Šta je novo?

Kurirske službe

Meni su u posti rekli za vreme strajka da mogu da predam paket ali da ga nece otpremiti jer su u strajku.

Huawei P30
 
Nemam pojma nista nisu spominjali, videcemo u ponedeljak da li je krenuo.
Nadam se da nisu toliko ludi da primaju da ne isporucuju ali sve je moguce.
AKS sam bio poslao prosle nedelje u ponedeljak i naravno jedan od paketa je nestao negde podneo sam reklamaciju pa videcemo, BEX sam probao da odem oko tri popodne tu gde primaju pakete uvek ceka barem 10 ispred ulaza u redu, prosle nedelje kada sam prolazio oko 16h cekalo barem 30 u redu na ulici ipred te njihoce prodavncie gde primaju podsetilo me ko da penzioneri cekaju ispred banke :).
 
Poslednja izmena:
Ne mislim bukvalno da su propali zbog toga ali ocigledno je da sve sto vredi/sto valja umesto da unapredimo mi unazadismo.
Do nedavno je i DExpress radio Subotom i vise ne radi. Ako povecavas obim i siris posao logicno je da unapredis poslovanje, postignes neki boljitak i za sebe i za musterije.
Najlakse je reci mi vise ne radimo Subotom
Bilo je već reči i u ovoj temi, sve privatne kurirske službe su sklopile dogovor o neradnoj suboti.

Nemaju radnika ni za pon-pet, a ne za subotu.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Znači vraćamo se na staro, traljavo odrađivanje, preuzimanje paketa u pošti lićno , a onaj papirić ako ubaci u sanduče, ubaci.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
Jel tebe neko tera da koristiš usluge ekspresa?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Kojom kurirskom službom u Nišu mogu da pošaljem tako što bi otišao u neki njihov centar? I gde se nalaze?

Ja sam veliki ljubitelj PE za slanje, podržavam njihov štrajk ali moram da imam nešto na odredišnoj adresi što pre.
 
BEX у Нишу, нешто испред Стоп шопа преко пута. Имаш на сајту тачну адресу.
 
Znači vraćamo se na staro, traljavo odrađivanje, preuzimanje paketa u pošti lićno , a onaj papirić ako ubaci u sanduče, ubaci.
Što bi se zezao sa poštom?

AKS sam bio poslao prosle nedelje u ponedeljak i naravno jedan od paketa je nestao negde podneo sam reklamaciju pa videcemo, BEX sam probao da odem oko tri popodne tu gde primaju pakete uvek ceka barem 10 ispred ulaza u redu, prosle nedelje kada sam prolazio oko 16h cekalo barem 30 u redu na ulici ipred te njihoce prodavncie gde primaju podsetilo me ko da penzioneri cekaju ispred banke :).
:d
 
Bex je katastrofa, evo 2 paketa mi se vraćaju, primaoci kažu da su ih samo jednom pozvali na telefon i to je to, a nakon toga su bili nedostupni na tom broju.

Takođe jedan paket koji je poslat u utorak još uvek nije stigao, na statusu piše "odložena isporuka zbog obima posla"

Ima li svrhe barem pisati reklamaciju?
 
Poslednja izmena:
Stiglo je u kesi AKS, jer je pošiljaoca mrzelo da prepakuje. Dešava se i nama da zapakujemo za jednu službu a šaljemo drugom ali uvek ubacimo u ambalažu službe kojom šaljemo.
 
Meni je postar jutros doneo neke racune i jedan paket sa Ali-a. Cenim da su poceli da rade ponovo. Ali igru koju sam narucio pre jedno 20 dana jos uvek nije doneo. Posto nema tracking ne znam na koji nacin mogu da znam da li je to izgubljeno ili ne.

Ne mozes nikako da saznas osim ako nemas nekog u posti. Mozes da odes licno i da pitas da li je tu paket ali slaba vajda od toga. Prosle god u ovo vreme sam trebao 5-6 paketa da dobijem. Nista mi nije stizalo i ako se secam dobro posalo sam mejl posti sa pitanjem u cemu je problem...ako ne mozete da isporucujete pakete kazite nije nikakav problem itd
Dobio sam odgovor u fazonu...paketi koji nemaju pracenje se ne zna gde su ali mi smo posteni i postar ce vam doneti ako su stigli do nas, ne brinite.
Sutradan me licno zvao postar koji mi donosi pakete (naravno nisam to znao u tom trenutku) i rekao da dodjem u postu jer imam neke paket. Sve pakete su mi dali!
Slucajnost? Ne bih rekao!
 
Poslednja izmena:
Stiglo je u kesi AKS, jer je pošiljaoca mrzelo da prepakuje. Dešava se i nama da zapakujemo za jednu službu a šaljemo drugom ali uvek ubacimo u ambalažu službe kojom šaljemo.

I da vi ne prepakujete, valjda bi kurir trebao da to uradi.
 
Neki dan kada sam bio u magacinu AKS da posaljem imali su citavu gomilu paketa u PostExpress kesama stajalo na gomili hrpa, ne zanima to njih barem ove ovde sto sam video da rade, ne uzbudjuju se previse oko bilo cega a tek kamoli u kojoj je kesi posiljka :).
 
Ja imam problem, narucio nesto sa Gorenje sajta 28. novembra, i jos nije stiglo. Gorenje me ubedjuje da su poslali (stigao mi je email 3. decembra), ali kad sam trazio AKS broj posiljke kao poslace mi i nista. Kontaktirao AKS, zamolio ih da mi preko svojih podataka pogledaju u sistemu da li ima neka posiljka za mene, kao ne mogu ako nemam broj posiljke.. Sad ne znam ni da l da cekam, ni da l da narucujem proizvode ponovo preko druge prodavnice. Sou program!
 
Ne mozes nikako da saznas osim ako nemas nekog u posti. Mozes da odes licno i da pitas da li je tu paket ali slaba vajda od toga. Prosle god u ovo vreme sam trebao 5-6 paketa da dobijem. Nista mi nije stizalo i ako se secam dobro posalo sam mejl posti sa pitanjem u cemu je problem...ako ne mozete da isporucujete pakete kazite nije nikakav problem itd
Dobio sam odgovor u fazonu...paketi koji nemaju pracenje se ne zna gde su ali mi smo posteni i postar ce vam doneti ako su stigli do nas, ne brinite.
Sutradan me licno zvao postar koji mi donosi pakete (naravno nisam to znao u tom trenutku) i rekao da dodjem u postu jer imam neke paket. Sve pakete su mi dali!
Slucajnost? Ne bih rekao!
Na koji mejl si im pisao?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja imam problem, narucio nesto sa Gorenje sajta 28. novembra, i jos nije stiglo. Gorenje me ubedjuje da su poslali (stigao mi je email 3. decembra), ali kad sam trazio AKS broj posiljke kao poslace mi i nista. Kontaktirao AKS, zamolio ih da mi preko svojih podataka pogledaju u sistemu da li ima neka posiljka za mene, kao ne mogu ako nemam broj posiljke.. Sad ne znam ni da l da cekam, ni da l da narucujem proizvode ponovo preko druge prodavnice. Sou program!
Pa kazi im da ces odbiti posiljku ako ne stigne sutra/prekosutra pa nek oni vide sta ce.
 
To bi trebalo Gorenje da pojuri tu posiljku, veci je njihov interes da prodaju nego tvoj da kupis ;)
 
Pa to sam i mislio da uradim, znaci nema smisla.

Ali ne razumem u cemu je problem, sto mi ne daju AKS broj, a sto AKS ne moze preko podataka da me jednostavno pronadje u sistemu.

Gorenje uopste ne odgovara na emailove, na poziv sluzbi lik se javio, nasao me u sistemu i kaze da je predato Aksu, kad sam mu trazio broj, on se nesto zbunio i kao poslacemo emailom...
 
Poslednja izmena:
Kupi na drugom mestu, a tu dostavi odbij.
Sto bi se zamarao vise oko toga.
 
Ne mozes nikako da saznas osim ako nemas nekog u posti. Mozes da odes licno i da pitas da li je tu paket ali slaba vajda od toga. Prosle god u ovo vreme sam trebao 5-6 paketa da dobijem. Nista mi nije stizalo i ako se secam dobro posalo sam mejl posti sa pitanjem u cemu je problem...ako ne mozete da isporucujete pakete kazite nije nikakav problem itd
Dobio sam odgovor u fazonu...paketi koji nemaju pracenje se ne zna gde su ali mi smo posteni i postar ce vam doneti ako su stigli do nas, ne brinite.
Sutradan me licno zvao postar koji mi donosi pakete (naravno nisam to znao u tom trenutku) i rekao da dodjem u postu jer imam neke paket. Sve pakete su mi dali!
Slucajnost? Ne bih rekao!

meni je takodje "nestalo" 10-ak manjih paketa porucenih jos pre par meseci sa alija. poslao sam mejl posti i carini pre 2-3 nedelje i dobio isto odgovor da preko kodova za pracenje koje imam ne mogu da ih pronadju ali i dalje nigde paketa. drugi mejl koji sam poslao posti u kome sam napisao da sumnjam u njihove kurire i carinu nije ni procitan do dan danas.
bilo bi dobro da pored poste postoji jos neka konkurencija i da ne zavisi sve poruceno od preko samo od njih.
 
Увек је ту дхл ;)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Da li Bex ima opciju za fizičko lice vraćanja para na račun ili je to i dalje samo opcija Post Eksresa? Totalno nisam u toku.
 
Evo postar mi sad prica, razocarani su, mogli su i vise da izvuku od 4-5000.

I sam kaze da im ovo vracaju, sto su im smanjili.

Sve u svemu nisu ni sami bili slozni, od njih 5 iz njegove poste, samo je 2 podrzalo strajk.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Postar sa 20+ godina staza imao 39.000 din, sad ce imati 44-45.000 din.
Nije bogznasta ta plata, ali s obzirom na prosecne plate, ok je to plata.

Ali glavni problem je sto je Posta veoma profitabilno preduzece i deo dobiti mora ici obicnim radnicima, a ne menadzmentu, pa odatle Vucicevoj bandi (a i bandama ranijih vlasti).
 
Upravo to, oni su trazili lenearno da im bude povecanje, tako on rece... Jer naravno nije isto 20% na njegovu platu i onome sto ima 3 puta vecu od njega.

Sve u svemu, nisu nesto zadovoljni, ali su ih definitivno ugasili sa suspenzijama, pretnjama...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno