Šta je novo?

Kurirske službe

^ To je tačno. ;)
Za primaoca je PostNet veći trošak, a za pošiljaoca dodatno cimanje s podizanjem. Čini se da je uplata na račun najbolje rešenje.

Inače, pošta nema Instant Payment kada uplaćuje, i sve što uplati od petka od 17h biće na računu tek u ponedeljak pre podne.
 
Poslednja izmena:
Koliko bi iznela posiljka-postarina dan za dan,postexpres otkup posiljke 13000din,tezina je pismo ?!Ili danas za sutra?!
 
Koje "vrste" DHL isporuke postoje?

prodavac sa alija mi nudi "singapore DHL shipping", da je samo rekao DHL shipping ne bi me bunilo ali šta znači "singapurski DHL"!
Mani je potrebno da to dođe onim DHL-om što ne naplaćuje porez i carinu ako je pošiljka ispod 50€.
 
Pa pitaj prodavca jel to DHL express

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koje "vrste" DHL isporuke postoje?

prodavac sa alija mi nudi "singapore DHL shipping", da je samo rekao DHL shipping ne bi me bunilo ali šta znači "singapurski DHL"!
Mani je potrebno da to dođe onim DHL-om što ne naplaćuje porez i carinu ako je pošiljka ispod 50€.

Najverovatnije DHL-e commerce odnosno redovna pošta. Express je skuplji i ide na špediciju, ali proveri za svaki slučaj.
 
Pitao sam prodavca, nije mi još odgovori.
DHL šipim mi je inače kotirao na ~50$
 
Ako shipping kosta 50$ to ide Expresom i ide na špediciju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel zna neko jel dozvoljeno slanje PE običnog posrebrenjenog nakita? Planirao sam drugarici da pošaljem neku ogrlicu u vrednosti od 1500 dinara, pa me zanima jel primaju oni to?
Jel bar mogu da navedem da je bižuterija, pošto teško da će proveravati običnu ogrlicu sa imenom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije dozvoljeno. Ali ko te pita, reci im da saljes bizuteriju. Niko to ne proverava.
 
Dexpres

Ponedeljak Paket iz omladinskih brigada poslat u surcinsku udaljenost 6km stigao tek danas.

Imao sam interesantan razgovor sa operaterom pošto je za grad neko greškom upisao Surčin i to je navodno razlog kašnjenja.

Pitam jel postoji grad Surčin?
-naravno da ne postoji, postoji opština

Razlog kašnjenja je kolega koji "radi Surčin" nije preuzeo paket zato što u Surčinu ne postoji surčinska ulica.

I ja onda pitam kojom ulicom kolega koji radi Surčin dolazi do Surčina?
E tu se naljutila na mene i spustila mi slušalicu. [emoji2][emoji2][emoji2]

Stvarno smešno.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Narucio sam masku za telefon iz SAD ide preko UPS-a. Hoce li je i ovde dostaviti njihova kurirska sluzba ili posta?
 
Za FedEx dostavu radi City, tako da ce mozda i tebi

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
UPS - ili oni ili aks


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel uobičajan ovaj zastoj u trackingu?
12ad68ff8e60d05a1e6902264e055597.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Verovatno sa njima imaju ugovor za manja mesta ili pojedine vrste pošiljki. Meni UPS uvek donese UPS kurir u braon UPS vozilu.

Jok. AKS ima poseban "odsek" koji radi samo UPS dostavu i imaju UPS logo. <-- zanemariti, pogrešan info.

Edit: Moja greška.Mislio sam da Express Courier doo ima veze sa AKS, ali nema. Oni rade za UPS u srbiji.
 
Poslednja izmena:
Jok. AKS ima poseban "odsek" koji radi samo UPS dostavu i imaju UPS logo. <-- zanemariti, pogrešan info.

Edit: Moja greška.Mislio sam da Express Courier doo ima veze sa AKS, ali nema. Oni rade za UPS u srbiji.
Kada je UPS u pitanju:

UPS kombi - isporuka Beograd i mislim NS
AKS kombi - provincija

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Glupi AKS kasni sa donosenjem novca, poslao posiljku u utorak, sredu stiglo coveku, kapiram cetvrtak da mi donese pare kurir, nista, zovem u petak, kazu danas, zovem kurira, kaze ok popodne te zovem kad dodjem u tvoje mesto, nista... Jutros saljem mail da vidim u cemu je problem, ne odgovaraju...

Uzasna usluga...
 
Glupi AKS kasni sa donosenjem novca, poslao posiljku u utorak, sredu stiglo coveku, kapiram cetvrtak da mi donese pare kurir, nista, zovem u petak, kazu danas, zovem kurira, kaze ok popodne te zovem kad dodjem u tvoje mesto, nista... Jutros saljem mail da vidim u cemu je problem, ne odgovaraju...

Uzasna usluga...

Uvek bila, ja ih nisam video u mom kraju sigurno par godina.
 
Ovde prolaze stalno i bio sam ogranicen zbog velicine paketa, pa sam morao kod njih.. Cuti i trpi...
 
Ima li izgleda da bi pošta uskoro "otvorila" svoj REST API kojim bj omogućila developerima da naprave ekstenzije za Web šopove i poštedela nas prekucavanja podataka i štampanja adresnica na webexpress portalu? Meni bi mnogo lakše bilo da mogu sve da odradim direktno iz backenda Web šopa nego što sva slanja radim na njihovom portalu pa onda retroaktivno šaljem treking kodove... Jel neki drugi kurir ima tako nešto?

Sent from Samsung Galaxy S7 using tapatalk
 
Nažalost ne. Taj EPK je ovo što ja zovem Web express, portal gde su omogućili da korisnici sami kreiraju pošiljke, popune podatke o primaocima i odštampaju sve što je potrebno bez gubljenja vremena na diktiranje na šalteru pošte ili kuriru. Sama platforma nije loša, ali bi mogla biti još bolja. A oni nekakav backend već imaju, samo treba da omoguće pristup third party aplikacijama i programeri će sami odraditi sve. Sve pošte u regionu su ovo odavno napravile, jedino naši kaskaju.
 
Jedna programerska kuća mi je uz webshop nudila integraciju sa Post Express. Aplikacija automatski unosi podatke iz kreiranih ponuda, a kao komplikacije su naveli trebovanje opsega bar kodova i to što nemaju push promene statusa, već aplikacija na 4h uradi proveru za sve kodove koji su trenutno u putu. Daily su naveli kao odlično integrisan sistem. Nijedan nisam video u praksi.

E, da, za Post Express su rekli da korisnik mora da se juri sa njima da reši to sa integracijom papiroloski, dok za ostale kurirske službe koje imaju neki API to rešavaju oni, kao kompanija koja izrađuje software.
 
Ako vec nisi posalji upit na [email protected]

Ne izgleda mi da tu pominju webexpress



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daily su naveli kao odlično integrisan sistem. Nijedan nisam video u praksi.

Daily ima svoju aplikaciju za kreiranje pošiljki koja je dosta dobra. Tokom dana se sve unosi i onda se jednom odradi synch i odštampaju nalepnice za pošiljke iz aplikacije.

Takođe koliko sam video imaju već gotove ekstenzije npr. za Opencart.
 
Daily ima aplikaciju, ali sam razumeo da imaju i odličan API za sadržaj integraciju sa drugim softverima.
 
Nazad
Vrh Dno