Šta je novo?

Kurirske službe

Ovaj tip nije. Bio u prodavnici, zaboravio jednu kesu, otišao 100km od nas i mi da bi poslali isti dan, pošaljemo preko AKS.
Poslali smo čoveku iste proizvode još jednom, preko PE, stiglo mu sutradan ujutru pre 9h. Nisam znao da nose tako rano.

A ovaj iz AKS sad čekamo, pa ako se pojavi, pojavi.
 
Šta je ovo s postekspresom već drugi paket ne je*u da donose na adresu već samo stigbe poruka da je stigo paket i da mogu da ga podugbem u pošti???

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Haos, guzva... :)

Meni ne dostavljaju do 12h kad posiljaoc aktivira tu opciju, vec 2 puta.
Kuriri su mi prosto rekli da nema sanse da to odrade, oba kurira.
Jer im paketi iz GPC Beograd valjda stizu prekasno, tipa oko 11h, ili ovi u posti kasno odrade ulaz.
 
Sve zavisi od kurira :) Evo meni već nekoliko dana unazad redovno stižu PE paketi na Zvezdari :)
 
U dva navrata zakazujem kurira PE, u oba navrata nije ni dosao. Prvi put u četvrtak, drugi put u ponedeljak. Na kraju odneo paket u poštu i predao.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Haos, guzva... :)

Meni ne dostavljaju do 12h kad posiljaoc aktivira tu opciju, vec 2 puta.
Kuriri su mi prosto rekli da nema sanse da to odrade, oba kurira.
Jer im paketi iz GPC Beograd valjda stizu prekasno, tipa oko 11h, ili ovi u posti kasno odrade ulaz.

Zavisi od reona. Meni na PE pakete uvek donosi ujutru. Retko posle 10.30, bez obzira šta je štiklirano za vreme isporuke. To "do 12h" je oduvek bilo besmisleno, jer oni raznose kako raznose, a kada donesu posle 12h, kažu da možeš da napišeš žalbu i da dobiješ povrat razlike u ceni isporuke do 12 i do 19h :d
 
^ 50 dinara, malo li je?! :p
 
Zar nije 20 din ?
Edit: bilo ^

Kad su povecali na 50 din?
 
Poslednja izmena:
Bilo je 30 din ne 20.. A povecali su kad sebe, kad su poskupela i pisma i preporucene posiljke i generalno PE usluge, 150 je bilo najjeftginije do 0.5kg sada je 200 din... Ima preko 6 meseci koliko mi se cini, od marta negde..
 
Ispratio sam naravno porast cena po masi, jer stalno saljem sa njima.
Al nisam ovo do 12h, jer to retko ko trazi, cak neki podvuku da bude do 19.
Sad to ima i smisla, 50 din nije malo na postarinu recimo od 350 din.
 
Onda shvatis u kakvom drustvu zivis...

Nije problem sto je taj neki kurir/magacioner uzeo jaja, to se desava manje/vise svuda po svetu.
Glavni problem je reakcija firme.

Pa jel ima tamo neki marketing, neko sa pola srednje skole naucene, da shvati da bi trebalo da se kupe dva jaja i da se posalje Post Ekspressom o firminom trosku, i jos da se ubaci jos ponestu u taj paket, uz izvinjenje.

Ali ne, ovde bagra gleda strogo kroz pravilnik, zali se za dva jajeta, pa cemo ti mi kroz mesec dana reci da je zalba neosnovana.
Slepci.

Nikad nama kao drustvu nece biti bolje.
Nema vise empatije, ljudskosti, zdravog razuma...
Ova sadasnja vlast je samo sve to dovela do vrhunca, al smo se mi izgleda pokvarili dosta ranije.
 
Кад би плаћали боље, могли би да бирају поштаре, овако их купе са улице.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kao sto rekoh, problem je u direktivi, dakle na vrhu, a ne u kuriru koji je nesto pojeo :)
 
Bilo je 30 din ne 20.. A povecali su kad sebe, kad su poskupela i pisma i preporucene posiljke i generalno PE usluge, 150 je bilo najjeftginije do 0.5kg sada je 200 din... Ima preko 6 meseci koliko mi se cini, od marta negde..

Tada je za neke mase paketa bilo 20, a valjda samo za jednu masu je bilo 30 din. Ili obrnuto. Sada je za sve pakete 50 dinara.
 
Pa kazem da je bilo 20 din, ostala mi ta cifra u glavi.
Za manje mase, do 500gr, 0,5-2kg i 2-5kg sigurno.
 
Tada je za neke mase paketa bilo 20, a valjda samo za jednu masu je bilo 30 din. Ili obrnuto. Sada je za sve pakete 50 dinara.

Do 0.5 kg je bilo 30 din sigurno mogu da se opkladim, za ostale tezine nisam siguran posto uglavnom sam slao male tezine i paketice.

Ajde da pitam nema veze sa temom, vidim da je tema za koronu imala i da je zatvorena, pa da ne rasplamsavamo ovo, ono, ovako, onako... zanima me samo ako neko zna da mi kaze koja je fora i na koju caku salterski radnici u posti ne nose maske vec 2 meseca i jace ? Imaju ono staklo zastitno ispred stranke, ali njih konstantno tamo ima troje i vise, a komunalci na 100 m od poste ? Jel ima neka fora ili ?
 
У којој пошти?
Код мене све раднице носе маске.

Без маске не може да се уђе у пошту. Бар у ове 3 поште у које идем, које су ми најближе.
 
Poslednja izmena:
Do 0.5 kg je bilo 30 din sigurno mogu da se opkladim, za ostale tezine nisam siguran posto uglavnom sam slao male tezine i paketice.

Ajde da pitam nema veze sa temom, vidim da je tema za koronu imala i da je zatvorena, pa da ne rasplamsavamo ovo, ono, ovako, onako... zanima me samo ako neko zna da mi kaze koja je fora i na koju caku salterski radnici u posti ne nose maske vec 2 meseca i jace ? Imaju ono staklo zastitno ispred stranke, ali njih konstantno tamo ima troje i vise, a komunalci na 100 m od poste ? Jel ima neka fora ili ?

На фору јер Пошта радницима не обезбеђује маске већ 2 месеца..
То није оправдање да се не носе маске, коме је стало до свог здравља он ће носити маску, али то је разлог и доказ колико је управи стало до радника. Буквално би их болело дупе да сви умремо, свакако су нас већ довели до дна и минуса.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Šta ovaj status znači kod PE?

e29a21c5eff42db4682f7caadce979ea.jpg
 
Tako nešto sam i pretpostavio, osim:

- što sam do 15h bio kući (i supruga)
- nikakvo obaveštenje nije ostavljeno


pošto je u pitanju paket od 10ak kg nemam nameru da ja idem u poštu. Nije plaćena ta usluga. Takođe nemam nameru da platim uslugu isporuke "danas za sutra do 12h" pošto je nisu ispoštovali

Sutra pišem žalbu Pošti.

Hvala
 
@somi303,

Да ли је тачна информација да се уводи ''лежарина'' за Пост Експрес пошиљке?
 
Начуо сам јуче да ће бити 11.50 рсд по дану, али ништа званично нисам видео. Данас не радим, па ћу видети сутра, али то ми нема смисла уопште.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
^ Naprotiv, itekako ima smisla :d
 
Naravno da ima, sad će tek da se ostavljaju papirići da primaoc nije bio kod kuće. Eto para za ležarinu.
 
Kod mene kao što rekoh već drugi put nigde papira samo stigne poruka da je paket u pošti

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Opet problem sa AKS-om. Od jutros čekam paket koji ne stiže. Pre pola sata zatražim broj pošiljke od osobe koja je poslala paket. Pogledam status i vidim da je juče u 18h preuzeta u Subotici i to je sve. Zovem AKS i dobijem prvo odgovor da je paket još u Subotici na kontrolnom merenju, da sačekam da proveri i stavlja me na hold. Posle 2 minuta se javlja, pita me šta je unutra, traži mi ime i prezime, kao i broj telefona. Zvaće me ili iz Subotice ili Novog Beograda. Kaže da je verovatno spala adresa sa paketa. Kolike su šanse da se paket izgubi, tj. da dobije noge?
 
Da li kod Post Ekspresa postoji ograničenje u smislu minimalnih dimenzija pošiljke? Pretpostavljam da treba da bude dovoljno velika kako bi mogla da se nalepi adresnica?
 
Paket koji mi je AKS izgubio pre nekoliko dana je proglašen zvanično izgubljenim. Pošto nije imao vrednost, ni otkupnina, dostavili smo im račun šta je bilo unutra, pa smo sada u procesu da li će da priznaju svih 5.000 dinara. Naš kurir kaže da će da priznaju maks 2.000 dinara, kao 10 poštarina iz našeg ugovora.

Od kad su nam taj paket izgubili, sad za svaki paket bez otkupnine stikliramo vrednost u aplikaciji, to je 0,2%, nema minimalna vrednost. Ovih 5.000 mi je 0.2% od 2.500.000, pa ispadne da se baš i ne isplati, jer je ovo prvi put da su nam izgubili paket, ali nekada će u paketu biti nešto što ne mogu brzo da obezbedim, pa nema igranja.
Kad se samo setim, pre nekoliko meseci sam na unapred uplaćeno poslao paket 150.000 dinara, unutra sve custom made, novu isporuku bi čekali 6 meseci...
 
Da li kod Post Ekspresa postoji ograničenje u smislu minimalnih dimenzija pošiljke? Pretpostavljam da treba da bude dovoljno velika kako bi mogla da se nalepi adresnica?

Nema ogranicenja, jer je ubace ili u njihovu kesu ili kartonsku fasciklu. Svojevremeno sam slao neke stvari koje su manje od olovke.
 
Nazad
Vrh Dno