»RSS Benchmark sajt

Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 166 do 180 od ukupno 263

Tema: [SPLIT] Overclocking: Final Fight

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      3. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        To znaci, informises se po forumima pa onda juris seriju i stepping pa uzms nekoliko komada pa probas ih i zadzis 2-3 komada a ostale vratis. Reci mi gde ih kupujes da pazim pri kupovini.
        Ne brini tamo gdje ja kupujem ti nemas pristup

Vi vise vremena provodite u OC-u nego u realnoj upotrebi.
        Treba malkice razlikovati tu , ima ljudi kao ja kojima je to hobi i zaista bih lagao kad bih rekao da ne provodim mnogo vremena sa OC'om.
        Sa druge strane imas korisnike kao recimo gore navedeni momak koji je pomenuo oc u kontekstu pojacanja sistema za rendering koji imaju verovatno u svakodnevnoj praksi daleko vecu korist od nas koji se bavimo OC'om kao sportom.

45nm je potpuno drugacija tehnologija izrade procesora... Stara iskustva vise ne vaze. To audio pokusava da vam dokaze.. Citajte malo dokuimentaciju koju je audio kacio.
        Sasvim je mene to jasno ! Ja sam na jednom mestu ovdje u forumu upozorio domace
        overclockere da ne preteruju sa naponima na 45nm arhitekturi. Niko nije ni pricao o silovanju a 1,32V za 4GHz zaista nije silovanje to moze i sa 45nm mnogo lepo da radi

Koliko u proseku zadrzavas tvoj CPU u masini... Da li izdrzi 6 meseci pre nego sto ga prodas nekome? Sta rads sa nesrecnikom koji je probio WR?
        Pa u proseku tako 6 meseci ostane , evo nesrecnik koji je probio WR radi lepo na 4300 sa 1,36V na vodi i opet ce uskoro pod led....

Moji poduhvati na tecnom azotu i ekstremnim temperaturama nisu deo prakticnog svakodnevnog overclocka nego spadaju u rubriku sporta takmicenja sasvim svesno da je moguce da komponente mogu snositi trajna ostecenja to govorim da nebi stavili prakticni i ekstremni OC u jedan kos.
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

animaN
        Guest
        Duzan sam ti odgovor yooyo
        Pazi ne bi Djepard stavio na OCovanu mashinu, zashto? Ako dodjesh na okupljanje sa mnom i sa genuine-om objasnicu ti detaljno zashto... ti si dao extremni primer koji nema veze sa onim shto mi prichamo
        Djepard
        Citat Citiram korisnika: yooyo
        45nm je potpuno drugacija tehnologija izrade procesora... Stara iskustva vise ne vaze. To audio pokusava da vam dokaze.. Citajte malo dokuimentaciju koju je audio kacio.
        Vaze vaze, samo su drugachije voltaze (pravilno je napon, ali se ne rimuje tako )
        Jasno je nama da nije isto 1.45V na 65nm i na 45nm, ali zavisi i chime hladish.....ne znam kako to da ti drugachije obajsnim ovde a da ne iskucam knjigu i izgubim dragceneo vreme...

Moderator Avatar korisnika Chinaski
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.873
      6. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X pod LC-CC-120
        • MoBo: Asus B350M-E
        • RAM: HyperX Savage 8GB 2400MHz
        • VGA: Asus GTX1060 Strix OC
        • MON: Samsung C27HG70
        • HDD: Silicon Power V60 240GB i Seagate ST3000DM001
        • OPT: LG something
        • Case: Anidees AI6 Black; ThermalTake SP-750M
        • SND: Altec Lansing PT 6021
        • TV: LG 32LH2000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mionix Naos 5000 i Logitech K740
      7. sto se mene tice OC je sirotinjska zabava/radost. ko se bavi time iz entuzijazma - svaka cast, ali takvih je jako malo; vecina se bavi iz nuzde. isto kao sto covek sa platom od 2000e nema potrebu da skida piratske igre ili bilo koji softver, tako ce i kupiti brzi procesor i drzace ga na defu. e sad, ima i ljudi koji imaju veliku (zapadnu) platu pa kradu softver i klokuju proceosr, ali to je manjina i normalan covek ce uvek pre ici na proverenu stvar. ja bih uvek pre imao E6850 na defu nego ovaj svoj E2180 na 3.2Ghz, ali posto sam extremna sirotinja morao sam da kupim pentiuma.
        Citat Citiram korisnika: yooyo
        1. Kako "birate" procesor? Dal ga kuckate kao lubenicu ili imate neku drugu foru?
        evo da ti ja odgovorim. imaju veze ljudi po komp. firmama i uvoznicima pa onda pokupe 20 procesora i koji se navise klokuju njih zadrze, ostale vrate. zato sam ja dobio optakovan pentium. i nesto razmisljam, zasto kod nas ima dosta klokera sa WR-ovima? pa zato sto upravo imaju mogucnost da isprobaju na desetine komada i da izaberu najbolji. mislite li da bi to moglo da prodje u Francuskoj recimo? da kupis otpakovan procesor po normalnoj ceni? jok, to se prodaje kao "out of the box" i jeftinije je za odredjeni %. dakle, zapadnjak kloker koji nije sponzorisan od strane neke kompanije pa da dobije probrani primerak, dakle slobodni strelac - entuzijasta, ima para za 1 procesor, pa ako je ubo dobar primerak - ubo je. ali je velika sansa da ga nece ubosti, i zato ne cudi sto se ruse WR pod ovim podnebljem, gde je najnormalnije prodati kupcu otvoren procesor...
        zalosno, ali tako je...
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      9. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      10. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        evo da ti ja odgovorim. imaju veze ljudi po komp. firmama i uvoznicima pa onda pokupe 20 procesora i koji se navise klokuju njih zadrze, ostale vrate. zato sam ja dobio optakovan pentium. i nesto razmisljam, zasto kod nas ima dosta klokera sa WR-ovima? pa zato sto upravo imaju mogucnost da isprobaju na desetine komada i da izaberu najbolji. mislite li da bi to moglo da prodje u Francuskoj recimo? da kupis otpakovan procesor po normalnoj ceni? jok, to se prodaje kao "out of the box" i jeftinije je za odredjeni %. dakle, zapadnjak kloker koji nije sponzorisan od strane neke kompanije pa da dobije probrani primerak, dakle slobodni strelac - entuzijasta, ima para za 1 procesor, pa ako je ubo dobar primerak - ubo je. ali je velika sansa da ga nece ubosti, i zato ne cudi sto se ruse WR pod ovim podnebljem, gde je najnormalnije prodati kupcu otvoren procesor...
        zalosno, ali tako je...
        Neznam za Srbiju ali ovdje na zapadu nikada nebih uzeo otvoren boxed CPU.
        Stepping i proizvodna nedelja se vide bez da se otvara kutija e sad ukoliko neko zeli da testira CPU sve je moguce. Da sam na tvom mestu bio nebih kupio doticni procesor.

