Šta je novo?

Kurirske službe

Fora je što je paket poslat bukvalno iz komšiluka njihovog magacina. Ne krećem se u tom pravcu, posle posla mi je cim po špicu da idem tamo, ako uopšte u to vreme mogu da se preuzmu paketi. Zato sam platio da to neko uradi umesto mene, a kod kuće ima ko da ga dočeka ceo dan. Paketić je u pitanju, ništa teško niti kabasto.

Da stvar bude još smešnija, dan pre ove porudžbine sam naručio neku sitnicu iz Kine preko Alija. Stiglo mi danas! Ej, iz Kine mi stiglo pre nego Rojalom Bg-Bg.

Zato od sad kad naručujem nešto, prvo ću da pitam koju kurirsku službu koriste.

City express mi je danas doneo ogroman paket, bela tehnika 20+kg bez problema, juče poručio.
 
Ne nego je do Žele Zeke.
Evo ga primer: Kurir uzme 100 evra od primaoca, naravno računa mu ispod donjeg kursa. Tih 100 evra na kojima je već zaradio ne menja u menjačnici već donese kao otkup i naravno računa po višem kursu. Time je zeznuo i jednog i drugog...
Znači, taj majstor radi celu Srbiju... :d
 
Što se primanja i plaćanja evrima tiče, kod AKS je to dodatna zarad kurira. Ne smeju da ih prime, niti isporuče, ali rade i jedno i drugo. Vidim da je neko napisao da je za 20.000 dobio 100€ + 8000, a verujem da si pokušao to da platiš evrima, bilo bi 100€ + 8.300.
U paket Shopu sam jednom naleteo kako otvaraju koverte (one njihove) sa parama, sve nove koverte, ne zalepljene, slažu novac na gomilu i predpostavljam da će onda da vraćaju nazad kako njima odgovara.

Meni novac uvek ide na račun, pa nemam taj problem, ali da mi donese EUR po 120, meni pazar ostaje kratak, jer je fiskalni račun već poslat sa robom.

*mjau**mjau**mjau* politika firme im je da sve moze.... Kuriri Aks-a imaju platu 36-37k +/- koju crvenu ali zato pored plate imaju jos 2-3 plate "baksisa"... A to je samo jos jedan nacin da se stavi dodatni dinar u dzep... Nek dnevno ima 2-3 njih da mu daju po 100e on je u plusu jednu crvenu itd... Ali je zato rad od jutra do sutra itd....
 
Poslednja izmena:
Pre koji dan je kurir Aksa kolegi hteo da racuna 150€ po 16000 dinara. 106,7 din kurs, pa alo rođače.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poznat lik po tome inače... 1600 zaokruži na 2000 itd...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

:D A ja kad 2490 treba da zaokruzim na 2500 mislim se :D *mjau**mjau**mjau* i da prijavis kurira nista se ne bi desilo... Samo nek posao ide...
 
Spremite sitne novce i trazite da vidite adresnicuna paketu gde pise otkup plus ptt.
I nece moci kuriri da divljaju.
 
Sto se tice Royala i meni su par paketa tako vucarali, pa vracali u magacin. Zivce sam pogubio. Isto teta kaze da ce stici do kraja dana i nista. Evo danas ista situacija sa Dailyexpress. Nazaovem pred kraj radnog vremena, kaze doci ce do 17h. I opet nista od paketa.
 
Ne znam sto kukate na euro, i treba da deru, svi su upoznati da se otkup placa iskljucivo u dinarima, ko ne zameni i pravi se pametan treba da ga deru.
Mislim da je Royal relativno nova kurirska sluzba i da se kuriri jos uvek nisu uigrali nazalost..
Slazem se sa lef-kada
 
Zakonom propisati za svaki dan kašnjenja 10x poštarina odšteta, pa da vidiš kako će sve da funkcioniše. Ili da definišu uslugu "danas za do kraja godine", a ne da obećavaju i naplaćuju "danas za sutra", a kasne 10-15 dana.
 
Ne znam sto kukate na euro, i treba da deru, svi su upoznati da se otkup placa iskljucivo u dinarima, ko ne zameni i pravi se pametan treba da ga deru.
Mislim da je Royal relativno nova kurirska sluzba i da se kuriri jos uvek nisu uigrali nazalost..
Slazem se sa lef-kada

Jeste nova kurirska služba ali tu su kuriri iz drugih kurirskih presli... Od 10 kurira u nekom centru npr 8 je iz drugih kurirskih a 2 nisu radila kao kuriri i tjt. Politika firme je drugacija nego kod aksa npr i beksa itd... Rutne se ne skidaju sa paketa npr i ne kidaju, sve je transparentno i tjt. Za zaokruzivanje od 5-10-20 din ti niko nece praviti problem ali hoce za 50-100 din itd, nije kao u aksu da odvalis nekoga 500 din po usima i nikom nista...
 
Poslednja izmena:
Jel ste vi kojima je roba kasnila po nedelju dana se zalili preko email-a, ili licno otisli licno do njih?

Sad sam gledao pravilnik royala, kaze da bi se pokrenuo reklamacioni postupak, mora da se da na uvid potvrda o prijemu posiljke. Sto znaci da verovatno mora licno da se ode do njih.

Mislim da bi u ovim slucajevima kasnjenja moglo da se podnese zalba i zastiti potrosaca. Jer vi ste platili jednu uslugu, a dobili drugu. Ili bi mogla zalba da bude u vezi obmane potrosaca. Reklamiraju uslugu danas za sutra, a paket stize nakosutra.

I meni su se desavala kasnjenja vise puta, samo sam suvise lenj da bi se mlatio sa njima. Mozda im zato to i prolazi nekaznjeno. Kad bi se neko iscimao, verovatno bi morali da plate neku odstetu, kao postexpress.
 
Ne znam sto kukate na euro, i treba da deru, svi su upoznati da se otkup placa iskljucivo u dinarima, ko ne zameni i pravi se pametan treba da ga deru.

To je OK. Problem nastaje kada kurir donese EUR nekome ko očekuje dinare, pa onda odvali neki kurs.
 
Kurir ne sme da donese euro nikako. U tom slucaju zvati call centar kurirske sluzbe i prijaviti kurira. Sta pise na onom racunu / slipu to mora da da ( a na racunu / slipu su uvek dinari )
 
Rojal možda jeste najmlađa služba, ali nije juče otvorena. Rade bar 2 godine, koliko ja bar znam za njih.

Naišao sam na neki novinski članak u kojem piše da je za kašnjenje registrovane pošiljke zakonom propisana odšteta od 5 naplaćenih poštarina. Nisam proveravao.

Ja sam se raspitivao telefonom o statusu pošiljke i uvek bi mi rekli da stiže do kraja dana. Kad bih rekao da su mi to isto rekli juče, prekjuče,... danas stiže sigurno, to su nam sad rekli zaduženi za to. Poslednji put kada sam zvao pitao sam kome mogu da se žalim na sve to, prebacili su me na neku službu za to. Tamo su mi umanjili poštarinu, tj. dostavu nisam platio ali prenos novca pošiljaocu jesam. Sad kapiram da su to uradili da ne bih mogao da tražim veću odštetu, jer 5x 0 je 0 :)

Slažem se da se treba žaliti, jer kada bi plaćali penale, brzo bi se doveli u red. Ne isporučiš 100 paketa dnevno, znači da si 500 tog dana džabe radio i još trošio gorivo, plaćao radnike... Cenili bi se više kuriri koji dobro rade svoj posao, ali bi verovatno deo finansijske odgovornosti prebacili na njih.

Nekad je problem i dan kad zakasni, jer je nešto hitno, ali malo ko će se buniti za jedan dan. Ali 10 dana! Pa ja još uvek ne verujem.
 
Gde da se žalim za post ekspres?
Spodoba (ne mogu ga nazvati poštarom, očigledno je pojedinac u pitanju koga boli uvo za sve i kvari celokupnu sliku firme) sa Banovog Brda pravi problem već 4-5 put, mnogo je! Uopšte ne dolazi, dođe drugi ili treći dan iako je danas za sutra naznačeno. Nemam nameru danas da preuzimam paket ni palaćam. Žalio sam se u pošti kontroloru na Banovom Brdu pre nekog vremena, ali oni očito to ne mogu da reše. Kontrolor ga kontaktira i on svaki put govori da dolazi i da ostavlja cedulju, niti cedulje ima niti je bio.
 
Чачак -> Београд 15 дана, погађајте ко је у питању :D

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Koji su to kraljevi [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Ajmo malo ove najbolje da kritikujemo. Beograd - Stari Žednik 12 dana. Kaže primalac da u pošti nema paketa i da je još u tranzitu. Proverim preko praćenja vidim isto što i primalac. Na mejl ne odgovaraju.
Screenshot_2019-02-23-16-54-46-711_com.miui.gallery.jpeg

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Koji su to kraljevi [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Распали Ројал, јел зна неко како иду њихови бројеви пошиљки? Имам два нека броја на пошиљци и који год укуцам на сајту пише да пошиљка није пронађена.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ajmo malo ove najbolje da kritikujemo. Beograd - Stari Žednik 12 dana. Kaže primalac da u pošti nema paketa i da je još u tranzitu. Proverim preko praćenja vidim isto što i primalac. Na mejl ne odgovaraju.
Pogledajte prilog 266160

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Ništa, makar ćeš uspeti da vratiš novac otkupa + plus poštarine.

FAQ (član 15) - http://www.postexpress.rs/struktura/lat/kontakt/najcesca-pitanja.asp#4

Kod njih to u većini slučajeva radi, za razliku od ostalih kurirskih službi.
 
Каква је ово адресница *mjau**mjau**mjau*? Не пише датум и време пријема, врста услуге, вредност итд. Притом ми ни један од ових бројева не изгледа као број пошиљке. Само желим да проверим статус и направим ss, да имам за успомену да ме подсећа да никад више не користим њих.
98df1fbf628825fb4f96d125ba3c71b2.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Каква је ово адресница *mjau**mjau**mjau*? Не пише датум и време пријема, врста услуге, вредност итд. Притом ми ни један од ових бројева не изгледа као број пошиљке. Само желим да проверим статус и направим ss, да имам за успомену да ме подсећа да никад више не користим њих.
98df1fbf628825fb4f96d125ba3c71b2.jpg


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

A kako znas da je do kurirske sluzbe? :)

Bar kod ti je onaj sto pocinje sa CA, preko win wina i emija posiljke koje idu adresnica je takva, oni je stampaju i ne pise nista osim toga... Pogledaj koji je datum izdavanja racuna, trebao si dobiti uz posiljku... Kod emija i win wina je generalno problem to sto ti kad nesto porucis oni nekad i po nedelju dana ne posalju *mjau**mjau**mjau*...
 
Рачун је издат 8 фебруара, не причам напамет ;)
А да бих се и у потпуности уверио у то желим да видим статус пошиљке на сајту, али под тим бројем ми ништа не излази.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Pokusao sam i ja pa nece, ko zna sta se izdesavalo tu, ne kazem moguce je da je do rojala ali mi deluje neverovatno da si toliko cekao na isporuku... Uglavnom 90% posiljaka idu danas za sutra, ostalo sto ne ode su neka zabacena sela i slicno... A ovo je neki zajeb ko zna gde ispao i sta se desilo...
 
Пошиљка је до душе јако мала била, буквално је могуће да им је запала негде па су је пронашли после недељу дана :D

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ajmo malo ove najbolje da kritikujemo. Beograd - Stari Žednik 12 dana. Kaže primalac da u pošti nema paketa i da je još u tranzitu. Proverim preko praćenja vidim isto što i primalac. Na mejl ne odgovaraju.
Pogledajte prilog 266160

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Pošta za sortiranje u SU je u problemu čini mi se. Ali puno je 12 dana. Treba primalac da ode u poštu i da potegne pitanje, iskopaće oni gde je.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ima li gore sluzbe od Daily-a? Uvek cekam pakete 5-7 dana.
 
Nazad
Vrh Dno