Šta je novo?

Kurirske službe

...kada saljes paket samo napises tekuci racun na papir pored podataka primaoca..
I plus tekući račun ne mora biti na ime pošiljaoca.
Dakle, ako nemaš račun u banci, možeš staviti broj računa nekog člana porodice ili prijatelja (njihovo ime se ne navodi, daješ samo broj računa bez ikakvih drugih podataka vezanih za račun).
Ja šaljem na moje ime, a stavljam broj računa supruge.
 
I plus tekući račun ne mora biti na ime pošiljaoca.
Dakle, ako nemaš račun u banci, možeš staviti broj računa nekog člana porodice ili prijatelja (njihovo ime se ne navodi, daješ samo broj računa bez ikakvih drugih podataka vezanih za račun).
Ja šaljem na moje ime, a stavljam broj računa supruge.

Najpametnije pa ako dodje do problema i komplikacija, onda supruga na**be :d
 
Ja od sad dodajem PE Bexu na listu kurira koje izbegavam u širokom luku. Nakon katoličkog Božića, postao je izuzetak da mi PE kurir dostavi paket, već uglavnom odnese u poštu, iako nije ni pokušao isporuku!

Pošta, hvala bogu, 3+km daleko, a ja ne vozim kola. Nisam propustio priliku da se žalim reklamacijama PE-a, čekam na ishod.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Gomila ljudi se žali na PE baš zbog toga. Ovi se, pak, pravdaju time da nemaju dovoljno kurira , iako ti isti kuriri stižu da ubace u sanduče obaveštenje kako su, eto, pokušali isporuku ali nisu uspeli pa je pošiljka u pošti. Da ne kažem da meni dva dana za redom nisu preuzeli paket niti su me obavestili da neće doći. Opet su se pravdali manjkom kurira i kako su im firme prioritet. Ofc, taj info sam dobio tek nakon što sam ih par puta zvao da proverim da li kurir dolazi, da me opet ne ispale. Što se mene tiče završili su jer su ispali ekstremno neposlovni - makar mi javite da ćete sa me odhebete i da ni ne planirate da preuzmete paket, da znam da se snađem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni je PE nesto najgore kada trebam poslati ili primiti. Pre neki dan hocu da izadjem kupcu u susret na njegovo insistiranje da posaljem preko PE, odem u moju posfu koja inace radi do 19h, u 18h zatvoreno, sutradan odmah ujutru zakazem kurira u firmu da dodje, zavrsilo se radno 16 odem usput cu svratiti do poste 16.15 zove kurir dosao, reko druze upravo sam ispred poste, zahvalim mu se, ja na postu, kad i oni skratili do 16h radno vreme, ja u drugu, isto do 16h...ma neka hvala. Bezveze, hoces da izadjes u susret, a izmaltretiras se, zbog cega...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Gledao na drugom mestu na sajtu, drugo radno vreme... Najbolke da cu da svaku postu pojedinacno pratiti radno vreme i vijati koja je otvorena.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
D Express izgleda kolskom zapregom dostavlja ovih dana, stoji mi telefon u njihovom magacinu u BG jos od ponedeljka
 
Epilog - zvala me upravnica pošte u koju je kurir ostavio paket, pitala da li želim da dođem po pamet ili da mi ga dostave narednog dana. Tražio sam narednog dana i dostaviti su mi ga juče.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
City Express mi je malopre dostavio paket koji je juče popodne naručen. Čukarica je u pitanju.
 
Ne znam da li je skoro ko sa foruma slao paket za inostranstvo, ali ima nova procedura.

Neko od genijalnih umova rukovodstva Pošte Srbije (možda i u dogovoru sa Upravom carine) je osmislio da se svi podaci sa carinske deklaracije sad ukucavaju na šalteru u neki njihov program i zatim štampaju... Nararavno možete da zamislite koji stepen horora i gubljenja vremene je kada čekate da šalteruša prst po prst nabada adresu primaoca, naravno pojma nema šta je ulica, a šta poštanski broj, u programu nema da izabere predmet slanja (jer joj nije u bazi), i da sve dobije svoj umobolni krešendo, kad odštampa deklaraciju ceo uneti teks je ispomeran levo-desno, gore-dole, premuljan sa tekstom same deklaracije, tako da se ništa i ne vidi... Na kraju smo se sporazumeli da ipak uz te svoje ona dostavi i moje deklaracije popunjene rukom koje su 1000% čitljivije i preglednije od onog s ranja...

O gubljenju vremena da ne govorim, jer ono što je ranije trajalo 2 minuta maksimalno, sada traje 15 minuta...

Bravo genijalci...
 
Poslednja izmena:
Imam pohvalu za kurira PE, nisam ocekivao da ce posiljka doći u subotu. Cekao je čovek da trknem do bankomata.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li Bex danas(subotom) vrsi isporuke paketa? Paket juče poslat iz Mi Shopa/PC Centar (obavestili me mail-om).
 
Duže od godinu dana, zvanično, subotom radi samo Post Express. Ostale kurirske službe NE rade subotom, osim kada im se nagomilaju paketi, pa ubace dodatni dan, ali verujem da trenutno nije takva situacija.
 
Imao sam situaciju sa City express - om da je greskom naplacena tezina 10 puta vise.
Neko je omasio pri kucanju. Sve je reseno odmah, bas sam se
pozitivno iznenadio. Za razliku od prevaranata iz Bex -a ovi su profesionalci.
Kurir je odmah pozvao pretpostavljenog , ovaj je ponudio ili sutra da donesu ispravljenu cenu ili da platim
pa da vrate sutra razliku ako mi hitno treba paket.
 
Poslat,Telefon preko poste otkup 14250 dinara.Tezina paketa 598 grama postarina otkup i novac 823 dinara..
 
Da je bilo uplata na tekuci ispalo bi nesto manje.
 
Da je bilo uplata na tekuci ispalo bi nesto manje.

Prosle godine avgust narucio bateriju za iph 6s preko aks uzeli mi 160 dinara.. samo postarina otkup bio 2300 dinara
posle jedan dan dolazi isti lik aks naplacujemi skoro 500-600 dinara za jedan deo za motor.. koji nema ni 1kg otkup bio 1200 dinara
 
''Uspela sam kurira da ubedim da mi se popne na gajbu ultimativnim argumentom “imam bebu”.
Mislim da imamo pobedničku ideju za kampanju za podizanje nataliteta u Srbiji.''
:D :d

Dolazi juce paket preko Beks-a, ujutru dobijam SMS da treba da platim 350 din ( samo postarina, placeno unapred ), dolazi kurir gleda u paket kaze 300 din, ja vadim pare, kaze 350 din... Ja cutim s obzirom da mi je u SMS-u pisalo da je 350 din.
Uzimam paket na njemu pise zaista 300 din, izgleda da je to kurir upisao pri dolasku, i da je kasnije korigovana cena.
OK, nije problem, a kada su mi onda za paket od 2 kg naplatili 700 din onda se prave ludi ne znam ja nista to tu tako pise, onda ne moze da se koriguje, ma sve bagra.
 
Moguće je da je u pitanju onih fantomskih dodatnih 50 dinara za dostavu u širem centru grada. Kakva je to glupost...
 
Ne znam da li je skoro ko sa foruma slao paket za inostranstvo, ali ima nova procedura.

Neko od genijalnih umova rukovodstva Pošte Srbije (možda i u dogovoru sa Upravom carine) je osmislio da se svi podaci sa carinske deklaracije sad ukucavaju na šalteru u neki njihov program i zatim štampaju... Nararavno možete da zamislite koji stepen horora i gubljenja vremene je kada čekate da šalteruša prst po prst nabada adresu primaoca, naravno pojma nema šta je ulica, a šta poštanski broj, u programu nema da izabere predmet slanja (jer joj nije u bazi), i da sve dobije svoj umobolni krešendo, kad odštampa deklaraciju ceo uneti teks je ispomeran levo-desno, gore-dole, premuljan sa tekstom same deklaracije, tako da se ništa i ne vidi... Na kraju smo se sporazumeli da ipak uz te svoje ona dostavi i moje deklaracije popunjene rukom koje su 1000% čitljivije i preglednije od onog s ranja...

O gubljenju vremena da ne govorim, jer ono što je ranije trajalo 2 minuta maksimalno, sada traje 15 minuta...

Bravo genijalci...
Адреса за жалбу ти је Светски поштански савез јер су они тражили да се све те проведуре испоштују. Али боже мој, најлакше је дрвљем и камењем на Пошту Србије.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Koja je najjeftinija varijanta da mi neko pošalje duks iz Italije?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Najverovatnije italijanska državna posta kao preporučeno pismo to je verovatno oko 25€ shipping

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ljudi, sa kojom kurirskom da porucim neki pokloncic a da stigne ove nedelje iz Kragujevca do NS? Post express? Ne znam kakva je situacija sa paketima, ne bih da cekam 2 nedelje kao neki sto su pre cekali...?
 
Da li ima neko da je porucivao iz inostranstva preko francuske LaPoste, da podeli iskustvo?
 
Ljudi, sa kojom kurirskom da porucim neki pokloncic a da stigne ove nedelje iz Kragujevca do NS? Post express? Ne znam kakva je situacija sa paketima, ne bih da cekam 2 nedelje kao neki sto su pre cekali...?

To je bilo jos 2019 strajk..
Danas za sutra stize ti paket
 
Nazad
Vrh Dno