Šta je novo?

Kurirske službe

Ja potpis video nisam godinama,ni kada saljem ni kad primam paket.Ne traze nikakav potpis niti daju racune ili bilo sta.Das pare uzmes paket i to je to.Da ne pricamo sto ocekuju da kada pozovu da izajdes u roku od 1minuta i svaki put treba da objsnjavas gde se nalazis..uopste i ne izlaze iz kombija nego pakete dele preko prozora jer vec imaju spremne pakete na suvozacevo mesto.Zgadili su mi se kuriri samo tako,jedino postexpress su uljudni i dostave do vrata.Iskreno kada treba nesto da porucim a vidim da je dostava nije postexpress onda mi se ni ne porucuje.:d
 
Poslednja izmena:
Da pitam nešto ovako šašavo, da li je moguće poručiti nešto online iz neke maloprodaje a da ti taj paket ne stigne na kućnu adresu već na neku javnu, tipa možda Maxi, Ideaja... ili možda u lokalnom parku ili isred neke institucije ... da li je uopšte moguće poručiti da adresa primaoca bude tako neka?

Može..
 
Možeš poručiti na adresu pošte ili kurirske službe

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
Da pitam nešto ovako šašavo, da li je moguće poručiti nešto online iz neke maloprodaje a da ti taj paket ne stigne na kućnu adresu već na neku javnu, tipa možda Maxi, Ideaja... ili možda u lokalnom parku ili isred neke institucije ... da li je uopšte moguće poručiti da adresa primaoca bude tako neka?

Mozes naravno da narucis na posao ( mesto gde radis ) i da ti stigne tu recimo, ne vidim kako planiras da narucis na neko javno mesto ako nije blizu tebe, morao bi ceo dan da dzedzis tu da cekas kada ce kurir da dodje..

Post express ima uslugu i zove se post restant, ta usluga podrazumeva da te posiljka ceka u dostavnoj posti na preuzimanje, prilikom slanja navodis samo tvoju dostavnu postu bez ulice i broja i onda to stize u postu i ceka da ti dodjes da preuzmes..
 
problem je ležarina,neka se raspita,meni su vratili neke pakete bez upozorenja jer nije plaćena bila ležarina,koja je 70 dinara za mislim 7 dana.
 
Ја редовно користим пост-рестант (да ми пошиљка стигне у пошти, ја одаберем пошту која ми је најближа),
и никада ми нико није наплатио ту лежарину.

Такође, исто важи и за ПЕ пакете које ми је курир доносио кад нисам био код куће,
па је остављао извештај а ја их преузимао за дан или два, када сам у пролазу.
 
nesa07@ Mozes da narucis na bilo koju adresu ali moras da budes na njoj kada ti kurir dodje.
Mozes da narucis na nekog druga itd.. ako nisi u mogucnosti da sam preuzmes paket pa da ti taj preuzme paket,takodje ako radis mozes da narucis na firminu adresu ako si u mogucnosti da je tu preuzmes.
 
Hvala Svima na odgovorima, mene je konkretno zanimalo da li je moguće primera radi navesti adresu primaoca Maxi na lokalnoj adresi i sačekati kurira ispred Maxi trgovine i tako preuzeti pošiljku, koliko sam razumeo izvodljivo je?
 
To je definitivno izvodljivo. Samo daš adresu objekta u kome čekaš. Samo što Post Express kurir neće najaviti dolazak, već će samo da se pojavi u random vreme, a ostali kuriri zovu nekoliko minuta ranije, pa pokušaš da se dogovoriš za vreme potrebno da stigneš na lokaciju.
 
Da, računao sam na taj telefonski kontakt sa kurirom, mislio sam na D Expres, mada sam smatrao da je isiti način komunikacije sa svim dostavnim službama, zašto se Post Express razlikuju od ostalih?
 
Ako je D Express u pitanju, preusmeri pošiljku na paketomat, pa ne moraš da lažeš za adresu, niti da čekićaš ispred maxija
 
Eh sada, lažem za adresu... pitao sam iz razloga šta je sve u opticaju kao mogućnost, hvala @mixi za info.
 
Post Express kuriri retko pozivaju pre uručenja. Samo ako baš ne mogu da nađu adresu. Jedan od kurira mi je rekao da uvek zove sa svog broja telefona, jer mu je onaj službeni samo u mreži. Ali ima privatni neograničeno, pa nije bitno.
Za dexpres je paketomat odlična ideja, ako je proizvod takvih dimenzija da može da stane. I ako imaš Nis pumpu u blizini.

Kad smo kod dimenzija paketa, Post Express nam je ponudio da ponovo šaljemo pakete duže od 60cm, ali sa doplatom od 150 dinara po paketu i da se trasnport plati isključivo po ugovoru tj preko računa. Ranije kod njih nije bilo moguće da pošiljalac plati sve troškove, a da primalac plati samo otkup, bez dodatnih troškova, a ovde sada izgleda može. Najgluplje bi bilo da po ugovoru plaćamo transport, a da trošak povrata novca plaća primalac paketa. U najavi noćna mora za objašnjavanje kupcma zašto imaju transport na računu, a platili su i neki dodatni novac kuriru. Čim mi vrate potpisan aneks, porbaću sa nkim poznatim kupcem, pa da vidimo kako funkcioniše naplata.
 
Не знам за друге градове, мене курири Пост Експреса увек позову минут или два пре доласка, или кад стигну.
Можда пошто живим у згради на високом спрату, мада и мени је лакше да сиђем а и глупо ми је да му тражим да се пење у згради без лифта а мене ништа не кошта да сиђем по пакет.
 
Zove te zbog visokog sprata, 100% :)
I to taman toliko ranije, da možeš da sidjes dok on ne stigne.
 
Post Express kuriri retko pozivaju pre uručenja. Samo ako baš ne mogu da nađu adresu. Jedan od kurira mi je rekao da uvek zove sa svog broja telefona, jer mu je onaj službeni samo u mreži...
Taj je neki specijalac..
 
Ne naručujem baš često preko naših kurirskih službi, ali ove nedelje 2x.
Pre neki dan mi stigne pošiljka od 200 gr postexpress-om bez otkupa 195 din.
Danas BEX-om isto oko 200 gr trebalo bi da bude 300 din (što je 50% skuplje), a ono 350 din (skoro duplo skuplje od post expressa).
Pogledam na sajtu otkud još 50 din, kad imam šta da vidim... Jel neko zna zašto je BEX uveo posebnu fiksnu "taksu" od 50 i 100 din (zavisno od opštine)? Na njihovom sajtu ne vidim nikakvo obaveštenje
Inače preferiram post express iz prostog razloga što se iz kurirskih službi nikad ne najavljuju, zovu tek kad su ispred zgrade. Ne mogu ja da dežuram i čekam ih. A preko post expressa znam da će me paket čekati u pošti ako nisam kući.
Ali od sada će biti definitivno samo postexpress ili ne kupujem.
 
Da, Post Express, osim ako paket nije preko 60cm, pa ili ne može da se šalje preko PE ili je doplata 150 dinara. Mada je meni pre neki dan stigao PE paket preko 1m dužine, poslat iz male seoske pošte iz Vojvodine, bez problema poslat i isporučen, na nalepnici vidim da je platio redovnu cenu, bez doplate.
 
Kakva su vam iskustva sa webexpress? Tj. koliko se često dogodi da se kurir ne pojavi da pokupi?

Jednom me zvao u roku od par minuta da je vec na recepciji firme. Bio je brzi nego stampac na kojem sam izvukao adresnicu.
 
To se nama dešava, jer na našem parkingu bleje I skupljaju pozive. Velik parking, hladovina, pekara, podrum pića, Maksi, sve u 50 metara, a reoni su im mali, pa je za čas na adresi. Nekada po sat vremena sede u kolima na parkingu.
Privatne službe, rekao bih, nemaju vremena za bleju.
 
Ne naručujem baš često preko naših kurirskih službi, ali ove nedelje 2x.
Pre neki dan mi stigne pošiljka od 200 gr postexpress-om bez otkupa 195 din.
Danas BEX-om isto oko 200 gr trebalo bi da bude 300 din (što je 50% skuplje), a ono 350 din (skoro duplo skuplje od post expressa).
Pogledam na sajtu otkud još 50 din, kad imam šta da vidim... Jel neko zna zašto je BEX uveo posebnu fiksnu "taksu" od 50 i 100 din (zavisno od opštine)? Na njihovom sajtu ne vidim nikakvo obaveštenje
Inače preferiram post express iz prostog razloga što se iz kurirskih službi nikad ne najavljuju, zovu tek kad su ispred zgrade. Ne mogu ja da dežuram i čekam ih. A preko post expressa znam da će me paket čekati u pošti ako nisam kući.
Ali od sada će biti definitivno samo postexpress ili ne kupujem.

Ako se ne varam neko je ovde pominjao da je to jer su uveli po Beogradu i vecim nekim mestima zbog parkinga i guzvi u saobracaju, tako neki fazon je bio ne secam se dobro..

Da, Post Express, osim ako paket nije preko 60cm, pa ili ne može da se šalje preko PE ili je doplata 150 dinara. Mada je meni pre neki dan stigao PE paket preko 1m dužine, poslat iz male seoske pošte iz Vojvodine, bez problema poslat i isporučen, na nalepnici vidim da je platio redovnu cenu, bez doplate.

Ako je preko 60cm mora neki ugovor da se potpise sa njima i ima, koliko znam nema opcija bez ugovora samo da doplatis 150 i da posaljes veci paket, jedino ako sada nisu nesto uveli u zadnjih 7-10 dana.. To sto nema paketa vecih od 60cm iskljucivo kontrolise radnik poste da li ce takav paket biti poslat, znaci moze da ti posalje bez problema ako radnik prihvati, e sada on moze imati cimanje i drndanje od nadredjenih ako u kontroli vide veliki paket pa nadju iz koje je poste poslat, pa radnika koji je radio.. U sustini sve sto je preko 60cm a hocete da posaljete, saljite preko Poste a ne PE, dodje vam na isto isporucuju isto kombijima, a cena je cak niza.
 
Isto, osim što ne dolazi kurir da preuzme.

Mi smo potpisali aneks ugovora za vangabaritne pakete pre nekog vremena. Do sada smo poslali samo nekoliko takvih paketa, ali sve više ljudi se odlučuje za doplatu za PE.

Muka je je što još nismo shvatili kako tačno sve to naplaćuju, nadam se da ćemo u ponedeljak dobiti račun koji će sve da razjasni.
 
Koju kurirsku službu preporučujete za slanje paketa velikih dimenzija, nekih 200x100 cm?

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Probaj Daily, ja sam slao sa njima 120x40cm

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Muke sa Dexpress-om,



Poslat laptop sa otkupom 1.7. i još uvek nije stigao do primaoca. Vrednost robe oko 200e. Izgleda da je paket misteriozno nestao, ukraden je ili izgubljen (uglavnom broj pošiljke je obrisan sa trackinga)..
Da li je neko imao slično iskustvo i šta mogu da uradim po tom pitanju.
U paket shopu gde sam predao paket samo odlazu dan po dan i govore strpite se, nećete ostati oštećeni. Oni se valjda nadaju da će se paket pojaviti odnekuda.
Molim za savet..
 
Pretpostavljam da imas dokaz da si poslao paket osim track numbera?
Podneses psianim putem reklamaciju za gubitak paketa i trazis nadoknadu (vrednost tj otkup koji si naveo).

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Dogovorio sam sve sa mts call centrom oko produzenja ugovora, sutradan mi stize poruka od post express da mi u toku dana stize paket, niko se ne javlja, dan posle da je pokusana isporuka (a nije) i da mogu da preuzmem paket u posti...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko slao nedavno paket za Hrvatsku i preko kog kurira i koliko izadje postarina kupca?
Treba da prodam nesto nekome u HR.
 
Nazad
Vrh Dno