Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Kao sto je drug rekao, nije podeseno kako treba. Ali kakvog je formata taj 720p? Jer moj mator amd e350 pusta u 720p cak i h264 10bit video bez hw akceleracije, tesko da je j1800 slabiji cpu. Da nije neki hevc u pitanju?
 
Koliko se sećam za razliku od Asus ploče 1800 na kojoj ima da se dodeli memorija za grafiku od rama ovde to ne postoji u biosu nego kao sistem to odradi sam. Izgleda da u praksi to ne funkcioniše tako. I Asus se isto ponašao kad mu se stavi da automatski sam uzima memoriju. Čim sam je fiksirao na max sve je išlo glatko. Čak možeš od NUC-a da uzmeš driver za grafiku koji podržava HD audio passthrough. Jer onaj driver što je na ploči daje ti samo DTS i Dolby digital.
 
Kupio sam m-ATX plocu Gigabyte GA-J1800M-D2P sa integrisanom grafickom. Jel moguce da je ta graficka toliko slaba da ne moze da gura 720p video u fullscreenu? Gledam na 1080p TV-u, i cim pustim u full screenu, video pocne da koci, prekida i stuca. Isto i sa YouTube klipovima. Ovako kada otvorim video u plejeru sve je OK, dok ne pustim u full screenu.

Koji plejer?
 
Problem je bio u madVR rendereru. Iz nekog razloga sa njim nece da radi. Kada sam stavio na Enchaced Video Renderer proradio je kako treba. Za YouTube i dalje nemam objasnjenje.
 
Mislim da je tu neki clash sa drajverima ... Da li si probao exclusive fulscreen mode u madvr?
 
Od skoro imam laptop sa 2GHz Core 2 Duo procesorom, Radeon HD2600 grafickom, 2GB RAM-a i SSD-om starije generacije. Na njoj sam instalirao najnoviju verziju lav filtera, ali sam kasnije greskom instalirao BS Player koji je na kraju instalacije sam skinuo neke kodeke(valjda su to kodeci, na zalost ne razumem se u terminologiju), medju kojima i stariju verziju lav filtera.

Elem, masina pusta jedva Yputube 720p video, medjutim 720p 60fps, kao i 1080p su joj van domasaja. Kako da proverim da li graficka pomaze procesoru u video dekodiranju, da li to zavisi od kodeka koji se koristi i da li ovako stara kartica uopste moze to da radi? Da li je BS player napravio neki konflikt time sto je skinuo svoje kodeke(medju kojima je i starija verzija lav filtera od vec instalirane) ili su oni samo za njegovu lokalnu upotrebu i ne uticu na rad ostalih player-a? Da li youtube reprodukcija zavisi od instaliranih kodeka ili ne? Postoji li neki nacin da poboljsam youtube performanse tog laptopa?
 
Grafika je baš matora. Kada je izašla, nikome nije bilo na umu hardverska akceleracija. Mislim da sve radi procesor, proveri zauzeće istog kada pustiš YT.
 
Zapravo HD2600 ima UVD prve generacije i trebalo bi da može da odradi hardversku akceleraciju H264 1080p 30fps materijala bez nekih problema.

Najjednostavnije je skinuti MPC-HC i pokušati reprodukciju u njemu sa internim LAV filterima. U podešavanjima izabrati DXVA2 native ili copy-back. BS Player je ionako odavno stvar prošlosti.

Što se YT-a tiče trebalo bi forsirati H264 stream umesto VP8/VP9 koji je sada standard tamo, ali starije grafe ne mogu da ga dekodiraju. To se radi ovom ekstenzijom:

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal

Postoji i za Firefox.
 
Poslednja izmena:
Ima, ali upravo to, UVD odredjene H264 kodeke i profile pusti preko GPU. YT već neko vreme koristi H265 (VP9).

Lav filteri, iako stariji, sigurno su noviji od HD2600, tako da to ne bi trebalo da bude uzrok.
 
Skinuo sam extenziju, ali mrka kapa. Da li bi neki 3GHz Core 2 Duo mogao da se izbori sa tim ili da ne ulazem novac za dzabe?
 
Ne isplati se, neće izgurati.

Minimum 4-core i3 ili i5 3xxx+ za 1080p H265 softversko (tj. putem procesora) dekodiranje.
Druga opcija je uložiti u grafičku koja preuzima reprodukciju (hardversko dekodiranje). Generacijski minimum je GTX 950, budžetski GTX 1030 kod nVidia, ili Rx 460+ kod AMD.
 
Grafička je najbolje rešenje, jer to radi "na leru", a CPU bi se grejao bez potrebe

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Laptop je u pitanju tako da kupovina graficke nije opcija. Imam neku Celeron dual core konfiguraciju iz tog doba ormanu, pa cu probati da ga klokujem na 3ghz i da vidim da li ima sansi. Video sam online neki test gde se C2D E8600 vrlo uspesno izborio sa 1080p 60fp pa mi to uliva nadu donekle.

