»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 263

Tema: [SPLIT] Overclocking: Final Fight

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: animaN Pogledaj poruku
        Ja i moj tim drzimo par WR-ova ili smo ih drzali
        U cemu i da li sa legalnim softverom?

To ce ti biti jasno onog momenta kad 100% skpairash razlike izmedju potrebnog (chitaj:korisnog) 24/7 OC-a i sportskog. Ja misilim da je tu nastala ova pometnja.
        Ja znam tu razliku, vrati se par postova nazad pa ces videti sta sam napisao.

Jednostavno smatram da 99% ljudi (ukljucujuci i mene) nema potrebe za vecim taktom od 3.2GHz za 24/7, jer ne moze da iskoristi toliku snagu (da ne kazem da mnogi ni Celeron ne mogu da uposle 100%) i tu se ocigledno ne slazemo.

Sustina je u tome da ste me vi zbog tog stava napali i obelezili kao konzervativca.

Da li je navedeno u odnosu na temeraturu? I ja i ti znamo da jeste
        E pa nije, procitaj PDF pa ces videti. To je samo maksimalni Vcore napon dozvoljen za celu seriju procesora izradjenih u tom proizvodnom procesu.

Ta pravila vaze samo u sluchaju korishcenja konvencijalnih hladjenja.
        Pa ti mene uopste ne pratis niti ocigledno razumes sta tamo pise. To se zove apsolutni maksimalni rejting, a ne "maksimalni rejting sa box coolerom". Sta mislis sta znaci rec "apsolutni" u tom kontekstu?

btw koje crno povlachenje...to nije opcija Igore, bar ja ne bi voleo. Ono shto znam je da te ja nisam nikada vredjao, iz te perspektive morash da gledash na stvari sada.
        Poenta je u tome da umesto da se razmenjuje neko novo znanje vi smarate sa nekim sporednim vec vidjenim stvarima. Za mene je gubljenje vremena da dalje diskutujem na takav nacin. I sam valjda znas da se trudim da uvek kazem nesto novo i konstruktivno ovde u ovoj sobi.

Onog trenutka kada budem morao da se koncentrisem na prepirku da li moze 3.2GHz ili 3.6GHz sa stock voltazom, da li sitniji proces bolje prima napon od krupnijeg i da li je vise od X.YZ GHz potrebno za svakodnevni rad na racunaru moje prisustvo ovde gubi smisao.

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      3. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      4. Sitniji proces => manji napon
        sitniji proces => veca verovatnoca crkavanja tranzistora usled neadekvatne upotrebe
        optimiziacija => kako postojeci problem na istom hardware-u resiti efikasnije koristeci posebne mogucnosti hardware-a ili nove tehnike u algoritamskom smislu

Ako se bavis stvarno DivX kompresijom jeftinije ti je da kupis 5racunara koji ce da konvertuju 5 filmova paralelno nego da budzio oc-jes sa svim volednim i hiperbolicnim hladjenjima i rizikom da ti one otkazu i da izgubis garanciju zbog toga..
        Poenta je kako na freq. koje su podrazumevane iskoristiti max. jer je to ono sto vecina ljudi radi ( ostavlja default) sto se tice software-skih inzinjera.Ako je trend 1nit pa dizi na 5Ghz a imas 3 jezgra koja ti zvrje idle onda tu nesto ne valja
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

VIP member Avatar korisnika Nedjo
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.933
        kakav sudar overklokera i neklokera!
        magny_cours:Mislim da je podlogu za pominjanje te GTX 560 karte dao sam zivot

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      7. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      8. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        @animaN:

1. Istinskog i pravog OC-era nisam jos video ovde na forumu, ni u Srbiji i Crnoj Gori uopste -- svi ste samozvani. Pokazite neki WR pa se onda javite.
        evo ti jedan skroz svez ! :
        http://www.ripping.org/benchmarks.ph...ores&cpuid=639
        http://www.bench-market.com/forum/sh...d.php?t=154922
        Pokri se usima ! i mani se OC'a jer sam ti vise puta rekao da se ne razumes zelio bi ali neznas !

Mozda stvarno nisam toliko dobar kao sto neki misle ali me najmanje dva puta ima u ovoj listi

http://www.ripping.org/benchmarks.ph...res&superpi=1M

Volio bi od tebe da vidim sta si ti uradio za zajednicu osim da lupetas o temama o kojima blage veze nemas ?
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      10. Moja mašina
      11. Kad bi dobili klaster sa 100 procesora vi bi ga prvo overklokovali pa tek onda videli sta radi

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: monteboy Pogledaj poruku
        Pokri se usima ! i mani se OC'a jer sam ti vise puta rekao da se ne razumes zelio bi ali neznas !
        Pa ja se i ne bavim (sportskim) O/C-om

Znaci ti se samo duvas ovde i pravis se vazan. Kao da niko drugi ne bi mogao da postigne taj razultat da ima para za dobar CPU, plocu, memoriju, LN2 i ko zna sta jos. Kakvo ti znanje treba za to majke ti rodjene?!? Samo ti pare trebaju za hardver!!! Daj ne proseravaj se vise molim te i ne pridaj sebi veci znacaj nego sto ti pripada mistifikacijom jedne tako banalne stvari kao sto je O/C.

Volio bi od tebe da vidim sta si ti uradio za zajednicu osim da lupetas o temama o kojima blage veze nemas ?
        Od mene je nadam se poneko nesto i naucio, a od tebe?

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Pa ja se i ne bavim (sportskim) O/C-om

Znaci ti se samo duvas ovde i pravis se vazan. Kao da niko drugi ne bi mogao da postigne taj razultat da ima para za dobar CPU, plocu, memoriju, LN2 i ko zna sta jos. Kakvo ti znanje treba za to majke ti rodjene?!? Samo ti pare trebaju za hardver!!! Daj ne proseravaj se vise molim te i ne pridaj sebi veci znacaj nego sto ti pripada mistifikacijom jedne tako banalne stvari kao sto je O/C.

Od mene je nadam se poneko nesto i naucio, a od tebe?
        Pa cek , jer si ti prvi trazio da ti pokazem WR da bi me uvazio ?
        Sad sam ti pokazao i sad ispade da se pravim vazan a da nisam mogao rekao bi da sam samozvani ocer.

Znaci u svakom slucaju audio ti ces izmisliti nacin da sebi izkonstrujises nesto lose u tome svemu....

U krajnjem slucaju nije ni bitno sa ovim komentarom si rekao sve .....

Nemoc audio te tera na veoma nizak nivo konverzacije

Da je samo novac potreban onda bi mnogi mogli da se prozivaju mega ocerima nazalost to nije slucaj a da se imalo razumes u tematiku znao bi to.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      17. Moja mašina
      18. Skroz se slazem sa audiofreak-om. jedino znanje potrebno za overklokovanje je kako doci do gomile para i malo masin-bravarenja za hladjenja i koja grafitna olovka za vmod.. Naravno i puno "hrabrosti" da ako sve to pocrkava ti ne bude zao za bacene pare

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Skroz se slazem sa audiofreak-om. jedino znanje potrebno za overklokovanje je kako doci do gomile para i malo masin-bravarenja za hladjenja i koja grafitna olovka za vmod.. Naravno i puno "hrabrosti" da ako sve to pocrkava ti ne bude zao za bacene pare
        Projektovano recimo na F1 bi to zvucalo ovako :

F1 je veoma glup sport , mislim u sustini je za F1 potrebno brdo para kako kupiti ferari zatim vam treba tim i vozac naravno kaciga i rukavice uz to malkice aerodinamicno vozilo i eto vam WR ..... Prosto brate da ne moze bit prostije.

genuine , kad si ti to nesto overclokovao da bi znao mozes da mi pokazes neku referencu da vidim ..... ?

animaN
        Guest
        evo ti jedan skroz svez ! :
        http://www.ripping.org/benchmarks.ph...ores&cpuid=639
        http://www.bench-market.com/forum/sh...d.php?t=154922

Mozda stvarno nisam toliko dobar kao sto neki misle ali me najmanje dva puta ima u ovoj listi

http://www.ripping.org/benchmarks.ph...res&superpi=1M
        Montoja, dovoljni su bili linkovi...ne trebaju komentari na to....nema potrebe da se bezveze dize frka kad je zapravo i nema.

Citat Citiram korisnika: genuine
        Sitniji proces => manji napon
        sitniji proces => veca verovatnoca crkavanja tranzistora usled neadekvatne upotrebe
        optimiziacija => kako postojeci problem na istom hardware-u resiti efikasnije koristeci posebne mogucnosti hardware-a ili nove tehnike u algoritamskom smislu
        To svi u ovom tredu znaju...Ne kapiram? Tachnije koja je poenta ovoga? To savrsheno jasno svima ovde, tj bar bi trebalo da bude...

Ako se bavis stvarno DivX kompresijom jeftinije ti je da kupis 5racunara koji ce da konvertuju 5 filmova paralelno nego da budzio oc-jes sa svim volednim i hiperbolicnim hladjenjima i rizikom da ti one otkazu i da izgubis garanciju zbog toga.
        Radim u Sony Vegasu (pandan Adobe Premieru). Za real time rendering tj situacije u kojima mi je potrebno da vidim kako ce odprilike neshto ispasti (efekti, tranzicije i sl) 10 slabijih rachunara ne pomaze nikako samo jedan jak . DivX kompresija je samo jedno od mojih pitanja na koje nisam dobio niti jedan konkretan odgovor, a davao sam konkretna objashnjenja...Pricha se o optimizaciji, a niko da mi kaze kako brze sa istom vec samo da moze i sl..Ja sam rekao kako brze do veceg broja FPS-a u DivX i Igrama u 3Dmax-u u chemu god...

Poenta je kako na freq. koje su podrazumevane iskoristiti max. jer je to ono sto vecina ljudi radi ( ostavlja default) sto se tice software-skih inzinjera.Ako je trend 1nit pa dizi na 5Ghz a imas 3 jezgra koja ti zvrje idle onda tu nesto ne valja
        Svima nam je poznat taj neki neiskorishceni potencijal...Pitanje je kako iskoristiti ga? Da se razumemo, kada ne radim nishta bitno na kompu stoji mi na def i na manjem naponu od propisanog tj Intel preporuchenog. Zato imam bash ABIT plochu, jer mogu da iz OS-a da setujem profil u momentu tj 2.13 GHz ili 3.8 GHz. To je vec kultura korishcenja kompa, a i shtedish...

Citat Citiram korisnika: audiofreak
        U cemu i da li sa legalnim softverom?
        Monti ti je pokazao tek par rezultata, kad proradi benchmark sajt nacicu ti vesti... poshto znam da mislish na markove recicu da u sluchaju 3dMark06 DA! Ionako smo dobijali na tone kljucheva uz bundle neke ploche i sl
        Super Pi takodje ne moze da se fejkuje....ako si na to ciljao, jer postoji neshto shto se zove "SPi grupe" i josh mnogo toga...

Fejkovi se otkrivaju lako. Kao mala deca kada pokushaju da ukradu dzem iz kuhinje.

E pa nije, procitaj PDF pa ces videti. To je samo maksimalni Vcore napon dozvoljen za celu seriju procesora izradjenih u tom proizvodnom procesu.
        Pa ti mene uopste ne pratis niti ocigledno razumes sta tamo pise. To se zove apsolutni maksimalni rejting, a ne "maksimalni rejting sa box coolerom". Sta mislis sta znaci rec "apsolutni" u tom kontekstu?
        Definishi apsolutno Nisam ja bezveze pitao koja temeratura +- max?
        I odgovori mi na neko pitanje kad pitam...ima ih dosta propushtenih...ovako se gubimo...

Poenta je u tome da umesto da se razmenjuje neko novo znanje vi smarate sa nekim sporednim vec vidjenim stvarima. Za mene je gubljenje vremena da dalje diskutujem na takav nacin. I sam valjda znas da se trudim da uvek kazem nesto novo i konstruktivno ovde u ovoj sobi.
        Audio, pa novo je i OC margina, pa kvalitet skaliranja pri OC...ima tu dosta toga novog za sve nas...

Onog trenutka kada budem morao da se koncentrisem na prepirku da li moze 3.2GHz ili 3.6GHz sa stock voltazom, da li sitniji proces bolje prima napon od krupnijeg i da li je vise od X.YZ GHz potrebno za svakodnevni rad na racunaru moje prisustvo ovde gubi smisao.
        Pa nismo se ni mi posvetili tome ko da je ne znam shta...Nas najvishe zanima max OC za 24/7 uz safe napon...A kao iskusni u tome imamo stav koji je potkrepljen praksom i dugogodishnjim iskustvom....toliko jednostavno

Jeb0te Igore pa ti si trazio da neko postuje OC WR i sl . To bi isto kao kad bi sad rekao Djokovicu da vidim Grandslam majstore? Evo Australian open imam osvojen pre par dana! A onda mu kazesh: Ti se duvash, i kurchish...Pitao si dobio si odgovor. To shto Montoja ima takav stav kakav ima nema veze sa konkretnim odgovorom...
        Aj ovako. Ja ti nabavi sav hardver, i pot, i LN2, i chak ti uradim izolaciju da nemorash da se muchish, jer nemash iskustva u tome...Prvo ti za mashinu, pa ja Pa da vidimo ko ce veci OC da ostvari i koliko. Ja izadjem iz sobe da te ne ometam i sl. Onda vidimo tvoj maksimalno OC iz tri pokushaja. Pa onda ja udjem pod tvojim nadzorom (da ne bude neka fora i sl t jda ne fejkujem ako mislish da je to moguce)...glavu na panj stavljam da cu uvek da imam bolji skor od tebe i to ne malo. Glava se na panje ne stavlja tek tako Koliko tu stvari ima potrebnih da se zna...sunce ti poljubim...Mogu da ti nabrojim sve poredu shto ja znam, ako te zanima bash, a ti zamoli Silvera da proshiri maksimalni broj karaktera po jednom postu . Znam da ce neki prokomentarisati da je sad ovo "klinachki stav" koji imam ...ali stvarno je jedini moguci posle tvojih par rechnica. Mislim...kako da ti objasnim kad ti kategorichno necesh, ne zelish da shvatish...a mozesh!
        Novac jeste problem (ne previlik i najveci) ako hocesh da se takmichish u visokim kategorijama. Na kraju krajeva, mozesh uvek da napraish tim i delish troshak i da se pritom lepo druzish i zezash sa ljudima iz istog.
        shta da ti kazem...do ovog tvog poslednjeg sa sigurnocshcu cu reci sujetnog posta, sam bash pazljivo chitao i trudio se...sad si ti mene razocharao...jedno je razlichit stav, drugo je skrnavljenej nechjeg truda i rada za ovu zajednicu, a to si sad uradio...Sad mogu samo da kazem da cu prihvatiti izvinjenje, ali vishe ne polemishem ni najmanje ma shta napisano bilo dalje...
        animaN over&out!

animaN
        Guest
        Projektovano recimo na F1 bi to zvucalo ovako :

F1 je veoma glup sport , mislim u sustini je za F1 potrebno brdo para kako kupiti ferari zatim vam treba tim i vozac naravno kaciga i rukavice uz to malkice aerodinamicno vozilo i eto vam WR ..... Prosto brate da ne moze bit prostije.

genuine , kad si ti to nesto overclokovao da bi znao mozes da mi pokazes neku referencu da vidim ..... ?
        Lagao bi kad bi rekao da se nisam pokadao od smeha na ovo odlichno iako ne volim poredjenja OC-a sa automobilima tj tom industrijom, ali to je to Sushtina je ista u potpunosti. Razlika je samo shto je automobilizam daleko stariji sport .

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      25. Moja mašina
      26. Ako vi pricate o sportu onda ste u pogresnoj sobi posto ovo nije soba za sportsko overklokovanje niti kupovinu procesora samo radi overklokovanja.

Odgovor za DivX :
        Imas 4 filmova koje hoces da kompresujes ili sta vec.
        na tvom racunaru od 1000 evra fps je 10fps, na cetri racunara od 250 evra fps je 3fps. Sto znaci
        4*3 = 12 > 10.. Ako hoces brze moze sa povecanjem cena pojedinacnih racunara...

Odgovor za max :
        Max od verzije 1.0 podrzava network rendering tako da mozes da kupis 10 racunara i radice ti 10x brze. Slicna situacija je i sa ostale profi programe.

odgovor za overklokovanje:
        Ja ne umem da overklokujem racunar posto mi nigde u biosu ne pise kako da promenim frekvenciju procesora a i ovako mi je prebrzo za moje potrebe.

