Šta je novo?

Kurirske službe

kokan:

city i daily express.stoji da zavisi kako te ko u tom celom lancu zapadne ali lično iskustvo kao mušterije je da su obe sasvim okej.
 
Poslao mi juce covek racunar iz Prijepolja, predao paket u 13h i na track & trace servisu post ekspressa stoji samo to, Prijem.

Eto, godinama nisam imao zakasnjenje paketa (mislim da je jednom bila neka greska u nekoj maloj lokalnoj posti pa je stigao dan kasnije). I sad poslednja 2 paketa, kasnjenje.

Znaci to je to.
Vise se ne moze reci da su pouzdani, a to ih je izdvajalo od ostalih sluzbi.
 
@ Orchard

hvala , savet je zlatan !
 
Juče sam na drugom forumu pročitao da za celu teritoriju NBG i Zemuna dvojica momaka raznose PE pošiljke, ženi koja ih je danima zvala da odnesu hitan paket su tako rekli kad je zvala centralu. Kaže da je totalni raspad, svi živi su napustili PE jer su radili po ugovorima na određeno za platu od 36.000 dinara, tako da beže čim nađu nešto bolje.
 
Samo polako, sve ce gore i gore da bude ako ne dignu drasticno plate, ne samo za PE.
 
Bex, savršeno, bez greške, na vreme i potpuno korektno. Nemam reči. Pre neki dan sam dobio pošiljku dan ranije, u utorak umesto u sredu. Da čovek ne poveruje.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Pa jeste, posle postexpresa ja bih najpre birao bex.
 
Ma jeste med i mleko. Kurira bexa sam jednom cekao 3 dana da dodje po paket. Kupac vec maltene odustao od kupovine, a sam je trazio da posaljem preko njih.
 
... - par puta sam se zalio, dosao do direktorke neke ispostave za centar grada, kaze zena da se ljudi masovno zale, ali po direktivi moraju da prime te polupriucene lezilebovice koji ne zele da rade, tako da je PE od nekadasnje najbolje brze poste (barem za mene) postao sluzba za izbegavanje.

Ne znam do kog si direktora stigao da se tako lepo isćaskate. Definitivno im nedostaje kurira i koliko sam razumeo, konkurs je stalno otvoren, samo su plate male. Nama u prepodnevnim satima uvek dolazi isti kurir. Kada njegovo radno vreme prodje, ne znamo ni ko, ni kada će da dodje. U prethodnih deset dana sam video bar 5 različitih kurira. Dosta njih nema ni PE uniformu. Ako kroz izlog ne vidim da je izašao iz PE kola, obično se zamislim da li da mu dam pakete. Bude dana sa 100-200-... hiljada dinara u paketima.
Poslednjih meseci sa AKS radimo sasvim OK. Jedina greška je što nam povremeno novac donesu u kešu, umesto da uplate na račun.
 
Mene zove kontrolor poste danas, kaze ako selite paket da dobijete danas, dodjite i licno preuzmite u posti.
A ako zelite da vam dostavimo paket, moze, ali u ponedeljak.
Kaze, kurir danas nije dosao na posao :trust:

A paketi nisu bili laki, peske sam ih nosio iz poste.
 
Dhl sad ima podizvođače koji voze privatna kola, a ne žute kombije.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
^Meni je takav doneo pošiljku u petak. Znači to je razlog što nisam video kola a čovek nije imao DHL uniformu. Pošiljka je tek danas evidentirana na DHL sajtu kao isporučena. Nisam dobijao nište preko DHL-a par godina ali celokupna usluga mi se čini mnogo lošija nego ranije.
 
Dragička!
Od danas nove cene usluga u DExpress-u
Rekoše mi ono sto je bilo do sada 320 din (paket sa otkupom do 0.5kg) od danas košta 415 din.
Opušteno podigoše cenu za 95 din.
 
^Meni je takav doneo pošiljku u petak. Znači to je razlog što nisam video kola a čovek nije imao DHL uniformu. Pošiljka je tek danas evidentirana na DHL sajtu kao isporučena. Nisam dobijao nište preko DHL-a par godina ali celokupna usluga mi se čini mnogo lošija nego ranije.

Šteta, DHL mi je uvek bio simbol profesionalizma, baš je loše što outsource-uju lokalnim vozačima isporuke.
 
Slažem se ali nije samo to. Teže je dobiti operatera u call centru, ne odgovaraju na mailove, treba im mnooogo više vremena da ocarine pošiljku... Kada pošiljka uđe u Srbiju i ode na carinu nema više ni E od Expressa. :smash: Možda sve to nije pod njihovom kontrolom ali ipak. Pre nekog vremena sam se žalio na FedEx ali čini mi se da je DHL sad tu negde, možda čak i lošiji.
 
Poslao mi juce covek racunar iz Prijepolja, predao paket u 13h i na track & trace servisu post ekspressa stoji samo to, Prijem.

Eto, godinama nisam imao zakasnjenje paketa (mislim da je jednom bila neka greska u nekoj maloj lokalnoj posti pa je stigao dan kasnije). I sad poslednja 2 paketa, kasnjenje.

Znaci to je to.
Vise se ne moze reci da su pouzdani, a to ih je izdvajalo od ostalih sluzbi.

PE je primnjen posle poslednje otpreme iz te pošte, pa i nije moga poći istog dana.
 
Da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*s ne moze poslednja otprema iz poste da bude pre 13h nikako.
Pa da je najmanje selo na svetu, a Prijepolje svakako nije toliko malo.
 
Javno se izvinjavamo :)
 
Meni po četvrti put PE ne isporučuje pošiljku kada treba (iako je plaćeno danas za sutra do 12h). Lokacija NBG-Fontana, ne pamtim da su bili ovoliko loši, definitivno je vreme za rastanak i prelazak na drugu opciju.
Postoji li služba koja garantovano isporučuje do 14h na NBG?
 
Neko je vec napisao ovde na forumu.
Da je za ceo NBG ili barem veci deo zaduzen JEDAN PE kurir...
 
Iskreno, i da je 101 ako ne stignu na vreme značI da naplaćuju uslugu koju ne pružaju.
Zato me zanimaju alternativne opcije, Bex nisam odavno koristio možda oni ne brljaju sa isporukama za NBG.
 
Neko je vec napisao ovde na forumu.
Da je za ceo NBG ili barem veci deo zaduzen JEDAN PE kurir...

nema teorije da je jedan kurir za ceo NBGD pa ni za veci deo.

Mozda z aneki drugi deo grada to i moze ali za nbg nema teoretske sanse da se tako organizuje rad.
 
Pa ja sam poslao paket za Novi Beograd, iz Zeleznika.
Paket je krenuo ka GPC-u tog dana.

Coveku paket stigao posle tri dana.

Tako da ja verujem da dobar deo NBG pokriva jedan covek.
 
Iskreno, i da je 101 ako ne stignu na vreme značI da naplaćuju uslugu koju ne pružaju.
Zato me zanimaju alternativne opcije, Bex nisam odavno koristio možda oni ne brljaju sa isporukama za NBG.
Meni je Beks dostavljao uredno dan za danom u Beogradu, Zemun i Novi Beograd. Probaj. Prati stanje na terenu, i meni se jednom desilo da paket čini mi se za Novi Pazar kasni 4 dana Beksom, zvao sam, kažu svi dali otkaz ostao 1 radnik koji radi i u magacinu i predaje pazar i nosi pakete. Tako da je sasvim realno da se to desi i u PE.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Тражите пост рестант и сами преузимајте пошиљке у пошти ако вам је хитно, а није вам испод части отићи у пошту. То вам је најбоља комбинација тренутно ;)
Pa ja sam poslao paket za Novi Beograd, iz Zeleznika.
Paket je krenuo ka GPC-u tog dana.

Coveku paket stigao posle tri dana.

Tako da ja verujem da dobar deo NBG pokriva jedan covek.
Верујеш у глупости.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Kako onda objasnjavas da je paket putovao tri dana ?
 
Jel videste nove radnike na obukama / radu u poštama?


Uglavnom starije žene koje deluju kao da nemaju ni dana radnog staža a kamoli na odgovornim šalterskim poslovima. Nezainteresovane, neobučene, ispod svakog potrebnog kvaliteta/školovanja za takvo radno mesto.


Šteta, DHL mi je uvek bio simbol profesionalizma, baš je loše što outsource-uju lokalnim vozačima isporuke.
I ja sam se neprijatnono iznenadio kada sam očekivao DHL kurira. Raspali privatni punto, bez i jedne oznake. Makar DHL kačket....

Da je bilo plaćanje, mislim da ne bih smeo da platim.

Čak nije ni profesionalni kurir, nego kao neko udruženje da je iznajmilo članove nezvanično....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno