»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 263

Tema: [SPLIT] Overclocking: Final Fight

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      3. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Evo ovako
        ono sa QX6850 ..
        Pa zato sto ja imam QX6850 a ne kloknuti shit kao sto je Q6600. Ja mogu da ga kloknem koliko hocu da hocu a ti moras da bi dostigo mene i da pritom rizikujes da ti nesto otkaze. Dao bi za njega pare da bi mogu da kazem da ga imam (kao sto ljudi kupuju bmw na psiholoskoj osnovi) a da ga drugi nemaju, tu megaherci nisu bitni nego naziv procesora

Sirotinja mora da se snalazi. Ako se secate nase serije gde Zivota nekoj "sirotinji" popravlja auto kome je crkla pumpa za gorivo, stavlja flasu sa benzinom na vrh auta da bi slobodnim padom ubacio gorivo u motor. Ko hoce da stedi slobodno.. Ja kad bi kupio komp dao bi 50 evra za neki E2140 i neku slicnu plocu sa integrisanom grafickom ko moj cimer i reko bi woow.. ne mogu da verujem koliko brzo radi.. Ja ga pitam ces da ga kloknemo, a on mi kaze.. I ovo mi je prebrzo, sta ce mi jace...

Ja te pitam, sta ti radis pa da ti treba tolika brzina klokovanog procesora a da je nije vezano za profesionalne stvari, igranje igrica i nelegalne rabote tipa ripovanja i sl..?

Nikom koga znam nije crko procesor od OC-vanja vec uglavnom maticna ploca....
        Jao ovo je sve bolje i bolje .............
        Cek zar Q6600 ne pravi ista firma kao i QX6850 ? ili sam ja nesto propustio ?
        Da li mi verujes da QX6850 pod konvencionalnim hladejnjem nemozes u proseku vise da kloknes od Q6600 ? Da se imalo raumes znao bi to jer ti odkljucani multiplikator ne znaci nista na vazduhi i vodi sobzirom da nemozes postici stabilnost kod vecih frikvencija.

Da li si svestan da mozes sa lakacom da uhvatis Q6600 primerak koji ce se bolje overclockovati od QX6850 ? I da to nema nikakve veze sa skartom ili nekom posebnom selekcijom od strane Intela ? Da li si cuo da overclockeri provode dosta vremena pri biranju odgovarajuceg primerka
        pa da im prodju kroz ruke i desetine komada dok ne uhvate pravi !
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.375
      5. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      6. OCeri.. da vas pitam nesto...
        1. Kako "birate" procesor? Dal ga kuckate kao lubenicu ili imate neku drugu foru?
        2. Stabilnost je relativna stvar. Kako vi ocenjujete da je proc "stabilan" na nekom clocku?
        3. Usled elektronske migracije untar procesora, kako mozete biti sigurni da lagani OC nece lagano da ubija procesor pa ce jadnik posle N dana traziti veci napon i na kraju izdahnuti.
        4. Koliko na elektronsku migraciju utice opterecenost procesora, a koliko povecan napon & clock?
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: pnjaf Pogledaj poruku
        Elektromigracija je prisutna svakako, tako da ako neko recimo drzi box kuler i proc na def u zatvorenom kucistu moze da se desi da je elekromigracija ista kao kod nekog usera koji je blago oc svoj proc i adekvatno ga ohladio. Mislim elekromigracija je i svakako najizrazenija na alu jezgrima koja se koliko znam ne proizvode. Elekromigracijom su plasili ocere pre 10 godina, mada vidim da je nekome jos uvek frka, naravno ne mislim na tebe monty
        Plase ljude iz razloga da podignu tiraz skupim modelima to je za mene PR nista vise.

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        OCeri.. da vas pitam nesto...
        1. Kako "birate" procesor? Dal ga kuckate kao lubenicu ili imate neku drugu foru?
        2. Stabilnost je relativna stvar. Kako vi ocenjujete da je proc "stabilan" na nekom clocku?
        3. Usled elektronske migracije untar procesora, kako mozete biti sigurni da lagani OC nece lagano da ubija procesor pa ce jadnik posle N dana traziti veci napon i na kraju izdahnuti.
        4. Koliko na elektronsku migraciju utice opterecenost procesora, a koliko povecan napon & clock?
        1. Bira se iz iskustva , postoje liste i stranice gdje ljudi razmenjuju iskustva sa razlicitim proizvodnim nedeljama i stepinzima. Nabave se vise komada istih procesora pa se odgovarajuci izabere.

2. Za merenje stabilnosti postoje razne aplikacije u koliko se koriste na pravi nacin moze se doci do zakljucka da sistem u potpunosti zadovoljava svakodnevne namjene. Naravno ako neko zeli da leti na mesec nemu nebih predklozio overclocking
        samo to je ipak drugi vid namjene racunara i ne spada u sferu obicnih smrtnika kao sto je vecina nas ovdje na forumu.

3. Sigurni smo iz dugogodisnje prakse overclockinga (ono sto vuna-oceri nikada nece imati) jer smo promenili masu procesora a isti su radili stalno kloknuti i dan danas rade kod drugih vlasnika.

4. U zavisnosti opterecenja procesora , namjene, treba i birati napone odnosno temperature istog naravno u skladu sa hladjenjem koje se poseduje. Nazalost do sada mi nije ostecen nijedan CPU da bi mogao da potvrdim tvoju misao da overclocking utice znatno na zivot parca silicijuma.

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      14. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      15. Al si mu odgovorio , svaka ti cast

Jel probao neko od vas Intel Thermal Analysis Tool da drzi 2-3 dana ?
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

Member Avatar korisnika P$ych0
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        1.931
      17. Moja mašina
        • CPU: I7 6700k @4.5Ghz, Corsair H115i
        • MoBo: ASUS Z170-Premium
        • RAM: 64GB Corsair Vengeance LPX 3000Mhz DDR4
        • VGA: EVGA 980Ti Hybrid @1470Mhz
        • MON: Acer XB271HU (165hz), Samsung 2233RZ (120hz), HTC Vive
        • HDD: Samsung 950pro 512GB, Samsung 850pro 512GB, WD Red 5TB
        • OPT: BD ASUS BW-16D1HT
        • Case: Corsair Carbide Air 540, Corsair HX750i
        • SND: Takstar HI 2050
        • TV: Samsung UE55 H6600
        • Ostalo: Logitech G403, Corsair K70 Lux
      18. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Evo ovako
        ono sa QX6850 ..
        Pa zato sto ja imam QX6850 a ne kloknuti shit kao sto je Q6600. Ja mogu da ga kloknem koliko hocu da hocu a ti moras da bi dostigo mene i da pritom rizikujes da ti nesto otkaze. Dao bi za njega pare da bi mogu da kazem da ga imam (kao sto ljudi kupuju bmw na psiholoskoj osnovi) a da ga drugi nemaju, tu megaherci nisu bitni nego naziv procesora

Nikom koga znam nije crko procesor od OC-vanja vec uglavnom maticna ploca....
        QX6850 je neka opasna "marka" a OC Q6600 kloknuti shit?! Sto se tice tvojeg komentara da bi dao pare za takav proc. cisto da mozes da kazez da ga imas mogu ti reci samo jedno: ti imas mnogo veci komplex nego sto sam prvobitno mislio. E kad bi svi kupci CPU-a bili kao ti, pa gde bi Intelu bilo kraja, QX6850 bi se prodavao kao alva, a "shit" od Q6600 bi reto ko uzimao

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      20. Moja mašina
      21. Pa ne moze svako da ima QX... samo mi posebni a vi morate da budzite da bi stigli nas posebne... moj kompleks je toliko veliki da ne mozes ni da sanjas koliki je, samo mozes da mastas o njemu

jos jednom da naglasim intel thermal analysis tool za spaljivanje procesora pa da vidimo kako se drzite posle 2-3 dana

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Pa ne moze svako da ima QX... samo mi posebni a vi morate da budzite da bi stigli nas posebne... moj kompleks je toliko veliki da ne mozes ni da sanjas koliki je, samo mozes da mastas o njemu

jos jednom da naglasim intel thermal analysis tool za spaljivanje procesora pa da vidimo kako se drzite posle 2-3 dana
        Imao sam decko X6800 i prosla su nekoliko QX9650 kroz ruke pa cak i QX9770 koji ti neces imati zadugo nigdje ni da kupis ....
        Informisi se malkcie na forumu prije nego sto piskaras ovakve stvari skim imas posla.

Jao pronasao si toplu vodu a sta mislis vuno sta mi koristimo za testiranje stabilnosti
        TAT je jedna alatka od mnogih

Ajde zatvarajte ovaj thread audio se ionako vise ne javlja sta cu se raspravljat sa ovom decom ovuda !

Najsmjesnija stvar pricas o QX'u a u profilu ti stoji sledece :
        INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ

Smes na crtu sa tim tvojim laptopom ?

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      26. Moja mašina
      27. Pa vis da si ipak ti kompleksas a ne ja... ja nikad nisam imao ni jedan takav procesor niti imam nameru da dajem pare na gluposti...
        Si ti neki serviser? Svaka cast na naucnom znanju
        Od dece mozes puno da naucis

I bas si naucno odgovorio yooyo-u... ipak nemate predstavu o cemu pricate sto se tehnickih stvari za procesore tice, vec sve bazirate na svom iskustvu koje nije da nije merodavno nego....

I ovaj tred ne treba da se zatvara dok se ne ubedimo zasto ne treba OC procesor.. lako je bezati ... ovo je ipak final fight

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        1.931
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Pa ne moze svako da ima QX... samo mi posebni a vi morate da budzite da bi stigli nas posebne... moj kompleks je toliko veliki da ne mozes ni da sanjas koliki je, samo mozes da mastas o njemu

Ti kupi QX, budi poseban, ja za 4x nize novce cu da uzmem Q6600 i uz malo truda da dostignem tvoje performanse. Ti onda i dalje budi poseban i ponosan sto si tolike pare utrosio, a ja cu biti ponosan i tebi se smejati sto za 4x manje para imam iste performanse.
        Na kraju ispada da ste vi posebni glupi sto bacate toliko para, a mi obicni mudriji, sto i jeste tako, ali ako imas para za bacanje samo napred

Sta mislis zasto je q6600 najprodavaniji quad core cpu?

A sto se tice tat, prilikom testiranja stabilnosti trenutnog OC-a (3.4Ghz) radio je 6 sati, Hyper 212 ga je drzao na zakucanih 55C (oba jezgra), a u Orthosu ne prelazi 47C. Nema potrebe da ga pustam da radi 3 dana, za moje potrebe je stabilan ko stena.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      32. Moja mašina
      33. 6 sati , hahaha.. pa treba da radi mesec dana da bi mogao da kazes da je stabilan i da se ne degradira

moj zakljucak je da ne igras igrice duze od 6 sati iz cuga sto je jako dobro

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      35. Moja mašina
      36. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        Pa vis da si ipak ti kompleksas a ne ja... ja nikad nisam imao ni jedan takav procesor niti imam nameru da dajem pare na gluposti...
        Si ti neki serviser? Svaka cast na naucnom znanju
        Od dece mozes puno da naucis

I bas si naucno odgovorio yooyo-u... ipak nemate predstavu o cemu pricate sto se tehnickih stvari za procesore tice, vec sve bazirate na svom iskustvu koje nije da nije merodavno nego....

I ovaj tred ne treba da se zatvara dok se ne ubedimo zasto ne treba OC procesor.. lako je bezati ... ovo je ipak final fight
        Ha ha final fight !!!!
        Neznam stavrno ko je kompleksas onaj koji se hvali na nesto sto nema ili onaj koji je imao itekako skupe procesore a tvrdi da je OC-sirotinja pa cak i ponosna !

Da me ti ubedis ????? Ti imas veoma visoko misljenje o sebi , bravo dobar pocetak ..... nazalost moraces malkice na argumentima da poradis....

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        1.931
      38. Moja mašina
      39. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        6 sati , hahaha.. pa treba da radi mesec dana da bi mogao da kazes da je stabilan i da se ne degradira
        I sta ako se degradira?! Za godinu-dve cu ionako promeniti isti. Cisto da ti otvorim malo oci, posto volis da spominjes tehnicke stvari i vodis se proizvodjackim specifikacijama. Na kutiji CPU-a lepo pise max voltage 1.35v, ja ga drzim na 1.32! Opasna temperatura je 70C, a svemocni tat ga opterecuje do 55C. Koje su sanse da ce UOPSTE degradirati?! A ako mu za 5-10 godina bude trebalo za istu frekvenciju rada dati 1.345 ili 1.35v opet ce biti u okviru proizvodjacke specifikacije, ali cu ja do tada promeniti bar jos 2x procesor!

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      41. Moja mašina
      42. max voltage pri kojoj frekvenciji? bilo kojoj? bolje ne pominji specifikaciju, ne lezi ti

Ti ce da promenis jos 3 procesora za godinu dana ali zar nije ovde prica o sirotinji ?

p.s.
        jesi li ti svestan da disipacija ili toplota nemaju veze sa temperaturom.. to nije isti pojam

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        1.931
      44. Moja mašina
      45. Citat Citiram korisnika: genuine Pogledaj poruku
        max voltage pri kojoj frekvenciji? bilo kojoj?

Ti ce da promenis jos 3 procesora za godinu dana ali zar nije ovde prica o sirotinji ?
        Max voltage koji se sme dati procesoru. Cim ne kaze za DEFAULT niti za OC onda to znaci za bilo koju frekvenciju.

Sta lupas, kakva 3 procesora za godinu dana? Pogledaj sta sam rekao. Da ti pomognem: 5-10 godina, za taj period sam rekao. I ne ne pricamo ovde o sirotinji nego o OC, koji nije vezan za sirotinju direktno, ali sirotinja od njega moze najvise da "dobije".

Strana 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •