Šta je novo?

Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?

Super,hvala ti. :wave:
 
Iskopao sam još jednu lepu stranicu, fino sortiranu, gde se mogu brzo i pregledno videti osnovni podaci o nekom napajanju, kao i ko je originalni proizvođač (OEM). :smoke:

PSU REVIEW DATABASE
 
Da li neko zna ko je OEM za nova Thermaltake napajanja serije Munich, Hamburg i Berlin(430/530/630w)? Frisko stigla kod nas. :)
 
Po svemu što sam uspeo naći, ovo je izgleda HEC, ako je verovati ovoj fotki (zvanična Tt).
Kao i sve što HEC pravi, verujem da je i ovo mediokritet - nit' smrdi, nit' miriše.
 
Onaj Thermaltake 600W sto se nedavno pojavljivao za 4500 nije izgledao kao losa kupovina, al`sad je 5500 tako da...
 
ko pravi Antecovu BP seriju,predpostavljam delta (E176105)? Citao sam par testova mada nisam nasao nista konkrentno o ovom mom 430w BP i sasvim solidno su se pokazala buduci da je to antecov low segment.
 
BP serija je delom Delta, delom FSP. BP350P i BP500U su FSP, BP430, BP430Plus i BP550Plus su Delta.

BP430 je interno najsličniji Chief/Delta GPS-450AA-101A, 430Plus je nešto dorađena i prepravljena verzija za Antec, BP550Plus je kao GPS-550A (ne 550AB-A).

Ako imaš običan (non-plus) 430, njemu se može zameriti samo ne baš idealan izbor kondenzatora, zbog koga je prilično blizu granice tolerancija za odstupanje napona, kada daje punu deklarisanu snagu. Konkretno, brinu Elite 85°C na primaru i Ltec na sekundaru (mada, na sekundaru se nalaze i dva Nippon Chemi-con i jedan Rubycon). "Plus" verzija koristi Samxon umesto Elite i Ltec, ostalo isto. Takođe, koristi nešto bolje tranzistore, pa je 80+ Bronze, a ne 80+ Standard kao "non-Plus"... Sve u svemu, solidno napajanje, ako radi 'ladno, radiće dugo i uspešno :)
 
pa primetio sam da kad pustim prime i furmark u isto vreme napon na v12 grani hoce da padne na 11.81 iako moja konfa vuce dosta manje od pune deklasirane snage napajanja sto opet i nije lose inace u leru je 12,33.Sve u svemu jako sam zadovoljan ovim psu,hladno je i bukvalno necujno iako ima 8cm vent.

Hvala na informacijama
 
Moje skromno mišljenje je da je to velika oscilacija (pad) napona...
 
Nije mala sigurno al sad zavisi kako se gleda,odstupanje od 12v se tolerise do 5%,po nekim jacim kriterijumima to je 3%, kod mene u leru je odstupanje 2,75% a pod worst case opterecenjem je 1,6%.
 
Kakvo je Nomak napajanje?
konkretno model vx450 (ili tako nesto), posto ima neku nenormalnu amperazu na +5v i +12v granama a kada sam ga otvorio izgleda kao neki KME ili Rexpower.
Juce mi je stigao jedan racunar na servis sa random BSOD pa sumnjam na taj krsh.
 
Upravo to napajanje sam ja imao.Drzalo je amd x2 240,8600gt(klokovanu,prilicno),4gb rama,1 hard i 2venta,skoro godinu dana i onda je otisli u vecna lovista.Sigurno je ono uzrok.
 
Rexpower jeste KME (Key Mouse Electronic), klasičan kopneni kinez. Sa boljim kondenzatorima bi bilo u stanju da pošteno isporuči oko 250W, od toga oko 160W na 12V...
 
Na specifikaciji stoji 275w na 12v :D tragedija.

U svakom slucaju napajanje zamenjeno al izgleda da je prekasno za HDD koji se zakucava s vremena na vreme.
 
Al ga zeznuo autor,ima neka "leva" napajanja a nema Be quiet vrhunsko napajanje.
 
Be quet Dark Pover 10 ili Super Flower Leadex Gold 750 W?
 
Oba su vrh, koje god uzmes neces pogresiti. Ovaj BQ je seasonic XP platinum sertifikat. (ako je 850W u pitanju)
Sta god ima duzu garanciju uzmi ili sta god je jeftinije.
 
Imao sam neki link za site na kome mozes da vidis za svako napajanje koje stvarne jacine, da li neko mozda zna kom site pricam - ako moze link?
 
To je moje staro napajanje koje me je sluzilo odlicno da ne preteram ali sigurno jedno 6-7 god i sve je radilo dok jednog dana nije pocelo da brunda (nikada se nije desilo da se cuje bilo sta iz napajanja) doduse pogodio se i termin kada su poceli ventovi u kucistu da se cuju, pa reko ajde sve da ocistim i podmazem i kada sam hteo da upalim PC, napajanje nije davalo znake zivota, tu mu je bio kraj, o pokojniku sve najlepse, ali stvarno nikakvih problema nisam imao sa njim. Posto sam posle njega uzeo LC600H u odnosu na njega mogu da kazem da LC600H vent mu se malo vise cuje, ima tanje zice i laksi je malo, toliko o losijem kvalitetu kao laiku. Bodrim samog sebe da ce LC600H da dozivi istu sudbinu ako ne idemo dalje.
 
Pozdrav ljudi ovo je moja trenutna konfiguracija:

CPU: AMD FX-4300 Vishera Quad-Core 3.8GHz
MoBo: GA-970A-D3
RAM: 12GB 1333MHZ DDR3
VGA: NVIDIA GeForce GTX 650
MON: HP Compaq LA2405wg
OS: Windows 7 Ultimate 64 bit-a
Napajanje: Power TM, LC6550W GP.

Uzimam graficku SAPPHIRE R9 270x 2GD5 TriX-OC i ona sama trazi 500w pa se plasim da nece to stimati sve kako treba + ostale komponente. Koje napajanje mi savetujete, gde ce sljakati kako treba?
Takodje jel su dimenzije napajanja iste, da mi moze stati u kuciste kao i proslo?
 
- LC600H-12 za 30ak evra
- Raidmax RX-735AP (samo zato sto je) trenutno na akciji za malo manje od 55 evra
- Antec VPF550 za 70 evra

Pa ti vidi sta ti cenovno odgovara.

Dimenzije napajanja su po standardu, sve je to po istim dimenzijama, ne brini.
 
Pomenuta kartica ne troši ni blizu 500 vati. Ja bih probao sa postojećim napajanjem, pa ako nešto zeza, onda bih kupio drugo.
 
Ne troši ona 500w, nego je ti 500w preporučljivo za celu mašinu u kojoj se ona nalazi.
 
Uzecu Raidmax RX-735AP, napajanje radi na svaku maticnu, sve je to isto znaci?
 
Da, tako je. I ja bih iskoristio tu akcijsku cenu. :)
 
Nazad
Vrh Dno