PSU Makers: U-Z
psu-u-z.png

Legenda:

legend.png
 
Solidno. U pitanju je rebrand HPC-650-B14S, sa nešto kraćim kablovima i drugačijim kućištem i ventilatorom. Može da isporuči snagu koju proizvođač tvrdi, unutar ATX specifikacije. Poznanik iz Grčke je uradio detaljnu recenziju 500W modela te serije, i za te novce se odlično pokazalo.
 
Nazad
Vrh Dno