Šta je novo?

Kurirske službe

50x50 vangabaritni paket, koja komedija od firme.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Paketi koje mi šaljemo uglavnom imaju i treću dimenziju, ali izgleda da im onaj nije mnogo bitna. Mada je i devojkama na AKS reklamacijama zvučala kao da to sve priča otprilike.

Kod Post Express se zna: "Zbir dužine i obima na najširem mestu poprečno može biti najviše do 3000 mm, s' tim da najveća dimenzija može biti 1500 mm."
Za 3000mm može od dispečera (ili koga već) da se dobije odobrenje za transport, ali za duže od 1500mm uglavnom ne može, jer imaju dosta vozila u koja ta dužina ne može da stane.
 
Kad je onomad Post Ekspres štrajkovao, a ja hteo da šaljem, pozvao pre podne AKS, dao sve podatke, rekli do 17h stiže kurir. Niko nije dosao.
Sutradan poslao ipak preko Post Ekspresa sa negarantovanim rokom isporuke.
Iz AKS-a su me zvali *treći* dan, i to: "mi smo ispred vaseg ulaza, siđite i donesite".
Živim u centru BG.
 
Iskustvo sa Rojalom raspalim danas, juce poslate majice ( petak ) i rekli mi ljudi da stize danas, cekao ceo dan kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i bio pored telefona niti je ko zvao niti je dolazio, ja uvek insistiram na PE, ali kazu mi saradjujemo samo sa njima i to je to ako hocete moze tako ako ne sta da vam se radi...

U petak kolega mi ostavio jedan najobicniji list neki papir da mu posaljem nesto za pcele nemam pojma u neko ministarstvo i kaze mi posalji Dejlijem, ja reko sto Dejli kada mi je posta preko puta a PE je 150 din, kao radi tu neki sto ga poznajem a i onako si tu pa ga cekaj... Dosao lik za jednu artijicu bez ikakvih otkupa, potvrda urucenja, specijalnih naznaka itd uzeo 279 din, ja zinuo neverujem koji bezobrazluk i skupoca u odnosu na PE koji je sinonim i pojam za sve ostale kurirske sluzbe zajedno.
 
...
Iz AKS-a su me zvali *treći* dan, i to: "mi smo ispred vaseg ulaza, siđite i donesite".

Da im i odneses do primaoca bi bilo najbolje ali naravno prvo da im platis... :d
Skoro svi su u AKS-u takvi.
To je zlo najgore, dno dna, ni Bex nije specijalno bolji, jel il nije iz Šapca, isto drustvo ista firma su bili pa se razisli oko podele haraca...
 
Da Ali ljudi iz unutrašnjosti najviše insistiraju na Aks ili bex.
Ja sam u petak imao razgovor sa jednim vranjancem koji je insistirao da mu pošaljem preko Aks ili bex, ja sam odbio, jednostavno neću da se petljam i jurim ih za svoj novac.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad je onomad Post Ekspres štrajkovao, a ja hteo da šaljem, pozvao pre podne AKS, dao sve podatke, rekli do 17h stiže kurir. Niko nije dosao.

Bilo je tada priče na tu temu. Kurirske službe (sem PE) rade na limitu mogućnosti ili čak preko toga. Kada je krenuo štrajk, sve pošiljke sa PE su se rasporedile pre svega na AKS i BEX što oni ni u teoriji nisu mogli da isporuče.
Nakon nekoliko dana PE štrajka AKS više nije primao porudžbine od pošiljalaca koje nemaju u bazi. Mi ih zovemo sa dva broja i oni na osnovu broja samo pitaju za potvrdu imena pošiljaoca.

Način na koji PE radi u Beogradu je potpuno neefikasan i neopravdan, ali nama, klijentima, to odgovara.
To delom nadoknađuju preko manjih mesta gde raznose poštari i slično.
 
Trebalo je da piše neekonomičan.
Zemun i Novi Beograd su pokriveni na takav način da mi kurira retko kada čekamo duže od 15-20 minuta. često se desi i manje od 10 minuta. Na prste da izbrojim duže od sat vremena.
Broj paketa u vozilima je uvek relativno mali, pa predpostavljam da kuriri u toku radnog vremena prazne vozila. Predpostavljam da imaju neku proceduru kada i gde prazne vozila.

Za mene kao pošiljaoca je to super, ali kada bi povećali efikasnost isporučivanja paketa u manjim mestima, bio bih spreman da se odreknem tolike brzine u preuzimanju pakata.
 
Danas mi AKS doneo otkupninu, 7700 din a daje mi 50 evra i 1700 din! Ja sam otkupninu komplet naznačio u dinarima!
Tako da su mi zakinuli 100 din... Al neka im, možda im treba za lek pa skupljaju :D
 
Možda kurir menja, zakine tako 50-100 din, pa se nakupi.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Uložio sam bio žalbu na kašnjenje Post Ekspres paketa sa dokumentima, danas mi stiglo pozitivno rešenje i uplata penala na račun. Profesionalno.
 
A koliko su kasnili?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ево још један минус од мене за Ројал. Поручио сам неки дан пасту за процесор из Vip House-a а како немају радњу у НС морали су да шаљу, кажу само са Ројалом сарађују. Реко ајд шта сад. Пошто сам поручио у четвртак и јавили исти дан да је послато очекивао сам да стигне у петак мени на адресу и по праћењу пошиљке у петак је пошиљка била код курира у НС но међутим није стигао до стана нити је звао. И на крају дана сам видјео да је по статусу курир вратио пакет у њихов центар у НС. У суботу сам ишао ван НС и наравно само што сам замако ван града зове непознат број кад оно курир. Ја му објасним да нећемо бити ни супруга ни ја у стану цијели дан те да не можемо тај дан да преузмемо пошиљку. Курир рече да ће пакет оставити у магацину те да га могу у понедељак, тј. данас преузети лично. Одем ја данас тамо, дјевојка која ради не успјева 10 мин да нађе моју пошиљку међу заведеним на папирима и онда након прегледа пакета који стоје тако на гомили у ћошку магацина пронађе мој, реко супер само да ово ријешим па да палим на посао. На сајту Vip House-a стоји да за поруџбине испод 5000 дин износ доставе изађе 250 дин. Госпођа ми обрачуна 320 дин, не знам којим триком, иако на пакету пише лијепо 250 дин. Још ми није дала никакву признаницу нити ми је тражила да било шта потпишем. Нисам хтјео да се цимам за 70 дин али је баш труло а услуга им је нула. Од сад ћу ако друга страна инсистира на њима да одустанем од трговине. Само ПЕ, ово све остало је крш...
 
70 din je verovatno prenos novca. Toliko je meni aks naplatio pre neki dan, a isto nije bilo obracunato na nalepnici sa paketa (ali jeste na racunu iz one njihove spravice).
 
Royal za izbegavati. Danas za sutra ne postoji kod njih. Danas za mozda treci dan...

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ljudi paket mi stoji od petka ujutru u skladištu AKS-a kolko mi se čini neće ga oni meni sigurno dostaviti još par dana.
Oni što rade u call centru nisu informisani gde je paket i zašto toliko dugo nije isporučen.
Neznam za vas ali mi se čini da su ovi iz Beksa najbolji...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Royal je katastrofa ovozemaljska

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
kod royala je problem sto samo banu neki dan kad stignu da dodju i tek tada zovu da jave da su tu. mada problem je i sto mnogo posiljalaca ne javi da je nesto poslato...
da sam porucio neki tv ne bih imao u novcaniku recimo 90k tek tako svakog dana nego bih morao za odredjeni dan da spremim.

i da, postarina im je ubedljivo najveca.
 
Poslednja izmena:
Treba da se na prvoj strani npr dodaju sve brze poste i onda mi korisnici da glasamo i da moze da se napise komentar.
Moje iskustvo:
Bex-Sve na vreme,nemere tacno u kg,moze u din a moze i u eurima...
City-Isto nikakvih problema sa njima,ponekad ih koristim.
D Express-kao i city nisam imao lose iskustvo sa njima.
Royal-Cena postarine uvek veca nego kod ostalih.
Aks-Pre bili dobri u zadnje vreme skroz su otisli u aut imam osecaj da ce da puknu...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ovonedeljno iskustvo sa BEXom, zakazem u sredu kurira da dodje po posiljku, naravno nije se pojvio, odem sam predam paket, juce primalac preuzeo paket... Zove me danas (petak) kurir kaze imam kod vas da pokupim posiljku... Reko druze da si ziv i zdrav, to je vec i isporuceno....

