Šta je novo?

Kurirske službe

I jos jedna isto proverena informacija, i AKS nece raditi urucenje posiljaka subotom pocevsi od 1.6...
 
Ma i treba. Dati ljudima slobodan vikend. PE? Sumnjam. Jedini su imali spojene praznike, praznovali 7 dana plaćeno dok su privatnici imali 2. Jeste li videli da su počeli da otvaraju u Beogradu u svakom tržnom centru po 1 Poštu koja radi čak i nedeljom do 19h (Borča, Karaburma, Zvezdara, Voždovac, Novi Beograd).Te Pošte primaju pakete i nedeljom, ako se predaju na šalteru do 14 /15 h i budu dostavljene u ponedeljak jer GPC radi i nedeljom tj sortira pošiljke za kurire koji ujutru kreću ka Poštama.
A isplati li se kurirskim službama da rade? Itekako.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Niko ništa za pe ne spominje. Lično mislim da nema ništa od toga.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Meni trenutno jesu, poredjenja radi u pe sam na zoni koju sam radio nosio izmedju 50-70 adresa ( ne posiljaka ) dnevno u royalu imam 30-45 adresa na dan... Radim od 7:30 zavrsim do 15h utorkom kad je kolaps do 16-16:30 zavrsim i tjt....
Хм, занимљиво, ја сам као размишљао о пе а о ројалу је и овде било и превише негативних коментара. Од претпостављених власника до услова рада. А сада неко прелази из пе у ројал и има само лепе речи о њима. Можда је време да почнем да размишљам и у том смеру.
Како је са осталим детаљима, плата, услови, неко малтретирање или супротно, бенефити који могу или не могу да се добију? Мислим да они чешће имају конкурсе и да још немају довољно људи.
 
Хм, занимљиво, ја сам као размишљао о пе а о ројалу је и овде било и превише негативних коментара. Од претпостављених власника до услова рада. А сада неко прелази из пе у ројал и има само лепе речи о њима. Можда је време да почнем да размишљам и у том смеру.
Како је са осталим детаљима, плата, услови, неко малтретирање или супротно, бенефити који могу или не могу да се добију? Мислим да они чешће имају конкурсе и да још немају довољно људи.

Mislim da je ovde ključ zadovoljstva "završavam u 15, imam 30-45 adresa", što je u ovom trenutku ostvarenje dodatnog slobodnog vremena za privatni život, što naravno pričivanja ogromno osveženje i zadovoljstvo.

Pravo pitanje je koliko je održivo takvo stanje, pošto su cene u Rojalu iste kao i u ostalim službama, a posla imaju dosta manje od drugih.

Da li posluju u minusu ili su super sposobni da mogu da ostvare profit sa niskim cenama, to znaju samo oni, a na nama je da nagađamo i menjamo mišljenje svakih 10 dana, od toga da su kuriri jadni, do toga da su bahati i bezobrazni, pa od toga da kurirske rade u minusu pa do toga da gaze voze zlatne jahte i bogate se na kuririma i klijentima itd.

100 ljudi 100 ćudi, treba ih sve probati pa videti šta kome lično odgovara, svako ima prednosti i mane
 
Хм, занимљиво, ја сам као размишљао о пе а о ројалу је и овде било и превише негативних коментара. Од претпостављених власника до услова рада. А сада неко прелази из пе у ројал и има само лепе речи о њима. Можда је време да почнем да размишљам и у том смеру.
Како је са осталим детаљима, плата, услови, неко малтретирање или супротно, бенефити који могу или не могу да се добију? Мислим да они чешће имају конкурсе и да још немају довољно људи.

Ja ovo ne mogu da iskomentarisem jer sam pristrasan :) Radio sam u posti 5 god, otisao sam jer vise nisam hteo da prenosim nervozu sa posla na prrivatan zivot jer je atmosvera jako bolesna, jako mnogo posla, malo ljudi i svako ti glumi sefa i ubijaju u pojam, ne bi da ulazim u detalje, ko nije prosao ne moze da zamisli sta se sve radi....

hPlata je 40, uslovi su ok, maltretiranja nema, benefiti su npr eto ja gledam po sebi npr radno vreme je od 7h i oko 7:30 se pocinje istovar, a u medjuvremenu se popije kafa i popusi, sala sega i slicno a ja posto ne pusim i ne pijem dolazim od 7:30 i to mi npr znaci... Jedan kolega npr ima putne troskove a dobio je sluzbeni auto da ide sa njim kuci itd... Plata moze da ide i do 50k ali moraju da se ispune mnogi kriterijumi itd...
 
Mislim da je ovde ključ zadovoljstva "završavam u 15, imam 30-45 adresa", što je u ovom trenutku ostvarenje dodatnog slobodnog vremena za privatni život, što naravno pričivanja ogromno osveženje i zadovoljstvo.

Pravo pitanje je koliko je održivo takvo stanje, pošto su cene u Rojalu iste kao i u ostalim službama, a posla imaju dosta manje od drugih.

Da li posluju u minusu ili su super sposobni da mogu da ostvare profit sa niskim cenama, to znaju samo oni, a na nama je da nagađamo i menjamo mišljenje svakih 10 dana, od toga da su kuriri jadni, do toga da su bahati i bezobrazni, pa od toga da kurirske rade u minusu pa do toga da gaze voze zlatne jahte i bogate se na kuririma i klijentima itd.

100 ljudi 100 ćudi, treba ih sve probati pa videti šta kome lično odgovara, svako ima prednosti i mane
Koliko ce opstati ostaje da se vidi, ovo sad je malo spao broj posiljaka na urucenju, tkd videcemo, stoji ve to da ima manje posla ali nije ni poenta da se radi ujutru od pola 7 pa do uvece 19h kao u aksu npr...
 
Da li Post express ima nekih nestandardnih problema u radu?
Danas je treći dan u poslednja 4 radna dana da se kurir ne pojavi nekoliko sati. Dva puta sam odneo pakete u poštu, a jednom smo ga dočekali oko 18h.
Inače na našu adresu dolaze za max 30 minuta. Ne kažem da je racionalno što dolaze tako brzo, ali ovo nedolazenje je već ozbiljan problem.
 
Nešto se dešava sa Post Ekspresom definitivno, meni već 4x kasne sa klasičnom Danas za Sutra pošiljkom (isporučuju narednog dana ili ostave u pošti).
Primetio sam da su to sve pošiljke bez otkupnine (samo ptt troškovi ili bez troškova za primopredaju), dok se one sa otkupninom isporučuju redovno narednog dana.
 
Desava se da nemaju dovoljno ljudi i tjt...
 
Tako je. Mene zvali iz Poste sa fiksnog danas da idem da uzmem pakete jer nema ko da mi donese. I sa otkupom i bez.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Чему чуђење? Стање као и свуда у државним службама и фирмама, навикавајте се, биће само горе.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
PE drugari, koja je procedura kada paket ode na pogresnu adresu (u totalno drugo mesto) krivicom PE i ne stigne u zadato vreme?

Imam li ja pravo kao kupac (plus ja placam postarinu) da podnesem reklamaciju zbog kasnjenja? Na sajtu pise da moze da podnese korisnik pa mi taj deo nije bas jasan.

Unapred hvala.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
BEX

BEX satndardno brljavi al sada su prešli svaku meru. Poručio neke delove u prošlu sredu.
U petak ne stiže ja rekoh sačekaću.
U subotu nazovem pitaju za ime, prezime... Kažu jel to ''ova'' adresa, ja odgovaram da to je ta. Izvinjavaju se, kažu imaju problem sa kuririma, zovi reklamacije u ponedeljak.
U ponedeljak zovem kažu nije isporučeno jer je neispravna adresa. Ja ih pitam: ''Kako neispravna kad ste mi u subotu ponovili dva puta tačnu adresu??'' Kažu proveriće pa će mi javiti.
Utorak niko ne zove, ja zovem ponovo reklamacije, po stoti put objašnjavam, oni sad sa novom pričom - roba je isporučena. Opet se raspravljamo te mi obećaše da će proveriti ko je potpisao i preuzeo.
Danas opet niko ništa ne javlja. Javio pošiljaocu šta se dešava i da ukoliko dobije novac šalje ponovo delove meni.

Nemam reči da opišem profesionalnost ove kurirske službe.
 
Beks je počeo da radi kao D express. Samo cimnu primaoca paketa kad imaju gužvu i napišu ne javlja se na telefon. I to je to vraćaju paket odmah. Ne daj bože da još jednom probaju. Zatim šta rade još, ako se ustanovi pogrešna kategorija npr. ti staviš do 2 kg a paket ti je 2,5 oni prebace kategoriju na "do 10kg" što je teoretski ispravno da ne postoji npr. kategorija do 3kg i naplate dostavu čak 700 dinara. Od Beks reklamacija nema neke koristi, samo da te skinu, kažu ti nešto i ajde, vozi Miško.
Ali za D express nemam reči. Prosto je sarađuju sa dosta pravnih lica, imaju oremao radnika i onda ti nešto što je danas za sutra čekaš danas dokle ne dočekaš. To je tako bilo pre 3 godine tako je i dalje. Kurir sam piše primalac odložio, primalac se ne javlja na telefon, primalac nije na adresi a od tog kurira, poziva njegovog ni traga ni glasa.
Evo sad i Pošta krenula istim tokom, dodji i uzmi paket. Nema više ni listića, već nema ko da dođe. Prosto neće ljudi da rade više za 300 evra posao već iskoriste valjda 6 meseci da imaju dokaz u EU da su radili kao vozači, dostavljači ili šta već. U D expressu, Aksu i Beksu da neko, bilo ko, u bilo kom gradu ode i traži posao dobija ga odmah. Pitaju hoćeš da kreneš danas ili sutra.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Zato se nece ni raditi subota, nece niko da radi za 35-40k, 6 dana u nedelji i da realno svaki dan ima 2-3h prekovremeno, nema kurira... Aks, Beks, City, Dejli su izbacili na sajtovima zvanicno saopstenje da nece raditi isporuku subotom. Za sada kako stoje stvari ostaju samo PE I Royal da rade subotom...
 
Post express, već nekoliko sedmica poslepodnevna smena stalno neki drugi kurir. Zovem u 17.55 call centar da vidim zašto ga nema, stavi me na čekanje, kaže ne može da stigne do 19h, ima previše paketa. Od sutra pomeramo zvanje kurira sa 13h na 12h i govorimo "jedan paket".

Dok su bili redovni kuriri, dolazili su ekstra brzo. Znaju da je sve spakovano, popunjeno i pomognemo za iznošenje ako ne može od jednom da ponese. Ovi novi uvek nose papire da popunjavaju.
 
Pitanje u vezi FedEx-a i City expresa.
Danas mi je stigla jedna pošiljka iz US poslata fedexom, (elektronika neka, sitni delovi, oko 10$ vrednosti što je pisalo i na računu), isporučio je city expres kurir i naplatio 350 din.
Da li je ovo normalno da naplaćuju?
Ja mislim da se to samo kuriru jela pljeskavica tog dana pa je uzeo na svoju ruku.
 
Meni je stigla FedEx posiljka iz US preko njih pre nekih 15ak dana i nije mi naplaceno nista, doduse nisam kupovao nista vec mi je poslato pismo ali je bilo urgent mail.
 
Pitanje u vezi FedEx-a i City expresa.
Danas mi je stigla jedna pošiljka iz US poslata fedexom, (elektronika neka, sitni delovi, oko 10$ vrednosti što je pisalo i na računu), isporučio je city expres kurir i naplatio 350 din.
Da li je ovo normalno da naplaćuju?
Ja mislim da se to samo kuriru jela pljeskavica tog dana pa je uzeo na svoju ruku.

Da ti nije naplaceno otvaranje i pregled posiljke? Toliko okvirno bese obicno kosta kad ustanove, posle otvaranja, da nije za carinjenje
 
Nema načina da se utvrdi jer ništa od "dodatnih" papira nisam dobio.
Tj. na paketu je bilo zalepljen račun a u paketu specifikacija šta sam naručio, paket je bio malo veći ali samo zato što verovatno nisu imali manje kutije, ekvivalent je kao da su kutiju šibica poslali u kutiji za patike recimo.
Bila je otvarana ali od strane fedexa jer je i njihovim selotejpom bila zalepljena kutija, nije nigde bilo selotejpa carine isl...
 
Nema carinskog selotejpa, jer oni vrše samo pregled, a otvaranje-zatvaranje pošta ili kuriri. FedEx obično traži i da se špedicija plati, ti si jos i dobro prošao...
 
Obično kad mi paket ode na carinu vrati se sa onim žutim selotejpom "Pošta carinjenja".
Znam da DHL ne pravi nikakav problem (ništa ne naplate) do 50€, više puta proverio.
 
Royal express zaobilazite ko djavo krst! Od petka cekam p30 pro iz subotice, u subotu ih opet nema... Danas nazivem da proverim kad stize, jok brate nema ni danas u planu, cak sta gore, zagubio se paket od skoro 100.000 din! Ceo dan frka zovu, Zovem i nikom nista, javice kad saznaju...milee,makao neko telefon od njihovih samo tako...nikad vise ne porucujem ni cackalicu ako ide preko njih...
 
Malo offtopic, ali kako je krenulo huaweju bolje da ti taj telefon i ne dođe.
 
Royal express zaobilazite ko djavo krst! Od petka cekam p30 pro iz subotice, u subotu ih opet nema... Danas nazivem da proverim kad stize, jok brate nema ni danas u planu, cak sta gore, zagubio se paket od skoro 100.000 din! Ceo dan frka zovu, Zovem i nikom nista, javice kad saznaju...milee,makao neko telefon od njihovih samo tako...nikad vise ne porucujem ni cackalicu ako ide preko njih...

A cekaj, trebao si da platis kad ti dodje paket?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao sto je i najavljivano 99% da ce tako svi raditi.
481fcae71695d8e799e8ff95b191ba6f.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Dakle, petkom PE od sad da zovemo u 9.30,...
 
Nazad
Vrh Dno