Šta je novo?

Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?

here we go again : )))))))))))

moj titan nije plav nego crn ko charapa, pardon old skool Andyson charapa !
 
@garson:

pa ok, ako je ono huntkey onda su se porpavili :d (naspram LC 6550g i gp ono je "vrh" :) )
 
Da da

Pazi da ovo ne vidi laca12.:d

OCZ ne pravi napajanja ali ima svoj UL number. ;)

Ovo jeste huntkey, nova verzija titana je neki stariji (da ne kazem low end :p) andyson.

E jel to bilo kao garson ili kao moderator :)
Ljudima nikad dosta nepotrebnih rasprava. Bas se cudim da je LC sa onako dobrog Titana made by Huntkey presao na stariji i losiji model made by Andylson... A pri tome do pre mesec dana si se zaklinjao da je to Huntkey. Nemoj nepotrebne komentare...
Za gx-x: model na slici ima i manje hladnjaka pa bih ga vrlo rado nabavio kad bih mogao. Ili bi te i on zabrinuo :D. Stari model Andylsona negde otprilike godinu dana stariji od titan serije...
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    69.7 KB · Pregleda: 194
E jel to bilo kao garson ili kao moderator :)
Hm, imas primedbe na moj modertorski rad?:) Da li sam ti nekad obrisao post ili te nesto upozoravao?
Necemo se lazno optuzivati.;)
Ljudima nikad dosta nepotrebnih rasprava. Bas se cudim da je LC sa onako dobrog Titana made by Huntkey presao na stariji i losiji model made by Andylson...
Ni prvi ni drugi nisu nekog kvaliteta.;)
A pri tome do pre mesec dana si se zaklinjao da je to Huntkey. Nemoj nepotrebne komentare...
Potvrdjeno je da je stari Titan bio Huntkey, ne vidim u cemu je problem.;) Ja za novi nisam ni znao.
Ti si taj koji je tvrdio da je to Andyson, verovatno nisi znao da je Titan dugo vremena bio Huntkey.;)
 
Znaci Topower pravi OCZ napajanja?

Izvor: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=205763


OCZ

* OEM: Unknown
Fatal1ty OCZ400FTY ~30A
Fatal1ty OCZ550FTY ~37A
* OEM Channel Well
ModXStream Pro OCZ400MXSP ~31A
StealthXStream OCZ400SXS ~31A
* OEM: Topower
Modstream OCZ45012U ~26A
Modstream OCZ52012U ~28A
Powerstream OCZ420ADJ ~30A
Powerstream OCZ470ADJ ~33A
Powerstream OCZ520ADJ ~33A
Powerstream OCZ600ADJ ~NG
Powerstream OCZ520ADJSLI ~33A
Powerstream OCZ600ADJSLI ~35A
* OEM: Sirtec
ModXStream Pro OCZ500MXSP ~36A
ModXStream Pro OCZ600MXSP ~42A
ModXStream Pro OCZ700MXSP ~46A
* OEM: FSP Group
ModXStream OCZ780MXS ~60A
ModXStream OCZ900MXS ~70A
StealthXStream OCZ500SXS ~34A
StealthXStream OCZ600SXS ~44A
GameXStream OCZ600GXSSLI ~44A
GameXStream OCZ700GXSSLI ~50A
GameXStream OCZ850GXSSLI ~64A
GameXStream OCZ1010GXSSLI ~72A
* OEM: 3Y Power
EvoStream OCZ600EVOSLI ~40A
EvoStream OCZ720EVOSLI ~50A
ProXStream OCZ1000PXS ~70A
* OEM: Impervio
Fatal1ty OCZ700FTY ~56A
EliteXStream OCZ800EXS ~62A
EliteXStream OCZ1000EXS ~80A
 
to smo odavno videli. Pozitivna stvar je da posle buma nista ne bude spaljeno od komponenti.
 
Al kvalitet opet zavisi od porudzbine. Pogledaj OCz 500W iznutra i onda pogledaj Tagan ;)

Ok, ja imam ModXStream 600W, to napajanje pravi Sirtec? Koliko pamtim oni su pravili Chiefteca (ili jos uvek prave)? :trust:

Video sam Tagan napajanje spolja i odmah sam se zaljubio
zaljub.gif
 
e pa sad... :p

ka sam imao taj "toppwer" tagan 380W, unutra je se nista nije moglo videti od hladnjak crnih, samo je jedan elektrolit vireo, sve ostalo je bilo pod hladnjacima, bukvalno, uopste ne preterujem, Gledao sam kasnije easycpn seriju i tradicija je nastavljena. Tagabnje skup ali je FTW !!! :D
 
Poslednja izmena:
Namerno ignorises ono sto sam ti napisao? :trust:

Sta nije jasno?

OEM: Sirtec
ModXStream Pro OCZ500MXSP ~36A
ModXStream Pro OCZ600MXSP ~42A
ModXStream Pro OCZ700MXSP ~46A

Pitam da li Sirtec pravi kvalitetna napajanja ili ne, posto znam da su jedno vreme proizvodili Chieftec il' bar je bila takva prica na forumu. Nije da nisam zadovoljan napajanjem, ali hteo bih da znam sta je unutra i koliko je to kvalitetno.

:wave:
 
Sta nije jasno?

OEM: Sirtec
ModXStream Pro OCZ500MXSP ~36A
ModXStream Pro OCZ600MXSP ~42A
ModXStream Pro OCZ700MXSP ~46A

Pitam da li Sirtec pravi kvalitetna napajanja ili ne, posto znam da su jedno vreme proizvodili Chieftec il' bar je bila takva prica na forumu. Nije da nisam zadovoljan napajanjem, ali hteo bih da znam sta je unutra i koliko je to kvalitetno.

:wave:

Ma sve je sad jasno. Ti si pitao da li tvoj OCZ pravi Sirtec i da li Sirtec pravi neka Chieftec napajanja. Imas takav stil pisanja, pa i na ono sto zakljucis stavis znak pitanja, a odgovori na oba pitanja se nalaze na linku.

Sad kad si pitao kakav je ustvari Sirtec kao OEM mozes se nadati nekom infou. Najverovatnije od Johny-Garson-gurua :D. Mozes i sam nesto da zakljucis na osnovu toga pod kojim se sve brendovima nalaze Sirteci...

:wave:
 
Sta nije jasno?

Pitam da li Sirtec pravi kvalitetna napajanja ili ne, posto znam da su jedno vreme proizvodili Chieftec il' bar je bila takva prica na forumu.

:wave:

Cisto da potvrdim da JESU pravili napajanja za Chieftec,u masini iz potpisa je jedno kupljeno pre 4-5 godina sertifikacioni broj e144195.
 
Napajanje Cooler Master RS-450-ACLY

Interesuje me kakvog je kvaliteta?

Hvala unapred.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    75.6 KB · Pregleda: 154
Napajanje Cooler Master RS-450-ACLY

Interesuje me kakvog je kvaliteta?

Hvala unapred.

Solidnog kvaliteta, ali za danasnje standarde i nije nesto. Ne secam se kada sam kupio moje, ima skoro 4 godine ili tako nesto. Nije me izneverilo.

Mozda su odradili neku novu reviziju, ali moje ima samo 2 SATA konektora, nema 8pin za novije maticne, nema 6pin konektor za graficke. Takodje je prilicno slabo na 12V grani, a to je danas najvaznije...

Ako planiras da kupis novo, bolje nemoj. Ako vec imas, moze da vozi danasnje mainstream konfe bez problema :wave:
 
Hvala za info.

Ne planiram da kupim novo. Imam ga dve godine. Ekstra sam zadovoljan (da kucnem u drvo). Na njemu radi AMD 6400+, 250 GB HDD, 2 GB ram, 7300 GT. Ne cujem ga, moram ponekad da pogledam u kuciste da vidim da li mi radi komp.
Samo sto nisam znao ko ga ustvari pravi i kakav je taj proizvodjac.

Ne bi bilo lose da cujem jos po koje misljenje. :D
 
Poslednja izmena:
Ova tema nije napravljena da vi pitate kakvoje vase napajanje, vec da iz prilozenih linkova sami saznate ko ga je pravio ili kave je realne snage. Ukoliko vase napjanje nije na listama koje su prilozene u prve dve strane, i ukoloko ne mozete da prondajete proizvodjaca, model snagu itd. ogromna je sasnsa da je Vase napajanje najgori krsh sa trzista. Ukoliko se niste ni potrudili da pogledate linkove sa prve dve strane ovog topika onda zaista to nije u redu da vas mrzi i da prosto od drugih ocekujete da se angazuju umesto vas. To nije u redu.

edit: ukoliko ste kuciste + napajanje platili<60e (do 60 evra) nemate dileme - imate najgori moguci krsh od napajanja, nesto u rangu trabanta. Ako je Vama to ok, i nama je. Trabant je odlican auto kad ne ocekujes nista od njega i ne putujes nigde sa njime.
 
Poslednja izmena:
Ova tema nije napravljena da vi pitate kakvoje vase napajanje, vec da iz prilozenih linkova sami saznate ko ga je pravio ili kave je realne snage. Ukoliko vase napjanje nije na listama koje su prilozene u prve dve strane, i ukoloko ne mozete da prondajete proizvodjaca, model snagu itd. ogromna je sasnsa da je Vase napajanje najgori krsh sa trzista. Ukoliko se niste ni potrudili da pogledate linkove sa prve dve strane ovog topika onda zaista to nije u redu da vas mrzi i da prosto od drugih ocekujete da se angazuju umesto vas. To nije u redu.

edit: ukoliko ste kuciste + napajanje platili<60e (do 60 evra) nemate dileme - imate najgori moguci krsh od napajanja, nesto u rangu trabanta. Ako je Vama to ok, i nama je. Trabant je odlican auto kad ne ocekujes nista od njega i ne putujes nigde sa njime.


E, kao da sam ti trazio 100€ na zajam, pa si se brecnuo na mene. :p

Pa da znam ja ne bih pitao. Inace, napajanje je kupljeno pre 2-2,5 godine, i placeno je 90€. (bez kucista) :d
 
Poslednja izmena:
Moze li...

Da se na osnovu slike zakljuci ko bi mogao da bude proizvodjac ovog napajanja?
 

Prilozi

  • kogazna.JPG
    kogazna.JPG
    153.5 KB · Pregleda: 225
Prema infou sa prve dve strane, po mojoj oznaci napajanja E190414 u pitanju je FSP Group. Sta to znaci? I prema onome sto sam nasao u pitanju je ~70-80A.

Inace, u pitanju je moj OCZ ModXtream 900W koji me zaista fantasticno sluzi preko godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Prema infou sa prve dve strane, po mojoj oznaci napajanja E190414 u pitanju je FSP Group. Sta to znaci? I prema onome sto sam nasao u pitanju je ~70-80A.

Inace, u pitanju je moj OCZ ModXtream 900W koji me zaista fantasticno sluzi preko godinu dana.
~70A na 12V.;)
OK su FSP napajanja, ali ipak iza recimo CWT based napajanja, kao sto su Chieftec CFT ili TT Toughpower.
 
Nazad
Vrh Dno