Šta je novo?

Sta se desava kada pokusate da lazirate rezultate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kostavr

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.09.2008
Poruke
59
Poena
159
Da li neko moze da mi kaze sta je uzrok ovako slabom rezultatu ove graficke karte gigabyte 4870 1gb ddr5 256bit ,ako se unapred zna da su instalirani najnoviji ATI Catalyst™ 8.12 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition,predhodno skinuti svi driveri koji su bili pre njih Drriver Cleaner Pro programom.E sad ploca na kojoj lezi grafa je MSI K9N2 chipset nForce 750sli Nvidia.Procesor Phenom 9550.
3dmark06 rezultat je 12 456.
Molim za pomoc ako neko moze da me usmeri na pravi put.:zgran::zgran::zgran:
 
Pravi put?
Pa, recimo da batališ 3D Mark06, ako ti ostale aplikacije (igre) rade kako treba. :)
 
Ali meni je rezultat u 3dmark06 mnogo bitan,i nemoguce je da sam sa oc Xpert Vision 9600gt 256bit 512mb ddr3 pravio na istoj toj ploci i sa isti procesorom za nekih 300 poena manji rezultat.Znaci tu nesto ne valja nesto ne funkcionise kako treba.Ili je 4870 samo bespotrebno toliko nahvaljena karta da mi sad dodje da je izvadim iz racunara i zgazim.GRRRRRRRRR!!!!!
 
na mojoj konfiguraciji rezultat je bio 8 650 ..a za tu tvoju bi treba da bude najmanje 16000 jer je tvoja konfa skoro dva puta bolja
 
Ma po meni i vise gledajuci rezove na netu trebalo bi da bude negde oko 18000 na difoltu.Ali da li neko moze da mi kaze u cemu moze biti problem?
 
skor cpu-a je 4200 na 2.8ghz
 
Rekao bih da te CPU koci jer je 3dm dosta zavistan od CPU-a. Pokreni ponovo na def. CPU-a pa vidi koliko dobijes ( trebalo bi jos manje ) A onda pokreni ponovo gde ti je CPU na 2.8GHz pa sa i bez OC-a karte. Ako je score isti sa i bez OC-a kartice onda te CPU koci.
 
Poslednja izmena:
CPU te koči... Klokni ga malo pa vidi sam...

Kada malo klokneš CPU i GPU, trebalo bi da dobaciš do nekih 16-17k.
 
Pa kako ste krenuli napravice covek sa single kartom vise nego ljudi sa krossfireom ;)
 
Nece toliko dobaciti a ovo mu je valjda vec sa 2.8GHz.

Evo da ti olaksamo i otezamo u isto vreme :D

Par rezultata sa Hwbot-a w/ 4870.

P4 530 @ GHz = 4742



Q6600 @ 2.4GHz = 12878



X2 4800+ @ 2.9GHz = 10673



QX9650 @ 4.4GHz = 19339



QX9650 @ 4.24GHz = 19538

 
1.sa oc na 2.8 ghz i sa grafom 9600gt ddr3 512mb 256bit Xpert Vision pravio sam rez nekih 12100
2.sa oc na 2.8 ghz i sa grafom 4870 1gb ddr5 256bit gigabyte pravim rez od 12456.
I vama je tu u pitanju procesor daj nemojte molim vas,i evo odgovor i na pitanje procesor na 2.2 pravi nekih 3300 a na 2.8ghz pravi 4200.Po meni razlika izmedju ove dve karte u 3dmark06 je mala trebala bi da bude mnogo veca naravno na strani ATI-ja kad su konkretno ova dva modela u pitanju.
 
lol ..jel ti vidis ove gore slike sto sam ja okacio ..?

Koliko je konacni score sa procesorom na 2.2GHz a koliko na 2.8GHz ?

Po meni razlika izmedju ove dve karte u 3dmark06 je mala trebala bi da bude mnogo veca naravno na strani ATI-ja kad su konkretno ova dva modela u pitanju.

