Šta je novo?

[SPLIT] Overclocking: Final Fight

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uz to dalizi i cinjenica da test na vazduhu ne govori nista o tome kako ce se CPU ponasati na ekstremnim temperaturama.

Veoma lako moze da vam se desi da nekoliko primeraka koji na konvencionalnom hladjenju rade veoma lepo imaju veoma visok cold bug recimo na -100° dok neki koji su
na vazduhu ili vodi bulja ipak rade jos i na -150 a uz to trpe i napona masu ! tako da na kraju i los CPU za svaki dan postavi odlicne rezultate na ekstremnom minusu. Lep primer za to je Nidzov E6700
 
Evo ja ti placam 100evra, za ovu uslugu, mislim da je ok cena, 10tak 8400 mi preberi, vidim da si radio ovo i da imas iskustva, uvezban si tako da mozes zavrsiti sve to za jedno popodne mislim da je cena fer za nekoliko h rada.

Kazem da vise ne prebiram. Nekada jesam, sada vise nemam volje za tim.
 
Vi sto idete na blind date, bez shtangli molim :)
 
Pokazali ste stvarno da nemate pojma. Mislim da sad mozemo da zavrsimo ovu diskusiju.

malo edukacije :
http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=126

U zavisnosti od kvaliteta elektrolitnih kondenzatora koji u stvari i trebaju da izbalansiraju iznenadne padove / uspone opterecenja moze se i
odgovoriti na pitanje vdroop'a.

Ako je neko svestan da ce putem dizanja napona opteretiti ionako svoj primerak procesora van specifikacije zasto je onda problematicno iz tvog
ugla ako se u Biosu iskljuci vdroop ili se koristi odgovarajuci mod i sa time optereti van specifikacije i PWM ?

Ako proizvodjaci maticnih ploca a cenim da DFI i Asus koji nude takve opcije u Biosu nisu oni najgori obezbede kvalitetne elemente PWM'a ne vidim razlog zasto bi vdroop predstavljao neku posebnu opasnost.

Iz iskustva mogu reci da su mi ploce sa vdroop modom radile godinama bez problema :)
 
audiofreak je napisao(la):
Znaci ti ces poceti da trosis manje energije kad oni pocnu da proizvode manje energije? Da li jos nekom ovo zvuci nelogicno ili samo meni?!? :trust:

Nisi skapirao poentu mog posta: mislio sam nek se prvo reshe veliki zagadjivachi a tek onda mi mali :)

Inache poshtujem tvoje znanje i tvoj stav prema O/C.....

:wave:
 
Dekara je napisao(la):
Jos jednom da ponovim, ove pretpostavke o dobijanju 10-20 procesora na biranje nisu tacne bar koliko ja znam, uostalom, probajte u comp radnjama/kod distributera, da pitate da vam daju 10-20 procesora na testiranje pa da zadrzite 1-2 komada.
o tome se i radi, nece dati meni, ali ce dati nekome koga znaju/ko radi tamo.

siguran sam da se to radi, evo GoranM se pohvalio kako je prebirao procesore, a Misko cak i nudi pare da mu neko probere?! ljudi, to nije dozvoljeno da se radi! ja kao obican kupac kada kupim HW hocu da bude neotpakovan a ne "testiran" unapred jer i ja placam parama odstampanim sa obe strane. a i hocu da postoji mogucnost da i meni zapadne dobar (bolji) primerak, a ovako se ta sansa svodi na nulu :mad:
u principu, u takvom slucaju treba zvati inspekciju, pa kada razrezu kaznu firmi, videcemo da li ce gazda i dalje davati drugarima da se igraju sa procesorima...
 
kako je lepo biti overclocker u inostranstvu :D !!!! :)
Nema inspekcije , nema prevarantskih dilera .....
 
o tome se i radi, nece dati meni, ali ce dati nekome koga znaju/ko radi tamo.

siguran sam da se to radi, evo GoranM se pohvalio kako je prebirao procesore, a Misko cak i nudi pare da mu neko probere?! ljudi, to nije dozvoljeno da se radi! ja kao obican kupac kada kupim HW hocu da bude neotpakovan a ne "testiran" unapred jer i ja placam parama odstampanim sa obe strane. a i hocu da postoji mogucnost da i meni zapadne dobar (bolji) primerak, a ovako se ta sansa svodi na nulu :mad:
u principu, u takvom slucaju treba zvati inspekciju, pa kada razrezu kaznu firmi, videcemo da li ce gazda i dalje davati drugarima da se igraju sa procesorima...

Sad ces se ljutiti na moj odgovor...
Druze moj, sta mislis gde zivis? U idealnom KOMUNISTICKOM drustvu, verziji iz udzbenika. Ko je blizu vatre taj se i ogreje. Nemoj mi samo reci da i ti ne bi isto testirao samo kada bi imao priliku. Sta mislis koliko je ovde dobrih procesora kod nekih clanova bilo tako pretestiranih, a sve sami rekorderi? Kao bas meni zapao odlican komad, nisam birao majke mi. Nije nego. Kod AMD procesora tvrdim da ne moze da se vidi da li je kutija otvarana. Ko hoce da se kladi moze u 100eura, da cu izneti ispred njega 3 BOX-a i da nece znati koji je otvaran. Kod Intela je vec druga prica, tu mora da se "polomi" plasticno pakovanje, pa se sve vidi. Pre godinu-godinu ipo svi su "furali" 939 Athlone, Opterone. sa mislis kada ti se u firmi pojave 5 komada Opterona, da su postedjeni prebiranja, a ovamo radnici po netu (po pravilu zaludjenici) videli ad idu neki na 3Ghz. E sad ako se odluci da vec daje tada visokih 200e hoce i da dobije ta 3Ghz. Mozda malo bezimo od teme, ali prebiranja je uvek bilo i bice ga.
Ako hoces neprebiran CPU uzmes Intel BOX i tu se vidi da li je cackan. Inace ko jos danas uzima AMD i oveklokuje?
 

Ja sam to odavno procitao, zato i pomenuh. Evo laickog objasnjenja za one koji imaju poteskoce sa razumevanjem:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2659040&postcount=32

Nisi skapirao poentu mog posta: mislio sam nek se prvo reshe veliki zagadjivachi a tek onda mi mali :)

Ne slazem se, svako treba da podje od sebe samog i da prihvati odgovornost za svoje postupke, a ne da upire prstom u druge i vice "kad mogu oni mogu i ja".

Mozda malo bezimo od teme, ali prebiranja je uvek bilo i bice ga.

Sto se toga tice, nije jedina steta u tome sto ce neko dobiti "testiran" procesor, niti sto su mu manje sanse da mu zapadne dobar primerak, nego sto ce mnogi pohrliti kad vide "rekordere", kupiti takav CPU i razocarati se jer njihov "nece na 4 GHz na vazduhu". Znam neke ljude koji su kupili npr. E6400 "jer se bolje klokuje od E6300" i zavrsili na istom ili nizem taktu nego sto bi postigli sa u to vreme 50e jeftinijim E6300. Po meni jedan deo overklokerskog nepostenja se ogleda u tom "lozenju" sirotinje raje kojoj realno tako nesto ni ne treba.
 
Druze moj, sta mislis gde zivis? U idealnom KOMUNISTICKOM drustvu, verziji iz udzbenika. Ko je blizu vatre taj se i ogreje.
cekaj, to sto ja ocekujem da kada uredno platim nesto, da dobijem novo i nekoristeno, to znaci da sam ja budala, naivcina, a ko isprobava procesore on je pametan :trust: kakav sunovrat morala!
Nemoj mi samo reci da i ti ne bi isto testirao samo kada bi imao priliku.
naravno da ne bih. meni je tudja imovina svetinja, tako sam vaspitan, dakle ne bih isprobavao procesore na tudju stetu!

