Šta je novo?

Kurirske službe

Meni su iscepali stolicu iz Ikea a sad me ovi ubedjuju da nije moglo u transportu to da se desi (ne zna se ko je gori)
A pritom kasnila isporuka skoro 2 dana ... zvao sam ih 5-6 puta ...

S obzirom da Ikea šalje zapakovanu robu verovatno i nisu u transportu iscepali nego je bilo fabrički oštećeno
 
To niko ne može sa sigurnošću znati. Svakako je Bex loš izbor

Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
To niko ne može sa sigurnošću znati. Svakako je Bex loš izbor

Sent from my MI 5X using Tapatalk

Kod mene na poslu imamo ugovor sa Aks-om i mogu i za njih da kažem da su katastrofalan izbor. Kad nam neko iz druge poslovnice pošalje dokumentaciju danas za sutra, sutra stiže u 14-15 h, dešavalo se i kasnije. Tako kad imamo nešto što nam je hitno moramo obavezno da ih zovemo i molimo da stigne bar do 13.
U prethodnoj firmi smo imali ugovor sa Post expressom, nema šta da misliš, šta god je poslato dan pre stiže do 10-10:30
 
Poslednja izmena:
Narucim stvari iz Ikee i naknadno ukapiram da Bex vrsi isporuku - hladan znoj me oblio.
Naravno, opet nije stiglo dogovorenog datuma, samo sto je ovog puta, za promenu, doslo dva dana ranije!?
Sama isporuka prosla bez problema, decko dovukao 30ak kila na treci sprat.
Jos sam i zaboravio da ga castim u svoj toj zbrci :lupko:
 
Narucim stvari iz Ikee i naknadno ukapiram da Bex vrsi isporuku - hladan znoj me oblio.
Naravno, opet nije stiglo dogovorenog datuma, samo sto je ovog puta, za promenu, doslo dva dana ranije!?
Sama isporuka prosla bez problema, decko dovukao 30ak kila na treci sprat.
Jos sam i zaboravio da ga castim u svoj toj zbrci :lupko:

Uvek mozes da pozoves call centar i da pohvalis decka, mozda nesto znaci a mozda i ne. U svakom slucaju, sigurno retko ko hvali kurire.
 
Potpisujem komentar, kao sto kudimo treba i pohvaliti, redovno to radim, nama malo truda a njima puno znaci

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ima li neki info oko toga da postekspres strajkuje, neki paket sam cekao i dobio informaciju u posti da ni jedan paket nisu dobili i da je starjk, na netu ne mogu da nadjem nista.
 
На нету нема вести о томе, али ноћас је ГПЦ Београд био блокиран и ни једна пошиљка није разврстана па тако нису ни пост експреси испоручени доставним поштама и примаоцима. Вечерас ће се све картовати и ттанпосртовати алтернативно и заобићи ГПЦ Београд па ће се сутра можда вршити испорука нормално уколико остали гпц-и и плц-и не ступе у штрајк што ће надам се урадити.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
A, to je ovaj strajk radnika poste, sto javljaju na vestima...
Pozdrav
 
Zasto se to desilo?
Зато што нам фирму воде партијски пацови који ће је докрајчити уколико се не склоне одатле, због мизерних плата, мучења радника пп уговорима, недостатка радника и генерално јадним стањем поште. Хвале се неким профитом, а овамо немамо паре за хемијске, спајалице и сијалице, озбиљније ствари тек да не помињем. Замолио бих вас за мало разумевања и солидарности јер другачије не може.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni je u Posti najsmesnije to sto salterske radnice koje rade i sa novcem i sa ljudima imaju 30k platu, dok oni penzioneri koji glume obezbedjenje, a u najboljem slucaju su vratari imaju 45k.
Sto se upropascavanja Poste tice, jedan od razloga jeste i sto je lice bez licne karte napravilo konkurentsku firmu, pa red je valjda da se bati olaksa bogacenje unistavanjem drzavne firme.
 
Poslednja izmena:
Meni je u Posti najsmesnije to sto salterske radnice koje rade i sa novcem i sa ljudima imaju 30k platu

Odakle ova informacija ? imaju više na šalteru ;)

Videh jutros poštara, nema pošte do daljnjeg... celu noć su sedeli u pošti...
 
Bila je u stampi statistika, mozda nije bas 30 ali tu je negde i svakako je puno manje od obezbedjenja. Ne mogu sad da nadjem link, a nije ni previse relevantno za temu.
 
Ja sam slao paket juce za BG i nije stigao danas. Bas sam se cudio sta je bilo.
 
U drugim drzavama staje saobracaj, avioni, kod nas posta. Prezivecemo

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Bas gledam malopre zasto mi monitor stoji 24h u posti u BG, cekam ga kao ***** ceo dan jer ne gledam TV i ne citam novine...

Jos sam danas prodao telefon i poslao ga preko PE, ima da cekam i za jedno i za drugo sad dok se ne smiluju da puste... Rekao bih par reci ali politika je zabranjena.
 
Poslednja izmena:
Зато што нам фирму воде партијски пацови који ће је докрајчити уколико се не склоне одатле, због мизерних плата, мучења радника пп уговорима, недостатка радника и генерално јадним стањем поште. Хвале се неким профитом, а овамо немамо паре за хемијске, спајалице и сијалице, озбиљније ствари тек да не помињем. Замолио бих вас за мало разумевања и солидарности јер другачије не може.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Potpisujem sve ovo. Ja od sutra pocinjem da radim, bio sam na bolovanju, ali su mi kolege danas iz prve smene prenele da je jedino NS od vecih centara radio i za Zr su jedino odatle stigle posiljke, i Nis strajkuje... Uglavnom kolege su dobile njih 5 koliko radi pre podne po 20 posiljaka ponaosob i to je bilo to a inace utorkom stigne po 500-600 posiljaka i receno im je da kad to razdele da idu kuci i da ce ih zvati ako popodne nesto jos stigne pa da to po mraku dele... Uglavnom nista nije stiglo ali ce svi iz prve smene od danas sutra morati da ostanu par sati duze jer su danas bili pusteni ranije kuci... Tkd ce se sve slomiti opet o ledja kuririma kao i uvek... Tkd ljudi racunajte da usluga danas za sutra ce biti danas za prekosutra ili nakosutra, dok se uslovi ne ispune.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Bitno da su se lepo ogradili...

Pošta ne snosi nikakvu odgovornost i ne priznaje naknadu štete u slučajevima gubitka ili štete koji su izazvani:

  • krivicom pošiljaoca ili primaoca;
  • neadekvatnim pakovanjem pošiljaka;
  • nepredvidivim događajima izvan ljudskih objektivnih mogućnosti (nesreće, prirodne katastrofe, štrajkovi, blokade puteva i sl.);
  • zbog štete koja je rezultat same prirode pošiljke.
 
Bila je u stampi statistika, mozda nije bas 30 ali tu je negde i svakako je puno manje od obezbedjenja. Ne mogu sad da nadjem link, a nije ni previse relevantno za temu.
Ne znam gde si čuo da obezbeđenje ima 45k, ali nemaju oni toliko. Ne znam sa kime Pošta ima dil sada, beše Securitas ili slični, ali obezbeđenje 45k može da nagura ako bukvalno svaki dan radi po 12č (vikende zaboraviš). Plate su im oko 135-140 dinara sat, što obično ispadne od 30 do 35k dinara u vrh glave (12č smena i to ako je jedan isti čovek svaki dan tu). A da ne pričam što Zakon o radu zabranjuje toliki broj radnih sati u nedelji...


Edit: Ako se poštuje zakon i sve ide po propisima, u obezbeđenju mahom imaju plate do 26-28k dinara. Nešto bolje su plaćeni poslovi obezbeđivanja i prenosa novca ili poslovi obezbeđenja gde je povećan rizik (aerodrom naprimer).
 
