Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Reci mi da li da jurim HDMI 2.0b vidim da MSI ima takvu verziju?
Ne vidim ovde na linkovima koja je verzija HDMI.

Cena mi je prihvatljiva skroz.
Verujem da je ostatak konfiguracije uz jednu od ovih GT 1030 dovoljan za smooth 4k video playback.

Edit:Gigabyte sa linka je isto HDMI 2.0b
 
Poslednja izmena:
promasio si temu.

micicss:

nebitno ti je za htpc dok god je 2.0.8k sigurno neces uzeti za vakta te masine.
 
HTPC vs. NAS.
Treba mi savet. Rasparčao bih trenutnu kofiguraciju. Ostavio G4560, 8GB RAM-a, kupio odgovarajuću ploču, ubacio 2x8TB u neko mini kućište, šibnuo to na mrežu i da mi služi isključivo za streaming lokalnog sadržaja (1080p, 2160p, 4k remux) preko Plexa ili Serviio-a na 4k TV.
Da li uraditi tako nešto ili možda bolje ici na klasičan NAS?
 
Poslednja izmena:
ako upališ bar jednom nedeljno bilo šta na tom računaru,pa makar bio i brauzer,onda je htpc bolje rešenje.

edit:

upravo ubacam zotac 1030gt LP u neki ležeći hp sff,izašla na kraju 30e,tako da je 10k dinara preterano.to što kače za 50-60e mačku o rep,svaka ode na kraju za 30e...
 
Poslednja izmena:
Ima li resaenja da se HTPC podesi tako da se pali na daljinskom tj. air mouse-u?
Gasim ga u Kodi-u na power off ali kako da ga upalim?
 
Kad ga ugasis na power off ne bi mu pomoglo ni da je direktno vezan na trafo stanicu, naki standby pa da reaguje na okidac preko usb-a za budjenje, mozda, ne znam ...
 
Ne moram da ga gasim na power off ali kad ode u sleep mod i ne koristim ga dan dva ne pali vec baguje. :)
 
Ima li resaenja da se HTPC podesi tako da se pali na daljinskom tj. air mouse-u?
Gasim ga u Kodi-u na power off ali kako da ga upalim?
Ne može tako ali može preko wake on lan, to jest pc pališ daljinski telefonom a dalje upravljaš sa air mišonjom.
 
Ovo wake on line da li je vezano za novije generacije ploca?Moja je masina stara sigurno 8-9 godina..
 
Za paljenje daljinskim (iz power off-a) ti treba nešto kao Thermaltake Media Lab

To je displej koji se kontroliše preko softvera i USB-a, ima IR risiver i vezuje se između napajanja i ploče, tako da po potrebi šalje ploči i hardverski ON signal.

To u kombinaciji sa nekim IR/air mouse-om i nema više ustajanja iz fotelje.
 
Ako je neko zainteresovan imam na prodaju pomenuti uredjaj sa daljinskim. Dacu ga povoljno, nikad ga nisam koristio, samo isprobao.
Kome je potreban neka me kontaktira na pm.
 
Ma nije meni problem da ustanem iz fotelje vec sam pravio neku komodu za uredjaje i HTPC je sakriven iza nekih "laznih" vrata pa mi je komplikovano da dodjem do istog.
E sad sto vrata nisu vrata je duga prica i vise je estetske prirode.
 
Jos uvek se dvoumim izmedju HTPC-a i nekog ozbiljnijeg media plejera.
Zadnjih 8-9 godina sam koristio Kodi (nekad XBMC) kao media centar a da nisam ni probao neki drugi softver tog tipa.

Treba mi preporuka za media centar,znaci softver poput Kodi-a gde se kroz meni lako prelazi i pregledno je za vecu kolekciju filmova i sl. Ne interesuju me resenja poput raznih plejera tipa BS plejer,KM plejer i sl...nemam klasicnog misa i tastaturu samo air mouse.
 
Moja matora h81 ploča imala uključen "wake on lan". Kad izaberem serviio kao ulaz (LG UK7550) , dizao se i komp iz hibernacije.
 
Ploca je Gigabyte GA Z68MA D2H B3 i ima wake on lan funkciju proverio sam sad samo jos da ubodem podesavanje iste.
 
Moze preporuka za novi daljinski za HTPC mi treba?
Kodi da radi i meni dosta.

Ima li neko iskustva sa ovim modelom?

Da li ima kod nas da se kupi nesto slicno ili je jedina opcija narucivanje pa kad stigne?

Koristi trenutno T2 air mouse ali cesto imam problem sa back i home tasterima u Kodi-u.
Home taster nikad nije ni radio.

Ovaj T2 imam
 

Prilozi

  • E353AEB8-AD4F-41B6-B12F-8940D97FCC29.jpeg
    E353AEB8-AD4F-41B6-B12F-8940D97FCC29.jpeg
    175.2 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Koliko god rabio air mouse uvek se vratim na ic daljinske, pouzdanije mi je.
 
Jos uvek se dvoumim izmedju HTPC-a i nekog ozbiljnijeg media plejera.
Zadnjih 8-9 godina sam koristio Kodi (nekad XBMC) kao media centar a da nisam ni probao neki drugi softver tog tipa.

Treba mi preporuka za media centar,znaci softver poput Kodi-a gde se kroz meni lako prelazi i pregledno je za vecu kolekciju filmova i sl. Ne interesuju me resenja poput raznih plejera tipa BS plejer,KM plejer i sl...nemam klasicnog misa i tastaturu samo air mouse.
Probaj Emby, po opcijama i mogućnosti podešavanja bolji je od Kodija. Ako imaš LG tv, besplatan je za korišćenje.
 
Sta bi moglo da se spakuje u In-Win BQ660s kuciste koje mi stoji godinama zato sto ima preslabo napajanje od 80w?
Prihvatljiva su i resanja sa spoljnjim napajanjem koje se kaci na plocu...
Elem u pomenutom Micro-ITX kucistu ima mesta za jedan ODD i 2.5" HDD ili za 2x2.5" HDD...
 
Bukvalno bilo koji sa navedenim specifikacijama, razlikuju se samo po obliku i po tome da li imaju ugrađen mikrofon.
Za moje pojmove, praktičnija je varijanta bez tačpeda i gledaj da ima pozadinsko osvetljenje dugmića tastature
 
Air Mouse ima svoj rf prijemnik i radi na bilo čemu
 
Nema veze sa rf nego sa infraredom, power dugme na air daljincu radi preko IR.
Power dugme na air daljincu ne može da upali i ugasi intel nuc. Nije do drajvera niti podešavanja u biosu nego do zahtevane rc-6 kompatibilnosti koju daljinski nema.
A da se isprogramira za to potreban je drugi rc-6 daljinac pa da "skine" power komandu sa njega (ako uopšte može na taj način).
 
Tako je to sa budzenjem😁

Možda može neki univerzalni daljinac da nadje kod, pa posle taj kod da "nauci" air mouse.

Mada gašenje nije problem, to može i rf air Mouse, paljenje je problem ako baš hoćeš daljinskim da palis.

Mada mislim da stvarno nije problem da ga upalis ručno, a gasi na daljinski
 
Nazad
Vrh Dno