Šta je novo?

Kurirske službe

-Royal express-
Poruči sam online mašinu za sušenje veša. Prodavac ju je poslao, gore pomenuto kurirskom službom o svom trošku, 08.01.2019 evo ni posle četiri dana je ne dostavljaju. Blagi užas. Kontaktirao sam prodavca, kaže da su naveli kao razlog otezanja u isporuci, da je pošiljka "kabasta" . Kontaktirao i njih, nisu mogli da mi daju odgovor kada će stići, već su obećali da će se javiti sa konkretnom informacijom. Naravno da se nikad nisu javili. Da napomenem da ne živim u nekoj zabiti do koje je teško doći pa da i razumem.
Tako da vam je moj savetujem da ih obilazite u širokom luku.

Epilog
U subotu (12.01) ujutru uspeo sam da dobijem nekog iz call centra Royala. Rekao sam im da ukoliko u toku dana ne stigne pošiljka da je od nedelje neću primiti, nek je vrate nazad pošiljocu i neka mu objasne šta su radili zadnjih pet dana. Popodne dolazi kurir i donosi mašinu, izvinjava se čovek, kaže bio je na odmoru i ne zna da li ga je iko menjao.
 
Šaljem nesto BG - Niš, kupac neće Post Ekspres. Nemam iskustva sa drugim službama. Deal breaker je da mi otkupninu uplate na račun. Ko to radi? Hvala! :)
 
Mislim da radi Daily.
Jer me uvek pitaju kako da mi se vrati novac, ja uvek kazem kesh :d
 
Šaljem nesto BG - Niš, kupac neće Post Ekspres. Nemam iskustva sa drugim službama. Deal breaker je da mi otkupninu uplate na račun. Ko to radi? Hvala! :)

PostExpress je još uvek najpouzdaniji. Računaj da kod ovih drugih ima da čekaš novac po ko zna koliko dana i da neće biti pažljivi sa paketom kao PostExpress. Meni kad neko traži slanje drugom kurirskom službom, ja to šaljem samo ako kupac preuzima odgovornost za pošiljku.
 
Šaljem nesto BG - Niš, kupac neće Post Ekspres. Nemam iskustva sa drugim službama. Deal breaker je da mi otkupninu uplate na račun. Ko to radi? Hvala! :)
Мени је рецимо од конкуренције једино D Express океј, никад их нисам данима чекао итд, тако да бих ти ја њих препоручио.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
^

Takođe isto mišljenje, da su posle PE, oni najbolji. Ja sam ih ipak čekao po nekoliko dana za novac (3-4-5).
 
Ja sa BEX- om više puta, korektno. Čak mi i novac donesu kući, kad razvoze robu.
 
Ako si tražio da ga donesu na kućnu adresu, gde bi zapravo trebalo da ga odnesu?
 
^ Drugari, hvala na savetima, zvao City i Daily, oba uplaćuju na tekući račun (kod jednih jedina opcija). Daću kupcu da bira između ta dva. Već mu rekao da ne snosim odgovornost,iako bi da mu u rukama bude u utorak. (U oba mi rekli - moguće kašnjenje zbog snega.)
 
Ja sam mislio da su Bex i AKS losi, ali kad sam cekao Cityexpress i njihovu isporuku, to je bilo užasavajuće. Pre mi je iz Kine stigla porudzbina, nego sto oni isporuče, bahatost da ne pominjem. Što je najgore oni nose i ugovore za Vip. Zar su toliko jeftini pa baš njih uzeše?
Uglavnom post express je broj jedan, pa Dexpress, i onda Bex, AKS...
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da za laptop memoriju od 27 grama koliko pise na paketu postarina bude 317 dinara(postar zaokruzio na 320 dinara) ?
 
Da li je normalno da za laptop memoriju od 27 grama koliko pise na paketu postarina bude 317 dinara(postar zaokruzio na 320 dinara) ?

Da bi se precizno odgovorilo na tvoje pitanje potrebno je znati kojom kurirskom službom je išla isporuka, koja vrednost je naznačena na paketu i koje dodatne opcije su aktivirane kod isporuke.
Ako je post express onda se cena isporuke formira u zavisnosti od naznačene vrednosti robe, vremena isporuke (do 12h ili do 19h, drugo je jeftinije) i načina povrata novca prodavcu.
 
2800 dinara je memorija , post ekspres je u pitanju.

Ovako pise na paketicu:

Postarina: 201,00

Postarina za OTK: 116,00

Ranije sam za HDMI kablove koji su tezi od laptop ram memorije placao 200 i nesto postarinu pa zato pitam.
 
Poslednja izmena:
Sve ok.
Isporuka do 19h
Vrednost: 2800
Otkupnina: 2800
Povrat novca post netom...
317.00 din

Za tako male stvari ja uvek ljudima ponudim da uplate unapred ako hoće, tako dodaju samo 150 din za isporuku i ništa ne plaćaju pri isporuci, to je najjeftinija moguća isporuka...
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da za laptop memoriju od 27 grama koliko pise na paketu postarina bude 317 dinara(postar zaokruzio na 320 dinara) ?

Još kako je moguće.

Ja sam takođe pre 2 nedelje za 2 štapa(2x2gb ddr2) desktop memorije, vrednosti 1200din., platio Post Express-u 856 dinara(ukupno 2056din.)
 
Još kako je moguće.

Ja sam takođe pre 2 nedelje za 2 štapa(2x2gb ddr2) desktop memorije, vrednosti 1200din., platio Post Express-u 856 dinara(ukupno 2056din.)

To je vec mnogo druze nisu mnogo teske te memorije to je lako ko pero , pa ja sam pre par godina za laptop od par KG platio toliko postarinu.
 
Znam da je puno, ali pošto mi je memorija hitno trebala, a nije bila ni skupa, nisam hteo da pravim problem oko poštarine, a naročito ne prodavcu koji bi ispaštao ni kriv ni dužan.
 
Šta je pisalo na adresnici? Tolika poštarina ne sme da bude, osim ako nisi imao danas za odmah uslugu ili neke dodatne opcije, a čak i tada ne košta toliko.
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se šta je sve pisalo, samo znam da nije sad za odmah. Uvek kupujem danas za sutra, a i ne mogu danas za odmah, pošto te usluge nema za Kulu.
Inače ta memorija je u lokalnim servisima koštala oko 3000 din.
 
Nazad
Vrh Dno