»RSS Benchmark sajt

Strana 13 od 18 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 181 do 195 od ukupno 263

Tema: [SPLIT] Overclocking: Final Fight

Member Avatar korisnika illidan
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.344
      2. Moja mašina
        • CPU: intel
        • VGA: nvidia
        • Ostalo: razer
      3. neces
        I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      5. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      6. zar nisu one vezane za hardware?

An OEM (Original Equipment Manufacturer) license is the cheapest to obtain, but you can only get them with the purchase of a computer. When you buy a computer from a System Builder (such as Dell, Compaq, Gateway, etc) you are already paying for the operating system (such as Windows XP). By paying a little extra you can have it shipped with a copy of Microsoft Office 2003 as well.

These are called OEM Licenses and of course they come with restrictions. An OEM license only allows you to use the software on the specific computer it came with. In other words, when that computer is old and slow and it is time to throw it away, that license must legally be thrown away as well. That is the bad news, but the good news is that keeping track of all your licenses (at least for your desktops) is really easy and the OEM is usually responsible for technical support on the software that you bought.

Despite the ease of management, an OEM license is designed to be disposable and is not an investment. Not only that, but as you acquire new computers your network will end up being scattered with varying versions of Windows and Microsoft Office. This is typically not good for large offices trying to keep a consistent environment. Let's look at the next option.
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

Member Avatar korisnika illidan
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.344
      8. Moja mašina
        • CPU: intel
        • VGA: nvidia
        • Ostalo: razer
      9. i kako onda mozes da kupis oem na custom build racunar?
        dozvoljava se ponovno aktivacija oem licence ali nekoliko puta.
        I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Yoti
        Guest
        Nesto nisam cuo da je Intel bilo gde na konferencijama kudio O/C-ere, cak im se zahvaljuje
        Audio je skrenuo paznju na prave stvari, bez ikakve zle namere, hvala ti Audio
        Evo ja sam klasican primer neznalice razapnite me jer sam pustio na C2D Xeon-a 3110 1.825V na vazdusnom hladjenju Ispitivao sam koliko sta sme na istome i koje su mu granice, po meni je neki bezbedan opseg za O/C 45nm CPU-a od 3600-4300?
        Masinu 24/7 obavezno drzim sa ukljucenim EIST-om i C1E, nikada ih ne gasim sem kada se igram, sta ce mi CPU na max taktu, ako mi ne isti nije uposljen?
        Da naglasim na kompu nista pametno ne radim i bacam pare na nj.!
        A licno mislim da ismevanje u razgovoru i nije neki odraz kulture, kao ni izdizanje na neku umisljenu visinu gde se svaki covek jelte smatra *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*om i ako krene u O/C pod obavezno spaliti CPU
        Takodje mi je jadan odnos ljudi koji kazu, neka izgori pa sta, zamenice ga glupi prodavac/ proizvodjac
        Audiofreak-u, DeanXP-u, Nedji, drfedji i njima slicnima mogu samo da kazem jedno veliko H V A L A, za preneseno mi znanje, infoe i sl!
        Drfedja takodje O/C-uje masinu, ali je opet skoro opomenuo na moguce stete istog, ako li se previse forsira napon!
        A ova rasprava koja se ovde vodi je pravi primer "Vavilonskog sindroma" Zar se vi toliko ne razumete, ili jednostavno necete da imate normalnu konverzaciju?

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      12. Moja mašina
      13. Slazem se, pozdrav tredu . Odo

animaN
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Yoti
        Zar se vi toliko ne razumete, ili jednostavno necete da imate normalnu konverzaciju?
        Pazi Yoti, ja sam pozvao sve koji to hoce da to uradmio ochi u ochi...ne ide to preko foruma

Member Avatar korisnika Pablo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        6.641
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel® Xeon® E5440 @ 3.6 GHz @ 1.25 V & CM Hyper TX polished
        • MoBo: ASUS P5Q-E - Intel® P45 Chipset
        • RAM: 8GB - 2 x 2GB KingMax + 2 x 2GB Hynix @ 846MHz CL5
        • VGA: XFX 4890 1GB DDR5 @ 940/1125
        • MON: BENQ G2420HD / Leadtek WinFast PxTV1200 PCI-E
        • HDD: ~2.7TB = SSD Patriot Blast 120GB / WD 6400AAKS / Hitachi 500GB / Samsung 1.5 TB [HD154UI]
        • OPT: LG SATA DVD-RW - GSA-H55N
        • Case: CM690 Dominator / ANTEC TP-Trio 650 - 52A @ 12V
        • SND: SoundMax onboard / Logitech X540 & A4Tech HS100 Headphones
        • LAP: HP EliteBook 6930p
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech® MX™ Revolution, UltraX Remote & G15 Gaming Keyboard / Sky Star 2 v2.3 / Canon IXUS 80IS
      17. Citat Citiram korisnika: Yoti Pogledaj poruku
        Masinu 24/7 obavezno drzim sa ukljucenim EIST-om i C1E, nikada ih ne gasim sem kada se igram, sta ce mi CPU na max taktu, ako mi ne isti nije uposljen?
        Isto tako i ja drzim CPU na 3.0 GHz sa naponom od 1.42 V ali mi je ukljuchen EIST i C1E i kad je CPU idle radi na 2.0 GHz sa naponom od 1.0 V... A PC mi je ukljuchen 24/7 a 90 % vremena mi je idle poshto rade samo torrenti i DC++...

A sad dali treba OC CPU ili ne - svako sa svojom mashinom radi shta zeli - zato nijednom drugaru kojem sam sastavljao PC nisam nishta OC-ovao nego sam im ostavio na fabrichkim frekvencijama...

A i ova tema je otishla stvarno predaleko: mislim globalno zagadjivanje - evo i ja cu se zrtvovati odnosno necu OC-ovati CPU chim Rusija, Francuska i druge drzave zatvore sve nuklearne elektrane i predju na neku chistiju energiju odnosno vetar i vodu i kad amerikanci potpishu sporazum o smanjenju emisije shtetnih gasova...

[Ovo je moj stav prema zagadjivanju planete i drzacu se istog dok se nepromeni navedeno]

Phone: Xiaomi MI MAX Prime 128+64/4GB Silver ROM:Resurrection Remix 5.8.4

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: The pocetnik Pogledaj poruku
        Recimo imas ogranicene finansije i mozes da biras izmedju cpu-a na recimo 2.66GHz i kvalitetnog napajanja, ili cpu-a na 3GHz i napajanja sumnjivog kvaliteta.
        A recimo da ce danas svaki CPU raditi cam i sa sumnjivim napajanjem i da mi je pametnije da uzmem 3GHz CPU, a da kasnije dokupim bolje napajanje?

Ili jos bolje da se strpim za celu kupovinu dok ne skupim pare za sve sto valja (ionako kazes da je za dusu, a ne za posao). Lepo ja kazem, instant generacija -- hoce sve sad, odmah, i odjednom.

Citat Citiram korisnika: P$ych0 Pogledaj poruku
        Ali je chinjenica da ces KORISNIM OC postici vecu korisnost za ulozen novac u doticnu komponentu.
        Kljucna rec ti fali : MOZDA ces postici.

Dok sa OC kao SPORTOM dobija se licna satisfakcija rezultatima i neguje takmicharski duh.
        Kakav je to sport kad nije priznat na Olimpijadi?

Pa nisu procesori napravljeni od radioaktivnog materijala pa da ce da zagadjuju okolinu.
        Pogledaj koje se sve hemikalije i resursi trose tokom proizvodnje. Pa transport zagadjuje, pa ambalaza, pa elektromagnetno zracenje (EMI) u toku rada, pa potrosnja energije, i eventualno buka, i tek na kraju kad ga bacis na djubriste materijali od kojih je napravljen.

Citat Citiram korisnika: pnjaf Pogledaj poruku
        zavisi svakako od hladjenja tako da se adekvatnim hladjenjem donekle anulira njen uticaj
        Nece biti, brzina elektromigracije zavisi od gustine struje koja tece kroz provodnik.

Citat Citiram korisnika: Cat Pogledaj poruku
        Da samo znate kako je teško editovati sklop od samo nekoliko stotina elemenata (da ne govorim o hiljadama elemenata) u Solid-u ili Catia (ili sličnom sw-u), ne možeš ni da zarotiraš model da se komp ne "ukoči" na 20-30s,
        Koliko ja znam to cak i najslabiji/najjeftiniji Quadro ili FireGL model resava, a ne iziskuje nikakav rizik.

Citat Citiram korisnika: monteboy Pogledaj poruku
        Nabave se vise komada istih procesora pa se odgovarajuci izabere.
        Znaci zbog vas O/C "strucnjaka" (ne mislim ni na koga licno ovde) neki obican kupac moze dobiti otpakovan box ili u masinu ugradjen procesor koji je bio maltretiran visim naponom i frekvencijom da bi za vas bio izabran "najbolji" komad. Eto jos dokaza o vasem sebicluku i egoizmu.

Citat Citiram korisnika: animaN Pogledaj poruku
        @AF
        Voleo bih tebe da vidim na tom skupu, pa da jednom za svagda reshimo sve oko stavova, onako kako to treba da se reshi
        Ti bi da se bijes, a?

Citat Citiram korisnika: *P*A*B*L*O* Pogledaj poruku
        A i ova tema je otishla stvarno predaleko: mislim globalno zagadjivanje - evo i ja cu se zrtvovati odnosno necu OC-ovati CPU chim Rusija, Francuska i druge drzave zatvore sve nuklearne elektrane i predju na neku chistiju energiju odnosno vetar i vodu i kad amerikanci potpishu sporazum o smanjenju emisije shtetnih gasova...
        Znaci ti ces poceti da trosis manje energije kad oni pocnu da proizvode manje energije? Da li jos nekom ovo zvuci nelogicno ili samo meni?!?

Elem, sto se tice dizanja napona, nekada davno sam cini mi se pisao o patentu koji Intel koristi da zakljuca procesore kako ne bi radili na visim frekvencijama od deklarisane. Ne znam da li jos uvek rade na isti nacin, ili ne ali sustina je bila sledeca:

Duz kriticne putanje takt signala unutar se postave kondenzatori prema masi na red sa tranzistorima koji sluze kao prekidaci. Kada se radi binning, EEPROM koji se nalazi u procesoru programira se da sadrzi odgovarajuci naziv procesora, a ti tranzistori se preko pojedinacnih bitova u EEPROM-u programiraju da provode kroz kondenzator na masu ili ne.

U zavisnosti od kombinacije tranzistora (i kapaciteta kondenzatora), takt signal preko odredjene frekvencije pocinje da slabi (jer jedan deo korisnog signala bude namerno sproveden na masu) i procesor postaje nestabilan. Podizanje napona u nekoj meri moze da pomeri ovu granicu.

Koliko ja znam, sto je struja koja tece kroz tranzistor veca, to je brzina promene naponskog nivoa na izlazu veca sto indirektno omogucava vecu radnu frekvenciju.

Sto je brzina promene naponskog nivoa veca, to je ivica signala koji se prekida pravilnija pa je samim tim integritet pomenutog signala bolji.

Znaci, podizanjem napona se povecava struja koja tece kroz tranzistore u procesoru i omogucava se njihov rad na visoj frekvenciji.

Sto se tice pada napona pri opterecenju, on sluzi da zastiti kako VRD tako i CPU od overshoot-a kad opterecenje prestane. Ploce koje dozvoljavaju disable-ovanje Vdroop vam samo pomazu da brze spalite CPU.

Razmislite malo, ako procesor vuce 75A pod punim opterecenjem, i odjednom padne na 12A idle (kad se zavrsi benchmark npr.) sta biva sa viskom struje nabijenim u kondenzatore kola za napajanje procesora?

Drugim recima, regulator namerno obara napon pri opterecenju (Vdroop) da pri prestanku opterecenja ne bi doslo do naglog skoka napona izvan specifikacije i spaljivanja procesora i/ili VRD kola.

Pokazali ste stvarno da nemate pojma. Mislim da sad mozemo da zavrsimo ovu diskusiju.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      20. Moja mašina
      21. Ajd ipak ti da dodjes da se pobijemo pa da vidimo Ozbiljni smo skroz oko tog okupljanja...

Member Avatar korisnika Dekara
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.337
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        ...
        evo da ti ja odgovorim. imaju veze ljudi po komp. firmama i uvoznicima pa onda pokupe 20 procesora i koji se navise klokuju njih zadrze, ostale vrate. zato sam ja dobio optakovan pentium. i nesto razmisljam, zasto kod nas ima dosta klokera sa WR-ovima? pa zato sto upravo imaju mogucnost da isprobaju na desetine komada i da izaberu najbolji. ...
        zalosno, ali tako je...
        Na zalost ovo je daleko od istine , ja bih voleo kad bi to tako moglo ali na zalost stvari ne funkcionisu tako. Ja ne znam za firmu koja je uopste u mogucnosti da da bilo kome 10-20 procesora da bira. Svi WR-ovi moje ekipe su postignuti na nasim procesorima koji su kupljeni u regularnoj prodaji.

Ko izgubi dobitak dobije gubitak.

Moderator Avatar korisnika Chinaski
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.873
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X pod LC-CC-120
        • MoBo: Asus B350M-E
        • RAM: HyperX Savage 8GB 2400MHz
        • VGA: Asus GTX1060 Strix OC
        • MON: Samsung C27HG70
        • HDD: Silicon Power V60 240GB i Seagate ST3000DM001
        • OPT: LG something
        • Case: Anidees AI6 Black; ThermalTake SP-750M
        • SND: Altec Lansing PT 6021
        • TV: LG 32LH2000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mionix Naos 5000 i Logitech K740
      27. nisam ja rekao da si ti licno probirao ali neko svakako jeste, jer ja ne mogu na 2. nacin da objasnim otvarane procesore zasto bi bilo ko otvarao pakovanje u kome se nalazi procesor?
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika Dekara
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.337
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        nisam ja rekao da si ti licno probirao ali neko svakako jeste, jer ja ne mogu na 2. nacin da objasnim otvarane procesore zasto bi bilo ko otvarao pakovanje u kome se nalazi procesor?
        Ma naravno, potpuno je jasno da se radi o pretpostavci, ja sam je samo demantovao iz licnog bogatog iskustva .
        E sad, druga je tema to sto si dobio otvaranu kutiju, ali znam recimo da je jedna firma lepila stikere na sam cpu, tako da je svaka kutija koji je prodata bila otvorena.
        Ko izgubi dobitak dobije gubitak.

Member Avatar korisnika Show_Man
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        1.004
      32. Moja mašina
        • CPU: IntelCore 2 Duo E4500 2.2GHz 2MB Box FSB800
        • MoBo: Gigabyte DS3-L
        • RAM: GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2
        • VGA: Sapphire HD3850 256MB
        • MON: Samsung 2032BW
        • HDD: Western Digital 250gb
        • OPT: Pioneer DVD-RW
        • Case: MS Industrial Mercury mdc 801 ,,400w,,
        • INET: DSL
        • Ostalo: 512/64
      33. Ova diskusija je ludilo.Nisam ni rec napisao a uzivao sam citajuci.Audio delimo stavove.Imas li fan sajt ili da pravimo.Malo spustite loptu bar dok ne prodje Davis Cup,ako Djokovic naleti na ovu temu i on ce izgubiti koncentraciju.

animaN
        Guest
        Ti bi da se bijes, a?
        Ocesh to doci ili ne? za batine cemo lako

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Citat Citiram korisnika: animaN Pogledaj poruku
        Ocesh to doci ili ne? za batine cemo lako
        Ispod casti mi je da se bijem sa neznalicama