Šta je novo?

H264/x264, LEVEL 4.1, DVXA - pustanje HD preko GPU , x264 na bluray playeru..

tera ali za l5.1 nema potrebe i svi novi encodovi ce biti 4.1
tako da im je glupa ona izjava: uzmite nviidia moze da dekoduju x264 sa 9 referentnih frejmova za kojima nema nikakve potrebe niti ih iko sto se razume u x264 stavlja.

mislim da ocigledno ima potrebe za vise tih ref frejmova jer se verovatno time dobija na kompresiji (doduse sigurno opterecuje dekodiranje).

rekao bih da je lakse naci slicnosti u frejmu ako se poredi sa vise njih, kao kad se kod 'rarovanja' stavi veci dictionary size.
 
Da do neke tacke i onda postaje dobitak u kompresiji 0.1 pa 00000.1 pa 0.000000000000001 ... ima li smisla ? raditi low speed ecnode zbog toga ? nema

ja sam mislio na kvalitet da nema nikakvog ni minimalnog pobosljanja sa povecanjem ref-a ....

A za kompresiju povcaenje ref-a preko odredjene tacke poboljasnje kompresije je zanemarljivo..

http://mewiki.project357.com/wiki/X264_Settings

Otvorite x264 info quants i videcete da sa 5 6 7 8 9 10 ref frejmova koriste u opsegu od 0.1-0.5%

danas ni jedan jedini encoder ne stavlja vise ref frejmova od dozvoljeno formule (ima je u ovoj topicu)
 
Poslednja izmena:
Може, ал' треба софтвер који ће то одрадити (већ сам оставио):
Watching h.264 videos using DirectX Video Acceleration (DXVA).

Ja sam vec ranije citao na tom sajtu,ali sada,na laptopu CPU je od 60-70%,ne kapiram kako ste spustili na 10% CPU.Grafika je Ati 4570 sa 512MB i AMD Athlon™64 X2 DualCore QL65 2.1 GHz, Cache L2: 2 x 512 KB.Sa tim setovanjima na sajtu,dobio sam iste,mada i gore rezultate,CPU ide i nesto vise preko 60-70%.Moj setup je kao na slici,svi su na 'Prefer'.

Iz uputstva sa sajta,ako blokiram CoreAVC VideoDecoder i ffdshow Video Decoder,MPC-HC (njihova verzija)nece ni da pusti video..samo audio..trazi da se zakacim na Net da MPC-HC pronadje kodeke.Moja verzija je isto x64bitna,ali nesto starija,mada radi oK.Ostala podesavanja u MPC-HC su standardna.
 

Prilozi

  • ExternalFIlters.jpg
    ExternalFIlters.jpg
    91.1 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
To znači da ti plejer ne koristi DXVA već sve ide preko CPU. Ili si nešto loše podesio, ili video nije DXVA kompatibilan. A mogu da te zezaju i verzija drajvera i verzija plejera.
 
To znači da ti plejer ne koristi DXVA već sve ide preko CPU. Ili si nešto loše podesio, ili video nije DXVA kompatibilan. A mogu da te zezaju i verzija drajvera i verzija plejera.

U MPC-HC je ukljuceno da koristi DXVA,glavna podesavanja su u Int/External filterima a u Output-u je OverlayMixer jer koristim english subtitles u mkv konteineru.Jedina kombinacija koja mi radi flawless je ta u attach-u (iz prethodnog post-a),ali uz 60-70% CPU ussage.Svaki 1080p mi tako radi.Verzija drajvera za lap je poslednja sa asus sajta,a player [1.2.908]x64 se pokazao kao najbolji od svih verzija do sada.Moze li neko da preporuci bar verziju player-a koju koristite u tim seansama od 10% CPU ussage i podesavanja filtera.U sistemu mi je k-lite (x64),mada sam procitao na njihovom sajtu da k-lite (x32bit) radi najbolje uz x32bit-nu verziju MPC-HC.
 
Poslednja izmena:
Na XP treba postaviti VMR9 Renderless u Output a na Visti i Win 7 EVR.
Za titlove imas opciju da uključiš MPC-HC internu podršku za titlove.
 
