Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Znači "dobar" si sa svima njima :)

9b4595a58e87703987321a77e4a04bec.jpg
 
a mozes da pocnes da se druzis sa jednom vecom grupom ljudi....

nevidija.jpg
 
upravo tako... da SVAKO ima problem samo sa Ati drajverima, vec bi davno spustili roletne, pokrili se usima i svet bi zaboravio da su ikad postojali...

SVI proizvodjaci imaju problema sa drajverima i to ne samo graficke kartice, setite se samo Creative drajvera za zvucne kartice, pa su ipak bile broj 1 u toj oblasti, pa se pojavio ASUS sa super karticama na papiru a opet problematicnim drajverima...

jednostavno NE POSTOJI ULTIMATIVNO resenje, tolika kombinacija hardvera i softvera u jednom kucistu je moguca da to jednostavno ne moze nijedan proizvodjac da predvidi u svojim drajverima...
 
Sto se mene tice, u poslednje vreme driveri rade odlican posao. Ovo sto su malo zezali oko Crimsona kada je tek izasao nije toliko strasno, brzo su opet resili. Ja se nisam zanosio sa Beta driverima i koristio sam uvek full verzije drivera i nisam imao vecih problema od 13.12. drivera sto se tice 280X i 290 kartica. Prethodno je bila Sapphire HD6950 Dual-X, ne znam koje sam drivere koristio za nju, ali i tu su super radili. Ja ne znam stvarno odakle ljudima da do te mere kude ATI/AMD drivere. Pre 6950 je bila MSI 9600GT 512MB DDR3 i ona je extra radila posao na driverima sa CD-a XD
 
!!!!! KONACNO !!!!! RESENJE !!!!!!


Nakon godina i godina zlopacenja sa ATI (AMD) grafikama sam dosao do resenja problema sa drajverima. Ranije se desavalo, taman jedan problem resim, pojavi se drugi i tako u krug sa svakom novom verzijom drajvera.


Sada vise nemam nikakvih problema sa drajverima. Sve radi kao podmazano samo jednom instalacijom drajvera....

Resenje radi 100% provereno

Resenje glasi:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Prodao sam AMD i kupio sam Nvidia graficku karticu. :p



Ima i nastavak !!!
.
.
.
.
.
.
.
.


Nakon izvesnog vremena koriscena nvidia graficke shvatio sam da sam za isti novac dobio 30 do 40 % SPORIJU karticu, pa sam se opet vratio na AMD koji za isti novac pruza mnogo bolje performanse. :D

Crimson drajveri su resili skoro sve, a mozda i sve probleme, tako da ih strogo preporucujem kao must have svakom amd korisniku.
 
Poslednja izmena:
Mene kod AMD-a muči to što ne mogu da namestim zvuk na TV-u preko HDMI-a, na openSUSE-u. Dok sa nVidia kartom ne mogu da namestim HW akceleraciju u video plejeru, na Win 7. Odustao sam i od jednog i od drugog. Za prvi problem koristim ili zvučnike ili Windows, a za drugi ostavljam procesor da radi posao.
 
A ja cu se pridruziti onoj vecoj grupi sa problemima.:D
 
Ćao Drugari!
Nov sam na ovom forumu,ali treba mi pomoć.

Imam grafičku kartu Ati Radeon Gainward HD 4850..
E sad,ne znam kako da je povežem?
Na napajanju imam samo jedan molex konektor 4 pin, i imam direktnu granu sa napajanja koja je sa 6 pin.
Napajanje je marke Zeus od 650w. Ako neko može da pomogne,bio bi jako zahvalan..
 
Ćao Drugari!
Nov sam na ovom forumu,ali treba mi pomoć.

Imam grafičku kartu Ati Radeon Gainward HD 4850..
E sad,ne znam kako da je povežem?
Na napajanju imam samo jedan molex konektor 4 pin, i imam direktnu granu sa napajanja koja je sa 6 pin.
Napajanje je marke Zeus od 650w. Ako neko može da pomogne,bio bi jako zahvalan..
U čemu je problem konkretno?

Imaš 6 pin, a grafici treba 8 pin napajanje?

Ako je to problem, onda ti treba "6 pin na 8 pin adapter".

Imaš ih kupiti kod nas na više mesta.
2f0a187b4e074943c928f728649ddcc2.jpg
 
Radiće i sa 6 pin, direktno. Ta dva pin-a slobodno mugu ostati nepopunjena.
 
Nazad
Vrh Dno