Poslednja izmena:
Ni jedna akcija koja nanosi drugima štetu i prelama se na leđima naroda (ti paketi koji stoje nisu poštini) jednostavno ne može da dobije moje razumevanje.
Imam par paketa koje čekam kao ozebao sunce (rezervni delovi za bojler koji ne radi već danima, grejač za rernu koju ne mogu da koristim) i sad oni stoje u BG jer tamo ljudi nisu zadovoljni platama i uslovima rada!, svratite malo po okolnim manjim mestima da vidite kako je tamo, da isprobate čučavce po wc-ima bez sijalica i tako to, nije BG centar sveta... ko misli da ću reći "pa dobro, zadržite moje stvari 4-5-6 dana dok ne ostvarite šta ste zacrtali, ja sam to naručio/platio ali mi zapravo ne treba, samo volim da bacam pare naokolo." njemu očigledno nisu svi lončići u gavi na broju...
 
Poslednja izmena:
Mi svakog dana šaljemo dvocifren broj paketa i bilo bi fer da nam je rečeno da je štrajk počeo ili je na pomolu. Deo ljudi štrajkuje, deo ne, pa smo u dva dana poslali ogroman broj stvari, od kojih su neke hitne primaocima, a sada stoje, negde. Nemam ništa protiv borbe za bolje uslove rada, ali što Sirius reče, ne preko mojih ledja. Neki od paketa će biti vraćeni, a to me košta I finansijski i ispadnemo neozbiljni.
 
Ma da bre, neka strajkuju u svoja 4 zida. To je jedini njima dostupan nacin da izvrse pritisak, uvek ima neka kolateralna zrtva.
 
Nemam ja problem da oni štrajkuju, ali neka štrajkuju svi i to saopšte svojim klijentima. Mi koristimo alrernativni način isporuke i sve OK. Ovako, oni skupljaju pakete i ne isporučuju ih na vreme. Pravi pritisak bi bio da ne preuzimaju pakete, Pošta na dnevnom nivou oseti pad prihoda, pa kada nama sa ugovorima pošalju račun na kraju meseca, vide još veći pad prihoda. Ovako, ako štrajk potraje nekoliko dana, paketi će biti uruceni sa kašnjenjem, usluge naplacene nešto kasnije, korisnici nezadovoljni, a upravi svejedno.
 
Ne znam gde si čuo da obezbeđenje ima 45k, ali nemaju oni toliko. Ne znam sa kime Pošta ima dil sada, beše Securitas ili slični, ali obezbeđenje 45k može da nagura ako bukvalno svaki dan radi po 12č (vikende zaboraviš). Plate su im oko 135-140 dinara sat, što obično ispadne od 30 do 35k dinara u vrh glave (12č smena i to ako je jedan isti čovek svaki dan tu). A da ne pričam što Zakon o radu zabranjuje toliki broj radnih sati u nedelji...


Edit: Ako se poštuje zakon i sve ide po propisima, u obezbeđenju mahom imaju plate do 26-28k dinara. Nešto bolje su plaćeni poslovi obezbeđivanja i prenosa novca ili poslovi obezbeđenja gde je povećan rizik (aerodrom naprimer).
Jeste mali off ali upravo ovo sto pricas,dok je bilo postino obezbedjenje onda su i imali dobre plate. Posle su izdvojili,osnovali svoju cerka firmu Telus i imaju plate blizu minimalca. Imam par ortaka i znam za koje pare rade. Jedan radi u posti i ako se otima za sate moze i da dogura do 30k. Inace neki prosek je 23-25k...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko više informacija o ovoj lopovsko reketaškoj kombinaciji Royal expres? Svi uvoznici pod "KOMANDU MORA" prešli su kod njih, a ovi lupaju na svaki paket osiguranje o.5% , prošli paket 300 i nešto hiljada bex 480+70 povrat dinara, ovi sad paket ispod 2kg, otkup 95 hiljada , poštarina 970 dinara ... jooooj Srbijo tajkunska tvorevino, stvarno ću da emigriram
 
Pisano je vec, vlasnik je lice sa ukradenom licnom kartom. Sasvim ocekivan je tok dogadjaja koji si opisao, uskoro ce i drzavne sluzbe da raspisuju namestene tendere za baticu.
 
Nazad
Vrh Dno