Imas Windows 7?
Da bi radio DXVA mora da se izabere EVR umesto Overlay.
 
Na XP treba postaviti VMR9 Renderless u Output a na Visti i Win 7 EVR.
Za titlove imas opciju da uključiš MPC-HC internu podršku za titlove.

Imas Windows 7?
Da bi radio DXVA mora da se izabere EVR umesto Overlay.

Sve sam ja to vec procitao ranije i znam,ali mi na EVR Custom Pres. izgleda sugavo slika,tacnije,navikao sam na pune boje i dobar kolorit,sto uz dva shader-a postizem jos bolje u VMR9 izgleda sjajno.U opcijama mi je automatsko ucitavanje subtitlova ukljuceno vec,ali sam i u filterima,bez obzira na to aktivirao DirectVobSub (autoloadnig).InternalMixer sam izabrao jer manje opretecuje CPU,nema ucitavanja dodatnih,externih,subtitlova,a slika izgleda oK.Uvek su mi aktivna dva shader-a,bez obzira na to,zauzece CPUa je uvek tih 50-70%..
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam sa Mirosoft DTV-DVD da ga spustim od 20-40%,u proseku 30% CPU ussage,ali i dalje to nije onih 15% koji se ovde prijavljuju kao def@1080p.
 
Meni dxva ne radi ili neznam kako da ga nateram da radi. Saljem screenove.
Opterecenje cpu prilikom gledanja hd filmova je oko 5%.
Win 7,
Ati 9.12
CCCP
CoreAvc 2.0.
mpc -hc 1.3.1249.0
Izabran je EVR umesto Overlay.
 
Poslednja izmena:
Pa iskljuci te externe filtere i iskljuci ffdshow za h264...

ne moze dxva sa ffdshowm niti sa coreavcom
 
Pa iskljuci te externe filtere i iskljuci ffdshow za h264...

ne moze dxva sa ffdshowm niti sa coreavcom

Hvala. Radi kako si me posavetovao.
MAda ne primecujem nikakvu razliku u prikazu hd (mkv) filma, tako da se namece logicno pitanje cemu coreavc?
 
Ne razumem.
Kako cemu coreavc ?
Mislis zasto ka iko koristi ?
 
@TheBigBang Da bi ti radio interni DXVA dekoder moraš da ugasiš sve eksterne filtere. DXVA dekoder i VMR9/EVR render moraju biti u direktnoj vezi. Bilo kakav filter izmedju, VobSub ili neki drugi, dovešće do toga da DXVA ne radi.
@borab Te dve linije pokazuju sinhronisaciju izmedju FPS videa i Refresh Rate monitora. Uslov poklapanja je:
Refresh Rate = 1,2,3,4 x FPS..
Primer: 25, 50, 75 ili 100 Hz za 25 fps.
Ako nemaš tearing, nije bitno.
 
@TheBigBang Da bi ti radio interni DXVA dekoder moraš da ugasiš sve eksterne filtere. DXVA dekoder i VMR9/EVR render moraju biti u direktnoj vezi. Bilo kakav filter izmedju, VobSub ili neki drugi, dovešće do toga da DXVA ne radi.

MIslim da cu morati da ubijem k-lite pack i ostavim samo DXVA.Sada je CPU izmedju 20-30%,tacnije srednja vrednost je 25% i tu se zadrzava vecinom,tokom reprodukcije.Za sada imam samo jedan HD materijal,ali cu uskoro probati sa vise njih,ili cu probati jos neke verzije mpc-hc,mozda je i do njih.
:wave:
 
Splash Lite plejer je najbolji izbor za prosecne korisnike koji zele da pustaju HD materijal sa DXVA akceleracijom. Testirao sam ga sa MKV, MP4 i M4V fajlovima i sve radi savrseno bez ikakvog maltretiranja sa podesavanjima. Koristio sam i MPC HC i KM Player sa raznim kodecima (MPC h264, ArcSoft, CyberLink) i stalno su se javljali neki problemi, uglavnom vezani za sinhronizaciju zvuka i slike i artefakte, ali sa ovim plejerom nema nikakvih problema. Verujem da ce zahtevniji korisnici reci da im upravo smeta sto nema puno podesavanja, ali za prosecnog korisnika koji zeli da mu sve radi kako treba bez potrebe da tri dana trazi tutorijale po netu da bi pustio jedan film Splash Lite je zakon.
 