Nikad, nikad s njima, samo ako neko insistira da mu se tako posalje, a pitanje da li cu i tako...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko od vas podnosio žalbe ili reklamacije za dostavu paketa sa nekoliko dana zakašnjenja?
Pretpostavljam da je velika većina imala slučaj kao što sam ja sad - paket poslat u petak a stiže u sredu, dešavalo mi se to više puta. Znam da ne rade subotom, ali paket sam onda trebao da dobijem u ponedeljak a ne sa dva dana zakašnjenja.

Ništa mi nije hitno i nigde ne žurim, ali je moglo da bude. Ono što me nervira i u čemu je suptina je to što se plaća usluga danas za SUTRA a ne za ONU TAMO nedelju tako da smatram da je svaka reklamacija tog tipa osnovana. Kao kada bi u pekaru otišao da kupim hleb, a on mi da pola po ceni celog.
 
Da si napisao koja je kurirska služba u pitanju mogli bi ti dati možda precizniji odgovor.

Uglavnom znam za slučajeve kada su podnosili reklamaciju za kašnjenje isporuke kod postexpresa i dobili su neki iznos, ne sećam se tačno koji.
Kod ostalih kurirskih službi mislim da će to teško ići.
 
Ma najmanji problem je da napišem ko je u pitanju - Aks express - ali stvar je u tome što mi se to dešavalo i sa nekima drugima ranije, ne sećam se sad tačno ko je bio u pitanju, ali su uglavnom bile druge a postexpress nikada..
 
^ Ja sam od Post Ekspresa dobio odštetu za 1 dan kašnjenja u visini 5 poštarina. Uplatili mi na račun i poslali rešenje poštom. Vrlo poslovno.
 
Kurir Aksa koji radi ovaj naš redovno zakida na kusuru, i to u onim slučajevima kada neko drugi preuzima umesto onog na koga glasi paket. I to komotno ode do cifre i od 500, 600 din. Na više mesta sam čuo da se ljudi žale. Kolega je rekao da će mu njonju polimiti sledeći put, pošto on radi u vreme kad stižu paketi, pa mu preuzme ko stigne, retko kad tu bude kusura :D

Drugi primer, isti lik: dođe komšija što živi pored firme gde radim i ostavi 2000 dinara da se preuzme paket (2000 ucelo). Staje kurir, pošto mu je ovaj rekao da dođe do nas, ja izlazim sa 2000, on kaže treba platiti 2000. Rekoh super, komšija tačno ostavio.

Još ovaj uredno dao papir koji sam ja ostavio uz predmet, ali nisam gledao šta piše, nije moj paket.

Dolazi posle komšija, i pita za kusur, rekoh nema rekao je 2000... :D
Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Više puta smo ptovrdili da kuriri klepaju na tu foru, jer računaju da onaj ko preuzima paket neće gledati papir, ali dešava se i da pošiljalac napiše bezveze težinu, tipa 100 grama, a stigne paket od 5kg i na paketu, na etiketi piše 100 grama i cena, a na slipu piše 5kg i cena. A pošto ne daju baš uvek taj slip, hoće da dignu jednu kategoriju više. Ja sam pre neki dan napičio kurira BEX-a, jer je koleginici naplatio više za moj paket, a na kraju ispadne da je pošiljac napisao neku bezveze težinu koja nema veze sa paketom.
 
Svi bi trebalo obavezno da gledaju šta piše na paketu i na uplatnici, pogotovo ako preuzimaju za nekog drugog. Nije to zaziranje u privatnost, nego obaveza primaoca. A nema ni šta posebno ni da se vidi, nije da otvarate tuđi paket.
Onaj koji ostavlja novac bi trebalo da naglasi koliko to nešto košta, ako zaboravi, pitajte.
Ovim se vodim svaki pit i nikad nisam imao problema.

Što se tiče tog kurira, zovite centar i žalite se. Šaljite i mejlove. Kažete da ćete koristiti drugu službu ako oni neće da reše problem. Što se više ljudi žali na njega brže će rešiti problem.
 
Nazad
Vrh Dno