Da, ali procesor jako utice na score u 3dmark-u. A pogotovu u nizim rezolucijama. Imas 22" pokreni 3dmark u svojoj native rezoluciji pa vidi da li ce score biti isti.
 
Poslednja izmena:
Ma odlicno sam video slike i opet mi nije jasno ispada po tvom da oces da mi kazes da je nvidia 9600gt u klasi sa ati 4870 na 1gb ddr5,ok to da procesor utice na skor ali ne mogu brate da ove dve karte imaju priblizno iste rezultate u 3dmark06 kad su razlike u kvalitetu i specifikacijama ogromne.Procesor je u oba slucaja bio na 2.8 ghz.
 
Ne, fora je u tome da 9600GT moze da pokaze svoju jacinu sa tvojim procesorom jer je on ne gusi ( doduse sa jos jacim procesorom bi imao i jos veci score, dok se ne dodje do odredjene granice gde nema vise ) A 4870 je dosta jaca kartica i ona ne moze da pokazu svu svoju snagu u 3dmark-u jer je procesor koci tj. nije dovoljno jak za nju iako je dovoljno jak za 9600GT.

Ako si theo porediti kartice, trebao su uzeti npr. Crysis bench, pa bi tu video kolika je razlika 9600GT vs 4870 jer tu procesor nece toliko drasticno uticati.
 
Poslednja izmena:
I kad radim nezavistan test kad iskljucim da testira cpu.Grafika sama po sebi pravi mali rez.Ja mislim da je taj tezt nezavistan od cpu-a,ako se ne varam.A ako se varam onda koji bi ja amd trebao da stavim da bi napravio nekih 18---,....
 
Ne i graficki test-ovi zavise od CPU-a. ne sam CPU test.
Sad, pa neces valjda da menjas CPU zbog 3dmark-a ? razlika u igrama je mnooogo manja. Bukvalno zanemarljiva.
I sto se tice konkretno pitanja, verovatno ni sa jednim QuadCore AMD-om neces dobaciti do 18k.
 
E moze jos jedno pitanje ako nije problem nekako sam talican kad je sve ovo u pitanju,moj drug ima ati 3870ddr4 512mb 256 bit na asus ploci p5q pro i procesor e 4400 njegov skor ovog procesora je na 4.0 ghz naravno oc nesto odprilike oko 3400 u 3dmarku a ukupan skor je 13600 od prilik. E aj sad mi kazi ko koci koga nemoguce je da on sa manjim skorom procesora i sa slabijim procesorom pravi veci rez znaci apsolutno nemoguce po svim zakonima fizike!!!!Upravo zbog toga sam postavio pitanje jer mi nesto tu smrdi.Moja pretpostavka je i da se kose cipset od ploce i grafika.
 
Pa on je bas izvukao taj proc. ako je dogurao do 4GHz ..bez obzira na CPU score. Nije ista arhitektura procesora i on ima dosta veliki clock. Tako da ako je jos kartu nagruvao OC-om nije tu nista sumnjivo :)
 
Poslednja izmena:
Pa jeste oc i proc i grafa ali brate ,pazi imam bolji procesor koji pravi veci skor to je sustina 3dmarka06 veci skor ako se ne varam,imam bolju kartu koja bi u difoltu trebalo da napravi bolji rez od od ati 3870 overklokovane.A on ima bolji rez.To je nevrovatno ne vidim objasnjenje.Imas bolje komponente a pravis manji skor.To nema nigde.
 
^^
Nemoj da se nervirash zbog 3D Marka. Ja sam sa 8800GT O/C & E4300 @ 3.2 GHz imao 12.5k u 3D 06 a sa 4850 ( bez O/C ) i proc isto na 3.2 GHz imam nekih 11k i ja zadovoljan :) Crysis bench je bolji na 4850.

Inache ako cesh da jurish 3D Mark onda kupi Intel Quad ( 3D 06 je puno zavisan od procesora ) i klokni ga na 4.0 GHz i imacesh skor ko i drugi shto ih vidish na netu poshto sa tim AMD-om nema shanse da se priblizish tim skorovima :)

:wave:
 
Poslednja izmena:
ne brini procesor ti je u pitanju...slican sam cpu imao i dok nisam uzeo intel-ov quad nije mi bi dobar rezultat na 3d marku(mada on nije previse bitan za igranje)...cak mi je 8800gt dao bolje rezultate od 4850-ke sto je smesno jer je brza 4850-ka
 
Hvala vam ali vi izgleda ne umete d aprocitate sta se pise ili necete,ne vidim logiku u tome da neko sa slabijuim procesorom i slabijom grafickom moze da pravi veci rez od onog koji ima i jaci procesor i jacu grafiku a uz to mu i procesor pravi veci rez,dok je ukupan skor manji ,S tvarno smesno .Jedino ako je 3dmark06 pravljen da postize velike rezultate samo sa intelovim sranjima onda mislim stvrano .A tako ispada.
 
3d mark vise odgovara nvidia-i i intel-u po nekom mom testiranju i iskustvu...mnogo je brza ta tvoja 4870-ka od te 9600-ke...kad sam uzeo 4870-ku imao sam priblizno isti skor sa mojim bratok koji ima 9600gso ali u igrama koj je derao njegovog u svim igrama po svim parametrima,na svim rezolucijama sa antialising ili bez tako da ne brini za te rezultate sto ti pokazuje 3d mark...ako si stvarno razocaran u tu 4870-ku evo ja cu da nabavim jednu 9600gt i menjacu se sa tobom :) :) :)
 
Poslednja izmena:
Ali pazi ako si pazljivo citao od pocetka ja sam sa amd-om i nvidia grafikom 9600gt pravio skor priblizno isti kao i sad sa tim istim amd-om i i ati 4870.Onda ispada da je za ovaj usrani sinteticki test potrebno u kominaciju ubaciti ili intela ili nvidiu da bi skor bio OK.Ne mogu da verujem da je tako!!!!!
 
Pazi kod mene sa 4870 X2 i Phenomom 9950 OC na 3Ghz u 3DM 06 baca samo 16 K.Karta nije OC_klana.Ako juris 3DM rezove onda obavezno Intel procesor.
 
Takodje 4870 x 2 daje 18500 bodova u 3d mark-u.
 
Ali pazi ako si pazljivo citao od pocetka ja sam sa amd-om i nvidia grafikom 9600gt pravio skor priblizno isti kao i sad sa tim istim amd-om i i ati 4870.Onda ispada da je za ovaj usrani sinteticki test potrebno u kominaciju ubaciti ili intela ili nvidiu da bi skor bio OK.Ne mogu da verujem da je tako!!!!!

Tebi bash nije jasno. Procesor tije usko grlo za 4870 i tachka!!!. Za 9600GT je isto bio usko grlo al ne toliko koliko za 4870.
Ako ti je toliko stalo do 3dmark skora (pgotovo za 06 i Vantage) onda lepo predji na intela pa ce skor da dodje na svoje mesto.

Evo ti jedan primer gde je klok procesora doneo 1000 poena veci skor.

e2140 @ 2.88
attachment.php

e7200 @ 3.82
2uz598z.png

Da sam imao Quad rezultat bi bio josh bolji. AMD zbog drugachije arhitekture i na vecem kloku daje manji skor (konkretno ja sam poredio e2140 na 2.6ghz i X2 4400+ @ 3ghz). I lepo su ti rekli ljudi i Game testovi u 3dmarku zavise od procesora i to dosta, nemam nigde SS kad sam vrteo 3dmark sa ovom grafikom i Sempronom skor je bio josh nizi.
 
Poslednja izmena:
dosta je brza 4870-ka od 9600-ke,a imaju skoro iste skorove pa sad ti izvuci zakljucak koliko je 3d mark pouzdan i relevantan
 
3DMark06 beše napravljen 2006 godine? I ljudi još smatraju u 2009-toj njegove rezultate merodavnije od broja sličica u igrama?:wall:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno