Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Nije ovo moj snimak!

Sto se tice kartice ona zakucava samo u nekim igrama a u nekim perfektno radi sto valjda znaci da je ispravna.

Probacu da promenim bios ako mi se poklapaju serijski brojevi pa cu vam javiti sta se desava.

Samo odgovorite mi da li gubim garanciju ako flesujem bios (mozda je glupo pitanje al ajd...)
 
...Drug ima neki Asus notebook,stariji,CeleronM i tako te stvari.Na njemu ima AtiRadeon 200M.
Htedoh da mu updateujem drajvere medjutim problem..Skinem ja najnovije drajvere,8.12,lepo sam odabrao tamo u onim tabelama(jedva nadjoh 200M,mislio sam da je to mobility,kad ono integrisana)...

Mobility radeoni imaju posebne drajvere. Ili skines od nekog drugog proizvodjaca laptopa svezije, ili modifikujes BILO KOJE oficijalne :)
Ovo drugo:
Skines drajver (onaj pack: VGA+CCC+WDM), pa ga raspakujes u neki folder(pokrenes install, sacekas da se startuje setup, pa ga prekines).
Skines programce "MobilityDotNET4(.zip)". Za svoj rad zahteva instaliran M$ Framework. Doticni ti je ionako potreban za rad Ati drajvera.
Pokrenes program, pokazes mu gde su raspakovani drajveri, pustis ga da odradi posao, i posle toga imas Catalyste koji rade sa skoro (svakom) Ati integrushom.
 
E hvala Boki:)Probacemo veceras,valjda sam sve skontao lepo,bar si ti objasnio lepo,ali moj mozak ovih dana ne slusa nesto lepo:)Javljam sta sam napravio!
Pozdrav!
 
@BokiPK:
Druze,hvala ti,uspeli smo da odradimo ovo;)
Sljaka sve super,mada nema nekog pomaka u fps-u u igrama:D
I da,nije prepoznao lepo refresh rate-ove a ni rezolucije koje su dostupne na lap topu,ali snasli smo se:)
Pozdrav i hvala jos jednom!
 
ja imam sledeci problem problem
imam asusovu 4870x2, smart doctor koristim za kontrolu hladjenja. u GRID-u mi neke texture blinkaju ali ne na svim mapama samo na pojedinim, bolje receno na jednoj, koliko vidim nije do pregrevanja karte ona ne prelazi 60c.
ni u jednoj drugoj igri nemam nikakvih problema. da nije mozda do same igre problem???
 
Pa ako sve drugo radi onda je sigurno u igri problem.

Jel zna neko kako da butujem u pure dos preko cd-a to jes dvd-a?

a da karticu flesujem preko hdd-a, kako bi mi napravio kopiju originalnog biosa.
 
...
Jel zna neko kako da butujem u pure dos preko cd-a to jes dvd-a?
a da karticu flesujem preko hdd-a, kako bi mi napravio kopiju originalnog biosa.

Ako ti je disk na NFTS: NIKAKO.
Ako ti ploca podrzava, i USB flash takodje, butuj preko njega.
A kopiju originalnog BIOS-a mozes da uradis i iz Win-a.

Ako pitas jos nesto, bolje nemoj nikako da probas da radis doticnu operaciju, pre nego sto provedes nekoliko sati po netu citajuci sta, kako i cime, na raznim forumima koji se bave tom tematikom.
 
evo ovako fleshovao sam bios kartice preko usb-a koristeci program http://www.free-av.com/en/products/11/avira_ntfs4dos_personal.html koji od usb stick-a pravi boot.

Flashovanje je proslo bez ikakvih problema!

Taman sam se opustio i poceo malo da igram gta i posle 15min odjedared restart!!!

Zaprepastio sam se!!!! :mad: :mad:

Znaci kolike sam pare dao! Ovo je neverovatno!!

Kako mogu uopste da izbace ovakve proizvode u high-end kalsi grafickih pa to vredja kupce!!

Sve komponente sam pazljivo birao i posteno platio (asus p5q pro,q6600+ocz vendetta 2,chieftec 700w,cm690,) sto znaci da nista drugo ne pravi problem.

Kazite mi molim vas sta sad da radim?

Oni su mi rekli da je odnesem i da ce da je vrate u roku od 45 dana(a ja nemam toliko vremena posto mi je komp neophodan) i kako da im saopstim problem posto oni ako puste 3dmax recimo ona ce da prodje ali ako puste neko vreme gta,timeshift,left for dead... puca sigurno?


Znaci stvarno sam zgranut sapphire nikad vise a mozda ne i ati jer ovo je neoprostivo!

Castim onog ko da pravo resenje :D

e da zaboravio sam kad se restartuje i ponovo uloguje u windows izbaci ono prozorce kao da je windows puko (ono dont send...) a sa starim biosom samo je zamrzavao sliku i sa novim biosom tem je oko 68 c u iddle.

hvala jos jednom!!
 
Poslednja izmena:
....
Znaci kolike sam pare dao! Ovo je neverovatno!!

Kako mogu uopste da izbace
Castim onog ko da pravo resenje :D

A mozes da preflesujes i maticnu plocu, proveris memorije nekim testom a i da probas sa drugim napajanjem.
O drajverima, directx-u, podesenom windows-u i "originalu" igrice necu ni da pricam.
 
Ma sta ima da proveravam kad sam siguran da je graficka!

Cela masina je nova.

Sve je sveze instalirano.

Probao sam sve na windows xp i na visti.

Temperature su takodje sve u redu.

Drajveri svi najnoviji.

Imam iste simptome kao i ostali koji imaju ovu graficku.

Na nekim igrama radi bez prekita (far cry 2).

Sto se tice origionala, kakve to veze ima? Mislim ako svi ostali uspeju da predju igricu onda znaci da nije do igrice...


Slicne teme sa ovom tematikom:


http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=100973

http://www.mvktech.net/index.php?option=com_joomlaboard&func=view&catid=12&id=51868

Sinoc sam probao sa riva tjunerom da overklokujem(zbog onog powrplay-a) karticu sa novim biosom i za divno cudo nije mi se restartovao komp dok sam igrao gta (jedno sat vremena)

Probacu danas jos malo pa cu vam reci sta se desava.

pozz i happy new year ,)
 
Takodje problem sa 2600xt, proizvodjac je Club 3D, stavljena je na plocu ASUS P5K premium, prilikom instalacije catalysta samo zablokira i nista dalje, probao sam skoro sve novije a i neku stariju verziju catalysta, medjutim uvek se isto desava. Instalacija Windowsa je sveza, bez ranije instaliranih drajvera. Da li neko zna o cemu se radi?
 
Takodje problem sa 2600xt, proizvodjac je Club 3D, stavljena je na plocu ASUS P5K premium, prilikom instalacije catalysta samo zablokira i nista dalje, probao sam skoro sve novije a i neku stariju verziju catalysta, medjutim uvek se isto desava. Instalacija Windowsa je sveza, bez ranije instaliranih drajvera. Da li neko zna o cemu se radi?

Flesuj najnoviji bios, mozda resi problem.
 
Momci, treba mi pomoc. Graficka kartica mi emituje neki jako cudan hi-freq zvuk koji se menja u zavisnosti od FPSa u igrama. Nije ventilator, niti napajanje, vec izgleda GPU emituje taj iritirajuci zvuk. Da napomenem da u radu nemam nikakavih problema, sve igre lete.
 
to ti se chuje naponska sekcija na grafichkoj dok pegla napon meni se chuje npr zujanje neko me je pishtanje, mozhda malo zavisi od napajanja ako bi uzeo neko jache napajanje ublazhio bi se. na staroj 7600gt je se jedva chulo kad prinesesh uvo grafichkoj i chulo se kao piskanje a sad je zujanje na ovoj 4850, naravno to se chuje dok kartica radi u 3d mogu dok je opterecana u idle ne.
 
Poslednja izmena:
Stavio najnoviji bios za plocu, instalacija sada prolazi, ali posle ...
Catalyst ni da mrdne, verzija 8.9, 3dmark nece ni da krene,
Nisam bas siguran da li je kartica uopste 100% ispravna
 
to ti se chuje naponska sekcija na grafichkoj dok pegla napon meni se chuje npr zujanje neko me je pishtanje, mozhda malo zavisi od napajanja ako bi uzeo neko jache napajanje ublazhio bi se. na staroj 7600gt je se jedva chulo kad prinesesh uvo grafichkoj i chulo se kao piskanje a sad je zujanje na ovoj 4850, naravno to se chuje dok kartica radi u 3d mogu dok je opterecana u idle ne.

Sumnjam da je do napajanja, tipujem na struju u zgradi. Izgleda da cu morati da uzmem neki APC sto pegla napon..
 
Vrlo prosto resenje buke kod Asus Radeon 4830. Vrlo lako se skida ventilator. Posto je ispod standardni rebrasti hladnjak mozete da namotirate ventilator od procesora ako imate viska (ja sam imao). Lepo se usrafi (malo se razmaknu rebra nista strasno).

Ja sam prikljucio na regulator broj obrtaja koji je sastavni deo Vito blade kucista (izuzetan kinez za 25evra).

Kada se neigram podesim na minimum i tisina. Pre nego sto pokrenem igru stavim na maksimum. Milina. Bolje nego sto mi je bilo sa proslom karticom (GF 7300GT) koju sam kontrolisao preko riva tunera.
 

Prilozi

  • Fotografija0088.jpg
    Fotografija0088.jpg
    172.3 KB · Pregleda: 233
Poslednja izmena:
Stavio najnoviji bios za plocu, instalacija sada prolazi, ali posle ...
Catalyst ni da mrdne, verzija 8.9, 3dmark nece ni da krene,
Nisam bas siguran da li je kartica uopste 100% ispravna

Probaj 3dmark fixeve za ATI...
 
Kao i @zdravko i ja cu da se izvinim...jedini pravi tweak je kupovina nvidie...

Komsijino dete nateralo tatu zbog gta4 da uzme novi komp...sada bezim po zgradi sramota me od deteta ne znam sta da mu kazem,gta4 secka pa ubija a zna i po 5 sekundi da ukoci...sve ove tweakove sam probao samo ovaj 2d-3d cu sutra da probam...tri nove reinstalacije sam uradio i jos sam ih naterao da uzmu wd320aaks zbog brzine citanja hd a i trebao im je prostor...karta je asus gladiator 4850 na asus m3a78 i x2-6000...8.12 catalist...nov bios,driveri,win updejtovan juce...najgore sto je dete igralo kod mene gta4 i ne mogu da ga lazem da je do igre jer sam mu rekao da je njegov komp bolji od mog sto i jeste...a ne znam do cega je pa mi jedino neslaganje kartice sa plocom pada na pamet...tako da ako se jos neko javi sa ovom kombinacijom slobodno me stavi u listu...

Najveci fazon sto sam lagao da moram da radim nocu pa sam uzeo kuciste da ne bi videli kako stavljam moju 8800GT u komp jer ne znam sta bih vise...naravno da leti sve...malo ukoci gta ali jednom u 15 min na delic sekunde...

Inace buka nesnosna iako everest pokazuje 65c gpu...da li se pregreva ili sta drugo ne znam vise,control fan u driveru uopste ne radi kada stavim na manual-100% obrtaje......naravno da tv out ne radi bar ne sa starim kablom tako da i to moram da vidim...nema sanse da ikada vise pridjem ati-ju,a njima sam uzeo ati jer sam bio ubedjen da je moja sledeca kartica ATI,da je vreme da promenim nvidiu posle 6 godina...
 
Hm... Mozda je losh primerak kartice? Jesi li probao neke druge igre ili samo GTA4?
GTA4 je jednostavno bezobrazno neoptimizovan, koliko sam chuo podrshku za ATI kartice su ubacili tek pred izlazak same igre za PC.
 
Poslednja izmena:
Истина је да GTA4 прави неке паузе од 2-3 секунде понекад, иако је све исправно. Верујем да ће бити боље са 9.1 каталистом.
 
Pa moracu da iskoristim tu pricu o novim catalistima da dobijem na vremenu...

Inace,ne bih bas mogao da se pozalim na ostale igre,nba 2k9,pes 2009,Vegas 2...sve je na max mada sam igrao samo po 15 min...ne verujem da je neispravna kartica,nijedan bsod nisam imao niti problem sa instalacijom...buka je takva kakva je,briga me...

Ono sto jeste problem je da recimo ati tool koji sam koristio davno za moju 8800gt uopste ne radi i na update ne moze da prepozna clockove i ne daje mi onu kocku...
Takodje,u driveru ne reaguje controla fan-a a prvo je pisalo cpu 500 a mem 750 pa kad sam ukljucio ono za OC onda je stavio 650-1000...sva podrska je uopste na "misice" i time sam razocaran...sada cu da probam to od @gx-x ako uopste riva bude prepoznala karticu...mislim da sam je meni kupio,bas me briga,razumem se,ali ovako sam u vrlo neprijatnoj situaciji jer sam mislio da je za 130eu 4850 najbolji odnos cena-performanse...javicu sta sam uradio...
 
Па и ја клокујем из каталиста јер је то најједноставније, и сви остали алати су ти тотално непотребни, ни рива ни атт ни ати тоол а и зашто би се млатио са 3rd party програмима кад све ради CCC. Ати тул ради али мораш да скинеш последњу бета верзију. Ако ти регулација не ради кроз CCC неће радити нигде и ту је само потециометар од помоћи.
 
Poslednja izmena:
Mrka kapa...riva nije pomogla sa onim problemom 2d-3d sto bi moglo da znaci da nemam taj problem...bogami svakih 2 minuta zakoci po nekoliko sec a cesto zakoci pa ide crni ekran,zato sam i postovao u ovoj temi...potpuno nebitno koja podesavanja stavim a kada stavim na auto komp sam stavi sve na high...
Jedino sto mi je pomoglo kod gta4 je da sam izbrisao ona podesavanja pa kada sam startovao igru 20 min nije skoro nista kocilo ali posle restarta kompa ista prica tako da mi se cini da cu morati da se prebacim na GTA4 temu...

U svakom slucaju privremeno sam resio problem jer sam pronasao kljuc od pozarnih stepenica pa ne srecem komsiju...:D...a i malo sam ga upalio vegas 2 koji mu se svidja...:d...
 
Ja imam problem sa sapphire 3850, ne mogu nikako da nateram tv-out da radi. Ako kliknem na extend desktop onto this monitor, nista se ne desava. Takodje, ni force tv ne pomaze, a ni att mi ne nudi opciju za podesavanje. Ima li neko ideju sta moze da bude? Drajveri su 8.12, svez windows xp.
 
Problem sa tv-outom resen. Treba jednostavno prikaciti monitor na drugi dvi port (onaj koji je blize maticnoj ploci).
 
KONAČNO!!!! Rešen problem BSOD ati3duag.dll za agp karte (XPSP2)

Posle vise od mesec dana googlanja i chira na zeludcu konacno sam resio problem sa dosadnim BSOD ERROR/BSOD 0x7F i ERROR/BSOD 0x8E izostavio sam silne nooole, i onog BSOD (pucanje fajla ati3duag.dll,...).
Ono sto je (Jovyland) napisao kao resenje za agp karte pije vodu donekle ali to je osakacivanje grafike maximalno. Elem, momci sa one strane bare su malo dublje ushli u tu problematiku "Mogu slobodno reci frikovi ali im skidam kapu". Sta sam ja uradio.
Ovo vazi za one koji imaju via chipset i amd procesore za ostale nisam siguran da li radi molim Vas testirajte pa javite


  • Cista instalacija Winxp sp2
    Instalacija drivera za plocu sa diska koji ste dobili uz nju
    Instalacija dx poslednji update
    Instalacija ati 8.12 drivera bez ccc
    Instalacija winxp updeta sa datog linka skinita file ati3duag.dll.

    http://ahaportal.com/patched_xp_8.12_new.zip

    restart i bootovanje u safe modu
    u folder D:\WINDOWS\system32 iskopirati modovan ati3duag.dll
    prethodno sacuvajte stari negde
    Reboot system
    To vam je to
    Nadam se da sam nekome pomogao (vala sebi jesam)
    zao mi je sto nemam resenje za korisnike ati PCI-e kartama
    Pozdrav!
 

Prilozi

  • WindowsXP-KB900485-v2-x86-ENU.rar
    553.5 KB · Pregleda: 136
  • WindowsXP-KB920872-x86-ENU.rar
    585.1 KB · Pregleda: 129
Sve je ovo ok ali pobogu zašto nova tema kada već jedna postoji. Mogao si tu da postuješ ovo...
 
Nazad
Vrh Dno