Šta je novo?

Logitech Z Cinema

Ripper

Čuven
Učlanjen(a)
25.07.2000
Poruke
1,290
Poena
650
Jel ih kupio neko, ili bar čuo uživo? Čisto da čujem nečije lično mišljenje, sem komercijalnih testova :)
Ja sam ih samo video i raspakovao...prvi kompjuterski zvučnici posle Alteca 621 koji su mi zbog izrade zapali za oko...teški sateliti...hladnjak na wooferu...debeli kablovi...sve deluje prilično ozbiljno..Vrede li tih 190€ ?
 
Hmm da samo što ja ne mogu da postujem u toj temi, pošto je u "Testovi" :(
 
Prodaje se vec godinu dana i nijedan na servisu.

mozda zato sto ih ljudi spaljuju kad se pokvare posto ne veruju da im je propalo 190evra... :)
 
Ja ih pazario posle 7 dana mozganja i obilaženja raznoraznih shopova i slušanja 100 različitih 2.0 i 2.1 sistema...
Zaista imaju ubedljivo najbolji zvuk od svih koje sam čuo, uključujući MicroLab Solo2 i Solo-5c...Logitech Z300... Altec 6021..4021...5021...(jačih modela MicroLaba trenutno nema)..

Sateliti teški...kablovi debeli...woofer moćan...kvalitetna izrada...odličan daljinac i kristalan zvuk...bas dubok i precizan.. (naravno ne mogu da se porede sa SONY HIFI recimo...ali taj sistem košta 500€ minimum minimuma)
Otprilike sve ono što je na Benchmark testu i napisano. Jedina "mana" je što nemaju ni pola od deklarisanih 180W RMSa... (otprilike 80W po slobodnoj proceni ako ALTEC 621 imaju 100W maa neka su u rangu sa 621 ali imaju lepši i izbalansiraniji zvuk) (dotičnog Alteca imam kući u Šapcu)
Mada oogroman plus im je što i na 100% snage, apsolutno nema govora o izobličenju ili distorziji (koje je itekako prisutno kod 621 kad se odvrne malo jače :) )

Sve u svemu, deluju da imaju velikuu rezervu snage...kao da su elektronski ograničeni na određen volume... U mom slučaju to nije mana, pošto je soba mala tj 4*4 a i zgrada je penzionerska :)
SRS tj 5.1 efekat deluje začuđujuće realno... (probano na HD verziji Gospodara prstenova i ToyStory 2) Ne znam kako su to izveli, ali ne čujem "rear" zvuk sa strane već BAŠ IZA !
Bez obzira na kojoj su jačini zvuk je ujednačen i nema govora o preslabom wooferu ili satelitima, sve se čuje baš kako treba! (i srednji i visoki i niski tonovi)

Sve preporuke !

P.S. Ako neko misli da ne vrede 190€, neka posluša Altec FX4021 koji je 120€ a čuje se kao krš najgori u poređenju sa Z Cinema...zbog bednih satelita pretežno..
 
jel se ono bese z cinema prikljucuje na usb pa koristi svoju zvucnu karticu ili je klasicno povezivanje na zvucnu? u slucaju da je usb, koji zvucni cip koristi? cisto da mogu da uporedim...
 
jel se ono bese z cinema prikljucuje na usb pa koristi svoju zvucnu karticu ili je klasicno povezivanje na zvucnu? u slucaju da je usb, koji zvucni cip koristi? cisto da mogu da uporedim...

Kaci se na USB , e sad ne mogu da se setim koji je cip, kontaktiraj druga google-a , msilim da ce ti sve reci ;)

:wave:
 
kontaktiraj druga google-a , msilim da ce ti sve reci

da, mislim da ce se jos malo u skoli umesto istorije govoriti google je uciteljica zivota:)
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu.
Kako boost_ovati zvuk,tj. fali mi da se pojaca samo za stepen do dva...suvise su tihi.
Ima li nacina ?
 
Pojacalo, druga zvucna? Nisi napisao sta koristis, koji sistem... Ili najbolje pazari jace zvucnike, ako je neki komplet u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno