Šta je novo?

Commandos serijal

draske73

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
1,021
Poena
349
Da li je neko voljan da mi preporuči i da kratak "review" koji bi deo trebalo i valjalo odigrati.

Razmišljam se između:
Commandos 2: Men of Courage
Commandos 3: Destination Berlin

ili valja obe.
Znači...šta,gde,kako i zašto.

Nisam imao prilike da igram ni jednu do sada sem šuntave tzv, četvorke tj Commandos:Strike Force.
Hvala unapred svima :wave:
 
Vredi preći obe. Preporučio bih da kreneš sa Men of Courage. Trojka ima mnogo manje mape i u svakom slučaju nije bolja od dvojke. Dvojka pored velikih mapa i očigledno većeg budžeta ima izuzetno interesantne nivoe koji su svi rađeni po filmovima sa temom drugog svetskog rata: The Bridge on the River Kwai, Saving Private Smith, Is Paris Burning i mnogi drugi.

Četvorka je stvarno šuntava. Nije mi jasno što su pravili još jedan WWII FPS? Prava šteta što više ne prave igre poput starih delova!
 
od ove dve i je bi pre preporucion Commandos 2: Men of Courage, ubedljovo najbolji deo, stim da obaeszno moras da nabavis i predhodna dva dela:
- Commandos: Behind Enemy Lines
- Commandos: Beyond the Call of Duty
ako volis izazova prva dva su pun pogodak, bar su meni zadavale glavobolje, ima teskih mapa :d
 
Hvala svima.
A sad,ako treba da se nastavi neko "raspravljanje" ili nostalgija neka se nastavi,a ja krećem u nabavljanje gore pomenutih i na igranje.:)
 
Hvala svima.
A sad,ako treba da se nastavi neko "raspravljanje" ili nostalgija neka se nastavi,a ja krećem u nabavljanje gore pomenutih i na igranje.:)

Naterao si me da opet instaliram Commandos 2. :)
 
Poslednja izmena:
Commandos: Behind Enemy Lines - moja prva igrica :)

Odo' da kupim ceo serijal :)
 
Prešao sam sve delove nekoliko puta i naterali ste me da ponovo instaliram :D
 
Koja je beshe misija u originalu kad prolazi Hitler kroz grad ili tako nesto? Znam da ima neka vodenica u koju mozes da se sakrijesh. Tu misiju nisam mogao preci bez cheatova. Gestapo svuda naokolo.
 
Koja je beshe misija u originalu kad prolazi Hitler kroz grad ili tako nesto? Znam da ima neka vodenica u koju mozes da se sakrijesh. Tu misiju nisam mogao preci bez cheatova. Gestapo svuda naokolo.

Da nije to ono kada dolazis camcem valjda i trebas da dignes u vazduh nemacki HQ?
 
Ma nije tek sad sam provalio da je Beyond the Call of Duty u pitanju. Poslednja misija kada Natasha treba da zavede nekog nemackog generala. Misija je zaguljena jer je puna Gestapoa.

Inace je Beyond the of Duty daleko tezi od Behind Enemy lines mada u i originalu ima loodih misija, kao ona sa mostom kad ne sme nikakva uzbuna da se cuje.
 
Poslednja izmena:
Koja god bila igra u pitanju, BEL, BTCOD, ili 2.deo, da se razumemo odmah, ja sam cistio mapu, znaci ubijao sam vojnike koji su bili skroz negde na kraj mape, koji nisu smetali.
Zasto pitate, zato sto sam 'teo :D.

Joj sto sam uzivao u te tri igre, mada sam recimo presao prvo BTCOD, pa 2.deo pa 3.deo (koji je vise pucachina nego strategijam\, pa se ne moze porediti sa ostalim igrama u serijalu), pa tek prvi deo (i ona mi je radila prebrzo, ali nisam mario ;)).
 
Poslednja izmena:
Uf prvi deo mi je jedna od najtezih igara, covece koje je to planiranje bilo, ko da igram sah potez po potez . Igrao sam po celu noc bez prestanka samo da bih preso misiju, mada su neke bile strasno frustrirajuce . Lepa vremena su to bila .
Sad bih doziveo nervni slom da krenem ponovo da igram :D
 
Iskoristio sam slobodno vreme ovih dana i sa zadovoljstvom uživam u Commandosima. Prvo sam instalirao treći deo, prešao par misija a onda se vratio na ekspanziju prvog dela (pošto sam 2. i 3. deo prešao po nekoliko puta a prvi deo i ekspanziju skoro zaboravio). Šteta što više ne prave ovakve igre!
 
Commandosi su stvarno legendaran serijal...
Secam se da sam sa ortakom satima pokusavao da predjem neke misije, verovatno se nicemu drugom nismo toliko posvetili :)
 
Poslednja izmena:
Frugari su mem rzeli kad god sam nabavio neki novi deo iz serijala, nije me bilo danima na ulici :D
 
Kad se samo setim ong nivoa sa branom...ubio sam se dok ga nisam zavrsio. :)

Brana je za mene bila veliki zalogaj. Naravno dok nisam okoncao misiju uspesno, posle xxx pokusaja.
Kad je to bilo ? 1999.god ?
 
Bilo bi lepo ako bi izbacili jos koji deo samo.Samo kad bi se vratili na strategiju
 
Brana je za mene bila veliki zalogaj. Naravno dok nisam okoncao misiju uspesno, posle xxx pokusaja.
Kad je to bilo ? 1999.god ?

Upravo sam prešao tu misiju sa branom. To je misija iz prvog dela: Behind Enemy Lines. I mogu vam reći da je prvi deo laganica i da je Beyond The Call of Duty mnogo teži. Mape su veće a Nemaca ima mnogo više kao i patrola.
 
Drugari da ne otvaram novu temu, treba mi mala pomoc.:-devil-: Strasno mi se igra Commandos BTCOD, tj. prvi deo. Skinuo sa neta, instalirao, igra se pokrene, krene zvuk , ali nigde slike:mad: Cackao sam po netu, nigde nisam nasao patch. Naime kod vecine radi sa WIN XP-om bez problema. Probao sam foru sa compatibility modom (menjao sam i rezoluciju..od 800*600 pa na vise, sve te cake sam probao) ali opet isto. Da li neko ima resenje, ili sam mozda skinuo los fajl? :wave:

Ovaj sto sam skinuo je ISO ~450 MB
 
Poslednja izmena:
kakve su to igre bile, Commandos 2 mi je bila medju prvim igrama koje sam presao na PC-u, glavu sam razbio dok sam neke mape presao !
preporuka za sva 3 dela, iako prvi nisam igrao, valjda.
 
Ih..pricaj mi o tome.. :))) Nisam isao u skoli da bi igrao prvi deo:p Nego mi se opet strasno igra, ali me ovo zeza...pa reko da pitam zna li neko kako da resim problem, ali valjda cu nekako da se snadjem...
 
Samo što komandosi nisu bili popularni samo zbog izvođenja, nego pre svega zbog settinga i atmosfere.

Ništa ovo neće značiti za 90% ljudi koji su je voleli, krastavac.
 
Da odlican igra, po meni su je unistili od kad su krenuli 3D :( , inace igro sam prosle godine nije gomandos al ok na taj fazon Shadow Tactics: Blades of the Shogun, moze da se odigra nije lose
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno