Šta je novo?

H264/x264, LEVEL 4.1, DVXA - pustanje HD preko GPU , x264 na bluray playeru..

Koristim KM player i quality setting, javlja mi se problem “mikro kocenja“ slike. Promenio sam 2 ploce u medjuvremenu i problem je i dalje tu(cini mi se). Interesantna stvar da problem nisam primecivao dok se nisam prebacio na 47“ display. Stvari su se menjale sa promenom ploca definitivno cak sam i graficku kartu menjao - problem na promenu karte nije reagovao(6850>6870). Vise ni sam ne znam da li problem jos uvek postoji ili umisljam ali cini mi se da ne teku sve scene glatko tj onako kako bi trebalo. Zauzece CPU-a je mizerno malo, ne secam se tacno koliko. Da li neko zna bilo sta vezano za problem :(
 
Promeni render. KMP podržava više rendera pa probaj neki drugi. Instaliraj i madVR pa probaj sa njim.
 
LAV Filters .46

LAV Splitter
- Experimental support for streaming protocols (RTSP, RTP, MMS)
- Support for IBufferInfo (Buffer Status in MPC-HC "Statistics" pane)
- Added a memory limit to avoid too high memory use from the frame queues
- Fixed playback of files with Subtitles in WMP/WMC in some cases

LAV Audio
- Improved playback of files with bad audio frame interleaving
- Improved support of COOK, ATRAC and SIPR (RealAudio codecs)

LAV Video
- Updated and improved Intel QuickSync decoder (0.26, r38)
- Fixed DXVA2 software fallback on some lossless H264 clips
- Improved Fraps decoding with EVR
- Improved playback of MPEG4 in MP4
- Multi-threaded decoding for Lagarith
- Fixed playback of Theora with the MPC-HC Ogg Splitter
- Dithering Enhancements:
- New "Random Dithering" option (new default)
- Improved "Ordered Dithering" in the RGB converter
- Support for decoding v210/v410 raw formats
- Support for Snow and FFV1

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191
 
Mali off, ali da ne otvaram temu, ovde ima ljudi koji ce adekvatno da mi odgovore..

Posto mi je 6950 kartica konstantno u full loadu, zanima me kako recimo u VLC-u ili nekom slicnom programu gde gledam filmove, da ukljucim da enkodovanje vrsi procesor ? U mom slucaju klokovani 1055 x6. Milim da je on sasvim dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Splash Lite plejer je najbolji izbor za prosecne korisnike koji zele da pustaju HD materijal sa DXVA akceleracijom. Testirao sam ga sa MKV, MP4 i M4V fajlovima i sve radi savrseno bez ikakvog maltretiranja sa podesavanjima. Koristio sam i MPC HC i KM Player sa raznim kodecima (MPC h264, ArcSoft, CyberLink) i stalno su se javljali neki problemi, uglavnom vezani za sinhronizaciju zvuka i slike i artefakte, ali sa ovim plejerom nema nikakvih problema. Verujem da ce zahtevniji korisnici reci da im upravo smeta sto nema puno podesavanja, ali za prosecnog korisnika koji zeli da mu sve radi kako treba bez potrebe da tri dana trazi tutorijale po netu da bi pustio jedan film Splash Lite je zakon.

To majstore, nikako da te ishvalim za predlog HD player-a, prezadovoljan ja, prezadovoljna moja okolina(svi drugari koji su probali na moju preporuku prosto odusevljeni). Svi problemi koje sam do sada imao vezano za probleme sa HD-om su nestali, slika je jednom recju vrhunska i sve radi onako kako treba da radi(da ne kazem savrseno(nisam to rekao) :) ). Mora da se otvori videofilska tema i u planu je ovih dana pod nazivom "Splash maximum quality settings" ili "HD maximum quality settings" posto je ova druga opsirnija i mozda prosiri neke nove vidike mada sam protiv nekih zaludnih budzenja programa ciji je rezultat na kraju neizvestan i ko zna da li je na kraju to to. Znaci gotovi playeri(eventualno neki codec) i setovanja unutar programa za maximalni uzitak u HD-u(brze scene, nivo detalja, itd...) :hair: ...STAY TUNED, COMING SOON... :wc:
 
Poslednja izmena:
Mali off, ali da ne otvaram temu, ovde ima ljudi koji ce adekvatno da mi odgovore..

Posto mi je 6950 kartica konstantno u full loadu, zanima me kako recimo u VLC-u ili nekom slicnom programu gde gledam filmove, da ukljucim da enkodovanje vrsi procesor ? U mom slucaju klokovani 1055 x6. Milim da je on sasvim dovoljan.
NE znam VLC stvarno ...
MPCHC je dodovoljan
Stavis na EVR render kolko se secam , ostavis da ti dedoder bude MPCHC internal video decoder, videces dal njega koristi desni klik na film pa filters.
 
MPC-HC:

Options, pa Internal filters, pa u Transform filters sa desne strane dečekiraj 4 stavke pored kojih u zagradi stoji DXVA.

Pot:

Preferences, Filter Control, Video decoder, Built-in codec settings, Hardware acceleration (DXVA) settings, Condition: disable.
 
LJanmi, ubaci externi MPC decoder i stavi da ti pusta preko DXVA! Ako si to vec uradio, instaliraj najnoviji KM, i meni se to desavalo u par full hd filmova, sad je sve ok! :) Poz
 
Nazad
Vrh Dno