Šta je novo?

Šta slušate dok sedite/radite za kompom?

Ух! Као што се ја чудим некоме јер први пут чујем за неке групе и мени ће се неко чудити... Једна од листа:
Sjajna lista. Rap, između ostalog, slušam od šestog razreda... EPMD - Pioneers... Sjajno.
 
V.A.C. , Front Line Assembly, u poslednje vreme....al ko je ovde cuo za to:)
 
Smashing pumpkins
Deep purple
Led Zeppelin
Nirvana
In Flames
Metallica
Iron Maiden
Bruce Dickinson
Prodigy
Alter bridge
Depeche mode
Duran duran
Petshop boys
Haustor
Djordje Balasevic
Cradle of filth
Muse
Limp Bizkit
Rolling stones
To su uglavnom najslusaniji, inace obozavam da slusam kompilacije hard rock-a, metala, disco, funk itd itd.
 
Poslednja izmena:
Ili je upaljen stream u pozadini ili radio pored kompa.

Na kompu samo neke mixeve ili pesme koji mi trebaju za ipod skinem.
 
whoaa...ovih dana odvrnem Dark Knight OST do daske dok sljakam za kompom...uvek se motivisem muzikom dok nesto ozbiljno radim na kompu:D
Inace, playlista ima svega, Therion,Lacuna Coil,Pink Floyd,Nightwish,Rob Zombie,Tiamat,Sistersi,Underworld,filmske mjuze, muzike iz igara...
 
^Baš me intresuje koliko ljudi će da kaže da sluša klasiku. :)
Prvo, apsolutno nikad ne slušam klasiku na kompu, niti slušam klasiku dok nešto radim. To nije muzika za neko uzgred slušanje, a sa mojom zvučnom i zvučnicima na kompu klasika zvuči smešno. Dodatni problem je to što niz izuzetnih izvođenja imam samo na pločama, niti imam gde da kupim CD, niti mogu da nađem negde drugde. Jer ako jednom čujete kako npr. zvuči kad Karl Rihter svira Bahove tokate i fuge na Zilbermanovim orguljama, onda vam posle toga većina drugih izvođenja zvuči kao harmonika (nije to samo do muzičara i instrumenta, za audio inženjere je veliki izazov da se kvalitetno snime orgulje u nekoj katedrali, pa i nema previše dobrih snimaka).

Vrlo često na kompu slušam CD na kome je pesma iz koje su stihovi koji se nalaze u mom sig-u (ovo je kviz pitanje, da vidimo da li neko zna).

Primećujem da se sve više vraćam u nazad i sve više slušam muziku iz 60-ih, pa i 50-ih godina. Ponekad pustim neki stream sa tom "vintage" muzikom.
 
Ja znam da je to Leonard Cohen - Waiting for the miricle

http://www.youtube.com/watch?v=_8yo1CY9wRU

inache stvar iz filma Natural Born Killers..eto ja sam recimo uz to odrastao i nisam krenuo da rokam ljude po ulici apropo priche sa GTA vecj sam nastavio da slusham kvalitetnu ziku !
 
Poslednja izmena:
Aes Dana, Sushi Club, Ott Langrell, Younger Brother, Christoph Soehngen, Naoki Kenji ... etc
 
Slusam
Freemasons-e:Outsiders ( Amanda Wilson),
2Pac,
Dj Smash,
Sonique,
....

Ne slusam Grand ....
 
Na poslu Smooth Jazz, RnB, House, pop sve sto ne smara kolege a pri tom meni ne smeta.
Kuci uglavnom Hip Hop, nesto ko Jovandeka, samo jos dublje i probirljivije :D

Winamp top rated sistem je neprevazidjena stvar !
 
U poslednjih 30-ak dana slusam iskljucivo sledece bendove:
U.K. Subs,
Talking Heads,
Laibach,
AFI
 
Dok je upaljen komp, ide i muzika. Tako je već par godina :)

Uvek ide:
Gn'R
Metallica
Rammstein
Alice Cooper (otkazali jbn koncert)
Judas Priest (i taj otkazali)
Kiss (i taj :wall:)
W.A.S.P.
Nightwish
Megadeth
i ostali kojih trenutno ne mogu da se setim, ali you guess the pattern

Po raspoloženjima ide ovako:
Kad sam smoren: Nirvana, Pearl Jam, R.E.M., Travis, Soundgarden,...
Kad sam veseo: Def Leppard, Van Halen, Rainbow, Poison, JBJ,...
Kad sam ljut: In Flames, Marilyn Manson, Korn, White Zombie, Sepultura, Soulfly,...
na ovo poslednje dodati i Soilwork, Celtic Frost, Killswitch Engage i gomilu grindcore-a :D

Cvrčak my man
+Wylde Nept, +The White Stripes, i to je to
 
Zanimljive liste... ,)

Bez muzike ne mogu da zapocnem dan, a ovih dana krece sa Alice in chains (valjda ce uskoro novi album ;)).
U zavisnosti od raspolozenja, na listi imam sve od 80-ih, pa do cvrstih Nemaca (zenjen sam covek, da ne bi neko pogresno shvatio :d).
 
dok radim slušam (pre bih rekla u pozadini čujem) šefa...
 
