Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Ево мени се проблематика на Атију материјализовала у виду потребе за реинсталацијом, али после ње све ради к'о бомбона. Једино што сам приметио је да је Нвидија имала генерално уједначеније перформансе, тј. фрејмрејт је правио мање осцилације, скокове, учитавања. На страну то што ми је Ати бржи :D (9600ГТ > 4850).

АЛИ зато сам са Атијем добио нормалан колорит на монитору, за разлику од Гигабајтовог 9600 на коме су боје биле засићене у пм, и то сам тек видео када сам гурнуо Ати у скаламерију.

Тачно је то да постоји већа шанса да ће Ати зезати нешто, али то је тотално неважно просечном посетиоцу бенча :D.
 
izvrti FC2 bench pa mi reci sta mislis...Skini i X3 terran conflict demo pa pogledaj pa mi reci sta mislis. Igraj malo warhead na enthuziast-gamer kombinaciji pa mi isto reci kako ti radi tamo negde na pola igre...pri tom ne mislim na losh fps...
Mada, spasava te sto imas AMD plocu i CPU, samim tim ni ovaj topik nije bas za tebe, nhf, posto ovde svi problemi manje-vishe nastaju zbog kombinacije intel-ATI :)
 
FC2 немам, х3 немам а све је чекању због GTA4 :D, али зато Вархед имам и он иде толико боље наго Крајсис на 9600 да сам изнеђен (са јачим сетовањима). Прешао сам га целог без плавих екрана гличева и проблема за два дана (каква сјајна игра!).

А јеси сигуран 100% да ми све ради лепо само зато што ми је све у компу од AMD-a :), мени је машина убер-стабилна... тестирана, клокови спуштени испод максимума зарад стабилности... увек свежа виндоза и то само фабричке верзије са интегрисаним SP3 ( са сигурношћу сам утврдио да већина модификованих као нпр. "LastXP" прави сијасет гличева).

Уосталом Амд-ову плочу сам и узео јер ме интересовало како то Амд ради и показало се да знају шта раде, никад ми машина није била стабилнија :D, што у неку руку и индицира да има неке разлике у односу на машину са компонентама две зараћене стране.
 
Poslednja izmena:
warhead je kod mene na enthuziast setovanjima imao (i ima) zastajanja od po sekundu dve kad je veca frka, na onoj mapi sa vozom itd. rekao sam da nije fps u pitanju vec sam rad igre.

U FC2 sto ga duze igras sve ti je manji fps. Na nvidiji nije. X3 TC - stutter na sve strane (i u visti i u XP, probano sa par drajvera), na nvidiji nema toga, tj ima ali odokativno 200% manje.

I meni je masina bila uber stabilna dok sam imao 9600gt...

A sto se razlike izmedju amd-intel tice, o tome je sve odavno receno pa ne bih ovde isao u off topik. :p
 
warhead je kod mene na enthuziast setovanjima imao (i ima) zastajanja od po sekundu dve kad je veca frka, na onoj mapi sa vozom itd. rekao sam da nije fps u pitanju vec sam rad igre.

U FC2 sto ga duze igras sve ti je manji fps. Na nvidiji nije. X3 TC - stutter na sve strane (i u visti i u XP, probano sa par drajvera), na nvidiji nema toga, tj ima ali odokativno 200% manje.

I meni je masina bila uber stabilna dok sam imao 9600gt...

A sto se razlike izmedju amd-intel tice, o tome je sve odavno receno pa ne bih ovde isao u off topik. :p

Кроз цео Вархед ни једном нисам налетео на паузу од секунду две, али ми се нешто слично десило кад ми је карта била на 670. Упалио се VPU recovery, наравно појавала се грешка, карта није могла да издржи, али зато сам спустио на 660 и тако може да ради 24/7. Значи без грешке иде игра и има изненађујуће течан фрејмрејт.

Пробаћу FC2 па ћу јавити.

Измена: Само да додам да је све остало радило без фрке на 670, али Вархед је пуцао и то тек после доста времена ( ~ два сата ).
 
Poslednja izmena:
igrao si sa svime na enthuziast osim objekata i fizike ? (veoma bitno)
Inace moja radi u svemu ostalome bez problema na 700, trebalo bi i tvoja...Osim sto ti urla ventilator sa gigabajt gamer hud-om moze lepo da se oc.
 
Колико ми се чини није све на enthuziast, али су све главне ставке на enthuziast.

Ради она и на 700 али неко време што значи да се прегрева нешто од пратеће електронике. На 660 ми ради лепо са затвореним кућиштем и стишаним венилатором тако да ме боли уво за 40 mhz.
 
Ево мени се проблематика на Атију материјализовала у виду потребе за реинсталацијом, али после ње све ради к'о бомбона. Једино што сам приметио је да је Нвидија имала генерално уједначеније перформансе, тј. фрејмрејт је правио мање осцилације, скокове, учитавања. На страну то што ми је Ати бржи :D (9600ГТ > 4850).

АЛИ зато сам са Атијем добио нормалан колорит на монитору, за разлику од Гигабајтовог 9600 на коме су боје биле засићене у пм, и то сам тек видео када сам гурнуо Ати у скаламерију.

Тачно је то да постоји већа шанса да ће Ати зезати нешто, али то је тотално неважно просечном посетиоцу бенча :D.

JA evo od jutros stavljam cas taj Gigabyte cas 4850 Glaciator,ja stvarno ne primecujem razliku u bojama :)

Ovaj Glaciator ubija kako se klokuje i koliko je tih i hladan,ja sam odusevljen. (a i Gigabyte za mem ide na 2300 :D)
 
Poslednja izmena:
JA evo od jutros stavljam cas taj Gigabyte cas 4850 Glaciator,ja stvarno ne primecujem razliku u bojama :)

Ovaj Glaciator ubija kako se klokuje i koliko je tih i hladan,ja sam odusevljen. (a i Gigabyte za mem ide na 2300 :D)


Јел нема разлике уопште? Ко зна можда је монитор промељива која фали... баш би било корисно решити ту проблематику.

Видим да си навио Гигабајта до бесвести :d

Ех требао сам и ја узети Асуса :S:
 
pazljivo sam procitao ove greske koje se mogu javljati kod ATI kartica, e sad pitanje je, hocu da kupim ati radeon 4870, od kojeg proizvodjaca je najbolja, da li je to mudar potez da li se isplati i da li ce biti nekih vecih problema??? hvala unapred!!!
 
Imam problem sa asus ah2600 pro agp karticom.
Kada sam pokusao da instaliram nove driver-e catalyst 8.12 ekran je ostao crn posle windows logo-a, to se i ranije desavalo sa nekim verzijama driver-a, inace koristim Catalyst AGP Hotfix sa sajta http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31542.
Pokusao sam sa svim varijantama sa ove teme ali ne uspeva.
Ako neko ima slican ili je resio problem nek napise nesto o tome.
Hvala.
 
Da napomenem da je PowerColor resio problem na 4870 pcS+ sa ventilatorom, koji se cas ne vrti, cas vrti na 100%
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je problem bio samo do BIOS-a, ove koje se sad mogu naci kod nas u prodaji imaju nesto drugacije klokove za GPU i Memoriju i nemaju problem sa ventilatorom u 2D-u.
 
Imam problem sa asus ah2600 pro agp karticom.
Kada sam pokusao da instaliram nove driver-e catalyst 8.12 ekran je ostao crn posle windows logo-a, to se i ranije desavalo sa nekim verzijama driver-a, inace koristim Catalyst AGP Hotfix sa sajta http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31542.
Pokusao sam sa svim varijantama sa ove teme ali ne uspeva.
Ako neko ima slican ili je resio problem nek napise nesto o tome.
Hvala.

Za 2600 postoje posebni drajveri, koristio sam one isporucivane uz Sapphire kartice. Ne amd-ov AGP hotfix.
 
I to sam cak probao, tj nisam jer su driver-i na Sapphire sajtu identicni onima sa AMD sajta koje sam naveo u postu.

Ne sa Sapphire sajta :) Isporucivani uz kartice. Mislim da su iz serije Catalyst 8.04 ili slicno. Nisam ih nigde drugde nasao, samo na originalnom CD-u.
E sad, nemam ih vise, jedino da cimam par drugara pa da ih iskopiram od njih.

U medjuvremenu: apdejtuj BIOS maticne ploce, proveri da li ti je napajanje dobro, da li kartica dobro lezi u slotu, stavi poslednji DirectX, svezije drajvere za plocu...
 
Poslednja izmena:
Ma dzaba, jedini drajveri koji rade na 2600 pro AGP su drajveri sa instalacionog diska koji je dosao uz kartu. Kod mene je 6.14ver.. ako takva uopste postoji (mozda pogresno ocitavam iz katalista)....
 
Ja sam za 2600 Pro AGP na MSI 875 ploči instalirao poslednji AGP hotfix sa AMD sajta i sve radi bez problema.

Probaj da u biosu za plug n play os staviš enabled ili disabled odnosno Yes/No. Takođe probaj AGP aparture size na 128 ili manje. Ovo poslenje zna da prouzrokuje takve probleme iako nema nikakve veze sa drajverima.
 
Ja sam za 2600 Pro AGP na MSI 875 ploči instalirao poslednji AGP hotfix sa AMD sajta i sve radi bez problema.

Probaj da u biosu za plug n play os staviš enabled ili disabled odnosno Yes/No. Takođe probaj AGP aparture size na 128 ili manje. Ovo poslenje zna da prouzrokuje takve probleme iako nema nikakve veze sa drajverima.

...i da u BIOS-u iskljuci FastWrites i jos ponesto.
Da, ali Sapphire i Asus imaju neke izmene u layout-u graficke u odnosu na standardni AGP R2600. Narocito varijanta sa GDDR3 memorijom. Jedini drajveri koji su hteli da rade su ti sa Sapphire-ovog CD-a. To je moje iskustvo sa 2600Pro/XT na ASUS, MSI i Foxconn plocama, doduse, skoro sve su bile AMD bazirane, samo jedna Intel.
 
...i da u BIOS-u iskljuci FastWrites i jos ponesto.
Da, ali Sapphire i Asus imaju neke izmene u layout-u graficke u odnosu na standardni AGP R2600. Narocito varijanta sa GDDR3 memorijom. Jedini drajveri koji su hteli da rade su ti sa Sapphire-ovog CD-a. To je moje iskustvo sa 2600Pro/XT na ASUS, MSI i Foxconn plocama, doduse, skoro sve su bile AMD bazirane, samo jedna Intel.

Iskreno nisam se susretao sa takvim problemom. Možda BIOS tih kartica ima specifičan vendor string. I zbog toga rade samo drajveri sa original CD-a. Ja bi probao za početak ručnu instalaciju. Raspakuj najnoviji AGP hotfix u neki folder. Onda sa original CD-a prekopiraj INF fajlove preko postojećih u folderu gde se nalazi svež hotfix. U krajnjem slučaju uvek možeš poslati mail sapphire tehničkoj podršci i zahtevati da se problem reši. Naravno ako kartica nije discontinued.
 
@BokiPK
Probaj da raspakujes drajvere negde (obicno C:\ATI), a zatim prekini instalaciju ili sacekaj da ti izbaci gresku ili sta vec, a onda probaj update drajvera iz device manager-a. To valjda znas, selektujes folder gde su raspakovani drajveri, kliknes na next,... :)
 
Poslednja izmena:
@BokiPK
Probaj da raspakujes drajvere negde (obicno C:\ATI), a zatim prekini instalaciju ili sacekaj da ti izbaci gresku ili sta vec, a onda probaj update drajvera iz device manager-a. To valjda znas, selektujes folder gde su raspakovani drajveri, kliknes na next,... :)

Zasto si ovo meni uputio??

Da ne ispadne da se hvalim, ali ja sam menjao i ini fajlove i jos razne stvarke kod drajvera da ih nateram da rade na notebook-ovima i tamo gde nisu predvidjeni.
 
Zasto si ovo meni uputio??

Da ne ispadne da se hvalim, ali ja sam menjao i ini fajlove i jos razne stvarke kod drajvera da ih nateram da rade na notebook-ovima i tamo gde nisu predvidjeni.

Moja greska, izvinjavam se!
Poruka je upucena useru dehon.
:wave:
 
Aj pomoc:)-Valjda se obracam na pravom mestu(da ne otvaram novu temu);)
Drug ima neki Asus notebook,stariji,CeleronM i tako te stvari.Na njemu ima AtiRadeon 200M.
Htedoh da mu updateujem drajvere medjutim problem..Skinem ja najnovije drajvere,8.12,lepo sam odabrao tamo u onim tabelama(jedva nadjoh 200M,mislio sam da je to mobility,kad ono integrisana),obrisem stare drajvere iz control panela,restart kompa,cim se bootovao u win,ja iskljucim ono sto XP izbaci za instalaciju,pokrenem skinute drajvere i napise mi neki error u fazonu da ne moze da nadje device ili drivere za sta pokusavam da instaliram..tako nesto..Nisam pored tog lap topa trenutno pa pisem napamet..
Do cega moze to da bude?Vratim stare,fabricke drajvere,oni se instaliraju bez problema..Zna li neko kako ovo da se sredi?
EDIT:e da,nece ni da instalira preko device managera,nece da instalira cak ni kad skinem samo drajver,bez ccc-a.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=5AF_1p2G8ow[/YOUTUBE]

Imam saphire hd4870 i imama problem za zamrzavanjem slike u nekim igrama.

U prvom postu pise da se update-uje bios, da li se gubi garancija usled toga?

Jedno od resenja ovde na youtube-u je da se preprave klokovi u profajlu odnosno da se iskljuci ati power play. Da li se ati power play iskljucuje ako overklokujem karticu za nekoliko mhz-a ili ipak treba da vrsim izmene u profajlu? Ja sam cini mi se overklokovao karticu za malo ali i dalje je zamrzavalo sliku kod gta4 i timeshift.

Izvinjavam se ako ne budem blagovremeo odgovorio na post posto nemam internet...
 
Poslednja izmena:
probaj sa riva tunerom, imas opsirnije u prvom postu u ovoj temi ;)
 
Da video sam tvoj post, pa sam probao da ga kloknem preko ati overdrajva i dalje isto... Da li ima razlike izmedju ati overdrajva i rive? Mislim oni rade isto valjda klokuju karticu? Probao bi ja i preko rive ali nemam net na mestu gde mi je kompjuter tako da ako ima nekog ko je resio ovaj problem da mi kaze resenje.

p.s. ako se ovaj klip ne vidi kao kod mene evo direktnog linka

http://www.youtube.com/watch?v=5AF_1p2G8ow -nisam ovo ja snimao :D
 
Da video sam tvoj post, pa sam probao da ga kloknem preko ati overdrajva i dalje isto... Da li ima razlike izmedju ati overdrajva i rive? Mislim oni rade isto valjda klokuju karticu? Probao bi ja i preko rive ali nemam net na mestu gde mi je kompjuter tako da ako ima nekog ko je resio ovaj problem da mi kaze resenje.

p.s. ako se ovaj klip ne vidi kao kod mene evo direktnog linka

http://www.youtube.com/watch?v=5AF_1p2G8ow -nisam ovo ja snimao :D

Imas anomalije (kvadratice) na ekranu pre pucanja igre, i vrlo je moguce da je karta neispravna...Nadam se da si flesovao bios karte, jer je taj Sapphire problematican.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno