Šta je novo?

PTT adsl

ljudi pa sta je ovo vec mesec dana dobijam IP iz opsega 82.xxx.xxx.xxx ?
pokusao sam sa gasenjem rutera ali opet mi dodeljuje ip sa pocetkom 82.

Youtube secka a internet radio ne mogu vise da slusam jer prekida protok na svakih 10min

PTT 2Mbs/192Kbs

jel ima jos neka fora da se dobije bolji IP

a na koliko dugo gasis ruter? nije dovoljno da ugasis i ukljucis mora da se saceka neko vreme izmedju tih operaciaj :d
 
Danas mi je oko 12 nestao net i sada se malo stabilizovao ali i dalje ne radi kako treba.Da li je jos neko imao problema?
 
Da, ali u Ns i kod euneta. Rekli su mi da je problem kod Telekoma i da očekuju da se uskoro reši...
 
Ne znam,verovatno cackaju nesto.Mada kod drugih kod kojih sam proverio radi sve ok pa sam hteo cisto da proverim da nije nesto kod mene do modema ili do linije..

Poz
 
prekid i u Nisu na par sati
 
Da razbudim temu :). Na sajtu stoji da nas ceka novi cenovnik od 1. septembra. O cemu se radi, jer mi se cini da je na linku aktuelni cenovnik? Ili jednostavno ne menjaju cene ADSL-a, vec neceg levog?
 
Poslednja izmena:
Da razbudim temu :). Na sajtu stoji da nas ceka novi cenovnik od 1. septembra. O cemu se radi, jer mi se cini da je na linku aktuelni cenovnik? Ili jednostavno ne menjaju cene ADSL-a, vec neceg levog?

Imaju pored cena kablovskog neta "novo" oznaku, moguce da je to...
 
Jeste. Imaš temu gde se korisnik žali da su smanjili upload za 50%, dok su download povećali.
 
- Mesečni zakup ADSL modema sa mogućnošću povezivanja više računara u mrežu za fizička lica iznosi 200 dinara.

- Mesečni zakup ADSL modema sa mogućnošću povezivanja više računara u mrežu bežičnim putem za fizička lica iznosi 300 dinara.

Dok drugi provajderi daju za dz. a Sezam naplacuje jednokratno, PTT je ocigledno nasao novi izvor prihoda da "izjednaci" popuste koje daje za stare korisnike

+ 2400 ~ 3600 din godisnje za zakup rutera...
 
Pa ko jos zakupljuje ruter? ako se ne dobija za dz na koristjenje onda je logicno kupiti ga...
 
Interesantan je taj paket sa 768kbps upom, ne znam da li jos neko daje za te pare takav up.

Sa druge strane, vec godinama imam utisak da PTT ne zeli bas preterano da privuce korisnike. Po sistemu "vise korisnika - moramo vise da se cimamo oko njih". Naravno, to je samo moj utisak.
 
Lepo pishe za rutere za prikljuchenje vishe od 1 kompa....takve nisu ni davali ;) znachi najzad cje proshiriti ponudu uredjaja koje nude...pa ko misli da mu se isplati mozhe da se odluchi za takav vidu "zakupa"

ovaj paket 6m/768k mi se bash svidja...
 
Sa druge strane, vec godinama imam utisak da PTT ne zeli bas preterano da privuce korisnike. Po sistemu "vise korisnika - moramo vise da se cimamo oko njih". Naravno, to je samo moj utisak.


Za tvoju informaciju PTT je većinski vlasnik u Telekomu. Tako da su Ptt i Telekom ADSL različito, a ustvari isto!
 
Zadnjih nedelju dana mi je preko dana protok do 150 kB/s. Nocu je normalan ~430 kB/s. Ese desava jos nekom nesto slicno??? Vozdovac...
 
Zadnjih nedelju dana mi je preko dana protok do 150 kB/s. Nocu je normalan ~430 kB/s. Ese desava jos nekom nesto slicno??? Vozdovac...

Svima se desva evo danas je satima max bio 150kb a zadnjih par sati ide max 100kb.

Medjutim recimo youtube je postao nemoguc tokom celog dana prvih nekoliko sekundi daje punu brzinu, pa obori na pola, za dodatnih par sekundi, te fino obara te u satima kad ima zestokog shapinga ide jedva 30kb a kad je sve ok max je stabilnih 60kb, ne pomaze cak ni da startujes 10 youtub-e streamova, obori ga na isto.


Znaci posle Beotela dobili smo jos jednog olosa od provajdera.
Steta.
Znaci ostaje samo prokleti telekom!

Moj savet svima koji su na PTT-u je da u ponedeljak ozbiljno porazgovaraju sa njima.
 
meni se vuce. Zakuca na 1 mbit/s i to je to! Zovem ih sutra ASAP!!!!
 
meni se vuce. Zakuca na 1 mbit/s i to je to! Zovem ih sutra ASAP!!!!

I jos jedna stvar moramo da insistiramo da daju telefone iz TK centra u katicevoj ulici, tamo gde dezuraju i gde su ljudi koji mogu da pomognu, odnosno oni su krivci pa ako nekog grdimo da to budu barem prave osobe. One zenturace iz suporta su postavljene tamo samo da otezaju stvari.
Recimo kad nocu padne net ili kad padne junkture nema koga da pozovemo kao sto mozemo na eunetu, veratu , beotelu ili slicno.
Gde je u svetu zamislivo da usluga koja se prodaje kao 24/7 nema 24/7 support. Nezamislivo.


Ali otkud im ideja da osakate 24/7 youtube , kom *****u je to palo na pamet, prosto covek da se zapita imaju li oni mozga.

Ajde razumem torrente osakate sto rade zadnjih mesec dana , ali youtube mislim stvarno strasno.

Znaci na delu je klasican Ciscov bandwith control, ostavili su par sekundi bursta tako da ne mozes prosto da ih uhvatis po pingu.

Ako treba da se napise Ratelu pismo, jeste drzavna je firma tesko ce ici preko ratela ali ovako vise ne ide.
Mesec dana zezaju, ja cu insistirati da racun ne moze biti ovoliki vec 4 puta manji, posto su mi davali 4 puta manje a to posle 24h to nek daju njihovim mamama i tatami i njihovim babama, nama nece.
 
Hm. Kad je sezam uveo shaping nisu radili torenti ali je ostatak neta normalno funkcionisao, speedtest.net je pokazivao punu brzinu, dok je na PTTu, kod mene, sve spucano, i to je prvo bilo na 200 pa na 150 i danas na 100 kBps. Zato sam se ponadao da nije shaping ali izgleda da su samo nesposobni da podese opremu pa seku sve. Zvacu ih sutra.
 
Hm. Kad je sezam uveo shaping nisu radili torenti ali je ostatak neta normalno funkcionisao, speedtest.net je pokazivao punu brzinu, dok je na PTTu, kod mene, sve spucano, i to je prvo bilo na 200 pa na 150 i danas na 100 kBps. Zato sam se ponadao da nije shaping ali izgleda da su samo nesposobni da podese opremu pa seku sve. Zvacu ih sutra.

Sve je moguce...
Meni se isto ponasa kao tebi, imam osecaj kao da je na "mojih" 4mbit nakaceno jos 2-3 usera i da se sve vreme tucemo... jednom recju uzas ;(
Ako sutra ne dobijemo neku razumnu informaciju sta se dogadja, ne vidim drugog izlaza osim selidbe na, na zalost, telekom :(
 
Uvenuše PTT-ove lovorike ..... next time choose wiser.
 
Za tvoju informaciju PTT je većinski vlasnik u Telekomu. Tako da su Ptt i Telekom ADSL različito, a ustvari isto!

Hoces da kazes da je tehnicka podrska, oprema, ljudi i sve ostalo identicno?

I meni PTT zakucan, znajuci njih vrlo verovatno da je neko nesto pogresno namestio, pa dok primete i nadju kako da vrate na staro...
 
sad pogledah i meni je zakucana brzina... kakva glupost... bas sam se razocarao...

edit: sad se setih da se ovo već dešavalo ranije i da je bio neki problem, meni je to trajalo samo za vikend... nadam se da je to to jer ako su počeli da shapuju odoh ja kod telekoma...
 
Poslednja izmena:
NS/Telep sve ok, torrent pici 216kB/s bez varijacija.
 
ptt net usporenje

Meni se isto desava (024), imam 4mbit koji je do pre nekih 6 dana radio bez problema (420kb/s) a sada ide na nekih ~100kb/s. Primetio sam da u nocnim satima (tamo negde od ponoci) brzina se vrati na normalu.
Zvao sam ih danas i navodno menjaju neke rutere i da bi sve trebalo da se vrati na normalu u sledecih nekoliko dana (jako je lepo od njih sto na moj mail od 26.08. nisu odgovorili).

Da vidimo i to cudo. :)
 
Na zalost PTT ne priznaje shapovanje saobracaja.
I po njima nije dovoljno da se zale 3-4 osobe.
Koliko se zalilo do sada.
 
Jutros dosta bolja situacija, speedtest skoro 3mbps, mada su torenti i dalje nesto neubedljivi (4mbps paket, nbgd, tosin bunar).
 
da kucnem u drvo meni danas radi kako treba :)
 
Nazad
Vrh Dno