Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Pitanje,

Imam laptop Lenovo THINKPAD L440 da li ima smisla praviti neku HTPC masinu ili da se kupujem neki android box.
Instalirao sam KODI, imam EON, STREMIO, pa pokusavam na Full HD TV-u da gledam FHD filmove, ali mislim da mi je grafika problem.
Imam i neki emulator za arkade ali to radi. Da li ima smisla da se sa ovim zanosim.
 
Da li je moguce reprodukovati 4k materijal i blueray 1080p sa bit rateom od oko 30000 kbs na raspberry pi 4 bez seckanja?
 
ni slučajno
 
Ispao sam iz HTPC temarike, al' šta je sad neophodno za 4K video? Može li Ryzen 3?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ne mora Ryzen, dovoljan je i Athlon npr. 3000G
 
исто је то. ребранд
 
Jel ima neko možda eventualno preporuku za HTPC/Mini PC, fanless, 4k, što bolji CPU i grafika, 8GB RAM, 256GB SSD, da ima drajvere za Linux, a ako bi imao i optički Toslink audio izlaz, to bi bilo baš sjajno :)
 
pošto ti treba što bolji cpu i grafika, nema druge nego da sačekaš ryzen 4000 apu.
 
Hoće li biti fanless modela? To na TDP od 65W ne biva

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
@jozza Što bolji cpu i grafika i fanless se međusobno isključuju. Ako je fanless neophodan, ja koristim Asus PN40 i zadovoljan sam, otprilike nivo cpu performansi nekog starijeg mobilnog i3, a gpu mu je dosta jači.
Imaš ovde u sitna crevca recenziju jedne slične mašine sa istim procesorom (N4100), koja je još bolja budući da joj je otključan tdp u biosu pa se može izvući još više.

 
Zanimljivo je da ovakav hardver kod nas ne može da se nađe ni u ludilu... bar koliko vidim..
 
Da li ima neko koristi daljinski za Windows HTPC?

Kompjuter mi je vezan za TV, pa ga najviše koristim kao HTPC, ali mi baš fali daljinski. Koristim Unified remote, ali bi mi neuporedivo zgodnije bilo sa daljinskim (po mogućstvu air) gde bi se koristio za navigaciju kroz file Explorer do filma/serije i onda za upravljanje media plejerom (Pot player) za play/pause, rewind i korekciju titlova "u letu".

Da li postoji tako nešto? Jel neko koristi?
Bilo kakav savet bi mi dobro došao.
 
Probao par ali se uvjek vraćao na Logitech K400

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Koristio na razne nacine, infra red u serijski port (sreca pa ga imam na ploci) i neki program tipa Girder.
 
Probao par ali se uvjek vraćao na Logitech K400

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Ovo mi deluje više kao bežična tastatura. Meni treba nešto da radim navedenih 5-6 radnji ne gledajući u daljinski (kao kada Cast-ujem HBO GO ili Netflix - osnovne komande su na daljinskom).
Koristio na razne nacine, infra red u serijski port (sreca pa ga imam na ploci) i neki program tipa Girder.
Na koji daljinski misliš?
 
Najobicniji od TV-a, sad koristim Sbb-ov od D3 pa mi taj jedan sluzi za sve TV, tu njihovu kanturinu i htpc.

Htpc mi je prastar pa ga sad drzim na LibreElec-u, 1080 mi odradjuje posao za spavacu dovoljno...
 
Prva stvar mora da se vidi da li neki daljinski daje odziv na infra red (zavisi od prijemne diode za prijemniku)

Za win je lako ima softova za tu namenu napr. Girder, WinLirc ... za LibreElec se korosti Lirc ali je dosta komplikovanije namestiti, citas dokumentaciju ...
 
Ovo izgleda više nego ok. Ja koristim pasivno hlađen PN40 koji me je izašao 200 evra tako da neće ići u penziju dok ne izađe nešto novo bez ventilatora a za slične pare.



Preskupo.
Nego prevaranti nikako da izbace nove consumer verzije ovih procesora pa da ih sami sklepamo. Ja vec zadnjih 7,8 godina ih sam sastavljam....
 
Zdravo,imam stariju HTPC masinu koju bi osvezio ubacivanjem graficke karte.Od skoro imam 4k tv i trenutno sve sto pustim od 4k remuxa koci.
Intel i5 2500k,8gb,intel HD3000 integrisana graficka na ploci,Samsung SSD 840 EVO 120gb a ploce se ne secam.

Iskljucivo remuxe i BD Iso fajlove trosim preko Kodija sa NAS uredjaja.
Molim preporuku za nVidia graficku sa pasivnim hladjenjem.Budzet do 150e max
Gaming me ne interesuje na HTPC masini.;)
 
Poslednja izmena:
Zdravo,imam stariju HTPC masinu koju bi osvezio ubacivanjem graficke karte.Od skoro imam 4k tv i trenutno sve sto pustim od 4k remuxa koci.
Intel i5 2500k,8gb,intel HD3000 integrisana graficka na ploci,Samsung SSD 840 EVO 120gb a ploce se ne secam.

Iskljucivo remuxe i BD Iso fajlove trosim preko Kodija sa NAS uredjaja.
Molim preporuku za nVidia graficku sa pasivnim hladjenjem.Budzet do 150e max
Gaming me ne interesuje na HTPC masini.;)
GT 1030, verzija sa DDR5 memorijom.
Za tu namenu nema alternative, pogotovo pošto hoćeš pasivno hlađenu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To je ova na 64 bita i da li da jurim posebno od nekog proizvodjaca?
Skroz sam ispao iz te price zadnji put sam pazario nesto za PC kad sam sklapao ovu gore pomenutu masinu ima 8 godina sigurno.

Maticna ploca je Gigabyte GA Z68MA D2H B3
 
Poslednja izmena:
To je ova na 64 bita i da li da jurim posebno od nekog proizvodjaca?
Skroz sam ispao iz te price zadnji put sam pazario nesto za PC kad sam sklapao ovu gore pomenutu masinu ima 8 godina sigurno.

Maticna ploca je Gigabyte GA Z68MA D2H B3
Da, ta 64-bit.

Od pasivno hlađenih kod nas ima da se uzme Asus i Gigabyte

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/All-series/GT1030-SL-2G-BRK/

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1030SL-2GL#kf

Cena je oko 10 000 RSD, Asus je malo jeftiniji, Gigabyte ima čini mi se malo veći hladnjak.
 
Nazad
Vrh Dno