Šta je novo?

Problem sa rezolucijom...

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Cao..

Kupio sam monitor beq fp202w, od 20 inca, wide, i ono sto je problem je sto su mi sad sve slike izduzene, tj. ne izgledaju realno.
Ja na naptopu imam wide ekran 14.1 inch, ali tamo slike izgledaju sasvim noralno dok na ovom postoji taj problem izduzenosti, sa bocnih strana...
Ranije sam imao crt monitor samsung 753s i on je sa prikazom bio OK>

Molim vas recite mi sta da radim tj. gdje je problem..
Veoma sam zadovoljan kvalitetom prikaza, ali ova anomalija me izludi:mad:

Unapred se zahvaljujem...
 
Cao..

Kupio sam monitor beq fp202w, od 20 inca, wide, i ono sto je problem je sto su mi sad sve slike izduzene, tj. ne izgledaju realno.
Ja na naptopu imam wide ekran 14.1 inch, ali tamo slike izgledaju sasvim noralno dok na ovom postoji taj problem izduzenosti, sa bocnih strana...
Ranije sam imao crt monitor samsung 753s i on je sa prikazom bio OK>

Molim vas recite mi sta da radim tj. gdje je problem..
Veoma sam zadovoljan kvalitetom prikaza, ali ova anomalija me izludi:mad:

Unapred se zahvaljujem...


Bilo bi dobro da fotografises to, pa da vidimo tacno o cemu se radi.

Procitaj uputstvo, jer je moguce da se radi o nekoj banalnoj stvari koja moze da se podesi u MENU.
 
Ako si stavio 4:3 rezoluciju na 16:10 monitor ne znam šta te čudi :D stavi na 1680x1050 i sve bi trebalo da bude u redu :)
 
Ako si stavio 4:3 rezoluciju na 16:10 monitor ne znam šta te čudi :D stavi na 1680x1050 i sve bi trebalo da bude u redu :)

Stavio sam na tu rezoluciju ,ali sada mi je sve na displeju maleno, a naravno ovu prethodnu anomaliju sam uklonio, tj. sada stvari izgledaju onako kao sto treba, osim sto su npr. ikone strasno malene...
 
Navići ćeš brzo
 
Stavio sam na tu rezoluciju ,ali sada mi je sve na displeju maleno, a naravno ovu prethodnu anomaliju sam uklonio, tj. sada stvari izgledaju onako kao sto treba, osim sto su npr. ikone strasno malene...

Pisao sam o ovome vise puta. npr.: http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=809633&postcount=17

Sustina price je da ljudi cesto previde da i na vecoj rezoluciji takodje mogu imati dovoljno velike ikone, fontove komandi i sl. Samo treba otici u Display Properties>Appereance>Advanced i u polju Item izabrati onoliko koliko je potrebno za svaku od stavki. Naravno, desava se da dijalozi pojedinih programa ignorisu to setovanje ali su to izuzeci.
 
Poslednja izmena:
Ajde da ne otvaram novi topic, gde se mogu naci stariji Vista drajveri za nvidiu (7600GT), poshto su najnoviji izgleda pushteni u alpha fazi :) Svaki put kad se instalira neki drajver ili prepoznaje USB flash, ekran mora 3x po sekundu da se zacrni, a to se deshava i samo od sebe kad nishta ne diram. Drajveri iz Viste rade, ali ne nude 1680 rezoluciju.
 
Poslednja izmena:
Hvala, snashao sam se vec, skinuo sam 175.xx i rade normalno.
 
Nazad
Vrh Dno