Sta mislis koliko je ovde dobrih procesora kod nekih clanova bilo tako pretestiranih, a sve sami rekorderi? Kao bas meni zapao odlican komad, nisam birao majke mi. Nije nego.
verovatno ih ima ihaha, ali ne mogu da tvrdim jer nemam dokaza. sa 2. strane, znam da se prodaju koristeni procesori. moj je cak imao i zareze od kulera!
Kod AMD procesora tvrdim da ne moze da se vidi da li je kutija otvarana.
divota, dakle valja isprobavati AMD jer to ne moze da se primeti :smoke:
Ko hoce da se kladi moze u 100eura, da cu izneti ispred njega 3 BOX-a i da nece znati koji je otvaran.
verujem ti.
Ako hoces neprebiran CPU uzmes Intel BOX i tu se vidi da li je cackan. Inace ko jos danas uzima AMD i oveklokuje?
masis poentu. ja (i svako drugi) bi trebalo da dobijem po defu nov i neprobiran procesor, bio on AMD ili Intel! a to sto se danas AMD lose klokuje, sutra ce se dobro klokovati, pa ce se i on probirati...

sve u svemu, ova pojava mi se jako ne svidja i sledeci put kada dobijem otvaran procesor bas cu se iscimati da prijavim firmu, pa cu da vidim da li ima nesto od toga. a ti Gorane, iako si delimicno kriv, nisi kriv koliko i vlasnik firme jer on snosi zakonsku odgovornost, te ako inspekcija odrapi firmu, on ce je platiti a neces ti. na njemu je da skapira sta se radi i da deluje u skladu sa svojom savesti: najuri radnika ili da ga bas briga...
ako nista, priznao si da se to radi i naveo si licni primer, kapiram da ima gomila ljudi koji to isto rade ali se prave ludi...a i kako ne bi kada bi ostetili firmu od koje su uzimali procesore...

pozdrav!
 
o tome se i radi, nece dati meni, ali ce dati nekome koga znaju/ko radi tamo.

siguran sam da se to radi, evo GoranM se pohvalio kako je prebirao procesore, a Misko cak i nudi pare da mu neko probere?! ljudi, to nije dozvoljeno da se radi! ja kao obican kupac kada kupim HW hocu da bude neotpakovan a ne "testiran" unapred jer i ja placam parama odstampanim sa obe strane. a i hocu da postoji mogucnost da i meni zapadne dobar (bolji) primerak, a ovako se ta sansa svodi na nulu :mad:
u principu, u takvom slucaju treba zvati inspekciju, pa kada razrezu kaznu firmi, videcemo da li ce gazda i dalje davati drugarima da se igraju sa procesorima...

Pa upravo se o tome i radi, sta mislis zasto nudi 100e? Zato sto nigde ne moze da bira procesore na takav nacin. Da je to tako sad bi mu pm bio pun sa ponudama jer ko ne bi zaradio 100e za 1 dan. Drugo je vreme bilo kada su dominirali tray procesori pa je moglo mnogo lakse da se bira, na nacin koji je GoranM objasnio.
 
Pa upravo se o tome i radi, sta mislis zasto nudi 100e? Zato sto nigde ne moze da bira procesore na takav nacin. Da je to tako sad bi mu pm bio pun sa ponudama jer ko ne bi zaradio 100e za 1 dan. Drugo je vreme bilo kada su dominirali tray procesori pa je moglo mnogo lakse da se bira, na nacin koji je GoranM objasnio.

nigde ja nisam rekao da je Misko otvarao procesore, ali sam siguran da to neko radi. kako onda objasnjavas otvorene kutije i isecene nalepnice?

@Misko:
nista. nisam ja nigde rekao da se i one ne isprobavaju, ali za procesore sam gotovo siguran, za graficke i memoriju ne mogu da tvrdim, ali ako se testiraju procesori, zdravom logikom se dolazi do toga da se testira i ostali HW, samo negde se to vidi iz aviona, a negde je nemoguce videti...
 
nigde ja nisam rekao da je Misko otvarao procesore, ali sam siguran da to neko radi. kako onda objasnjavas otvorene kutije i isecene nalepnice?

Ja jesam otvarao proce i birao i to cu da uradim uvek kad mi neko dozvoli, cak cu i da platim to, ali nikada nisam otvarao proce i pustao ih dalje u maloprodaju kao "nove" npr ako neko pravi igraonicu sve drzi na defaultu njemu je svejedno dal ce 8400 na ledu da ide 5.9 ili 5.3 meni nije, ja cu da mu ponudim pare i da mu capim jedan dobar primerak a kupicu mu jedan nasumice, ne znam ko bi normalan odbio tako nesto za lupam 100e kad njemu to nista ne znaci, osim sto ce za 5min biti bogatiji za 100e, slicnih primera jos ima i tako smo i birali onih 17 quadova. Opet ko god moze da ponudi nekoliko 8400 na probu platicemo ih jace ili dati kesh za biranje, slobodno pustite ponudu na PM. :wave:
 
Ja jesam otvarao proce i birao i to cu da uradim uvek kad mi neko dozvoli, cak cu i da platim to, ali nikada nisam otvarao proce i pustao ih dalje u maloprodaju kao "nove" npr ako neko pravi igraonicu sve drzi na defaultu njemu je svejedno dal ce 8400 na ledu da ide 5.9 ili 5.3 meni nije, ja cu da mu ponudim pare i da mu capim jedan dobar primerak a kupicu mu jedan nasumice, ne znam ko bi normalan odbio tako nesto za lupam 100e kad njemu to nista ne znaci, osim sto ce za 5min biti bogatiji za 100e, slicnih primera jos ima i tako smo i birali onih 17 quadova. Opet ko god moze da ponudi nekoliko 8400 na probu platicemo ih jace ili dati kesh za biranje, slobodno pustite ponudu na PM. :wave:

Ja znam da bi ste za jedan E8500 daleko vise platili :) :D
 
sve u svemu, ova pojava mi se jako ne svidja i sledeci put kada dobijem otvaran procesor bas cu se iscimati da prijavim firmu, pa cu da vidim da li ima nesto od toga. a ti Gorane, iako si delimicno kriv, nisi kriv koliko i vlasnik firme jer on snosi zakonsku odgovornost, te ako inspekcija odrapi firmu, on ce je platiti a neces ti. na njemu je da skapira sta se radi i da deluje u skladu sa svojom savesti: najuri radnika ili da ga bas briga...
ako nista, priznao si da se to radi i naveo si licni primer, kapiram da ima gomila ljudi koji to isto rade ali se prave ludi...a i kako ne bi kada bi ostetili firmu od koje su uzimali procesore...

pozdrav!

Kakav zakon, o cemu ti pricas? Probudi se covece, zivis u nekim oblacima, idealizaciji drustva, ljudi, morala, sveta oko sebe. Puca k*rac inspektoru za tebe. da li si svestan da se bar 20% i intel procesora otvara kutija kod nekih od uvoznika, cak su neki lepili i stikere na njih. Kupujes ponudjeno, oces neces. Roba ima garanciju, nova je. Inspektor bi jos tebi izvukao usi sto ga zezas i vozas.

Ovo je sada teski off topic, ali sta mislis da se na kraju dogadja sa recimo TFT monitorima sa mrtvim pixelima, koji kod proizvodjaca ne podlezu reklamaciji na 1 mrtav pixel, a musterije zapele k'o majmuni da mora da se menja, pa mora... neko to ipak na kraju mora da dobije. tako je to i kod nas i u svetu. Ljudi kazu svi smo rodjeni jednaki (mozda pred bogom), ali nije bas tako, neki su ipak jednakiji!

narvno najbolje rezove imaju ljudi koji imaju:

1. Para
2. Znanja
3. Mooda
4. Mogucnost biranja i prebiranja...

Ako samo jedan od ova 4 uslova nije ispunjen nema inista od WR.

I jos nesto, neko je na XS forumu pitao da li vam grafika baguje kada "terate" tako visoke rezultate za WR u 3DMarku. Dobio je odgovor od nekoga da ako ne baguje i ako nema artefakta onda je to znak da nesto ne radis dobro, tj. ni jedan od rezultata za 3DMark WR nije stabilan, a i max shot takta procesora, pa treba nekad po 10 pokusaja i spucavanja dok ne uspe.

da se ne udaljavamo dalje od teme. Pozdrav! :wave::wave::wave:
 
Kakav zakon, o cemu ti pricas?
nisam pravnik, ali siguran sam da ne moze otvaran procesor da se prodaje po ceni novog.
Puca k*rac inspektoru za tebe.
da li mu puca ili ne to cu videti kada ga pozovem. ja u svakom slucaju nemam sta da izgubim, a vlasnik firme ima i to debelo...
Kupujes ponudjeno, oces neces.
to kako si opisao, tako se kupuje kozna jakna na buvljaku od cigana koji ju je maznuo u Nemackoj. kada kupujes u firmi nesto i dobijes racun za to onda bogami vaze druga pravila koja bi trebalo da se postuju. bas da vidim da li je vlasnik neke komp. firme iznad zakona...

