Šta je novo?

Kurirske službe

Bez da je diskriminacija,PE dostava nije posao za ljude posle 40-45 godina da počnu da to rade.
Najrealnije bi bilo da su to mlađi ljudi do 18- 40 godina života s obzorom na težinu posla.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Umesto da podignu plate ljudima da ne odlaze oni sponzoriše polu svet i zaposljavaju znate vec koga, zato se i raspadaju lagano

Sent from my MI MIX 3
 
Ако мислиш на политичко запошљавање, тешко да је тако. Ово је напоран посао, полуфизикалија и (према поруци од малопре) има места и за нове. Политичка запошљавања су на боље плаћеним местима са мање или нимало рада. ;) Увек било и биће.
 
Kod zapošljavanja nisam mislio samo na kurire/poštare već celu firmu. Slučajno znam neke koji vežbaju potpis i pravopis već mesecima da im se ne smeju ljudi a ušli su u firmu kao stručnan kadar

Sent from my MI MIX 3
 
Тамо је тако годинама, случајно знам много њих у овдашњој пошти а једном сам тамо провео неколико месеци док смо им уводили мрежу. Највећи бум је био пре десетак година а сви знају везу између птт и политике, мада ни данас није много другачије, опет постоји тесна веза. Сви они који су "ушли" као стручан кадар тада су и даље на својим местима, само им се додају нови. И тако је код сваке промене власте.
 
Jel moguće u PE naknadno dobiti broj pošiljke koju ste poslali pre recimo 2 nedelje?
 
Jel moguće u PE naknadno dobiti broj pošiljke koju ste poslali pre recimo 2 nedelje?

Moguce je, idi do poste odakle si poslao paket ili kojoj pripada kurir koji ga je pokupio ako je bio kurir po paket i trazi broj paketa, adresnice se cuvaju godinu dana u nazad i radovi a u sistemu imaju svakako za svaki datum podatke, bitno je da znas barem koji je datum bio da ne traze za vise datuma.
 
Rekli su mi da ne mogu oni to da nađu, nisam imao vremena da se ubeđujem.

Mislim da mi je lakše da potražim po smeću
 
Ubacis u 17track.net app i tu arhiviras


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rekli su mi da ne mogu oni to da nađu, nisam imao vremena da se ubeđujem.

Mislim da mi je lakše da potražim po smeću
Нема ни разлога да се убеђујеш, ти си свој папир добио, то што ниси био одговоран па си га изгубио не значи да неко из Поште треба да прегледа милион папира због тебе. Будимо реални макар мало.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Нема ни разлога да се убеђујеш, ти си свој папир добио, то што ниси био одговоран па си га изгубио не значи да неко из Поште треба да прегледа милион папира због тебе. Будимо реални макар мало.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Nisam ni mislio da se ubeđujem u smislu da oni moraju to da mi učine, već da bi im bilo relativno lako da to urade.

Nisam znao da bi morali da kopaju po papirima, mislio sam da su sve pošiljke evidentirane u kompjuteru.
 
Јесу евидентиране, по пе бројевима :'D


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Gurneš jednu pedeseticu (€) ispod šaltera i broj telefona na papiriću, naći će garantovano :D
 
Zasto su sje&ali stranu na PE sajtu za kalkulator postarine ?
Zar slepci nisu mogli samo da promene parametre (postnet proviziju sto su uvecali).

Sad bukvalno moras da preracunavas postarinu, kad te neki kupac pita.
1% na ovo, pa ovoliko na ovo pa sabiraj...
 
Sta nije jasno?

1% za vrednost i 1% je za uplatu na tekuci...

IMG_1387.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li Aks isporucuje pakete subotom?Danas mi je poslat paket pa ne znam da li da ga sutra ocekujem ili tek u ponedeljak?
 
AKS od juna ne preuzima i ne isporučuje pakete. Jedino ako neki paket Shop radi subotom.

Ako je danas poslat, stiže u ponedeljak.
 
A ako bih otisao u nihov magacin,da li bi mi ga dali na licnu kartu ili mi treba i broj paketa?
 
Koji je rok za podizanje novca koji je stigao poštanskom uputnicom?

Sa njihovog sajta
Рокови за пренос и уручење поштанске упутнице су:

два радна дана на ужем доставном подручју;
три радна дана на ширем доставном подручју;
пет радних дана на најширем доставном подручју Поште.
Рок за исплату упутница је 30 дана, почев од наредног дана, од дана пријема упутнице.

Када су у питању правна лица, може се уговорити и краћи рок од 30 дана.
 
Sa njihovog sajta
Рокови за пренос и уручење поштанске упутнице су:

два радна дана на ужем доставном подручју;
три радна дана на ширем доставном подручју;
пет радних дана на најширем доставном подручју Поште.
Рок за исплату упутница је 30 дана, почев од наредног дана, од дана пријема упутнице.

Када су у питању правна лица, може се уговорити и краћи рок од 30 дана.
Može link za ovo?

Inače sad su mi slikali uputnicu kod kuće, 5 radnih dana je rok...
 
^ Jednom sam izgubio potvrdu o poslatom Post Express paketu i došao sam u istu poštu i za 10 minuta izdali su mi novi dokument koji drugačije izgleda ali potvrđuje da sam tog dana poslao paket sve sa brojem pošiljke. Besplatno.
 
30 dana je rok da se podigne kes sa Postnet broja koji dobijete preko SMS, moze i nakon tog roka uz neke zavrzlame ali za to sam samo cuo a nisam licno probao.

Podizao sam posle 25-26 dana od prijema SMS koda pa za taj regularni period znam sigurno da je tacan.

Papirne uputnice su druga prica, generalno izbegavajte ih kad god mozete.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mislio sam baš na te papirne uputnice.
Zašto da ih izbegavamo? Poštar mi donese novac na adresu, nema čekanja na šalteru i diktiranja broja.
 
Poslednja izmena:
Zato sto se npr. meni desilo da su moju uputnicu odneli nekom drugom. A i svakako moras da cekas postara kod kuce tako da ti dodje na isto.

Najbolja opcija je elektronski postnet ili jos bolje uplata na ziro racun.
 
Nazad
Vrh Dno