poenta tehnickih termina za proizvodni proces je u tome da sto je proces manji, opasnosti od overklokovanja su vece. znaci zamisli situaciju u kojoj ti treba da obavis posao nekom liku koji hoce da bude gotovo za 5 sati sve. i ti lepo vidis da ako kloknec procesor na kako kaze laganica
        3.6GHz ces to da obavis za 2 sata a na default ce ti trebati 3 sata.. Cemu cekanje, lets do it !
        I ti ga kloknes i on ti rikne i sta si uradio posle pola sata? Posao nije obavljen na vreme, rezultat crknut racunar i propao posao. Optimizacija znaci kako sa postojecim resursima postici sto bolji rezultat a ne kako resurse naterati da na kvarnjaka budu brzi i nestabilniji. Kupi dva racunara i radices duplo brze.
        Drzati se specifikacije znaci drzati se i onog sto je specifikacijom zagarantovano a to je stabilnost.
        Testiranje stabilnosti se ne radi prime-om niti bilo cim sl. verovatno Prime ne bi ni izazvao tlb bug na Phenom-u. tako da ti testovi nisu dokaz stabilnosti.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      28. Moja mašina
      29. Ko hoce da se igra brze, za to ce mu trebati ne brzi procesor nego brza graficka a za to se obratite nvidiji. overklokovanje graficke ne moze da podigne frejmazu koliko moze nova generacija grafickih. Ili lepo kupite neku spravu za igranje ko PS3 pa ne brinete za klokovanje a i ustedite pare.

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.250
      31. Moja mašina
        • CPU: i7-3517U
        • MoBo: ASUS UX32vd
        • RAM: 10GB
        • VGA: NVidia GeForce 620M
        • MON: 13.3" (1920x1200)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB)
        • Case: Ultrabook
        • SND: Integrisana
        • LAP: ASUS UX32vd
      32. Ceo ovaj offtopic je poceo kada je neko prozvao audia da je konzerva zato sto nece da OC novi proc. Ajde sad nek se ta osoba izvini audiu pa da se vratimo na temu.

@OC ekipa:
        Ako vama nesto znaci jurnjava za OC WR onda svaka cast, ali to meni (verovatno i audiu) nista ne znaci jer imamo drugacije poglede na nacin upotrebe racunara.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

animaN
        Guest
        Ako vi pricate o sportu onda ste u pogresnoj sobi posto ovo nije soba za sportsko overklokovanje niti kupovinu procesora samo radi overklokovanja.
        Soba se zove Core 2 Duo E8500, E8400 & E8200 Review. Shto znachi da ona obuhvata sve shto je bilo kako vezano za prichu o toj seriji procesora. A to je optimizacija, OC potencijal,OC sport, Hladjenje procesora, termalna disipacija, nove instrukcije, stepinzi i sl.....jednom rechju sve vezano za iste...

Odgovor za DivX :
        Imas 4 filmova koje hoces da kompresujes ili sta vec.
        na tvom racunaru od 1000 evra fps je 10fps, na cetri racunara od 250 evra fps je 3fps. Sto znaci
        4*3 = 12 > 10.. Ako hoces brze moze sa povecanjem cena pojedinacnih racunara...
        Nisi me razumeo U video montazi u real time preview-u jednostavno 10 slabijih kompova ne vredi nsihta ako mi prave 1fps ponaosob, potrebno mi je deset fps-a da bi video shta sam uradio tj dobi nekim prelazom filtera, tranzicijom ili efektom. Ako cu svaki put da izrenderujem fajl da bi video kako je shta ispalo...koliko mi onda vremena treba?

Ja ne umem da overklokujem racunar posto mi nigde u biosu ne pise kako da promenim frekvenciju procesora a i ovako mi je prebrzo za moje potrebe.
        Znachi tebi je potrebna edukacija na tu temu, nishta vishe. Inache nije potrebno da udjesh u BIOS da bi OC-ovao CPU. Dovoljno je da znash koji ti je clock generator ploche pa moze i iz samog OS-a. btw ako je prebrz, zashto si uzeo onda tako brz komp? Ako cemo vec da racionalizujemo...

Ko hoce da se igra brze, za to ce mu trebati ne brzi procesor nego brza graficka a za to se obratite nvidiji. overklokovanje graficke ne moze da podigne frejmazu koliko moze nova generacija grafickih. Ili lepo kupite neku spravu za igranje ko PS3 pa ne brinete za klokovanje a i ustedite pare.
        Kao prvo PS3 tj konzole imaju svoju draz to ne sporim, ali ni izbliza ista igra na PS3 u svom najboljem izdanju (tj onako kako je zamishljeno od strane programera te neke igre) ne izgleda bolje ,lepshe ,detaljnije od PC izdanja. Osim ako ista sa konzole jednostavno nije prebachena za PC a ne pravljena. To jednostavno nemoze da se poredi. Kada igre sa tehnichke strane budu izgledale isto na konzolama i na PC-u precicu na jednu od konzola. Do tada jednostavno zelim da uzivam u igri u najboljem njenom izdanju, i da zadovoljim merak. A svako ko tvrdi da nije neka razlika ili ne zeli da je vidi, ili nema kesha pa se teshi, ili je jednostavno antitalenat za prostor i vreme. (uopshte ne ciljam na tebe, da se razumemo)
        Druga stvar. Ako si vec reshio da se ozbiljno igrash CPU je veoma vazan. CPU procentualno dosta manje utiche na performanse od GPU-a, ali...postoji neshto shto se zove usko grlo. Naime nakachi recimo Pentium 2160 CPU i 8800GTX kartu pa provrti par igara i izmeri broj frejmova a onda isto to uradi za E6850 procesorom. Zachudicesh se u razlici izmedju broja frejmova u visokim i srednje-visokim rezolucijama...E sad ja ne bi kupio ni 2160, ali ni E6850 .zashto. Zashto baciti pare... sa BOX kulerom ci izvuci i vece frekvencije za CPU od defoltne E6850 sa recimo E6420 procesorom, uz nikakvo ili minimalno dizanje napona na istom.

Testiranje stabilnosti se ne radi prime-om niti bilo cim sl. verovatno Prime ne bi ni izazvao tlb bug na Phenom-u. tako da ti testovi nisu dokaz stabilnosti
        DA ne bi svugde zalazio... ima kvalifikovanijih od mene ovde na tu temu...pa je red da oni prichaju o tome jer bolje poznaju materiju neka ti drfedja objasni shta je sve morao da radi da bi izazvao taj bug (ako je i uspeo na kraju, nikako da ga pitam). Dize se dzeva oko nechega shto ce biti resheneo sledecemo revizijom procesora...+ ja ni jednom realnom aplikacijim i opshte prihvacenom u narodu ( Photoshop, blander (kao Max, samo je free), DiviX encoding i sl) nisam uspeo da izazovem tu eratu...e sad onome kome u poslu smeta neka ide na Intel varijantu za taj novac...
        Ja testiranje vrshim na hiljade nachina i koristim daleko vishe test programa od Primea . Meni je ultimativna provera kada pustim neki rendering video materijala od po 20h i sl...ako mi tad ne zabode mashina ( a zna se koliko je to zahtevno za CPU), onda nema nestabilnosti za meni vazan posao. A shanse su jako male i verovatno se mere promilima da je posle takve torture CPU nestabilan.

Drzati se specifikacije znaci drzati se i onog sto je specifikacijom zagarantovano a to je stabilnost.
        A kako onda objashnjavash chinjenicu da E6420, E6320 i E6600 imaju identichne specifikacije osim mnozioca Svako ko je bar malo vishe chitao je skapoirao da se samo dizanjem FSB-a ( ne i napona vrlo lako E6420 i E6320 mogu dovesti do nivoa E6600 frekvencije (a i otici preko). Razlika u ceni pri pojavi ovih procesora nije bila bash mala...?

poenta tehnickih termina za proizvodni proces je u tome da sto je proces manji, opasnosti od overklokovanja su vece. znaci zamisli situaciju u kojoj ti treba da obavis posao nekom liku koji hoce da bude gotovo za 5 sati sve. i ti lepo vidis da ako kloknec procesor na kako kaze laganica
        3.6GHz ces to da obavis za 2 sata a na default ce ti trebati 3 sata.. Cemu cekanje, lets do it !
        I ti ga kloknes i on ti rikne i sta si uradio posle pola sata? Posao nije obavljen na vreme, rezultat crknut racunar i propao posao.
        Kratko i jasno! Zavisi ko ga je kloknuo. Ja nemam zalbi na OC a radio sam ga hiljadu puta. Jedini moj uslov je da ja biram komponente (mada nije obavzeno). Postoji 1000de pravila koja se pri OC-u moraju isposhtovati. Akjo je sve odradjeno po PSU nema hsta da ti "crkne"...to su ******shtine. Koliko vidim ti imash laptop. Koliko je cena tvog laptopa veca ako je za samo jedan model procesora jacheg instaliran? Deste klikova mishem, imacesh taj jedan, nece ti se CPU ni grejati vishe i sl, a radice brze Fali ti edukacija, nishta vishe...

Strana 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •