Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Nije flame, ali krastavac, ja cu morati, posle ovog thread-a, bas dobro da razmislim pre nego sto se odlucim za kupovinu neke Ati 4850/4870, morao sam da kazem, bilo jace od mene :D.
Brisite ako smeta...

Ma taman posla, ti si nas covek Zdravko! :D
Jes' ima muke oko ATI/AMD-a, ali ima i performansi za ulozene pare, e sad' ko sta zeli, ko ima koliko zivaca tako i odabira :)
 
^ Slazem se u potpunosti :).
 
Zato kupujte prave maticne ploce :p

A ti Jovy nemas pojma :p
Ae sada lepo priznaj koliko si vremena potrosio na ovo i Djura ce ti oprostiti sto te je tukao :d
:Klanjanje
:wave:
 
Poslednja izmena:
Ubaci u spisak problematicnih kombinacija Intel 945 i ATI 2xxx (nisu bitni proizvodjaci, suvise cesto netje da radi zajedno makar rodio slona).
 
ja nisam imao nikakvih problema sa prelaskom na ati i winom, deinstlirao drajver izcupao staru stavio 4870 i sve radi kao sat
 
Da dodam i ja među problematične - Powercolor 4850, stock hlađenje.
U 2D drži karticu na preko 80 stepeni, fan se ne čuje. U igrama po def. ne radi, tj. drži fan na minimumu, temp ode u nebesa, onda krene da secka sa ubrzavanjem na 100% i vraćanjem na minimum. Jako loše. Em ne hladi ništa, em iritira neviđeno. A sumnjam i da bi dugo poživela karta tako - samo je pitanje šta bi prvo vrisnulo, fan od maltretmana ili kartica od pregrevanja.

Jedno od rešenja: fiksirate u CCC ventilator na onoliko % na koliko vam je prihvatljiv odnos buka/max temp.

Nisam probao nove BIOSe pa ne znam da li rešavaju problem, ja sam ga rešio kao što je opisano jer neću da petljam oko stvari koje bi remetile garanciju. Svakako nije nešto što bih radio da sam average joe, čak i ovo sa soft.podešavanjem je kritična operacija za 'običnog' korisnika.
 
Meni se komp resetuje pri izlasku iz zahtevnijih igara. Sta bi moglo da bude? U pitanju je agp 2600pro, XP clean install, drajveri sa diska.
 
Svaka ti dala! Mislim, radeon karticu. :)
 
Extra korisno.Svaka chast,majstore
 
Cestitke na opisu i trudu, stvarno "helpful" :)

E sad, ja imam sledeci problem, Sapphire 4850 512MB, nedavno sklopljena masina, najnoviji drajveri sa ati sajta...

TV out je crno-beli...

Dzabe menjam standarde sa NTSC na bilo koji PAL, menjam rezoluciju, menjam svasta, stalno je crno-belo...

Konekcija je SVIDEO ide u receiver....

Ista konekcija je ranije radila sa Radeon 9800PRO iz stare masine...

turbo
 
Ja sam imao ati2dvag.dll problem sa ATI 3850 na p43 chipsetu pa sam problem resio kupovinom NVidia 8800gt od Jovy-ta :D
 
Juce sam zamenio plocu (P43 -> P35) i svi problemi su nestali. :)
 
Jel imao ko problema sa OpenGL igrama na WinXP (SP3)?
Sve DX igre rade savršeno. Zeza me Quake3, koji povremeno freez-a i baca VPU recover ... uglavnom kad je uključen overdrive u Catalystima.
 
ja sam presao sa 1600pro na 4850 nisammenjao windows samo drajvere,i sad mi se desava dfa mi u ponekim igrama fale teksture???(need for speed undercaver) I JOS NEKIM.dA LI JE TO ZBOG STAROG SISTEMA ILI ME ZEZA GRAFIKA A NPR CRYSIS RADI OK???
 
Lep i koristan savet.
Nije mi bas jasan zakljucak da se graficka i mb ne slazu.Siguran sam da je standardom propisano do u detalje sve sto se tice pinova, konektora, pa ipak...
Mozda je zakljucak, da se zaobidjie crveni tabor. Problemi sa driverima , sa karticama.
Odvojis 150€ pa se pitas da li ce sve da sedne na nosu?
Nemaju svi srece da mogu da pre kupovine mogu da od dobavljaca uzmu target komponente na probu.

Mozda bi mogao i neki hint, sta se sa cim gadja?
 
Postovani tinejdzeri / i stariji tinejdzeri /,
kao prvo , - svaka cast za temu.

Kao drugo - moze li neko da postavi kako namestiti dva razlicita refresh ratea na 2 razlicita monitora / konkretno jedan je pal Televizor od 60hz / ?

I kao trece - puno srece !

Srecna nova godina, bozic , hanuka i tako to !
 
Hmm cudi me da niko ne spominje veoma poznat problem sa atikmdag.sys i dualview prikazom na Vista OS. :( Mislim na totalno random zakucavanja VPU recovery-ja, tj. blinkanja monitora i onda BSOD posle 4-tog blinka...
Za sada nema resenja, zar ne? :(((

POZ:wave:
 
Svaka cast za post.

Ja sam pre nekoliko dana komplet obnovio mashinu, sav srecan sad cu da kidam sve zivo i krenu problemi sa ovim bagom.

Moja konkretna kombinacija je ASUS EAH 4850 GLACIER I GIGABYTE P35D3SL PLOCA. Da ne kazem da i pored bagova radi osakaceno, a imam novi catalyst 8.11 koji mozda i pravi problem. Win sam vec 2 puta formatirao, pokusacu i treci put pa nek bude treca sreca sa ovim ili da reklamiram karticu kod Nicolas61 :)

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::
 
Eto kupih i ja radeoneče to mi je prva crvena pre toga sve su bile zelene. Odmah imao dva problema:

1. Skinuo nove drajvere i njih instalirao umesto onih sa diska. I odma Windows prijavljuje nepoznat hardver (verovatno nesto u vezi VIVO).

2.Buka

Drugi problem sam pokusao reseti instalacijom drajvera sa diska (po netu pise da smartdoctor nece da radi sa novim drajverima). Nisam nista postigao. Ali sam nekim cudom uklonio prvi problem. VIVO se instalirao bez problema.

Posto sam mrtav umoran sada skidam noviji smartdoctor pa cu sutra da vidim sta mogu.

Graficka je Asus 4830. Placena 10850din u Imtelu. Na njihovom sajtu stoji da je referentna 575/1800 ali nije vec je jedini Asus 4830 koji postoji tj. 575/2000.

P.S. Slika mi deluje nekako bolje od moje stare 7300GT.
 
Poslednja izmena:
Zjuu...125e za 4830 :zgran: bolje da si nesto polovno kupio...nesto zeleno...

sorry for off

PS. Zerbah rece da su drajveri za Vistu bolji nego nvidijini, pretpostavljam da nvidija onda uopste ne radi pod Vistom x64 ili tako nesto posto se meni 8.11 cat pod Vistom 64 (koju koristim zbog 4GB rama) krshe non-stop. Recimo da se skrse redovno kad poteram onaj windows performance test. U Photoshopu CS4 malo malo pa iskace VPU recover (posto sam stavio da koristim OGL akceler)...uzas, VPU recover prsti na sve strane,a nisam ni jedini sa ovim iskustvom. Drajveri su samo stavljeni, nista nije dirano, overklokovano isl.
 
Zjuu...125e za 4830 :zgran: bolje da si nesto polovno kupio...nesto zeleno...

sorry for off

PS. Zerbah rece da su drajveri za Vistu bolji nego nvidijini, pretpostavljam da nvidija onda uopste ne radi pod Vistom x64 ili tako nesto posto se meni 8.11 cat pod Vistom 64 (koju koristim zbog 4GB rama) krshe non-stop. Recimo da se skrse redovno kad poteram onaj windows performance test. U Photoshopu CS4 malo malo pa iskace VPU recover (posto sam stavio da koristim OGL akceler)...uzas, VPU recover prsti na sve strane,a nisam ni jedini sa ovim iskustvom. Drajveri su samo stavljeni, nista nije dirano, overklokovano isl.

118evra po ovom blesavom kursu. Sem zujanja radi stabilno. Igre jos nisam pokrenuo ali u Win nema nikakvih bugova. Inace nisam radio format pa instal windows-a vec sam unistalirao nVidia drajvere preko add/remove pa onda pokrenuo safe mode i driver sweeper-om ocistio ostake od nV divera. I win radi stabilno :banana:

Samo jos da Asus sredi smartdoctor-a. Inace graficka ne postoji u spisku grafickih ali postoji u support-u. Valjda kada se pojavi zvanicno na sajtu sredice i smartdoctor.

Imao sam jebadu da je namesti zbog duzine.
 
Poslednja izmena:
Taj drajver koji ti nedostaje nacices na CD-u koi si dobio uz grafulju, to ti je za zvuk preko HDMI-a. Buku mozes resiti uz pomoc 12->5V adaptera, ako ti treba konverter, ja cu ti ga pokloniti. To sam vec radio na Asusovoj 4670 i relultat je fantastican. Necujno.
 
Ja imam problem povremeno u nekim igrama, ne svim, zacrni mi se ekran i izleti mi recovery! Kolko sam ja saznao to znaci pregrejavanje karte. Inace imam 3870 top, cak i ako smanjim detalje i rezoluciju isto se desava, a ne bi nikako niukom slucaju smelo s obzirom da pored toga imam ciftek napajanje 550, core2 duo 2.6, i 2gb rama... Dakle trebalo bi sve na 1200x760 da fura lepo, a meni se ovo ponekad desava i u Wow-u, i u COD4-5 itd... Da li je resenje jos jedan kuler mozda?
 
Poslednja izmena:
Taj drajver koji ti nedostaje nacices na CD-u koi si dobio uz grafulju, to ti je za zvuk preko HDMI-a. Buku mozes resiti uz pomoc 12->5V adaptera, ako ti treba konverter, ja cu ti ga pokloniti. To sam vec radio na Asusovoj 4670 i relultat je fantastican. Necujno.

Imam na kucistu kontroler za tri ventilatora. Posto ionako planiram da menjam jedan ventilator (u pitanju je Chieftec koji se ne dere samo kada radi na low) za neki znatno tisi, pa cu prikljuciti umesto njega napajanje graficke. Tako cu znatno lakse kontrolisati broj obrta.
 
Ventilator na Asus 4830 je cisto *****. Kada oborite voltazu isti pocne neprijatno da zuji (ne zna se sta je gore buka kada ne oborite V ili zujanje). Kao da su ga lose balansirali pa samo na maximum obrtaja stoji u svojoj osi. Ja ga sada drzim na maksimumu preko regulatora i malo je tise nego sto je bio ranije a ne zuji. Kada budem imao zivaca i vremena ima da ga promenim i stavim neki ljudski ventilator, nesto cu da zbudzim sa nekim od 80mm pomocu zumica jer aluminijski hlanjak po meni odlicno uradjen samo zajebava ventilator koji ima veliki precnik ali je dosta uzak.
 
Poslednja izmena:
Meni se desilo ovo:

Racunar se zakucavao kod instalacije drivera od verzije 8.7, pa nadalje.
Problem: MS Visual C++ 2005 Redistributable
Rjesenje: deinstalirati MS Visual C++ 2005, potom ga ponovo instalirati

Nadalje, nije htio CCC da se aktivira.
Problem: .Net Framework 1.1-> Problem: Nece da se instalira .net framework 1.1
Rjesenje: http://www.mydigitallife.info/2007/...-on-windows-vista-fix-regsvcsexe-fails-error/
Radi i na Xp-u

Problem:
Pokusaji nasilnog instaliranja Catalysta doveli do ostecene instalacije .net framework-a 2.0
Rjesenje: ponovna instalacija .net frameworka 2.0
 
Hmm cudi me da niko ne spominje veoma poznat problem sa atikmdag.sys i dualview prikazom na Vista OS. :( Mislim na totalno random zakucavanja VPU recovery-ja, tj. blinkanja monitora i onda BSOD posle 4-tog blinka...
Za sada nema resenja, zar ne? :(((

POZ:wave:


Joooj,imam masinu,..sasvim solidno jaka,asus plocu i ati grafiku,3600video,i isti slucaj,..puca mi iz totalno neutvrdjenih razloga drajver,ponekad to prodje samo kao revcovery uspesno,.al ume i da nekoliko puta zacrni ekran,blesne,plavi ekran i restart, Stvarno ne znam kako dalje .... :-(
 
EXTRA! Svaka cast za trud.
Inace, posle NV 5900SP presao sam na Ati i ostao na njemu. Promenjeno...neznam koliko kartica. Jedan jedini problem do sada:
sa modemom. Moj stari verni lucent koji je radio extra od '97-e, na i965 ploci u kombinaciji sa Ati drajverima: NE moze. Zapravo, modem radi, ali grafika daje samo VGA mod!!! Provereno empirijski, sa nekoliko ploca razlicitih proizvodjaca, ko god je od prijatelja probao da spoji te tri komponente, nije uspelo. Btw, imao sam par slucajeva da Lucenti bazirani na tom cipu (ne secam se tacno koji bese, ima ih mnogo) prave problem i sa AMD masinama.
Resenje je naravno vrlo jeftino: promeniti modem. Conexant, Motorola ili HAM ne smetaju grafi/ploci. Ili ga ne koristiti, (ali meni i dalje treba, to je moj problem).

I da, mozda najvaznija stavka kod Atija je dobro napajanje, zahtevnije su po tom pitanju od NV-a, i sa tim se ne treba zezati.
 
Јесте да ствар мало више запињу са Атијем, али људи су склони да окриве Ати за све проблеме :d, иако у великом броју случајева сама карта није крива, него нешто 16о.
 
Moze biti i da je nesto levo, ali cinjenica ostaje da su mnogi sa razlogom nervozni i kivni na ATI iz razloga sto im je nVidija (koju su imali pre ATIja) fercerala odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno