Šta je novo?

Kurirske službe

Dokument je od 24.07.2019.

Ako si platio unapred sve onda nije nista cudno.

Ako misliš na otkup DA plaćeno unapred. Znači laptop je stigao bez otkupa. Buni me što nije navedena ta vrednost otkupnine kao opcija.. Jedino ako je predmet
označen kao lomljiv pa po novom cenovniku (nisam znao da to datira još od 24.7.2019) je okarakterisan kao takav.
Koliko se secam uvek je otkup za predmete od 2-5kg bio 240 din danas za sutra do 19h
 
Poslednja izmena:
To zavisi od toga kako je on naznacio da mu stigne novac. Valjda je PostNet najskuplji po kupca.
 
a meni su nedavno umesto uplate na račun doneli koverat i unutra nekoliko hiljad dinara i 10€ kao 1200 dinara. Stavio sam 10€ u novčanik i prebacio 1200 dinara u kasu. 30 din ni tamo ni ovamo. I to kaže svako ko primi evro po 120...Da je sve bilo u EUR, verovatno bih se bunio. Posebno što i nije trebalo da mi donese keš, već da novac legne na račun.

Kod mene ovo AKS hoće da uradi i jako me nervira što tako zakidaju sitno ali bez ikakve reči, da kažu "e izvini tako su mi dali" ili neko objašnjenje ali ne, kao da je to normalna praksa, i svaki put progutaš kao gorku tabletu i kao OK je ali jednom kad mi bude dosta ima da ih prijavim pa nek objašnjavaju NBS-je šta i kako rade. :smash:


Ako misliš na otkup DA plaćeno unapred. Znači laptop je stigao bez otkupa. Buni me što nije navedena ta vrednost otkupnine kao opcija.. Jedino ako je predmet
označen kao lomljiv pa po novom cenovniku (nisam znao da to datira još od 24.7.2019) je okarakterisan kao takav.
Koliko se secam uvek je otkup za predmete od 2-5kg bio 240 din danas za sutra do 19h

Ako si platio otkup unapred onda ne može da bude navedena otkupnina jer bi platio isti iznos opet, može samo da se navede vrednost pošiljke i u tom slučaju bi bila veća poštarina, kalkulator na sajtu PE kaže da bi poštarina za pošiljku sa označenom vrednošću od 5000 din bila 350 din a za vrednost od 10000 poštarina bi bila 400 din itd...
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel ovo Postexpress menjao cenovnik?

Danas mi je stigla PE pošiljka laptop je u pitanju mase 3kg naplaćeno 300din. za dostavu.

Po kojoj to logici ako je ovo novi cenovnik: https://www.posta.rs/DocumentViewer.aspx?IdDokument=1000161&Dokument=stanovnistvo-paketske-srbija-paket-lat.pdf

Ili mozda grešim
Грешиш јер гледаш ценовник за пакете, а не за пост експрес. ПЕ ДС19 од 3кг је 300 динара.
4364b6ad4806ba2bb0b94737b1bda1a5.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Kakva su vam iskustva sa PE i lomljivim stvarima? Kupio sam monitor i trazio sam isporuku preko PE uz navodjenje vrednosti. Sta ako stigne slomljen? Postar sigurno nece cekati da to raspakujem i probam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
99% ce ti reci da nije bio dobro upakovan...

Ali ako prodavac ima originalnu ambalazu, onda bi prica mogla biti drugacija.
 
Ја врло често шаљем ломљиве ствари преко ПЕ. Када се добро упакује, неће се сломити у 99% случајева.
A и ја сам преко Пост Експреса добијао графичке картице и другу рачунарску опрему и никад нисам имао проблема са њима. Наравно, најбитније је да пошиљалац добро обезбеди пошиљку. Ако је нешто веома ломљиво а није добро упаковано они ће пошиљаоцу напоменути да је он одговоран за паковање пошиљке, а то ће уписати и приликом штампања адреснице. Не вреди отварање пред куриром. Да би пошиљку преузео и распаковао, прво мораш да је платиш и потпишеш да си пошиљку примио. Курир свакако не може ту ништа. Можеш (ако посумњаш да је пошиљка оштећена) да му кажеш да остави у Пошти па тамо отвориш пошиљку комисијски уз сачињавање записника, пред сведоцима.
 
U originaloj ambalazi... nije otvarana kutija.

Sve na KP placam preko racuna, jer tako imam bar neku sigurnost u slucaju prevare. A i nema troskova.

Hvala, javicu kada stigne.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ако је у питању оригинална амбалажа, онда не могу да кажу да није добро упаковано.
Мада ја и када је у оригиналној амбалажи, увек заштитим са више слоја дебелог картона преко те амбалаже,
за сваки случај.
 
Sve super stiglo bez greske. Zove postar i pita da li sam na adresi... i da stize za 4 minuta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas predam paket u post expres i napisu mi na adresnici u napomeni da ne vrse isporuku na dresu za paket preko 2kg
 
Uvek je tako bilo za neka remote sela i zaseoke

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da, tamo gde idu biciklima i mopedima nisu dužni da nose pakete teške preko 2kg.
 
Kada DEkspres ponovo pokušava dostavu nakon neuspelog prvog pokušaja?

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Beks za Beograd povećao iznos dostave ako plaća dostavu primalac i ako kurir dolazi po paket kući za 50 din.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
^Za Beograd je valjda podignuta cena zbog onog problema sa parkiranjem i zauatavljanjem vozila. U celoj priči lokacija u Zemunu, gde živim, i NBGD gde radim, su kolateral. Na oba mesta bukvalno na vratima ima parking za njihove kamione (a kamoli manja vozila). I to parking predviđen za parkiranje, a ne "ma stani ovde, nije problem".
 
Plus:
- ukidaju se zbirne posiljke
- max masa paketa je 20kg (ranije je bila 50kg)

Ako masa oredje ovih 20kg, onda se neki ugovor potpisuje, tako procitah danas na oglasnoj tabli lokalne poste.
 
Ko pre slanja napravi ID u aplikaciji ima 5 din popusta po paketu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Ovo sam ja dobio informaciju danas, da ce biti skuplje pa sam dosao ovde da podelim, kad ti vec okacio.

Znaci najvece povecanje je upravo u prvoj kategoriji gde je cena 50 din, pa ide 10 din, pa 40, 10, 30..

Znaci sada ce za bas male posiljke pogotovo ko salje vise da se isplati slanje preporuceno i ako je to od skora poskupelo, znaci bolje 100 din nego 200 din, naravno bez otkupa ili uz uplatu unapred..
 
Beks je podigao cene i za ruralna mesta za 100 i za beogradski reon za 50 din. Ispada ako neko iz Beograda salje paket u Beograd (npr sa Cukarice na Novi Beograd) placa se dostava 300 din +50 din za dolazak kurira da uzme paket +50 dinara sto je beogradska opstina. A za ruralna podrucja dostava + 100 +100.
Dakle ako preko Beksa saljete posiljku od 200grama iz Markovca (opstina Vrsac) u Belo blato (opština Zrenjanin) platićete 300 din dostavu + 100 za dolazak kurira +100 din za dostavu u ruralno mesto, dakle 500 dinara! Bez otkupa naravno. Uzmemo li za primer da je ta posiljka teska 2 kg)(dostava 420 din) i ima otkup 5000 dinara (82 din za otkup +50 din vrednost) + 2 puta po 100 dinara onda je to ukupno 752 dinara. Van svake pameti! Pocece ljudi da daju vozacima autobusa neki baksis da im preveze neki veci paket.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ako će podizanje cena podići kvalitet rada kurirskih službi, onda OK. Ali ako su cene podignute samo zbog toga što su u mogućnosti, onda jeste bedak. Recimo, meni slanje autobusom apsolutno nije opcija. To mu dodje zaostavstina iz vremena kada nije bilo alternative.

Royal Mail iz UK za nekoliko GBP pošalje paket avionom u Srbiju, ali isto toliko im košta i lokalno slanje.
 
Kurirske sluzbe muku muce sa nalazenjem vozaca, pa verovatno pokusavaju da ih stimulisu na rad sa platama, a to se odrazava i na cenovnike za dostavu.
Za zadnjih 10 godina smo izmenjali skoro sve kurirske sluzbe i u zadnjih godinu dve je evidentno da im fale vozaci, malo malo pa ne dodju po pakete na dan kada su pozvani, i to ne bitno koja kurirska sluzba, sto nam je pre bilo nezamislivo, a firma je u pitanju i saljemo dosta paketa dnevno, naravno i potpisan ugovor za sluzbama.
 
Mi jedino sa PE nemamo problema, a pošto vidim da si iz NS, znači i tu je rupa. Ako se dobro sećam, najkasnije isporučen paket u NS je bio 21.30 uveče. Ne znam koliko je taj kurir ubio radnih sati tog dana, ali svakako nije normalno.
 
Beks je podigao cene i za ruralna mesta za 100 i za beogradski reon za 50 din. Ispada ako neko iz Beograda salje paket u Beograd (npr sa Cukarice na Novi Beograd) placa se dostava 300 din +50 din za dolazak kurira da uzme paket +50 dinara sto je beogradska opstina. A za ruralna podrucja dostava + 100 +100.
Dakle ako preko Beksa saljete posiljku od 200grama iz Markovca (opstina Vrsac) u Belo blato (opština Zrenjanin) platićete 300 din dostavu + 100 za dolazak kurira +100 din za dostavu u ruralno mesto, dakle 500 dinara! Bez otkupa naravno. Uzmemo li za primer da je ta posiljka teska 2 kg)(dostava 420 din) i ima otkup 5000 dinara (82 din za otkup +50 din vrednost) + 2 puta po 100 dinara onda je to ukupno 752 dinara. Van svake pameti! Pocece ljudi da daju vozacima autobusa neki baksis da im preveze neki veci paket.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Na sajtu kod njih nema takvih informacija.
Ako je to vec tako pocelo da se naplacuje zasto nisu uvrstili u cenovnik na sajtu ?
 
Nisam primetio problem sa kurirskim sluzbama,sem sa DExpress koji slabo dolaze po pakete.
 
Slucaj od pre nekih mesec dana sa postexpresom ... paket poslat u ponedeljak, trebao je da mi bude isporucen u utorak, posto sam mislio da posiljalac nije poslao paket nisam hteo ni da ga cimam, jer je bilo reci poslace paket u ponedeljak ili u utorak, u sredu ujutru me zove neko sa mob. i ja kontao kurir, kad ono zovu me iz poste da mi kazu da dodjem u postu po paket, jer na adresi na kojoj cekam paket nema mog sanduceta, pa naravno da nema kada radim tu. Na moje pitanje a, zbog cega me kurir nije nazvao kada je bio ispred, receno mi je da pise da je dostava paketa pokusana, ali nije bilo nikog na adresi, sto nije tacno, jer sam bio ceo dan dva metra od vrata gde nam dolaze kuriri. Rekao sam da sam sigurno bio na adresi i da kurir nije dolazio, tu se zbunila i rekla mi je kao, pa pokusao je postar da ostavi paket u sanducetu (mali je paket bio, kao tri kutije cigara), ali nije bilo sanduceta, reko sta da mi ostavi paket u sanducetu, kada moram da platim za taj paket ... tu se jos vise izgubila i rekla da je nosio obican postar, a ne post expres i ako hocu mogu da se zalim na telefon ...
Zvao sam posiljaoca i kaze da je predao u posti kao post express paket i tako je i naplacen, ali eto, da kuriri ne trose gorivo salju obicne postare da donese samo ono obavestenje da nije bilo nikog na adresi i to ubace u sanduce i posle moram da se cimam u posti u redu, a lepo sam platio dostavu do adrese ...
 
Nazad
Vrh Dno