Stvarno je simpatičan Splash Lite. Sviđa mi se kako izgleda i radi, ali je totalno spartanski po pitanju opcija.
Ima li načina da se u njemu spusti titl ispod slike?
 
Testirao,samo iz jednog razloga..a to je opcija AlwaysOnTop,sto ne funkcionise u MPC-HC.Zauzece CPUa je ista kao i sa MPC-HC plejerom.Subtitlovi su beli,ne mogu da se ofarbaju :) a sto se tice Shader-a,ne bih menjao kvalitet koji mi prikazuje MPC-HC.
Interesantan je samo zbog toga ,kada kliknem na drugu aplikaciju jer gledam filmove na 24'' monitoru (preko HDMIa na laptopu)tako da imam extended desktop iliti dual head karticu ,u toku reprodukcije filma,ne izadje iz full screen moda,kada kliknem recimo na ChromePlus..sto MPC-HC uvek radi,iako sam mu čekirao opciju AlwaysOnTop.
Dakle,ostajem na MPC-HC.

btw,upravo testirao IMAX The Alps (1920x1080),zauzece CPUa 20% veće u odnosu na MPC-HC/CoreAVC(prefer).MPC-HC to reprodukuje smoothless,dok ovaj mališa zamuckuje konstantno.
Pada reinstall :)
 
Poslednja izmena:
btw,upravo testirao IMAX The Alps (1920x1080),zauzece CPUa 20% veće u odnosu na MPC-HC/CoreAVC(prefer).MPC-HC to reprodukuje smoothless,dok ovaj mališa zamuckuje konstantno.
Pada reinstall :)

Probao sam i ja ovaj film, kod mene je otprilike obrnuta situacija. MPC-HC (DXVA) secka konstantno, dok ga splash pusta skoro bez greske uz low cpu usage.
 
Da li su 10.4/10.5 drajveri konacno doneli potpuno funkcionalno dekodiranje L5.1 ripova na ATi-ju?
 
Zauzece CPU sa i bez DXVA dekodera. Valjda je to. :D



 
Seckanje sa subtitle-ovima

Ati 3850, ati 10.5 drajveri, MP home cinema, podesen za DXVA akceleraciju, sve radi, CPU zauzece drasticno manje, video tecan i gladak ali... ako ukljucim subtitle video je manje tecan? Neka ideja?
 
@borab Te dve linije pokazuju sinhronisaciju izmedju FPS videa i Refresh Rate monitora. Uslov poklapanja je:
Refresh Rate = 1,2,3,4 x FPS..
Primer: 25, 50, 75 ili 100 Hz za 25 fps.
Ako nemaš tearing, nije bitno.

Ne verujemo koliko volim ovaj forum.

Znaci imam isti problem, pojma nema sta da kucam u search i na google.
Odustao reko ajde cisto da citkam pa mozda naidjem na resenje.
Lepo dodjem ovde odem pod obradu video materijala otvorim 4 teme i prvi post koji procitam mi resava problem. Sada kada dodjem kuci cu da probam.

Hvala borab-u sto je postavio pitanje i naravno ilindan-u na odgovoru.
Vrlo je i logicno jer gpu radi obradu i dolazi to poremecaja Vsync-a.

Hvala jos jednom.
 
Poslednja izmena:
Da li 1080p filmovi rade dobro preko DXVA na Intelovoj Sandy Bridge integruši HD2000 u MPC-HC, Pot Player-u i KM-u? Znam da je u ranije bilo nekih problema, ne znam da li su rešeni.
 
Radi ali ne sa interneim mpchc vec sanekim drugim dxva decoderom ...Ne mogu da se setim...
Bolje ce ti reci neko ko ima intel grafiku
 
Nazad
Vrh Dno