Šta je novo?

Kurirske službe

Al bi postarina bila veca.
A niko ne salje ocekujuci da ce paket biti zagubljen :).

pa da. al to je isto kao osiguranje od pozara ili poplave.. niko ne ocekuje da mu stan izgori ili njiva poplavi. ali nekom se desi. ako imas osiguranje dobro, a ako nemas eto ti nauk za ubuduce...
 
To je u redu mozda za nekog ko salje nesto vredno i to salje jednom u sto godina.
A za ljude koji redovno koriste kurirske sluzbe, to prosto nije isplativo.

Ja sam za vise od 10 godina slanja paketa, poslao sigurno 3000-4000 paketa.
Nijedan mi do sad nisu izgubili, Aks, Bex, Daily, Post Ekspress.
I da sam za svaki paket placao visu proviziju za vrednost, ostavio dobre pare ni za sta :).
 
Mislim da je razlika toliko mala da nije vredna rizika. Ako šalješ paket koji ima otkup vrednost je jednaka otkupu, znači to kod postexpressa ne može drugačije.
Ovde je reč bila o paketu koji više vredi nego što je otkup. Primer je ako si poslao nešto na popravku, serviser ti vraća taj aparat i treba da platiš samo cenu popravke. Koliko si takvih paketa gde je različita vrednost od otkupa poslao u tih 3000-4000 komada?

A evo ti i konkretan primer ako je vrednost paketa 3500 dinara a otkup 350 dinara troškovi su 212 dinara
Ako je i vrednost i otkup 350 dinara troškovi su 197 dinara
Razlika je 15 dinara koju bi ja uvek platio.
Računato na paketu 0,5kg
 
Poslednja izmena:
Koja kurirska služba ima opciju ostavljanja paketa na magacinu/određenoj lokaciji (bez uručivanja na adresu)?
Radim na NBG pa mi odgovara posle posla da podignem u pošti (Post Restant), pa me zanima ima li još neko ovu opciju (pre podne nema ko da podigne paket).
 
Pa nazoves ih, i kazes da ces preuzeti u magacinu. Kurir ce ostaviti tamo, bar sam ja tako radio kad me kurir pozove.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Samo vodi računa da navedeš magacin koji ti je najpristupačniji. U YUBC skoro lokal do lokala ima više kurirskih službi.
 
Samo vodi računa da navedeš magacin koji ti je najpristupačniji. U YUBC skoro lokal do lokala ima više kurirskih službi.

YUBC mi sasvim odgovara, koje kurirske službe imaju tamo lokal?
Nisam primetio nijednu napred su sve turističke agencije, a nazad neki restorani i knjigovođe.
Hvala:)
 
Strana koja gleda prema gradu, parking je tu jednosmeran, pa je potrebno da uđeš iz Trešnjinog cveta.
U prizemlju, AKS 100%, jer tamo pvoremeno nosim pakete i najmanje još jedna, a mislim još dve kurirske službe. Nekoliko lokala tamo-'vamo.
 
Danas mi stigao Sony PS3 i postarina 469 dinara + postarina za otkup 382 dinara i to na dostavu do 19h.
Da li je to nesto poskupelo kod Postexpressa?
 
Kolika je otkupnina bila, od toga sve zavisi.
 
Soni trojka minimum 2kg-a.

Njemu je po kalkulatoru naplaćen otkup za oko 13000 din za 3 kilograma težine (isplata prodavcu verovatno postnet).
 
Al nije mi jasno, ima internet, sve moze proveriti na kalkulatoru.
Masa 2-5 kilograma plus provizija na otkup...

A otkud znas da je previse, mozda su ti greskom premalo naplatili :type:
 
Danas trebalo da stigne masina royal expresom

Zove me dobavljac i pita zasto sam vratio...
ja zbunjen nemam pojma ni sto me zove ni sta sam vratio?

kaze dobio je informaciju da se masina vraca, primalac je vratio.

Ja umro od smeha, niti je neko dolazio niti me je neko zvao, niti je ta masina bila na isporuci...

Pita covek sta da radi jel mi treba masina, naravno da mi treba...
Onda da saljemo ponovo?

nemoj da saljete ponovo i gubimo vreme, nego je vratite, masina je i onako u beogradu verovatno u rojalovom magacinu
Zovite kurira i recite mu da dodje ponovo jer ja cekam masinu...

kaze ne moze tako, sutra ce masina tek da stigne kod njih u magacin (oni su iz arandejlovca) pa ce oni opet da je salju za beograd (a inace je masina iz BG magacina otisla za AR)
tako da bi ja trebao tek u ponedeljak da je dobijem...

I ja se mislim taj kurir kada je video masinu da treba da je vozi na NBG garant nije hteo ni da je utovari jer je mislio da treba da je isporuci u stan neke zgrade jer masinu ne moze na ulici da ostavi pa je nije ni preuzeo.


Strasno, diletanti.
 
Poslednja izmena:
Nek napišu na mašinu "dobijaš 500 din bakšiš pri isporuci" i da vidiš kako će stići :D
 
Da se nadovezem, ukoliko porucim ves masinu preko neta, da li je isporuka do stana ili do zgrade samo?

Radi se o zgradi bez lifta, doduse 1. sprat.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
To za dostavu, obicno pise na sajtu prodavca, ako se uzima u radnji. Ja sa skoro uzeo frizider Teh..... Iji, bez ikakvih problema izneli su na 4 sprat sa liftom, ocekivao sam da ce poceti da vrdaju, ali nisu ni zucnuli, cak ni da im pomognem.



Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Kod Gigatrona se npr. doplaćuje dal 500 ili 1000 din ako hoćeš da ti unesu u kuću [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zavisi od prodavca do prodavca, neki naplacuju dostavu neki ne naplacuju, neki nose a neki ne nose do vrata.

mene su recimo pitali za ovu masinu da li je potrebno jedan ili dva coveka da vrse isporuku???

Cudno pitanje s obzirom da im isporuku vrsi royal express ali imaju valjda sa njima neki ugovor.

Ali opet nas je kurir sve nasamario :)
 
Meni su doneli ne mogu se setiti, da li city ili aks, dvojica momaka je bilo i to si dosli tipa oko 19h. Ocigledno kod od kurira hoce dodatno da zaradi ima tu mogucnost da posle radnog vremena odradi takve dostave.

Meni bi zao ove dvojice, pricaju mi kako su popili kaznu 5000din kada su dolazili i to bezazleno, do pre neki dan tu se moglo skreniti levo, sada vise ne moze i *mjau**mjau**mjau*.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ako neko nesto prodaje i napise cenu u eurima da li onda moze da i na paketu napise cenu u eurima pa da ja kuriru platim u eurima + postrinu u dinarima?
 
Ne, zvanicno, mora cena u dinarima.
 
Nekad je moglo više ne moze

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zvanično, samo dinari. Ali nemoj da se iznenadiš da ti kurir kao otkupninu donese EUR. Ili kada odeš u paket shop neke kurirske službe, da vidiš kako prepakuju EUR u koverte za otkupninu.
Kada primaju EUR za otkuninu, to bude neki kurs, a meni su nedavno umesto uplate na račun doneli koverat i unutra nekoliko hiljad dinara i 10€ kao 1200 dinara. Stavio sam 10€ u novčanik i prebacio 1200 dinara u kasu. 30 din ni tamo ni ovamo. I to kaže svako ko primi evro po 120...Da je sve bilo u EUR, verovatno bih se bunio. Posebno što i nije trebalo da mi donese keš, već da novac legne na račun.

Ako kupuješ od nekoga ko je naveo cenu u EUR, obavezno pitaj koliko je dinara, da ne bude zabune.
 
Mislio sam ako prodavac prodaje nesto na kupujem prodajem za 100e da li moze tako da naznaci cenu na paketu pa kada mi kurir donese da platim 100e + postarinu?
Da ne moram da menjam eure za dinare pa da placam u dinarima nego lepo dam 100e?
 
Pise ti u prvoj recenici, samo dinari.

Sve ostalo je precutno i nije po zakonu.
 
Ne može.

U Srbiji je zabranjeno plaćanje u evrima. Tačka.

Ima par izuzetaka. Ni jedan nema veze sa kp, i kurirskim službama.
 
Dokument je od 24.07.2019.

Ako si platio unapred sve onda nije nista cudno.
 
Nazad
Vrh Dno