Evo linka.
 
Poslednja izmena:
Celeron E3400 pušta H265 1080p video bez dodatne grafike. Korišćen je MPC-HC.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ova moja beda od Celerona B800 u laptopu ne može pusti h265 1080p naravno.:smash:
 
Osakaćeno jezgro...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Celeron E3400 NEMA integrisanu grafiku. Dakle to je puštala integrisana video kartica Intel , ATI ili nVidia, kojih ima na s775 pločama.

nijedan cpu ne može sam da radi hardversku akceleraciju, osim ako ne sadrži u sebi grafičko jezgro.

inače, hd2600 , kako reče kolega ima UVD v1, i može bez problema da pušta DXVA video.

Skinite Klite Mega codec pack, tamo ima sve što treba, ponekad VLC plejer radi pomalo bolji posao, probaj oba.
 
Hoće da kaže da je E3400 dovoljno jak da softverski odradi dekodiranje. A grafa koja je u kompletu sa tim Celeronom sigurno nije sposobna da to odradi hardverski.
 
bome jeste. sve novije intel integruše od gma3100 pa nadalje podržavaju DXVA dekodiranje h265 , a time i x265 kodeka.

ukoliko stavi x265 HEVC, e tu će već cpu da radi slajd šou.

https://www.codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm
evo, nek skine i nek proba. samo nek namesti u MP-HC opcijama/ output EVR (enhanced)
 
Poslednja izmena:
:D

Hteo si da kažeš da podržavaju h264/x264, a x265, što je isto što i HEVC, sasvim sigurno ne. Tek Skylake ima delimičnu, a Kaby Lake potpunu podršku za x265/HEVC.

Eto, ja na ovom B800 Celeronu sa integrisanom grafom ranga HD2000 ne mogu da pustim 1080p x265.
 
Poslednja izmena:
Nemam više E3400, samo i5 2500 + r280x na desktopu i i7 4810mq + hd8790m
na laptopu. Tako da ne mogu sad da probam, ali se sećam kako je bilo. I sećam se da je zauzeće CPU bilo 80% prilikom puštanja h265 1080p. Grafika je bila integruša na G31 ploči.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
:D

Hteo si da kažeš da podržavaju h264/x264, a x265, što je isto što i HEVC, sasvim sigurno ne. Tek Skylake ima delimičnu, a Kaby Lake potpunu podršku za x265/HEVC.

Eto, ja na ovom B800 Celeronu sa integrisanom grafom ranga HD2000 ne mogu da pustim 1080p x265.

lapsus u pisanju. bitno da je jasno :wave:
 
Kupio sa kuciste za htpc cooltek G3 jonsbo http://www.cooltek.de/en/jonsbo/g3/151/g3. Uz njega ide jedan ventilator od 12 cm, a ima mesta za jos 2 od 12 cm, sa strane i 2 od 8cm nazad. Zanima me da li ima potrebe da ubacujem i ove ostale ventilatore ili bar neki od njih. Kuciste ce biti smesteno u komodu ispod televizora, a unutar kucista imam kuler na procesoru cooler master GeminII M4, procesor je apu a10 5700, grafika msi nvidia gt1030 pasivna. Ako ima potrebe kako ih postaviti, pretpostavljam da ovi mali pozadi treba da izduvavaju vazduh. I kako okrenuti ventilator na napajanju da duva unutar kucista ili napolje.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj temperature pa ćeš znati da li treba ili ne.
Ako ništa drugo zbog pasivne grafičke mislim da će trebati još jedan, ali to ćeš videti u radu prateći temperature. Pa sta se više greje tu dodaš još jedan ventilator da ubacuje vazduh (zbog tolikih rupa bolje da bude pozitivan pritisak, da izbacuje mislim da ne bi bilo nekog efekta).
 
Imam jedan lenovo thinkcentre m51
intel g630 dual core
intel hd 2000
4gb 800mhz ddr3
wd 250gb 16mb 7200
maticna i kuciste lenovo
hteo bih da ovo malo ojacam,inace se koristi za surf,kodi,po neku slabiju igricu.
Da li uzeti ssd od 120gb ili ostati na ovom hardu
i preporuku za neku novu ili polovnu graficku koja bi se najbolje uklopila i koja bi stala u kuciste.
Hvala unapred.

3403429318.jpg
 
ССД обавезно... јефтини су сад.
Од те се графичке нећеш усрећити... једино ако ти је неопходан HDMI.
Провери које ти процесоре подржава тај рачунар, па иди на неки i3 или i5 са 4 језгра (i5-2500), и препородићеш рачунар...
 
Nazad
Vrh Dno