Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Гледајући ову твоју слику рекао бих да је ипак у питању м91 који подржава i5 друге генерације...
 
Treba mi preporuka za htpc, nekad sam koristio poseban comp sa g620 procesorom i windows-om, uglavnom sam kodi koristio.
Ali već duže vremena nemam apsolutno ništa povezano sa tv-om, već samo bodem usb po potrebi u tv kad hoću nešto da odgledam.
Hteo bih da uzmem neki android box, cilj mi je da povezem i neki manji hdd, čisto da bude malo skladistenog mesta za po neki film i seriju.
Za oko mi je zaspao xiaomi mi box, ali ako imate neku drugu preporuku, kazite. U obzir dolazi AliExpress ili Amazon.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ima da se istopi od tog DVDRW...ali bitno da ima rukavice :)
 
Uzet i3-2100,koja graficka bi najbolje legla da nije previse skupa a da moze da se odigra i po koja igra lepo bar na low detalje i manju rezoluciju.
Ne mora biti low profile jer bih uzeo drugo kuciste i napajanje.
 
nema potrebe da menjas sve kad je taj cpu u pitanju,kupi 1030gt bas low profile.
 
uf,tesko.cimaj redom svakoga sa od radeon 240 pa nadalje (gledaj da imaju 2gb ddr5) i ubijaj cenu na par desetina evra argumentom da je 1030 low profile 80e nova.ili cekaj da se ona pojavi polovna.mozes i madjare pitati posto je kod njih 1030gt low profile.
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoc.Nedavno sam kupio Probox2 air plus android tv box.Kada se konektujem preko wifi na internet posle izvesnog vremena dolazi do restartovanja rutera (TP Link model TL-WR 740N).Nakon nekoliko minuta ponovo se uspostavlja internet veza.To se ponavlja nakon odredjenog vremena.Da napomenem nema veze koliko je uredjaja nakaceno na ruter i kad je samo tv box nakacen dolazi do restartovanja.Preko lan konekcije internet je stabilan tj ne dolazi do restartovnja rutera.Lan mi nije resenje jer kabli ide kroz celu kucu.Zna li neko o cemu se radi?Hvala
 
Poslednja izmena:
^pisi u temi Android Multimedia Player.mozda neko zna...
 
Pozdrav... imam problem sa svojim htpc-om. U pitanju je haswell procesor g1820. Skoro sam kupio full hd tv i presao sa hd ready na 1080p rezoluciju. Javlja mi se seckanje kada gledam eon u chromu. Generalno chrome ume da se uspori. Citao sam malo po netu i navodno ne bi trebalo da bide problema sa ovim procesorom da gura 1080p bez problema. Ali onda dodjoh i do vp8/9.. pa sam dodao onaj h264ify i nemam problem sa youtube-om ali eon i dalje na HD kanalima secne na nekoliko sekundi. Ram je 4gb.

Upgrade ili nesto drugo? Unapred hvala svima na savetu.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Probao firefox. Isto. Reinstalirao drajvere za graficku, lan, audio, maticnu. Isto. Pratio sam opterecenje CPUa i kad kliknem da otvorim stranicu skoci sa 20ak na 60ak %. I 2,3 sek se javi lag dok ne ucita stranicu potpuno. Meni lici na neki softverski problem, drajveri, antivirus (samo MS default), podesavanje neke vrste...

Ps. Probao sam i da iskljucim hardware acceleration i onda je jos gora situacija. Laguje gotovo konstantno.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ume kilavi EON da pravi probleme. U firefoxu vidi da li ti je ovako u about:config
media.hardware-video-decoding.enabled = true
media.hardware-video-decoding.failed = false
media.hardware-video-decoding.force-enabled = false
media.gmp-gmpopenh264.enabled = true

Takođe, u opštim podešavanjima fajerfoksa idi da performanse, odštikliraj preporučene postavke performansi i limit procesa sadržaja stavi na 2.
 
Ljudi,
Da li je neko pokušao da na pc instalira android sistem? Kakva su vaša iskustva, funkcioniše li to? Vidim da postoje neki os zasnovani na androidu, npr. Remix, phoenix, ali nijedan nisam uspeo da instaliram. Hteo sam da probam, bilo bi praktičnije, čini mi se, imati neki launcher kao na android boxu, a što ne može da se dobije na windowsu.
Ima li neko praktičnog iskustva sa androidom na pc?
 
Пробао сам ја Ремикс ОС пре неких годину дана и нисам био задовољан. Мислим да то ипак није то. Ако си за андроид, онда боље купи неки андроид бокс.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
U fazi sam sastavljanja HTPC računara (namjena isključivo torentovanje i 4K/1080p playback) pa me zanima vaše mišljenje o sledećoj konfiguraciji, prvenstveno šta mislite o Athlonu 200GE sa Vega 3, za tu namjenu?

CPU: AMD Athlon 200GE
MB: MSI B450M PRO-M2
RAM: Kingston 8GB Fury Black 2666Mhz
M.2: WD 240GB
HDD: 2 x 4TB WD RED
Kućište: Kod mog dobavljača u ponudi za sada ima samo Chieftec IX-05B-OP, svakako da li ima možda neko preporuku za neku budžetsku varijantu?
PSU: Od ovih manjih napajanja u ponudi imam samo LC Power LC380M V2.2

Planirano je da radi 24/7, da zamjeni postojeći QNAP TS-212P
 
ITX kućište a ploča mATX? I da li u tom kućištu ima mesta za 2x 3.5" HDD?
 
mATX je kućište, ne znam gdje si vidio da je ITX? Ima mjesta za 2x 3.5"

Mada sam svakako najbliži varijanti da poručim CM Elite 130
 
Uh, ja sam permutovao, dabome da je ITX, tj. mini ITX. Poručio sam CM Elite 110, za ploču još mjerkam, dajte neku preporuku za 200GE procesor, budžetska neka varijanta?
 
Sastavih HTPC za 4K filmove i serije (isključivo, ništa gaming), konfiguracija je sledeća:

Ryzen 3 2200G
ASRock AB350 GAMING-ITX/AC
8GB Kingston DDR4 2666Mhz
M.2 WD Green 240GB
4TB WD Red HDD
Seasonic 520w

Zar ne bi trebalo bez problema da gura bilo kakav sadržaj? Pitam jer skinuh jedan sample da probam, konkretno na linku ispod i štuca baš, 100% CPU usage...

http://downloads.4ksamples.com/videos/Samsung_UHD_Soccer_Barcelona_Atletico_Madrid.ts

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Не би требало да је до рачунара.
Какав интернет користиш?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Optika 100/5 ali je internet u ovom slučaju nebitan jer imam lokalno ovaj fajl, nije streaming u pitanju.

Drugo pitanje, je li probao ko ove Magic daljinske od LG TV-a, da li mogu bez problema da rade na Win10?
Jako je praktičan a jedan LG mi je otišao u vječna lovišta...

LG-remote.png
 
Poslednja izmena:
Iz kog programa puštaš video?
Koliko znam taj GPU bi trebalo da može da pusti taj video, skinuo sam fajl da vidim šta je.
Ako je CPU na 100% onda ne radi hardversko ubrzanje pa tu traži rešenje.
 
GPU je na 100% bio, ne CPU, nego je isteklo vrijeme za edit, permutovao sam. Probao sam iz više playera, Pot, MPC, isto se ponašao. Mada skinuh neki 4K Remux (56Mb/s bitrate) i pušta bez problema...
 
Пази, ја сам синоћ пробао тај стрим са линка преко телефона и радио је без грешке. Потом сам пробао на Win таблету са VLC-om и није то било глатко. Потом сам скинуо преко фајерфокса тај фајл од 1,2 GB и пустио поново на таблету са VLC-ом и радио је апсолутно нормално.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Los uzorak definitivno.
 
Pozdrav,

Koji jeftin procesor sa integrisanom grafikom može bez problema sa uključenom hardverskom akceleracijom da pusti 4K remux filmove od oko 50GB:

...2019.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.7.1

VIDEO CODEC......: HEVC Main [email protected]@High HDR10
FRAMERATE........: 23.976 fps
BITRATE..........: 56.0 Mb/s
RESOLUTION.......: 3840 x 2160p

Vidim da član Bitrate ima Ryzen 3 2200G sa grafikom Vega 8. Postoji li jeftinije rešenje (Intel ili AMD Apu) a da bez problema rade remux 4K serije i filmovi? Na primer Apu AMD A6-9500 3.5GHz ima Radeon R5, AMD Athlon 200GE 3.2GHz ima Radeon Vega 3 itd.

Igrao bih 0% igrice, samo filmovi i serije.
 
Nazad
Vrh Dno