Šta je novo?

Kurirske službe

Treba da imaju kuriri postexpressa one male uredjaje-stampace sto stampaju slip kao sto imaju ostale kurirske sluzbe i odstampa ti broj adresnice, zato ja nosim nakon kucanja u aplikaciju u najblizu postu da bi znao broj adresnice, a i nemam kad da cekam kurira svakako.
 
Ako se ne varam nekad davno su ih i imali ali se od toga odustalo, neko (ko radi u pošti) je objasnio ali se ne sećam razloga.
 
Zavisi kako gde, kod mene u Somboru nisam video ni jednog kurira iz Post Express-a da ima taj uredjaj, a kad odneses paket na salter sa popunjenim podatcima u aplikaciji oni nemaju pojma da ukucaju onaj ID broj, da im izbaci podatke nego moras ponovo diktirati podatke kako bi uneli i ostampali.
Post Express sad ima na sajtu online popunjavanje podatka, odnosno to se zove webexpress, gde posiljalac sve popunjava sam i stampa kuci. Sve se zavrsava za sekundu, kad odes u postu sa tim sto sto ostampas bukvalno je isto kao na onoj reklami "udjes-izadjes i gotovo", samo kazes dobar dan i dovidjenja.
 
Zavisi kako gde, kod mene u Somboru nisam video ni jednog kurira iz Post Express-a da ima taj uredjaj, a kad odneses paket na salter sa popunjenim podatcima u aplikaciji oni nemaju pojma da ukucaju onaj ID broj, da im izbaci podatke nego moras ponovo diktirati podatke kako bi uneli i ostampali.

Pa to funkcioniše skoro 3 godine. Nemoguće da ne znaju. Pozovi ti sledeći put kontrolora za pult.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nemaju nigde (ne samo u Somboru) kuriri taj štampač već minimum godinu dana.
Ja sam baš danas odneo pakete u poštu. Čekao sam 10 minuta da ženi ispred mene unese dva paketa i (1) minut da meni odradi 2 paketa.

Kao što miki reče, zoveš kontrolora ili još bolje pošalješ email post expresu i obajsniš situaciju, ima da nauče da unose jedan broj vrlo brzo a kad shvate koliko im to vremena štedi neće im biti ni teško :)
 
Da li neko od prisutnih koristi post expres aplikaciju na kompu za unos podataka primaoca?
Ne mislim na formular na njihovom web sajtu već aplikaciju koja se instalira. Nešto bi da proverim, može i na PM.
 
Ja koristim aplikaciju so se instalira na telefon, Android OS.

Nisam video aplikaciju za kompjuter...
 
To i ja koristim, to je za sitnu raju, ako podpišeš ugovor sa njima onda mislim da imaš mogućnost da instaliraš aplikaciju na komp...
 
Gde se može skinuti aplikacija? Ubeđen sam da sam je ima ona telefonu godinama, sad vidim da je nema.
 
To i ja koristim, to je za sitnu raju, ako podpišeš ugovor sa njima onda mislim da imaš mogućnost da instaliraš aplikaciju na komp...

U pitanju je web aplikacija. Zove se webexpress.
Koristio sam je nekoliko puta, to radi koleginica. Pitaj šta te interesuje.
 
U pitanju je web aplikacija. Zove se webexpress.
Koristio sam je nekoliko puta, to radi koleginica. Pitaj šta te interesuje.

Ok, recimo da si podesio tako da svi kojima šalješ paket plaćaju unapred, dakle nema otkupnine, a poštarinu plaćaju prilikom prijema paketa.
Koliko je teško za jednog kupca da staviš da ti plaćaš poštarinu? (i posle ponovo vraćaš "podešavanja" na staro).
 
U pitanju je web aplikacija. Zove se webexpress.
Koristio sam je nekoliko puta, to radi koleginica. Pitaj šta te interesuje.
Ne, dobro čovek govori. Postoji aplikacija EPK (elektronska prijemna knjiga), desktop aplikacija, pruža veće mogućnosti od webexpressa. Može se dobiti besplatno kad potpišeš ugovor kao pravno lice.

Omogućava bolju integraciju sa nekim postojećim Web shopom (recimo eksportuješ porudžbine u xls, importuješ xls u program, a napravio si pre toga šablon u kojoj koloni se nalazi koji podatak...).

Ne moraš kao na webexpressu posebno da praviš spisak pošiljki gde ti plaćaš slanje, a na posebnom spisku gde primalac plaća nego ideš redom i na svakoj jednoj možeš da odabereš kako ti odgovara.

A da ne pričam da je konačno indeks ulica napravljen da zaista radi. Na webexpressu prvo uneseš mesto pa se onda desi neki glitch pa tek onda momeš da ukucavaš ulicu. Ovde prvo kucaš ulicu, kad odabereš i ideš na sledeće polje on ti h dropdown meniju ponudi samo mesta koja imaju tu ulicu.

Još kad bi im neko rekao da naprave integracije sa nekim ecommerce platformama pa da štampamo adresnice direktno iz backenda Web shopa gde bi nam onda bio kraj.

04b64677a82ac5f1f646765daac10045.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Da vidim da li da počnem da kriziram ili ne...

Kad se pošalje preko Post Expressa i ima otkupnina koja se uplaćuje na tekući račun, kad leže ta otkupnina na moj tekući? Da li istog dana?

Čekam jednu veću otkupninu, i plašim se da ne doživim situaciju od pre 5-6 godina kad su zabrljali brojeve tekućeg, pa sam čekao novac mesec dana.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Da vidim da li da počnem da kriziram ili ne...

Kad se pošalje preko Post Expressa i ima otkupnina koja se uplaćuje na tekući račun, kad leže ta otkupnina na moj tekući? Da li istog dana?

Čekam jednu veću otkupninu, i plašim se da ne doživim situaciju od pre 5-6 godina kad su zabrljali brojeve tekućeg, pa sam čekao novac mesec dana.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока

novac možeš dobiti istog dana kad je paket preuzet, ali bih rekao da je verovatnije da ćeš ga dobiti sutra.
 
Izgleda da je post express ostao bez PE brojeva i sada počinje da koristi prefiks PX umesto PE (PX.....RS). Sve ostaje sasvim isto.
 
Poslednja izmena:
Ok, leglo je maločas.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Izgleda da je post express ostao bez PE brojeva i sada počinje da koristi prefiks PX umesto PE (PX.....RS). Sve ostaje sasvim isto.
Тако је, има месец дана ја мсм од како је кренуо PX, не знам зашто нису кренули поново PE од почетка, али ни овоме ништа не фали, све је исто [emoji16]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ja sam ovih dana slao 3-4 paketa, pre pola sata poslao jedan (predat na pošti lično), sutra šaljem isto...
Svi su PE... RS

A recikliranje starih PE brojeva sam preimetio pre 5-6 meseci, i juče mi čovek pošalje PE pošiljku,
ja ubacim u track checker i izbaci mi da je pošiljka isporučena 2010 godine, ali na PE sajtu ne izbacuje ove podatke!...
 
Ok, recimo da si podesio tako da svi kojima šalješ paket plaćaju unapred, dakle nema otkupnine, a poštarinu plaćaju prilikom prijema paketa.
Koliko je teško za jednog kupca da staviš da ti plaćaš poštarinu? (i posle ponovo vraćaš "podešavanja" na staro).

Kreira se nalog za tip plaćanja i ko plaća, pa unutra idu sve pošiljke koje su sa tim karakteristikama. Za drugi način plaćanja se kreira drugi nalog.
Kada pošalješ nalog, tek tada dobijaš brojeve.
Ako imaš još jednu pošiljku, kreiras novi nalog.

Kada dodje kurir za svaki nalog ide poseban papir. Ako je spisak sa otkupom, na tom papiru pišeš broj LK, bez obzira što kao pravno lice dobijamo novac na račun.
Glup sistem. Imali smo situaciju da za 4 pošiljke imamo 4 papira koje kurir potpisuje.
 
Ne, dobro čovek govori. Postoji aplikacija EPK (elektronska prijemna knjiga), desktop aplikacija, pruža veće mogućnosti od webexpressa. Može se dobiti besplatno kad potpišeš ugovor kao pravno lice.

Ovo je dobra info. Zvacu ih telefonom da pitam.
Imali smo situacije kada u kratkom roku kreiramo više naloga u webexpress, da nas pozovu telefonom da pitaju jel sve ok i da li nam je potrebna pomoć. Uvek zove ista devojka tj više ne zove, jer je shvatila da znamo šta radimo. Rekao bih da nije obična tehnička podrška, već da ima znanje o svemu tome.
 
Kakvi bilmezi ovi iz Beksa, mrtva trka ko je gori oni ili Aks, narucim alat tezine po specifikaciji proizvodjaca 2.3kg, vidim od 2 do 5 kg 530 din, ostavim toliko, stize poruka ujutru 700 din, znaci od 5 do 10 kg.. Nista mi nije jasno pa da je zapakovano u metalnu kutiju ne bi dobacilo toliko. Ajde da ne osudjujem prerano ko zna sta je, dolazi covek reko koliko ima taj paket, kaze ne znam oko 5 kg, ja vidim pakovanje nema sanse da je preko par stotina grama, reko druze alat ima 2.3 kg po fabrickoj specifikaciji otkuda tolika tezina, kaze ja ne znam ja samo prevozim od tacke A do tacke B, reko dobro daj.. Stavim na vagu 2.5kg paket, i kao mere pakete ovo ono, sta covek da radi u ovakvim situacijama ? Da se zalis nemas kome kao sto sam se zalio Aks-u sto vracaju eure umesto dinara, kao dajte broj da proverimo i naravno nikada se vise nisu javili.. Jednostavno ne moze da im se stane na put, a ovaj sto je slao samo sa njima radi.. strasno.
 
Pre nekoliko dana nam je AKS izgubio jedan paket, poslat bez otkupa. Sada po opisu paketa i sadržaja pokušavaju da ga nadju i svakog dana je kao u nekom drugom magacinu. Kome god od zaposlenih smo rekli da je bez otkupa, komentar je bio "uh", "a joj", "a kolika je vrednost? 5000? A dobro, nije strašno". I svi su baš ljubazni. I beskorisni.
 
Da, do marta meseca smo skoro sve slali preko PE.
80% paketa su nam duži od 60cm, pa to malo komplikuje stvar sa obračunom i naplatom transporta preko PE od 1.marta, ali sve više se vraćmo na PE. Mada je u prethodnih 24h dvoje ljudi reklo "Nikako, PE, može AKS". Previše zavisi od lokalnog kurira...
 
Pa ako su bas insistirali na AKS-u, onda je njihov problem ako se paket izgubi ;)
 
Nazad
Vrh Dno