Šta je novo?

Kurirske službe

Mrzi ga da spakuje tv malo, šta misliš da će skidati ploču..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ne znam što ti je teško da upakuješi pošalješ i da uzmeš još i neke pare za to. Lično sam slao skoro Technics liniju iz komponenata sa 2 ogromna zvučnika. Spakovano u 2 kutije, zaštićeno unutra striporom i pucketavom kesom, zalepljeno i poslato za 20 minuta. Slao sam i delove nameštaja, stolove, stolice... Svaki market prima robu u kartonskim kutijama, ne verujem da ti neće dati neku, ioanko ih bacaju posle radnog vremena.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam što ti je teško da upakuješi pošalješ i da uzmeš još i neke pare za to. Lično sam slao skoro Technics liniju iz komponenata sa 2 ogromna zvučnika. Spakovano u 2 kutije, zaštićeno unutra striporom i pucketavom kesom, zalepljeno i poslato za 20 minuta. Slao sam i delove nameštaja, stolove, stolice... Svaki market prima robu u kartonskim kutijama, ne verujem da ti neće dati neku, ioanko ih bacaju posle radnog vremena.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Kad si vec pomenuo, gde nađeš stiropor i pucketavu kesu?
 
U bilo kojoj bolje opremljenoj farbari/ radnji za boje, lakove, alat. Ako imaš negde Metro cahs&carry imaju isto rolne pucketave folije, 5 m je oko 350 dinara, duže izađu povoljnije. Interesantno u toj radnji (da ne bude reklama, tu nabavljam sve što mi treba kada pakujem nešto) ima i raznih traka za lepljenje, kutija za sklapanje, tabli stiropora, a često odlažu sa strane kutije od robe sa strane pa ih pitam da uzmem neku malu ako mi treba. Dobre velike i kvalitetne kutije (mislim da su 1,5m x1,5m) ima i Ikea.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Bex a od nedavno i Aks ne isporucuju subotom na adresu pakete..Subotom se mogu podici jedino u njihovim centrima..
 
Ne samo Bex i Aks već sve ostale kurirske službe neće raditi subotom osim PE.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Na kraju ce ostati samo Njegov royal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Royal ne računam u kurirske službe uopšte posle komentara ovde. Bilo ih je za sve službe ali Royal su nagrdili i ovde i na Limundu. Draže mi je čekati ceo vikend nego trošiti živce i vreme na Royal.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Šta kod PE trekinga znači "izveštena"? Nikada do sada nisam imao taj status.

JnhhjaV.png


Da li je u ovom slučaju PE kasnio, trebalo je 13.6. da uruči pošiljku (kada je primalac bio kod kuće), umesto toga oni su 14.6. pošiljku stavili kao "zaduženu za isporuku", ali 14.6. kurir nije našao primaoca, pa je primalac 15.6. podigao u pošti. Hvala!
 
Da li mozda neko zna odkle su posilje sto pocinju na AA, zavrsavaju se na RS, na pracenju nema nikakve infirmacije, radi se o preporucenoj posiljci?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
^

Takođe dobijam AA pisma od banaka i osiguranja, za njih mora lično uručenje uz LK, ne može član domaćinstva da primi zvanično, ali ne vide se na trekingu. Preporučeno.
Vidi na starom track and trace, jer novi site izgleda dobro, ali ima nekih nedostataka na trackingu

http://www.postexpress.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/track-and-trace.asp


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala, Sale! Dobro je da su negde ostavili stari treking jer pruža više informacija, za svako očitavanje vidi se gde je pošiljka krenula dalje, što kod novog nije slučaj.

Inače, "izveštena" po novom je "ostavljen izveštaj" po starom!
 
Ocekujem neki poziv za sud,za svedocenje, pa reko da nije to AA?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Moze biti da i drzavni organi tako salju kao AA.

AR je povratnica (roze kartonce) i to potpises kada primis... a njima se vrati kao potvrda o urucenju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na kraju poklon paket od Paninija.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jel moguće slanje na Kosovo putem Post Expressa?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Јесте, али нисам сигуран да ли цело Косово или само северне општине, знам да откупнина и вредност не могу бити већи од 2.000 динара.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Могуће је на територији целог Косова и Метохије, где су слободна места.
Ја имам сталног купца (горанца) из општине Гора, (место Глобочица), скроз на југу покрајине, на пар километара од Српско-албанске границе. Једино што нема гарантованих рокова уручења (и вредност/откуп до 2.000 рсд тренутно), али чак и тамо ми стигне за пар дана.

На северу КиМ стигне чак и сутра дан.


Пошиљке на Северу КиМ углавном иду преко Косовске Митровице,
док оне што иду према југу КиМ иду преко Поштанског Центра Приштина (ПЦ Приштина).

Бар тако пише на праћењу. Е сад, пошто сигурно није у Приштини тренутно,
вероватно је привремено измештен у неко друго место. Али не знам где се тачно
налази ПЦ Приштина тренутно.
 
Poslednja izmena:
Jeste li primetili - treking na sajtu pošte sada je real-time?

Treking na sajtu Post Ekspresa je onaj stari što se ažurira 2x dnevno, ali pruža informaciju više, gde je pošiljka upućena posle očitavanja.
 
Мени је стари прегледнији. Само су требали да га унапреде.
И највише ме нервира оно што само стоји да је пошиљка отпремљена.
А не пише ГДЕ. Значи ако грешком из ГПЦ Београд пошаљу пошиљку у Калуђерицу уместо у Земун, ја то не могу да видим.
Што се праћења тиче на новом сајту Поште, није баш у реалном времену - види се да је уручен пакет тек када се курир раздужи.

Има још нешто што ми се не свиђа.
Када се пошаље откупна пошиљка, ја стављам откуп да ми стигне пост-нетом,
на праћењу пошиљке се испод покаже и врста откупа И БРОЈ ПОСТ-НЕТ упутнице,
и свако ко има број пошиљке (прималац) сада може да види број пост-нета, да ли је и када исплаћен новац итд.

Зашто би купац требао да зна број МОЈЕ пост-нет упутнице?
И не само он, него било ко ко укуца број пошиљке на праћењу.
 
Poslednja izmena:
Svakako novac mozes samo uz LK da podignes... isto kao i posiljku, pa ne vidim neki veliki problem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razumem @anticv, šta ima ko da zna?
Slično kao što se na adresnici štampa broj mog računa za uplatu.
To kupcu nije važno, a moj broj računa je moja stvar. Moglo je samo da stoji: otkup - uplata na račun.
 
Тачно. Нарочито ако је број рачуна исти као број мобилног (МТС и Теленор банка), а притом је тај број приватни а не за посао. То купац свакако не мора да зна, јер има свакаквих људи. Ако неко неког превари, пошта свакако има све податке па и број рачуна у свом систему (а и тај што би варао сигурно не би слао поштом на своје право име поред свих осталих служби где те нико и не пита ни ко си нити ти тражи ЛК нити било шта...).

Пост-нет се може преузети само уз ЛК, али зашто неко мора да види да ли ћу ја (и где) одмах подићи паре или ћу сачекати недељу - две па подићи све што ми стигне заједно?
 
Royal express ce delimicno raditi isporuku subotom, od ukupnog broja kurira koji rade u nekom centru radice 30-40% kurira, koji ce vrsiti isporuku paketa samo od firmi koje budu na listi firmi koje se moraju isporuciti u subotu... Npr SBB, Uspon, PC Centar itd a ostali paketi ce biti isporuceni u ponedeljak.
 
Mi smo danas dobili neke porudžbine od firmi koje šalju Daily I City po pakete. Danas su rekli da šaljemo preko Post express.
Ipak se preliva neki broj paketa.
 
@anticv - Samo da znaš da pošiljalac PostNet uplate može da stornira svoju uplatu u svakom trenutku. Kod uplate na tekući račun to nije moguće.
 
Знам. Али када се шаље поузећем не може да сторнира је када преузме пакет не може да га врати назад.
Тада новац не уплаћује он него Пошта.
 
Nazad
Vrh Dno