Ovih dana slusam sledece :

- Eagles
- Metallica
- Diamond Head
- Toto
- Sixpence None The Richer (ovo je za opustanje)
- Slayer

Sve zavisi od raspolozenja :) !
 
Neka lista bi izgledala ovako:

Thrice, Anathema, 65daysofstatic, Radiohead, Coldplay, Clann Zú, Block Out, Aereogramme, Katatonia, The National, Arab Strap, Damien Rice, Death Cab for Cutie, Logh, Isis, José González, As Tall as Lions, Sigur Rós, Piano Magic, Muse, Klimt 1918, Editors, consecration, Porcupine Tree, Snow Patrol, Jeff Buckley, Biffy Clyro, Margot and the Nuclear So & So's, Songs: Ohia, God Is an Astronaut, The Perishers, Antimatter, Bloc Party, Boards of Canada

Uglavnom post-rock, shoegaze, post-hardcore, metal, indie-rock/pop, singer/songwriter, ali i pomalo elektronike kao što je Boards of Canada, Autechre i malo dubstepa, tipa Burial, Benga.

Ovih dana se oduševljavam albumom Gojira - The Way of All Flesh, metal album godine, sigurno (sad će da se javi voodoo_ i da kaže da nije Gojira metal album godine, već Cynic :d). :)
 
ubacio Type O Negative davno nisam slusao :)
 
omg oki...ja bas sad nosim svoj Pantera duks sa kapuljacom...matere mi... Ima pantera ime grupe na rukavima,spreda jedan mali znak,a pozadi zmija,neka slika i opet pantera...Ala je MATOR ovaj duks..:)
 
Uff podugacka lista..al ae nesto sto u poslednej vreme najcesce svirI:D
The Cure,Arctic Monkeys,The HIVES,Coldplay, Depeche,Moloko,Placebo,Killers,Hawtin,Holden, Trentemoller, Vath,Gui Boratto,Michael Mayer,Superpitcher,SuperMayer,Kraftwerk,Crystal Castles,Pig&Dan,i uvek uvek uvek uvek UNDERGROUND RESISTANCE(avatar):D
Ima jos puno toga..
 
Zakljuchak ove teme: Ko se bavi IT-om, taj ne slusha komercijalu, i u dark fazonu je. :d

manje moguc zakljuchak: sramota vas da priznate! :p

probijam led!

shta se pusti kod mene svremena na vreme:

Britney, 2 stvari sa pochetka karijere
domaci rep, ali bez VIP-a, i ostalog Basivitija
Maraja Keri, Moralesovi remiksi
Shako polumenta, ljubavne
Zeljko joksimovic vesele (karavan, najmoje, tanana)
Avril Lavinj
Mortal Kombat theme song (ne onaj remiks gde je nabrojao i Ermac-a, i Sektora i sve izmishljene nindze)
90te, par stvari koje te ne teraju da kupish er maks 2.

i bash retko -

Djordje Marjanovic (bio popularniji i od lepe brene, pa dobio boles' nerava, i ostao retard sa 40ak godina), ima par kul stvari.

Zvonko Bogdan (ima chovek lep glas, shta cesh)

Klasika - Ali zaista, Shopena smatram za Trance DJ-a 1800ih. podatak da jednu od njegovih sinfonija danas moze da odsvira dva poljaka i jedan hrvat, bez greshke, je zaista za poshtovanje.
 
Куд ћеш дубље од овог андерграунда?;)

Kada posle 10godina skupljanja HH albuma skapiras da je to igra bez granica i da to sto ti imas u playlisti jeste dobar hop ali daleko od UG-a tek ces onda skapirati u kom ne znanju zivis kao ja, a bavio sam se uglavnom east-om :D , a gde je tu south i ws.

Samo delic top rate-a, naravno celi albumi su tu takodje ... :wave:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    111.8 KB · Pregleda: 190
Poslednja izmena:
Klasika - Ali zaista, Shopena smatram za Trance DJ-a 1800ih. podatak da jednu od njegovih sinfonija danas moze da odsvira dva poljaka i jedan hrvat, bez greshke, je zaista za poshtovanje.
Ti jarca, ja uvek mislio da simfonije svira orkestar... Kad ono, sviraju ih dva Poljaka i jedan Hrvat.

BTW, koje su to Šopenove simfonije, možeš li da navedeš bar jednu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno