Šta je novo?

Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?

Ko je zapravo proizvodjac ovog Asus Rog Strix napajanja


Kakvo je to napajanje uopste,da li spada u neku TOP klasu?
 
Razlika izmedju ova dva napajanja: Antec EA750G Pro i Antec EA750G Pro White je samo u boji? Koliko vidim, kod nas, od Tier A napajanja ona su najpovoljnija (14k) pa me interesuje da li imaju neke mane? (trebalo bi da napajaju 4070ti/rx7900xt)
 
Ja sam pre mesečak dana pazario ovo napajanje MSI MPG A850GF 850W i naravno pre toga detaljno gledao testove i par ljudi koji ga koriste. Stvarno Premium za neku srednju cenu, a deluje mi da po kvalitetu komponenti i time što ima dve grane umesto jedne napojne, MSI je želeo verovatno da se probije na tržišti sa nečim ozbiljnijim, pa se nije štedelo na materijalu što i testovi pod opterećenjem pokazuju. Pre toga sam imao Chieftec 550W staru seriju koja je isto imala dve grane ali došle nove komponente i malo da se da odušak napajanju, da ne radi sa 80% snage. :D
 
Ja sam pre mesečak dana pazario ovo napajanje MSI MPG A850GF 850W i naravno pre toga detaljno gledao testove i par ljudi koji ga koriste. Stvarno Premium za neku srednju cenu, a deluje mi da po kvalitetu komponenti i time što ima dve grane umesto jedne napojne, MSI je želeo verovatno da se probije na tržišti sa nečim ozbiljnijim, pa se nije štedelo na materijalu što i testovi pod opterećenjem pokazuju. Pre toga sam imao Chieftec 550W staru seriju koja je isto imala dve grane ali došle nove komponente i malo da se da odušak napajanju, da ne radi sa 80% snage. :D

misliš 2 grane posebne za procesor?
takva napajanja su dan danas retka, iako dosta njih ima
sasvim dovoljno ukupne izlazne snage da to obezbedi
slično, a za osetno manje novca, 750W, imaš i kod asusa

ASUS TUF-GAMING-750B 750W

kad bude na akciji, jednom u 2-3 meseca bude i još povoljnije.
 
Da, za procesor. I stari Chiftet mi je isto bio sa dve grane. Nisam bio ljubitelj MSI, ali sam se raspitao kod nekog strimera i video da on koristi, a posle sam gledao neki sajt poznati koji radi testiranja svih napajanja i ovo se baš dobro pokazalo. Zato sam prelomio, inače sam bio za Chieftec ili Seasonic. Svakako sam gledao i njihove testove za dva određena modela i MSI se pokazao bolje. Primetio sam ovo za dve grane da dosta napajanja koja su i skuplja nemaju dve grane nego sve ide na jednu, to jest preko jednog trafoa... Svakako sam rešio nešto na šta sam sumnjao, a to da mi se često dešavalo da brljavi RGB osvetljenje od ram memorije i da nekada USB izbaci jedan od hardova eksternih, pa posle moram da menjam USB port ili da restartujem, jer kontroler na čipu ga ne vidi... Preporuka svakome ako neko bude gledao ovaj model.
 
Nazad
Vrh Dno