Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

200GE je dovoljan, ja sam uzeo 2200G jer nije bila velika razlika u cijeni...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
+1 za 200GE,bukvalno moze na adapter.veci problem je naci iTX plocu za njega bar ovde nazalost.
 
Hvala. A kakva je situacija sa Intel procesorima?
 
Verovatno bilo koji desktop class Intel počevši od Kaby Lake generacije (dakle 7th gen) pa na dalje (jer grafičke koje su stavljali u Skyle procesore ne podržavaju 10-bit HEVC hardware decode već samo 8-bit HEVC; to sam dobro zapamtio pošto sam ja kupio Skylake procesor tipa 3 meseca pre nego što su krenuli sa prodajom Kaby Lake :d). E sad jedino nisam ispratio kakava je situacija sa HDR sadržajem na Windows-u.
 
Proslog leta sam kupio ODROID H-2, intel celeron J4105, intel UHD 600, uglavnom predvidjena masinica za linux ali i win radi bez problema (u biosu iskljuciti DSP) Pusta sve, 4k, 60hz, hdmi 2.0 i dp 1.4, star wars od 80gb ide bez problema ...

... ali ne radi HDR, posle dosta guglanja nadjem da samo UHD 600 nema podrsku za HDR mada sam nasao na par mesta da se intel hvali da SVE UHD 6?? podrzavaju HDR - kad su na nekom forumu ljudi pritisli papka iz intelove podrske koji je pisao samo genericke odgovore na kraju je priznao da SAMO UHD 600 nema podrsku za HDR.

Pitanje, da li je neko probao HDR na i3-8130u, UHD 620 da se ne desi da SAMO jos UHD 620 nema podrsku za HDR? (hvala intelu)
Interesuje me striktno NUC ili neka slicna varijanta (Asus, BRIX ...)

Hvala
 
Poslednja izmena:
I baš niko nije probao neki Asus mini PN60, BRIX, NUC ... sa 8130u?
 
Niko ne daje tolike pare za video player :D Naračito u današnoj eri popularnosti ovih kineskih krš Android boxeva za 30$.
 
Nvidia Shield
premocna spravica. Moja preporuka umesto NUC

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da, hocu pc, imam android kutiju koja radi i pusta 4k, 60hz hdr ... koliko mucenja dok procita direktorijum, pa dok povuce sa mreze pa nepregledni listeri u kojima ne izlista sav sadrzaj ... kad krenem na net konfuzija sa desnim dugmetom na misu koje sam navikao da koristim, brzina browsera - telefon je brzi i prijatniji za upotrebu ...

sto se amd-a tice probao sam par puta posle velikih hajpova i kartice i procesore i netbukove i samo mogu da kazem da to nije za mene
ODROID-H2 radi ko zmaj, samo UHD 600 nema HDR - jedina mana

Mogu da prenesem iskustva sa Asusovom podrskom - zakljucak, kompletno beskorisna i cisto gubljenje vremena ...
Mada sam nasao na nekom forumu da je neko imao problema i da je problem resen zamenom adaptera DP na HDMI, koliko sam razumeo postoje 2 vrste adaptera, jedan radi a drugi ne, a za taj drugi koji radi treba uraditi apdejt firmera, oba adaptera su spakovana u konektor i spolja se vidi samo obican kabl ... apdejt firmera kabla ...

U svakom slucaju dovoljno sam siguran da UHD 620 na i3 8130u ima HDR da cu da pojurim nesto tako

Kad kupim i istestiram javicu da li radi ...
 
Poslednja izmena:
Da, hocu pc, imam android kutiju koja radi i pusta 4k, 60hz hdr ... koliko mucenja dok procita direktorijum, pa dok povuce sa mreze pa nepregledni listeri u kojima ne izlista sav sadrzaj ... kad krenem na net konfuzija sa desnim dugmetom na misu koje sam navikao da koristim, brzina browsera - telefon je brzi i prijatniji za upotrebu ...

sto se amd-a tice probao sam par puta posle velikih hajpova i kartice i procesore i netbukove i samo mogu da kazem da to nije za mene
ODROID-H2 radi ko zmaj, samo UHD 600 nema HDR - jedina mana

Mogu da prenesem iskustva sa Asusovom podrskom - zakljucak, kompletno beskorisna i cisto gubljenje vremena ...
Mada sam nasao na nekom forumu da je neko imao problema i da je problem resen zamenom adaptera DP na HDMI, koliko sam razumeo postoje 2 vrste adaptera, jedan radi a drugi ne, a za taj drugi koji radi treba uraditi apdejt firmera, oba adaptera su spakovana u konektor i spolja se vidi samo obican kabl ... apdejt firmera kabla ...

U svakom slucaju dovoljno sam siguran da UHD 620 na i3 8130u ima HDR da cu da pojurim nesto tako

Kad kupim i istestiram javicu da li radi ...
Koji android box imas?Odakle vuces filmove -gde se to muci?
 
Ostao sam duzan neke odgovore

Box je najpoznatija svetska marka NoName ...
OS - atvExperience, a mozda je ovo i marka ...
android 7.1.2
CPU - 4x ARM Cortex A53 na 1.5ghz
GPU Mali 450
Filmove vucem sa eksternog harda od 3tb, ima usb 2.0 ali je pustio sve sto sam probao ukljucujuci i povratak Dzedaja od 80gb, nesto od tona ne radi na svakom plejeru, mislim da je atmos,
e sad malo bolje da opisem probleme - ne pokazuje strukturu direktorijuma kako treba, izmesa fajlove i direktorijume a neke i ne pokaze ili ih stavi u drugi direktorijum pa ja ne mogu da ih nadjem, izgleda mi da je svaki put drugacije ali nisam se mnogo zamarao
Probao sam firefox i to je strasno koliko je spor,
tastatura logitech k400 radi iz odmah,

sve u svemu moze da posluzi da se ubaci usb sa par filmova i da se puste ali tu je kraj
 
Ostao sam duzan neke odgovore

Box je najpoznatija svetska marka NoName ...
OS - atvExperience, a mozda je ovo i marka ...
android 7.1.2
CPU - 4x ARM Cortex A53 na 1.5ghz
GPU Mali 450
Filmove vucem sa eksternog harda od 3tb, ima usb 2.0 ali je pustio sve sto sam probao ukljucujuci i povratak Dzedaja od 80gb, nesto od tona ne radi na svakom plejeru, mislim da je atmos,
e sad malo bolje da opisem probleme - ne pokazuje strukturu direktorijuma kako treba, izmesa fajlove i direktorijume a neke i ne pokaze ili ih stavi u drugi direktorijum pa ja ne mogu da ih nadjem, izgleda mi da je svaki put drugacije ali nisam se mnogo zamarao
Probao sam firefox i to je strasno koliko je spor,
tastatura logitech k400 radi iz odmah,

sve u svemu moze da posluzi da se ubaci usb sa par filmova i da se puste ali tu je kraj
Nadam se da nije s905w(skart amlogic s905x) ali garant je taj,nove generacije amlogic s922 i s905x3 rade puno brze a pritom imaju usb 3.0 tako da bi trebalo da osisaju taj hard od 3 tb .Samo treba voditi racuna i znati da ne moze svaki box da podrzi externi hard narocito oni jeftini sa losim napajanjima ili toliko losim hw ( pogotovo kad hard nema sopstveno napajanje)Sto se tice brzine pretrazivanja ona je odlicna na oba procesora ...A tu moze i libre da se pokrene tako da ja stvarno ne vidim potrebu za win masinom u ove svrhe... I da svi folderi su na mestu i kako treba
 
Poslednja izmena:
Андроид телефон као ХТПЦ

Имам Самсунг Галакси А50 који ми скупља прашину јер је летос пливао у реци. Осакаћен му је пријем сигнала мобилне мреже и батерија траје 12 сати, остало је све ок.
Планирам да овај телефон повежем са "глупим" Тесла 1080п телевизором преко ХДМИ конекције. Колико сам видео, треба ми УСБ-Ц>ХДМИ конвертор са додатним џеком за пуњач. Уз то планирам да набавим неку блутут тастатуру са мишем.
Зна ли неко шта ми је од софтвера потребно да користим Андроид 10 на ТВ-у? Овде мислим највише на могућност да пребацим слику у положен (лендскејп) мод и да искључим екран на телефону док шаље слику и звук на ТВ.
 
Docepao sam se jedne gigabajt cigle, GB-BRi5H-8250, testirao i nije bas neki plejer.
Na papiru je to odlicno ali ...

ventilator kad podesim na normal i u idlu cpu temp je 75, malo opterecenje i krece turbina
izlaz je HDMI 2.0a, tako pise u specifikacijama, ja sam uspeo da dobijem
4k, 30hz, HDR ili
4k, 60hz bez HDR
Kad sam na 4k 60hz pokusao da ukljucim HDR tv je otisao u crno i na info-u pise "V full" nemam pojma sta znaci. Windows vise nisam uspeo da povratim. Prebacio sam na drugi ulaz koji je 30 hz i tu sam dobio sliku, snimio podesavanja u display properties ali je na ulazu koji je 60hz slika u windowsu i dalje crna ...

Sve u svemu odustajem od ovoga.
 
Probaj undervolt i vidi ima li šta u biosu korisno, mada ako sam razumeo glavni problem je 4k 60hz hdr.


To je glavni problem, u biosu nisam nasao nista pametno. Buku ne mogu da smanjim a navikao sam na odroid h2, pasivan hladnjak i ssd, napajanje od laptopa ...

"Cigla" je na svu srecu pozajmljena pa ide nazad srecnom vlasniku :)

1050ti radi kako treba, spakovacu neki komp u fioku ispod tv-a , celeron ili eventualno pentium zbog gejanja, samo da sto vise smanjim buku od kulera, grafike, napajanja ...
 
@Sadan
Zanima me taj h2 da li si narucivao direktno sa njihovog sajta ili odnekud drugde? Hteo sam ga i ja naruciti, ali zajedno sa napajanjem, kucistem, i memorijom shipping troskovi budu preko 70$. Plus ovde ako nasi uzmu par hiljada din, ne znam da li se to tako isplati.
Trazim neko necujno resenje, jer bi radio 24/7 u sobi u kojoj spavam. Ne bih ga koristio kao htpc, pa bi mi UHD600 bio ok.
 
Ja imam brix sa 4core celeronom - nisam ni znao da ima ventilator - cujem ga samo kad se pali...
nemam 4k, pa ne mogu da testiram njihov hdmi 2.0
 
H2 sam narucio negde iz Nemacke, drugar koji zivi u Becu je naruci i cekao sam ga par mesece da dodje, to je bilo proslog leta-jeseni ...
Mislim da je cena bila 130e plus postarina ...
Kuciste sam odstampao, ima na thingiverse nekoliko varijanti, napajanje neko univerzalno polovno od laptopa, nema wi-fi ali ima dve mreze, stavio sam 12 gb rama i 1tb nvme, nvme je bio jeftiniji od sata diska u tom momentu a nisam imao ni kablove.
Imao sam problem sa zvukom, win nikako da prepozna i instalira drajver, ubuntu odmah radi.
Kad sam iskljucio DSP u biosu proradio zvuk u win ...

Mislim da radi potpuno isto kao gigabajt, intel nuc ili asus celeron j4105, samo je ovo otvoreno i ima dosta veliki hladnjak pa ne treba ventilator.
Bilo je u Beogradu negde da se kupi samo NUC ploca, bez kucista - sad ne mogu da nadjem koja firma je to prodavala.
 
Taj od 140e je sa n4000 koji ima 2 jezgra, to mi je premalo. J4105 sa pasivnim hladjenjem bi mi bio taman.
Nasao sam na KP neki Asrock J4105-ITX za 90e, ali za to mi treba jos i neko napajanje sa 24-pinskim konektorom. Vidim na asrock sajtu da postoji cak i J5005-ITX, isto sa pasivnim hladjenjem.
 
Nazad
Vrh Dno