Šta je novo?

Igranje Igrica na full HD monitoru??

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Da li mogu na viewsonic-u 2260, koji je full hd, da igram igrice a da ne budu u native rezoluciji, vec npr u 1280x1024 ili 1280x960 ili slicno?? Da li onda ostaju sa strane crne pruge ili se razvuce slika??
pozdrav
 
Moze naravno, slika ce biti razvucena. Ali znaj da ce to da izlgeda "jadno" i sigurno ce dosta da pokvari dozivljaj igranja.
 
Ne mogu da verujem

Znaci sem igranja u native rezoluciji, sve ostalo otpada??
 
Ako povezes monitor preko DVI kabla, u opcijama za graficku ces imati da podesis sta se desava kada signal nije u native rezoluciji monitora (ili ce da radi upscale ili nece pa ces imati crne okvire oko slike).
 
Pa ne otpada baš ali 1440x900 bi bila neka granica, sve ispod toga... tj sve zavisi koju igru igraš da li sa uključenim AA itd...
 
Jos malo informacija

Falcon-e, imam sapphire 4850, uostalom pogledaj masinu izpotpisa sta imam... mislis da ce biti moguce da ipak igram u nizim rezolucijam pa i 1400x900?? Sve ovo pitam, jer postoji realna mogucnost da uzmem taj monitor pa da se ne zeznam, jer je ipak 200e u pitanju.
 
Ukoliko ne bi zeleo da dodje do deformacije slike kad igras u nizim rezolucijama od "nativne" u Catalyst-u mozes da podesis Scaling Options kako zelis...(preserve aspect ratio/ full screen/ centered)...

:wave:
 
ako zelis da igras u full hd onda za to treba graficka koja ce to da izvuce u native, sve ispod native ne valja. znaci ako zelis full hd, onda moras da imas hardware sposoban za full hd, simple as that.
 
ma stavi na neku 16:9 rezoluciju, kao 1366*768 i nema problema.
 
Falcon-e, imam sapphire 4850, uostalom pogledaj masinu izpotpisa sta imam... mislis da ce biti moguce da ipak igram u nizim rezolucijam pa i 1400x900?? Sve ovo pitam, jer postoji realna mogucnost da uzmem taj monitor pa da se ne zeznam, jer je ipak 200e u pitanju.

Mislis da 4850 nece moci da tera na native rezoluciji?
 
nece izgledati toliko jadno...ali nemoj buljiti u monitor sa manje od pola metra...tj na 26 incha...minimum 70cm da bi lichilo na nesto :)

Ja na 22` igram counter strike u 640x480 xD
 
Mislim da ce da tera

Pogledajte moj pc iz potpisa, c2d 36600 teram na 3ghz, imam brzi ram, pa, valjda ce da izvuce preko 40 frejmova u cod-u, a za crysis... pa ako ide ide, ako ne prebacicu na nizi HD. Videcemo, javicu kad podesim, samo jos sutra radim, pa cu prvog januara natenane da ga montiram i podesim.
 
SUper je!!

Najzad sam danas instalirao(povezao) monitor... i sta da Vam kazem, nego da je do j**a!!! Odusevljen sam, nemam reci kakva je slika... i sve ostalo. Jedino zvuk nisam probao, jer imam altec 2.1 sistem. Desktop fantastican, ukljucio sam cleartype u XP-u, u novijim igram sve radi na HD rezoluciji, ali mogu da skaliram iz ATI drajvera, tako da se ne gubi kvalitet ni malo, bar ja nisam primetio. Konkretno, ukljucio sam sledece: Enable GPU scaling, i Maintain aspect ratio, iz drajvera.
Dodao sam i dve nove rezolucije u drajvere: 1600x900 i 1440x1080.
Probao sam kako izgleda slika u sledecim igrama: Crysis warhead, COD 1,2, 4 i 5, BF2, Powerboat, SW forces of corruption, CC red alert 3, CC tiberium wars, Heroes of might and magic V, tiger woods golf 2008, sin je probao u Exteel-u (online pucacina), deathkarz (stara igra jos za win 95)... i jos neke... Jedino nisam stigao da probam far cry i steam igre preko neta, to cu veceras kad legnu da spavaju... Jedva sam ih odvojio od kompa...
Deathkarz ima najvise 1280x1024 u setovanjima, pa mi onda bude crno sa strane slika po sredini ali nije muljavo ni ruzno, nego sjajno .
Pustio sam kasnije i matrix 3 koji je u full HD 1080p, gledali smo sin i ja i otkinuli na sliku. Pustio sam posle i neki dvd i divx za probu, i mogu da se gledaju iz daljine, oko 2m, ali kvalitet u odnosu na hd ne moze da se poredi.
Sinoc sam skinuo sa weba neke full hd wallpapers-e, kako dobro izgledaju to nije vidjeno...
Jedino mi je cudno sto mi se na OSD meniju od samog monitora ne pojavljuju (tj ugasene su opcije) neke opcije, kao npr za geometriju slike, aspect ratio...
Pretpostavljam da je to zbog toga sto mi je monitor povezan preko DVI sa grafickom, pa onda verovatno nema potrebe da se to podesava preko OSD-a. Aspect ratio ide iz drajvera graficke, a geometrija je toliko perfektna da me bas briga sto nema tog podesavanja .
Mozda jedina zamerka moze da budu uglovi za gledanje, ali, pobogu, kad se sedi ispred monitora, nema problema, valjda se ne sedi i gleda sa strane ...
U svakom slucaju, odusevljenju nema kraja, monitor je prosto fenomenalan.
Nemojte samo da me terate da kacim neke slike kao to izgleda, moracete da mi verujete na rec, a nemam razloge da ikoga lozim, jer ovaj monitor i graficka 4850 su definitivno do sada dve najbolje stvari koje sam ikad kupio od pc opreme!
hvala Vam svima!
 
Nazad
Vrh Dno