Ako je tako u Srbiji onda je zaista zalosno mislim sneke strane je prevara a i sansa da slobodni strelci koji nemaju veze kod snadbjevaca ubodu dobar primerak je veoma mala !
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.873
      12. Moja mašina
      13. naravno da se vidi proizvodna nedelja i steping i bez otvaranja, ali ipak ni to ne garantuje nista, zar ne? poenta je izabrati najbolji primerak procesora, ako se vec neko bavi rusenjem WR-a...
        inace sto se mene tice, znam da nije trebalo da ga kupim i da sam u neku ruku i sam kriv, ali to sto sam ja ispao "glup" ne znaci da firme to treba da rade. kapiram da su na zapadu stravicne kazne za tako nesto!
        drago mi je da smo se razumeli
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika F.L.C.X.
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        772
      15. Moja mašina
        • CPU: i7 9700K, Noctua NH-D15 || AMD R7 3700X, Alphacool eisbaer 280
        • MoBo: Gigabyte Z390 Elite || Asus X470-I
        • RAM: 2x8GB DDR4-3000 Ripjaws || 2x8GB DDR4-4000 HyperX @ 3533
        • VGA: Strix GTX 1080 Ti || Sapphire Radeon VII
        • MON: Asus ROG Swift PG279Q
        • HDD: Samsung 960 Evo 500GB, Seagat Barracuda 3TB || Samsung 960 Evo 250GB, 2x Seagate Baracuda 3TB
        • OPT: None
        • Case: Thermaltake Core V51, Corsair HX850 || Raidmax Hyperion, Seasonic Prime 850W
        • SND: Fiio d03k DAC, Altec Lansing 621
        • LAP: Microsoft Surface Book
      16. @genuine
        Meni samo nije jasno zašto se ti sa njima prepireš? Što se mene tiče neka rade sa svojim mašinama šta hoće, njihove su.
        Ako govorimo o OCu "za svaki dan", kao što su ljudi rekli njima ne treba 100% stabilan sistem, koji može da izdrži i najgore iživljavanje. Oni su spremni da naprave mali kompromis i (moraš priznati) neznatno smanje pouzdanost svog sistema zarad boljih performansi. Doduše diskutabilno je da li su im (svima) potrebne uopšte te performanse, pogotovo za svaki dan. Ni u to neću da ulazim, opet njihova stvar.

@all
        Ono što meni ovde smeta je to što oni obične korisnike ubeđuju kako je overklok savršeno bezbedan i da može da donese samo korist. Pritom, po njima, oni koji drže svoje procesore, grafičke karte i memorije na predviđenim frekvencijama i naponima ispadaju maltene glupi i nenormalni. Zar je toliko teško shvatiti da nekome mašina uspešno odrađuje posao i da ne postoji potreba da se ona ubrzava i time nepotrebno (makar i najmanje) umanjuji njena pouzdanost?

Sa druge strane, sasvim se slažem sa P$ych0m da korisnike (kojima tako nešto možda i jeste potrebno) treba uputiti da se dobro informišu o svemu pre nego što se upuste u takve poduhvate i skrenuti im pažnju na to šta se može dogoditi ako nešto krene po zlu. Problem sa onim postom na koji sam dao link je u tome što to nije urađeno, posledice se mogu videti. Neki u ovoj diskusiji su na mene ostavili utisak da se slično ponašaju. Nekom manje upućenom nuditi da mu overklokuješ mašinu i reći mu da će mu tako ona raditi samo brže, a ne pomenuti ni jednog trenutka da to eventualno može imati negativne posledice na stabilnost rada sistema je upravo ponašanje koje mi smeta. Ko vama garantuje da će taj korisnik redovno čistiti kućište od prašine, da ga neće staviti preblizo radiatoru, ili ne znam ni ja sam na koji način umanjiti efikasnost rashladnog sistema i time ugroziti ispravno funkcionisanje računara koji i bez toga radi maltene na ivici stabilnosti?

Po meni overklokovanje komponenata i rad na overklokovanim mašinama treba ostaviti iskusnijim korisnicima, koji će lako prepoznati probleme u radu i preduprediti ozbiljnije posledice. Uplitanje manje upućenih korisnika bojim se da može da ima neželjene posledice.

Toliko od mene.

Administrator Avatar korisnika Ji 4Tze
        Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.305
      18. Moja mašina
        • MON: Dell 24"
        • LAP: Dell Inspiron 17R
        • TV: Panasonic TH42C10
      19. Vidis, meni smeta kad neko prica bajke da to ne moze da se koristi za ozbiljan posao i za stalno (npr. render, 2d/3d dakle vise optereceno nego sto vecina na forumu u zivotu optereti komp )

Po meni overklokovanje komponenata i rad na overklokovanim mašinama treba ostaviti iskusnijim korisnicima, koji će lako prepoznati probleme u radu i preduprediti ozbiljnije posledice. Uplitanje manje upućenih korisnika bojim se da može da ima neželjene posledice.
        Upravo tako, s tim sto ne treba preterivati s prepadanjem da ce nesto bas da se spali ili pokvari. Ne ide to bas tako crno-belo, ima necega i u nijansama
        Internet i forumi su tu pa se sazna na vreme da li je ono sto pise na papiru prava slika realnog stanja.

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      21. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      22. E Jel vi ocete na to pice il necete, nemojte da izbegavate odgovor.. Ne ocekujem da budete mnogo lepi tako da se ne brinete
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

Member Avatar korisnika cc13
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        1.369
      24. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k & hyper212+
        • MoBo: GA-Z68 UD3H
        • RAM: Kingston HyperX 1600 4x2GB
        • VGA: MSI 6850 cyclone PE
        • MON: Asus MW221U
        • HDD: WD Black 640AAKS, SAMSUNG Spinpoint F3 HD103SJ 1TB
        • OPT: Samsung SH-S223F
        • Case: CM Centurion 590 & TT Toughpower 750w W0116
      25. Citat Citiram korisnika: Chinaski Pogledaj poruku
        naravno da se vidi proizvodna nedelja i steping i bez otvaranja, ali ipak ni to ne garantuje nista, zar ne? poenta je izabrati najbolji primerak procesora, ako se vec neko bavi rusenjem WR-a...
        inace sto se mene tice, znam da nije trebalo da ga kupim i da sam u neku ruku i sam kriv, ali to sto sam ja ispao "glup" ne znaci da firme to treba da rade. kapiram da su na zapadu stravicne kazne za tako nesto!
        drago mi je da smo se razumeli
        A ja sam bas pitao u jednoj temi kako se prodaju posle ti procesori kada se kutije otvore ,ja do sada nisam naisao na otvorenu kutiju a kupovao sam dosta procesora za firmu (1-2 nedeljno)

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      27. Moja mašina
      28. Da se prepucavanje jos malo nastavi....

Ja na laptop-u imam oem Windows XP, Work, Nero , PowerDVD placene
        recimo da imam placen i Office 2007 OEM i jos nesto OEM...
        Koliko se meni isplati da rizikujem da spalim racunar i pogubim sve te licence...

Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        5.873
      30. Moja mašina
      31. nimalo.
        Bog slusa Mötley Crüe

Member Avatar korisnika Cat
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        2.152
      33. Moja mašina
        • CPU: Pxenom II X4 965@3.75GHz NB@2.75GHz, Xigmatek HDT-S1284
        • MoBo: GA-MA770T-UD3
        • RAM: 2x8GB 1600Mhz DDR3 Crucial Ballistix Sport
        • VGA: PowerColor HD7870 2GB
        • MON: Samsung 2343BW
        • HDD: Samsung 850 EVO, WD1002FAEX, WD6400AAKS
        • OPT: Neki LG SATA
        • Case: NZXT Beta EVO Black, Chieftec CFT-650
        • SND: Realtek integruša
        • Ostalo: Ništa...
      34. To je već nerazumno.
        Kakav je uopšte rezon oc-vati laptop ?
        Poenta prenosivog kompa je da bude ekonomičan, a brzina je sekundarna osobina.

OC-vati desktop koji je stalno prikačen na gradsku mrežu preko kvalitetnog napajanja je drugo. Imaš struje kolko god platiš.
        Felis silvestris catus !
        http://funniez.net/ . . . . . http://pravopis.tripod.com/

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      36. Moja mašina
      37. Ok, Imam desktop sa oem vistom biznis, oem officeom 2007,oem power dvd-om i placenim igricama...
        koliko mi se sad isplati?

Member Avatar korisnika illidan
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.344
      39. Moja mašina
        • CPU: intel
        • VGA: nvidia
        • Ostalo: razer
      40. pa neces izgubiti licence spaljivanjem racunara
        I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      42. Moja mašina