sto se tice TFT monitora, analogija ti je losa, jer za njih pise da se tolerise do 3 mrtvaka, te tek sa 4. imas prava na reklamaciju, a ako se neko zali na 1 mrtvaca, to je njegov problem i tu je vec u pitanju dobra volja prodavca da li ce mu zameniti ili nece...

da ne duzimo, ocigledno je moje misljenje u manjini i nemam nikakve sanse da vas ubedim da to ne treba ciniti, pa se povlacim...

nadam se da ce ljudi procitati ove postove, pa da ce malo porazmisliti sta im valja ciniti kada im se ponudi otvoren procesor. pored laznog kursa evra, umanjene garancije eto jos 1 specijaliteta domacih komp. firmi: otvarani i testirani procesori...lepo, nema sta...

pozzz
 
narvno najbolje rezove imaju ljudi koji imaju:

1. Para
2. Znanja
3. Mooda
4. Mogucnost biranja i prebiranja...

Ako samo jedan od ova 4 uslova nije ispunjen nema inista od WR.

Samo znanje i kesh, mogucnost biranja i mooda dolaze same po sebi ako imas kesha :wave:
 
a ti Gorane, iako si delimicno kriv, nisi kriv koliko i vlasnik firme jer on snosi zakonsku odgovornost, te ako inspekcija odrapi firmu, on ce je platiti a neces ti. na njemu je da skapira sta se radi i da deluje u skladu sa svojom savesti: najuri radnika ili da ga bas briga...

pozdrav!

Vlasnik firme u kojoj je Goran radio je propao, duzan je i Bogu i narodu i verujem svim ljudima odavde sa bencha koji imaju firme ili su imali firme. U ovom slucaju je bilo "kakav gazda - takav radnik" , samo na svu srecu, Goran je mnogo bolji covek od gazde i nemereno vise moralniji. Do duse, i ja sam se malo omastio o goranovo radno mesto hehe :) Ali ja sam bio kupac pa se nisam zalio na "biranje primerka" sa tacne :D (hvala Gorane :p)

Inace, dosta o/c-era se ovde pravi blesavo, kao da ne znaju da nesto moze da se uzme na revers (ko ima mogucnosti) pa da se posle vrati i ugradi u neku masinu koja se sklapa za neku firmu isl. Dokle god ne kupujete konfiguracije trebalo bi da ste bezbedni :D
 
Nikola mozda ja ne bih sigurno, malo jos da se prebere 8400 (jbga to je sto imamo ovde u ponudi) i mislim da cemo dati ok odgovor na taj 8500.

A ti Nidzov CPU kao nebi bacio pod led kao sto nisi ni E6700 :)
ili ste tim ili niste , odlucite se vec jednom :D
Ako vam treba E8500 da se trkate samnom recite kao tim i dobit ce te ga u roku 7 dana !

350€ je cena u shopu gdje da trenutno ima :) mene bi bilo skupo a vi odlucite koliko vam je bitno :D
 
Nedaj boze da moja malenkost ima mogucnosti kao Oceri u Srbiji ..... ihhhh gdje bi mi bio kraj :)
Svaki primerak moram debelo da iskesiram pa kolko prodje na ebay da prodje :) uglavnom uvek si u gubitku na ebay stim sto ih uvek prodajem kao overclockerske primerke da ljudi unapred znaju da je CPU radio izvan specifikacije to im tek ubije prodajnu cenu na ebay.
 
Vlasnik firme u kojoj je Goran radio je propao, duzan je i Bogu i narodu i verujem svim ljudima odavde sa bencha koji imaju firme ili su imali firme. U ovom slucaju je bilo "kakav gazda - takav radnik" , samo na svu srecu, Goran je mnogo bolji covek od gazde i nemereno vise moralniji. Do duse, i ja sam se malo omastio o goranovo radno mesto hehe :) Ali ja sam bio kupac pa se nisam zalio na "biranje primerka" sa tacne :D (hvala Gorane :p)

Inace, dosta o/c-era se ovde pravi blesavo, kao da ne znaju da nesto moze da se uzme na revers (ko ima mogucnosti) pa da se posle vrati i ugradi u neku masinu koja se sklapa za neku firmu isl. Dokle god ne kupujete konfiguracije trebalo bi da ste bezbedni :D
Bas o tome i pricam, svi se kao prave fini, ako ne znaju kako se u praksi radi, kao fini, transparentni, vole i "boga i zakon" i cika Dinkica...

Zamislite sad ovu situaciju. Dodje ti covek na reklamaciju i masina zeza (ima 9 meseci, jos 3 garancije) i ti sad krenes da tragas za problemom, probas momoriju, nije, probas drugu plocu, nije, zeza DVD, menjas, nije ni to, na kraju pomislis HDD, kad nije ni to, da nije CPU... jok, ni on. Na kraju utvrdis da je do napajanja. Sta je "ostalo" iza servisa?
Jedna popravljena masina, kojoj je stavljeno novo napajanje i jedno polu ispravno sa kojim ne znas sta da radis (na njega ti ne priznaju reklamaciju jer "radi"). OK to je logicno (zove se p*senje prodaje), a sad po logici gospodina koji je "preposten covek" imamo:
1. Jednu polovnu memoriju
2. Jednu polovnu otpakovanu plocu
3. Jedan polovan HDD
4. Jedan polovan DVD-RW
5. Jedan polovan CPU

wow, jedno 300eura na gomili, pa ako ide kao polovno jedno -20%... steta 60eura.
Zamisli kada bi se tako radilo, svi bi zatvorili radnje.
Sad ces da kazes nestrucnost radnika, zar ne? Tesko da je to, tu ni gatara sa pasuljem ne bi pomogla (masina i slucaj od ove subote), problemi ne uocljivi ni 3Dmarkom ni memtestom ni prime95 testom, samo "saltanjem" delova na kraju prestaju. 6 sati maltretiranja za cega? za 60e gubitka? koja je sad razlika toga i 5 probanih procesora i ovaj jedan i onih 4-5 bi bili otpakovani i probani? Razlike nema.

Inace lik kod koga sam radio nije jos propao, ali nije bas ni da mu ide. Vukao je gomilu pogresnih poteza, ulagao pare u neke nekretnine, pukao... ko mu je kriv. najmanje je propao zbog kompova i prodaje istih. Dok je on radio u fullu imali ste extra povoljan hardware u NS, povoljniji nego sada. No sve ovo nije tema.

Da se mi vratimo na OC. Videste li nove kolicine E2000 i E4000 serije. Svi stizu sa Celeron BOX coolerima. Strasno!!! taman pomislih hajde, niska klasa, pa rezu i cenu i oveklok, kad ono 8200-ke isto sa Celeron coolerima!! Strava. E6000 serija i dalje OK, ali nema je vise, kazu nece se praviti, samo stare zalihe dok traju. Kazu E8200 mesnja E6550, a E8400 menja E6750. Ostaju E4500 i E2000 jos neko vreme, a onda nestaju E2000 i menjaju ih "sakati" E1000, a E4500 se ne zna za sada sta menja. Mozda ga i ukunu :smash:
 
Ostaju E4500 i E2000 jos neko vreme, a onda nestaju E2000 i menjaju ih "sakati" E1000, a E4500 se ne zna za sada sta menja. Mozda ga i ukunu :smash:

nisam bas siguran da ce E1000 zameniti E2000 :)...da tako bude, bila bi prevelika rupa izmedju najjace i najjslabije klase, na kraju februara (pocetkom marta) ce se znati sta ce biti novo u low-mid segmentu...E7000 serija dolazi u drugom kvartalu i menja E4000...
 
nisam bas siguran da ce E1000 zameniti E2000 :)...da tako bude, bila bi prevelika rupa izmedju najjace i najjslabije klase, na kraju februara (pocetkom marta) ce se znati sta ce biti novo u low-mid segmentu...E7000 serija dolazi u drugom kvartalu i menja E4000...

Eto, onda znaci E7000 menja E4000.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno