Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje grafickih karti u RivaTuneru

Pise mi da je Fan 55%, jel zna neko koliko je to dobro ili lose?
 
To ti je sasvim ok ako ti se negreje jako grafička , oko 40 do 50% fan ti je def. setovanje kod većine karti.
Ako igraš neke zahtevnije igre ili se jednostavno greje grafika zbog loše ventilaciju u kućištu ili čega već možeš slobodno da digneš fan speed bez problema.
 
Ja lično držim na 40% dok sam u windows-u tj. kada radim u photoshop-u ili gledam film ,internet i tako to.
A kad igram igre dignem na 80-90% jer mi se grafika onda dosta greje pa za svaki slučaj.
U svakom slučaju zavisi koju grafiku imaš , za nvidiju oko 55c je neka normalna radna temperatura i do 60c nije strašno ako ode.
 
Hvala puno na ovoj temi,jer do sada nikada nisam smeo da se upustim u oc grafike ili procesora.Imao sam zelju,ali ne i znanje.Nadam se da ce sve biti ok.
 
Ja sam podigao GT240 preko EVGA programa na 700/1705/1900Mhz i sada preko koga programa da testiram klokove ??A kad sam izasao iz programa puko mi drajver za graficku dole se pojavilo da je drajver stao i da je popravljen sada ??Drajver je u pitanj 267.24 beta.A to mi se desavalo i sa 266.58.U cemu je problem ?Evo slike dole sta izbacuje
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    20.5 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Probao sam i prodje sve ok...Ali mi kad izadjem iz svega na desktop zamrzne sliku i izbaci mi da drajver prestao da radi kao na slici sto sam okaci...
 
Jel poslednja verzija 2.24c? Jel može da se koristi sa najnovijim nvidijinim drajverima ili da ih ne menjam?
 
Da li cu postici nesto ako oc moju staru GeForce MX 440 AGP graficku ? Koji MhZ vise, hoce li se primetiti nesto ?
 
Da li cu postici nesto ako oc moju staru GeForce MX 440 AGP graficku ? Koji MhZ vise, hoce li se primetiti nesto ?

A u cemu da ti pomogne, za sta li koristis tu graficku da mi je znati?
 
To mi je na staroj download masini .. Ponekad je koristim, samo za internet .. Znaci nista da ne pipam ? :crash:
 
Poslednja izmena:
To mi je na staroj download masini .. Ponekad je koristim, samo za internet .. Znaci nista da ne pipam ? :crash:

Nemoj da je diras, nek radi ovako dok radi i onako je previse stara, a ovako je samo mozes ubiti.
 
Nazad
Vrh Dno